Ex partner vyhrožuje sebevraždou. Co dělat?

katanovobran
4. bře 2021

Ahoj holky,píšu protože si už sama rady nevim.Byla sem ve vztahu 6 let nevyšlo to,bylo to dost špatné nebyli to běžné problémy spis takový extrem on manipulátor a když sem mu nesla na ruku bylo zle,Jsme od sebe již dva roky po dlouhe dobe jsme se potkali,začal psát a když viděl ze s nim chci byt jen ve vztahu jakémsi kamaradskem začal vyhrožovat sebevraždou,trvá to od včera ..policii volat nemůžu je v zahraničí v práci,říká se ze lidé co to říkají to neudelaji bohužel mám s nim své zkušenosti a rozhodne to není jej pes co stéká ale nekouše neumím si představit mít něčí život na svědomí,dva dny už nespim nejim sem zoufalá

20190418
4. bře 2021

Nereagovat. Tady podle mě není jiná rada. Zejména když už jste dva roky od sebe. Říct mu důrazně ať to nedělá, že život je fajn a pak už se odpojit na dobro... To bych udělala já no.

zuzkasim
4. bře 2021

Víš, přesně o toto mu jde, vydeptat tě, donutit pokud možno k tomu, co on chce, že je manipulátor sama píšeš. Napsala bych mu, že on je svého štěstí strůjce, pokud chce udělat nešťastnou svou rodinu, je to jeho smutná volba, ale já že s tím nechci mít nic společného. Jestli se cítí blbě, ať zkusí nějakého psychologa a že mu přeju hodně štěstí. Zablokovala bych si jeho číslo a víc bych na něj vůbec nijak nereagovala.

codal
4. bře 2021

Přerušit kontakt, tohle je citové vydírání a je to jeho boj. Napiš mu poslední zprávu ve smyslu, že váš kontakt mu očividně ubližuje, že bude lepší, když se kontaktovat nebudete a že sebevražda je nesmysl, že za to nikdo nestojí. A tím bych se rozloučila.

sigyn
4. bře 2021

Když si něco udělá, tak to byla jeho volba. Zablokujte s ním veškerou komunikaci a nijak na něj nereagujte. To vydírání se pak může stupnovat.

katanovobran
autor
4. bře 2021

@zuzkasim to si taky říkám ze přesně o to mu jde ale zároveň mě děsí to ze by to opravdu udělat mohl je psychicky dost labilní

llluckaaa
4. bře 2021

Jak píšou holky výše. Že vidíš, že mu znovunavázání kontaktu s tebou ubližuje a ať myslí na rodinu. Přeruš kontakt a všude si ho zablokuj. On je strůjcem svého štěstí a ty se nenech vmanipulovat do myšlenky, že o něm rozhoduješ ty. Vlastní zkušenost - distancuj se od něj, to je nejlepší řešení.

zuzkasim
4. bře 2021

@katanovobran Proto bych mu napsala tu možnost probrat to s odborníkem a víc fakt nic. Přestříhnout, navždy. Ty za něj skutečně zodpovědná nejsi.

cikitkapb
4. bře 2021

A i kdyby to udělal? Tys mu přece nestála s pistolí u hlavy a neřvala na něj ať už to konečně skončí. Takže jak bys mohla mít jeho život na svědomí? 🤔

zelenaesmolda
4. bře 2021

@katanovobran
Ignorovat,zablokovat.

cherie24
4. bře 2021

@katanovobran on tebou manipuloval a píšeš, že to nebyl moc pěkný vztah. Je správné, že jsi z takového vztahu odešla a to, že řekne, že se zabije protože se k němu nechceš vrátit je obyčejně vydírání a rozhodně ne důvod si říct, že jsi za jeho život zodpovědná. Jestli má sebevražedné choutky měl by se jít léčit. Vůbec bych se o tom s ním nebavila. Ukončit kontakt, hned, říct mu ať vyhledá odbornou pomoc jestli se tedy nedokáže sám vzpamatovat z vašeho rozchodu. Ale ty žádnou zodpovědnost neneseš. Ale řekla bych, že jestli s tebou manipuloval i před tím, tak jen zkouší jestli to funguje i teď. Což se mu daří ...

klokanka31
4. bře 2021

@katanovobran Řeknu ti to takhle. Můj kamarád nevyhrožoval, ten to rovnou udělal. A udělal jedno gesto, aby policie kontaktovala mě. I jim bylo jasné že to nejspíš udělal z neopětované lásky ke mně. I když mi ho bylo moc líto, byl moc hodný člověk, tak ale vinu za něčí sebevraždu mít nemůžeš... Takže se netrap, nekomunikuj s ním.

katanovobran
autor
4. bře 2021

@cherie24 bylo to velmi těžké ro vůbec ukončit,komplikované odchazela sem dva roky .. dva roky než sem se odhodlala a řekla sem si ze ho miluju ale sebe asi miluju víc i když sem si tím nebyla vůbec jistáDneska vím ze sem asi utekla za 5 minut dvanáct. Chtěla sem mu tenkrát pomoci když měl psychické problémy,odmítal to

cambra
4. bře 2021

Vyhrožování sebevraždou jsem zažila 2x, když mi bylo nact a onen kluk mi neustále vypisovat co vše si udělá, po nějaké chvíli jsem ztratila trpělivost a zaútočili a poslala ho to udělat, samozřejmě se nic nestalo, ale dnes bych toto neudělala, spíš jen ignorance. A pak jsem to zažila před 6 lety od jedné holky, měla jsem u ní dojem, že by to udělala a zavolala policii, nakonec ji našli doma, ale tak ji to vykolejil a myslím, že se tak styděla, že už to nikdy neudělá. Pokud se opravdu obavas, z Tvé ztrany bych ho úplně ignorovala a kontaktovala policii, oni si z ČR poradí i v zahraničí. Myslím si, že pokud máš opravdu důvod se dom i at, že si něco udělá, je to nejjednodušší cesta. Ale Ty s ním vůbec nekomunikuje, teď, ani později.

cambra
4. bře 2021

@katanovobran tak nee, malá změna, ČR nespolupracuje se zahraničím, tak aby bylo mozne hned reagovat. Pokud je v Evropě, je možné zkus 112, to je tisniva linka pro celou Evropu. Samozřejmě by se asi hodilo, vědět kde přesně je. Držím palce, ať to dopadne dobře.

zelenaesmolda
4. bře 2021

Ohlasila bych ho na PCR,asi by se dost divil kdyby ho kvuli tomu kontaktovali a treba by dal pokoj.

sudylichozrout
4. bře 2021

@katanovobran Nejsi nici terapeut a za jednani ostatnich neneses zodpovednost. Takze pokud to udela, je to jen jeho boj, jeho chyba a jeho smula. Ty si to vubec nemusis vycitat a trapit se tim. On je narusena osobnost a manipuluje tebou.

lotosek
4. bře 2021

A jak ho máš zachránit, když on je někde v zahraničí?

linda_22
5. bře 2021

Kdyby chtěl spáchat sebevraždu, tak kolem toho nekecá a udělá to. Jenom vyhrožuje a snaží se tě přinutit dělat co chce on.. Neboj, ten si sebe váží příliš na to, aby si něco udělal, nereaguj na něj..

camelinka
5. bře 2021

@katanovobran Gratulujte si, ze se vam od nej povedlo odejit, je hromada zenskych, co tu silu nemaji a zustanou s manipulatorem a zbydou z nich trosky...
A kdyby se chtel zabit, tak to udela, takhle jen demonstruje, aby se vam ho zzelelo, ale nebojte, tihle ksyndli se maji moc radi a nic si neudela 😀😎

amazonkajanik
5. bře 2021

@katanovobran na tyhle výhrůžky naše mamka říkala "tak se zeptej, kam mu máš poslat provaz!"
Je to s těžkou nadsázkou, ale jemu dělá dobře už ten fakt, že se strachuješ. Tyhle typy potřebují mít nad druhým moc. A pokud je tak labilní, že se o sebevraždu pokusí, tak by byla otázka času,kdy by fyzicky ublížil tobě, kdybys na jeho naléhání přistoupila ...

amazonkajanik
5. bře 2021

@zelenaesmolda taky mě teď napadlo, že to lze přes PČR i když je v zahraničí, pokud tazatelka ví, kde je, oni udělají součinnost s kolegy z jiného státu. Není to tak dlouho, co se povedlo od nás najít holku, co komunikovala s někým z usa a měla mít sebevražedné sklony.

zelenaesmolda
5. bře 2021
mandala
5. bře 2021

Sama píšeš, že je to manipulátor..., manipuluje s tebou dál i po vašem rozchodu...
Hele jako puberťačka jsem si zažila něco podobného, trpěla jsem jako teď ty, svěřit rodičům jsem se bála...
Jednou mě ruply nervy, přestala být hodná a poslala ho do prd... Od té doby jsem měla klid.
Je to jeho život, ty za to neseš žádnou odpovědnost, to si musí srovnat v hlavě sám, jaké jsou priority v jeho životě...

leniczka23
5. bře 2021

Z mojí zkušenosti, kdo o tom hodně mluví, většinou to neudělá, ten kdo tiše trpí je větší adept.
Normálně ho všude zablokuj a čus. Takovýhle idioty miluju.

camelinka
5. bře 2021

@amazonkajanik Mozna budu hnusna, ale proc burcovat policajty buhvi z kama, kvuli volovi, ktery na sebe akorat upozornuje...
To radsi, at prislusnici delaji dulezitejsi cinnost...Jen muj nazor 🙃

adelafri
5. bře 2021

Bývalý taky vyhrožoval sebevraždou, jeho kamarádi mi také psali, že chce skočit že skály atd... Je to jen další psychické vydírání, v té době jsem měla už jiný vztah a on to asi nedokázal zpracovat. Už jsou to nějaké 4 roky a on stále žije 🙂

amazonkajanik
5. bře 2021

@camelinka což to jo no, ale ono,kdyby se toho držel a vyhrožoval třeba i před policajtama, že si něco udělá, tak ho mohou odvézt do nemocnice, tak ho zkontroluje doktor a může rozhodnout o převozu do blázince ...

mourovatakocka
5. bře 2021

@katanovobran Ať nechá lístek, že ti mají dát policajti vědět, až ho najdou. Do té doby ať neotravuje. Na svědomí ho mít nebudeš, je to ex a jeho rozhodnutí.

camelinka
5. bře 2021

@amazonkajanik No a prave takovyhle cvok zamestna nakonec strasnou spoustu lidi, podle me zbytecne...Ja sem zivotni cynik, takze bych se ho spis zeptala, kam mam poslat spagat, nebo zapalit svicky...Ono by ho to preslo, manipulatori byvaji ve skutecnosti hrozni poserove...

zelenaesmolda
5. bře 2021

@camelinka jsou poserove,vlastni zkusenost.Ex dela ramena ale jakmile mu pohrozim tak se stahne