Dítě před manželstvím

17. únor 2021

Ahoj holky, jdu se asi spis vypovídat, než žádat o nějakou radu, protože jsem z toho smutná a úplně to nechci teď řešit s kamarádkami.
Možná je to vážně hrozná blbost, ale hormony dělají své. Čekáme s partnerem mimco, chtěli jsme ho, sice to vypadá na holčičku a my chtěli spíše kluka, ale to mi vůbec neva, hlavně ať je prcek v pořádku. Nicméně nejsme vzati, žijeme spolu tři roky, vztah máme dobrý, brzy zapocneme stavbu domku a všechno je vlastně růžové... Jen já si vždycky přála spis nejdřív svatbu, pak až rodinu. Ale mimco se proste povedlo dřív a tak jsem rada. Přítel vždy tvrdil, ze si mě vzít chce, před ostatními, když na to narazili, říkal, že nejdřív proste musíme postavit barák, což chápu a je to rozumné. Ale semnou na přímo to takhle neprobiral. Tudíž k věci, trochu jsme premysleli o jméně pro potencionálni holčičku a já ho pak řekla spojené s mým příjmením, což se příteli nelíbilo... Ale já už dřív říkala, ze pokud bude dítě dřív jak manželství, bude mít proste moje příjmení. Po otěhotnění jsem si ještě říkala, ze bych názor změnila jen pokud by mě požádal o ruku do porodu... Ale jak ho znám ani ho to nenapadlo. Tak sem se mu pokusila říct jak to proste cítím, ale jako vždy když se řeší něco takhle podstatného vlastně nereagoval... Teď je mi z toho vlastně hrozne smutno, musela sem to jít lehce obracet do koupelny (hormony 🙄) a je mi z toho fakt ousko...
omlouvám se moc za sloh a děkuji pokud jste docetli a případně za názor.

j.a.n.i
18. únor 2021

@tynka9 A pokud ta zena bude ekonomicky silnejsi i pri peci o deti, tak ma byt partner taky chranen?

klokanka31
18. únor 2021

@j.a.n.i A proč dávat věřejně najevo kdo je otcem? Žena 9 měsíců nosí miminko, pak ho porodí, i skoro veškerá péče o miminko je na ženě, ale chlap má slíznout smetanu že se dítě bude jmenovat po něm? Ani náhodou.

klokanka31
18. únor 2021

@ninive211 Já taky nechápu proč se chlapi nechtějí ženit. S takovým bych ale nebyla.

j.a.n.i
18. únor 2021

@klokanka31 Treba protože chlap nema moznost to dite nosit ani porodit i když by treba chtel.

klokanka31
18. únor 2021

@madbetka Tohle se mi zdá kravina, že na svatbu musí být oba připraveni. Svatbou se fakt nic nezmění. Jen příjmení 🙂

klokanka31
18. únor 2021

@j.a.n.i Prosímtě kdyby byla možnost aby chlapi rodili, tak by lidstvo vymřelo ☺

madbetka
18. únor 2021

@klokanka31 Možná kdyby se to lidem nezdálo jako kravina, tak by se tolik párů nerozvádělo.

zuzineckah
18. únor 2021

@klokanka31 nikdy by mě nenapadlo vyšilovat kvůli tomu, že porodím naše společné dítě dřív, než se vezmeme, nebo přemýšlet nad příjmením. Tohle prostě do stabilního vztahu s dobrými základy nepatří. Přijde mi to vydírání příjmením jako naprosté zoufalství, kdy se ženská bojí, že se nikdy nevdá, že pro chlapa okamžitě ztratí na hodnotě. Spíš je třeba si rozmyslet s kým si to dítě dělám, než pak dělat haló😉

klokanka31
18. únor 2021

@madbetka Ale to není svatbou. To je prostě o povaze lidí. Znám spoustu chlapů ale i žen, co se nechtějí ženit/vdávat z prostého důvodu. Co když se najde někdo ještě lepší? Je fajn mít otevřená vrátka... Mě tohle hlava nebere.

jajulin
18. únor 2021

@zuzineckah spíš by si ti dva měli vždy začas ujasnit, jaký vztah ke svatbě a manželství mají. Evidentně může být problém, když to každý vidí jinak a ještě do toho neplánovaně přijde dítě. A věř, že je stále dost lidí, pro které je manželství důležité, nezávisle na příjmení nebo strachu ze ztráty vlastní hodnoty.

klokanka31
18. únor 2021

@zuzineckah Taky bych nevydírala, ale řekla bych, že se bude jmenovat dítě po mě. Naštěstí mě si manžel vzal o dost dřív před dítětem, takže jsme to řešit nemuseli. I když jsem se ho teď ptala co on na to jako chlap, a nechápe to, podle něj je hlavní matka, a dítě se má jmenovat po matce. Pokud chlap nemá koule na to aby si ženu vzal.

zuzineckah
18. únor 2021

@jajulin no vždyť o tom ten stabilní vztah je. Nedá se vytvořit s někým, kdo se na zásadní věci dívá jinou optikou. Takže když se v našem případě zadařil syn dřív, tak jsem mu dala manželovo příjmení a vůbec jsem to neřešila. Byla jsem nejšťastnější na světě, že máme dítě, které bylo počato z lásky a které nás vystřelilo do nádherného rodinného života. Věděla jsem, že svatba přijde. Věděli jsme to oba. A taky že přišla.

madbetka
18. únor 2021

@klokanka31 Myslela jsem to asi trochu jinak. Být připraveni na svatbu znamená, že do toho oba dobrovolně chtějí jít a uvědomují si, že je to určitý závazek. A to se nedá vynutit, dokud jeden nebo druhý připravený z nějakého důvodu není, tak svatba těžko bude. Ale přijde mi zvláštní nebýt připravený veřejně říct, že tenhle člověk ke mně patří, ale přitom si s ním pořídit dítě 🙂
Já jsem v tomhle dost staromódní.

jakreb
18. únor 2021

@klokanka31 To je "sliznuti smetany" ze sa dieta vola po otcovi? 🤣🤣🤣🤣
Btw.napr.v Korei zostava zene meno za slobodna aj ked je vydatá, deti sa volajú po otcovi. Je o len o dohode a prioritách.
My sme s partnerom uz 20rokov stastne dohodnutí. 😉
Co ked sa nechce vydávať zena? To tiez nechápeš? No nemusíš. Kazdi mame ine priority. A je to prirodzené.

jakreb
18. únor 2021

@zuzineckah Presne tak. Ale esteze ze tu máme tie super vydaté zeny co vypisujú ci to mame rovnako-muz nic doma nespraví, vydeluje mi peniaze a podobne....

jakreb
18. únor 2021

@klokanka31 Ano o povahe. Niekto vie na com je hned a niekto ako pises ma "otvorené vrátka"....Tie ma aj ked je ženatý...Ved nemá problém smyknut co len chce ako tu tiez clovek precita....

zuzineckah
18. únor 2021

@jakreb myslím, že v tomhle směru se manželství hodně přeceňuje. Není zárukou prakticky ničeho kromě vdovského důchodu. Já sice vdaná jsem, ale o nadhled jsem tedy rozhodně nepřišla😉

jakreb
18. únor 2021

@zuzineckah Tak, tak.😉 👍

j.a.n.i
18. únor 2021

@zuzineckah Jojo, na tom něco bude, i když ani ten vdovský důchod není úplná jistota 😀 stačí aby byl manžel nepracující lempl a není ani to.

jakreb
18. únor 2021

@j.a.n.i No a v dnešnej dobe ci sa vobec nejakého dôchodku dožijeme...😀😉

zuzineckah
18. únor 2021

@j.a.n.i vidíš, to ani nevím, jsem se nezajímala zatím😂 doufám, že tady manžel ještě nějakou dobu spolu se mnou strašit bude😝

jirovapa
18. únor 2021

My jsme s chlapem spolu 8 let, máme dvě malé děti (3roky, 1rok) a vzali jsme se v srpnu. O svatbě jsme se vždy bavili, ale nějak na to nebyl čas. Hlavně já se nechtěla vdávat s břichem a chtěla jsme si svatbu užít, což se povedlo ☺️.

klokanka31
18. únor 2021

@jakreb Ale nejsme v Koreji ☺ To bysme taky mohly říct že v některých zemích ženy musí poslouchat manžela na slovo a jsou jedna z x jeho manželek. Pochybuju že v Čechách by tohle ženy tolerovaly ☺

jakreb
Autor odpověď smazal
Zobraz
jakreb
18. únor 2021

@klokanka31 😀😀😀 To bol len priklad ze meno je nepodstatné a nikto "nelize smetanu"... lebo ma dieťa jeho priezvisko. A tie zeny su na to dokonca hrde ze maju aj po svadbe svoje meno. To len ako zaujimavost.😉 A ci ziju v Korei alebo v Európe je to o tom istom.
A evidentne co tu niekedy môžeš cítat cim ďalej tym častejšie je ako tu v ČR ženy toleruju vedla seba debila ale aké super lebo ved je to MANZEL. A tiez ho poslúchajú na slovo-velke percento manželiek na MK.
Pardon za vyraz.

jajulin
18. únor 2021

@jakreb mně teda přijde, že když si tu mnoho žen stěžuje na chlapa, tak je jedno, jestli to je přítel nebo manžel. Je to buď půl na půl, nebo těch přítelů je větší procento. A že by manželky poslouchaly chlapa na slovo a přítelkyně ne? Netuším, kde jsi to vzala.

jakreb
18. únor 2021

@jajulin Ja som to vzala globálne. Nesondujem ci je to priateľka ci manželka...😉 Len proste je tu čím ďalej tym viac príspevkov ako chlap nic nespraví, este priateľku ci manzelku zdrbe a este aj peniaze vydeluje. A tu sa dotycna ide uistit ze je o normálne a ked nahodou príde na to ze nie tak tie co si to myslia su za zle...
Btw.to s manželkou som spomenula len preto lebo som tu mala raz zaujímavu diskusiu od par žien ako som ja "nikto" lebo nie som manželka a ony nakoniec ako tie "niekto" manzelky boli v pozícii o ktorej pisem.😉

jakreb
18. únor 2021

@jajulin Btw.nechapem preco su tie zeny s podobným chlapom a nebodaj prečo si ho vzali a potom sa sťažujú co maju doma..To akoze pred svadbou bol iny? Ci zase rychlokvasny vzťah lebo som tehotna. A ano viem a aj poznam pary kde to vyslo...😉

drep
18. únor 2021

@klokanka31 jako sorry, ale pokud je veškerá péče o miminko na ženě, což přesně cituji z tvého příspěvku, tak z toho pro mě plyne jen to, že si dítě pořídila s pékným volem, nikoliv to, že má automatické právo “dát” dítěti příjmení. Já třeba nemám ani kartičku pojištěnce dcery, protože naposledy s ní u doktora byl můj muž.

@j.a.n.i taky si říkám, že bych na jejich místě raději investovala energii do své finanční soběstačnosti než do kňourání, že si mě chlap nechce vzít.

jakreb
18. únor 2021

@drep 👍👍👍👍 ale proste niet nad status "manželka"...😉