Hospody, pití, hádky. Jak to máte nastaveno Vy?

dzalli
5. črc 2020

Mame s muzem 2letou dcerku. Bydlime na okraji Prahy, kolem nas nebydli nikdo, s kym bych se mohla pratelit, ostatni kamaradky jsou daleko. Takze uz dva roky sedim doma a ven se dostanu jen obcas. Nejdriv kvuli kojeni ditete, no a kamaradky take maji rodiny, takze je trochu slozitejsi se dostat vecer nekam ven...
No a ted ten nas problem...casto se hadame, kvuli jeho vyletum po hospodach. Ja bych cekala, ze kdyz vyrazi nekdy v podvecer do hospody, ze bude schopny kolem pulnoci dorazit domu. On ma teda predstavu uplne jinou (daleko pozdeji). Dalsi vec je, ze kolikrat slibi, ze dorazi treba do 1h, a pak napise kolem pulnoci, ze se dobre bavi a prijde pozdeji a dorazi treba az ve 4...
Mne to hrozne stve, beru to jako jeho nespolehlivost, neduveruju mu, protoze mi prijde, ze jakmile si da par piv, uplne se na nas doma vykasle, bavi se a vsechny dohody jdou stranou. Mluvili jsme o tom spolu a pry to prehanim a proste cas od casu (parkrat do roka) to pry prezene a nedorazi.
Kazdy to mame proste nejak jinak nastavene, on je z Prahy, ja z vesnice a muj tata treba do hospody nikdy vubec nechodil, takze na to ani nejsem moc zvykla.
Ja si uvedomuju, ze to mam asi nastaveno moc prisne, ale prece alespon domluvit se na case, kdy prijde a dodrzet to - to neni tak hrozne ne?
Nevim, jak to vyresit...hodne me to stve a duvera a ucta k partnerovi se ztraci, kdyz ho vidim namol. Jak to mate nastaveno vy? Nebo jak to vymyslet, aby to fungovalo, kdyz on slibuje slibuje a nic z toho?
Jinak je to ale fajn partner, ale jeho neschopnost stanovit si hranice pri piti je hrozna. A ja neminim cely zivot nekoho hlidat, aby se choval zodpovedne.

kridav
5. črc 2020

Takhle jsem žila 13 let s ex, máme spolu 2 děti. Už od začátku vztahu pil, jenže když nebyly děti, tak jsme chodili spolu. Když jsem pak čekala dceru a brali jsme se, tak mi přišlo, že začal ještě víc, asi se bál, že pak až se dítě narodí, tak už tolik chodit nebude. No nestalo se tak, chodil pořád stejně. Když se narodil syn, tak jsem si naivně myslela, že by se to konečně mohlo změnit a zas nic. Chodil snad každý den. Někdy přišel brzo, někdy v noci, někdy až ráno, a někdy až druhý den, protože šel mezi tím do práce a pak zas do hospody. Taky vždy sliboval, a vydrželo mu to, až mu bylo zas po vopici dobře. Pak jsem se rozhodla, že mu nebudu dělat večeře, když je každý večer v hospodě, tak hi to jednou už tak naštvalo, že mě za to zbil. Stalo se tak ještě 2x. No a když to bylo naposledy, tak uz jsem byla rozhodnuta odejít, a tohle mě utvrdilo v tom, že odejít mám. Nechápu, že jsem to těch 13 let vydržela, ale byla to pro mě jedna velká škola života. Teď už skoro 8 let, mám vedle sebe může, který, dá se říct, že skoro vůbec nepije. Jsem šťastná, že jsem to rozhodnutí před 8 lety udělala. Žiju teď to, po čem jsem před tím 13 let toužila.
A ten tvůj se bohužel asi taky nikdy nezmění, když jen slibuje. U těch slibu totiž vždy jen zůstane. Je totiž pro něj zábava s kamarády přednější, než jeho rodina. A nastavený přísně to nemáš. Jednou máte rodinu, tak by měl být zodpovědný, a být hlavně s vámi.

ponikmonik
5. črc 2020

@dzalli Chodil do hospody I dřív? Jestli ano, tak jsi měla vědět do čeho jdeš. Dej mu dcerku na hlídání a jdi se někam projít. Třeba na nákupy. Určitě ji doma nenechá samotnou. Nebo odjed za mamkou. Sama. Třeba na 2 dny. S dcerkou do hospody přece nepůjde.

sigyn
5. črc 2020

Upřímně neznám manželství/pár, kde by dlouhodobě fungovalo, že jeden chodí do hospody a druhý ne. Ze zkušeností, co jsou z rodiny to dopadlo takto:
1) Začali pít oba, pak je po problému, protože pijí spolu, jak podle toho pak vypadá výchova děti si dovedete představit...
2) Partner/ka tiše trpěla chození do hospody a doufal/a, že se to změní (a ani po 50 letech se to překvapivě nezměnilo)
3) Partneři šli od sebe a každý si našel partnera, kterému (ne)chození do hospody vyhovovalo.
S jinými průběhy jsem se zatím nesetkala.

jjasmina
5. črc 2020

Upřímně tohle by bylo moc i na mě. Niméně, když jsem byla těhule, tak můj si uměl pěkně dát do trumpety, po porodu se to hodně zmírnilo. Na pivo chodíme spolu, já samozřejmě nepiju, on si dá ty svoje tři kousky a jdeme domů, někdy si koupí pivo domů, ale zase on je typ, když má dost, prostě usne, nedělá tyjátr a kolikrát ani nevim, kdy si šel lehnout. Když chtěl miminko, řekla jsem mu, že s tím pitím poleví a dost, slib splnil, polož si otázku jestli ste před dětma o tom mluvili taky..Pokud ne, nečekej , že se něco změní, ono kolikrát tady tohle dělají i povedení kamarádi, co si budem povídat alkohol, zábava, domů se nechce, taky jsem to znala. Nicméně do háje má rodinu a bude si trajdat do rána jako zamlada, když neměl závazky? řešila bych to okamžitě, pokud máš kam jít, šla bych ikdyby na pár dní, třeba se mu rozsvítí a když ne odešla bych, bohužel..

jjasmina
5. črc 2020

@sigyn Ještě před tím, než jsem měla dítě, jsem měla ex, já nepila on ano, takže prvně jsem doufala, že se to změní a pak začala pít taky. Pak toho bylo mega a nakonec jsem se probudila a hodila stopku. Takže opravdu věřím, že to může dopadnout i takhle

zelenaesmolda
5. črc 2020

@dzalli
POkud je to parkrat do roka tak bych to asi neresila,pokud je to pravidelne tak je treba s tim neco delat.

amazonkajanik
5. črc 2020

@dzalli a co ho zkusit přestat sekýrovat? Jestli má stanovený čas jak nějaký pubertak,tak se to v něm hold pere. Zkusila bych mu dát volnost a když toho začne zneužívat,tak bych to potom řešila. Jak už si sama řekla,že nemáš náladu pořád ho vychovávat. Je to dospělý chlap a měl by si na to přijít sám

dzalli
autor
5. črc 2020

No jako abych to jeste upresnila...delal to i driv, ale bylo to o dost horsi. Jenze to uz jsme cekali mimco, takze uz z toho jaksi neslo jen tak vycouvat... ted je to tak, ze chodi cca 2x do mesice. Coz neni uplne hrozne, ale vadi mi ty pozdni prichody a sliby-chyby. Snazila jsem se s nim dohodnout na nejakem kompromisu, ale stejne to nekdy porusuje a divi se, co mi vadi...

dzalli
autor
5. črc 2020

@amazonkajanik no takto jsme to meli driv...proto jsme se dopracovali k nejakym omezenim a tak...prave proto, ze kdyz mel volnost uplne, tak si myslel, ze je v pohode, ze se sebere a prijde v 7 rano ve stavu, kdy sotva sel...

ponikmonik
5. črc 2020

@dzalli Vždy, když má jít do hospody, tak mu šoupni dcerku na hlidání a hotovo

dzalli
autor
5. črc 2020

@ponikmonik no to tak uplne nejde, on treba rekne dopredu, ze jde tam a tam a ze bych byla s malou doma ja. Ja zas nechci, aby sedel doma a nikam nechodil, to je zas takovy extrem, nechci aby nikam nemohl. Ale nekdy mi prijde, ze je jak male decko a ze by potreboval s sebou kontrolu, co ho bude sekyrovat, ze uz ma dost a je cas jit dom:P

zizlikova1987
5. črc 2020

@dzalli no moc se nedivím že porušuje,,večerku" není mu 15 abys mu určovala v kolik má být doma.
Můj muž chodí pravidelně jednou za 14 dní ce středu na pivo s klukama. Někdy jdeme spolu,když vyjde hlídání. Když jde sám tak prostě přijde až chce. Na druhou stranu ví že druhý den musí fungovat. Jak říkám Večer šuhaj, ráno šuhaj.
Zkus ho přestat sekyrovat,a organizovat. Třeba překvapí. A když ne, tak sbal kufry a nazdar.

amazonkajanik
5. črc 2020

@dzalli jo takhle,no,tak to je opravdu blbé. Tak jak psaly holky,dej mu na starosti malou a jdi si po svém. Mě mužský tak 4x do roka odjede za přáteli a je tam přes noc. Za prvé by mi doma pak chrápal a za druhé,jen ať se baví,jsou to opravdu jeho přátelé s kterými se moc často nevidí. Jsme oba na vesnici,ale s moc lidma se tu nebavime

dzalli
autor
5. črc 2020

@zizlikova1987 No to on si treba stanovi sam nejaky cas kdy rekne, ze dorazi a stejne nedorazi. Jako ja mu treba reknu svoji predstavu, ale zas ho nesekyruju, ze neprijde v tolik, kdy chci ja (i kdyz by se mi uprimne chtelo:D ). To mi taky prijde jako dobry zpusob - at si dela co chce, ale at dalsi den funguje... a jak to mate doma s tim fungovanim? Rano tim padem nevyspava do 10h a neleci si kocovinu?

sasbu
5. črc 2020

Mám to samé doma. Přesně vůbec nezná míru, klidně dojde po půlnoci, ráno jako by se nechumelilo. Druhý den je k nepoužití a ještě si v sobě libuje jak je skvělý partner. Už jsem zkoušela všechno možné, samozřejmě bez úspěchu.

dzalli
autor
5. črc 2020

@amazonkajanik ja mu taky rikala, at radsi neleze domu a spi nekde jinde, treba u kamosu...ja proste nejak nesnesu koukat na nej, kdyz je namol a jak se chova. Mam s tim hrozny problem (ale to je zas nejaky muj ujety postoj z detstvi, kdy jsem videla tatku opileho a vadilo mi to).

pipi_puncocha
5. črc 2020

A nemáš možnost jet spát třeba k mamce? Co 14dní se totálně zlít mi přijde extrém, ale kdyby to bylo méně často, tak bych si udělala třeba s dětmi víkend u babičky a ať on si přijde v kolik chce, nemusela by ses dívat na to jak je opilý a druhý den nepoužitelný. (Neschvaluju to, nicméně pokud by to bylo jednou za čas, tak bych to nepovažovala za úplně nepřekonatelný problém)

dzalli
autor
5. črc 2020

@pipi_puncocha mame jeho mamu tady v Praze a moje je v Karvine, tak to moc neni schudne:( on se nezlije vzdycky...je to tak 50:50. Hlavne on fakt je jak male decko...se ode me klidne necha servat, omlouva se, slibuje.... takovy "jemny" chlap...no, asi kdybychom nemeli ty deti, tak spolu uz nejsme.

dzalli
autor
5. črc 2020

A muzete mi prosim sdelit, jak to mate doma vy? Jak casto chodi do hospody partner, kdy se vraci, jak dalsi den po akci? A co vy - chodite stejne casto jako partner, at je to spravedlive? Se porad konejsim tim, ze kdyz jsou male jen 2 roky, ze treba casem budu i ja mit vice volnosti a zlepsi se to...

pipi_puncocha
5. črc 2020

@dzalli aha, jasně, tak to chápu, to je blbé, že to máte tak daleko k vašim. Jinak můj manžel nechodí takhle pít nikdy, možná třeba 1x za rok jde sám do hospody (rozlučka, zapít miminko, třídní sraz...). Alkohol si občas dá, ale většinu času trávíme společně, s rodinou nebo se společnými kamarády, tak to si dá třeba dvě piva když se griluje, nebo spolu si dáme sklenku vína k večeři, což mi přijde normální. Opilého jsem ho viděla za náš vztah (10let) 3x, já jsem se opila jednou a vím, že už to nechci opakovat.😄🤦‍♀️

jjasmina
5. črc 2020

@dzalli Můj se po nocích třeba nefláká, tot se chtěl stavit za byvalým kolegou, dělá v hospodě na pivo, ale šli jsme odpoledne, dal si tři, pokecali a šli sme. Pak sme teda ještě šli sednout tady u nás, u mýho je to každej víkend, potřebuje se odreagovat, ale všude nás bere sebou a chodíme odpoledne, abysme večer byli doma s malou už, samozřejmě funguje i druhej den, žádné vyspávání se nekoná. Včera sme byli za tím jeho kolegou tam měl tři, u nás dvě a doma taky dvě( to jsem už ale spala) Ráno v 5 vstával, na 6 pro něj dojel tatka a jeli na ryby, mám s jen namyslet co podniknem odpoledne.

veritanas
5. črc 2020

@dzalli můj muž do hospody nechodí, jen máme občas mejdan na chalupě, tak cca 5x do roka a potom semtam někam jdeme, na 90% akcí chodíme společně, společně tam a společně zpátky, někdy chci jít dřív, tak mě zavede domů a ještě se třeba vrátí... nečekej, že se to zlepší.. dítě ve dvou letech už je dost velké na to, aby ho hlídal, takže sám od sebe ho nikdy hlídat nebude... manžel byl sám s malým okolo 0,5roku týden doma, když jsem byla v nemocnici a potom po roce už jsme třeba šli někam společně, když jsme měli hlídání..a to nemyslím jenom večer, ale třeba do muzea nebo na výstavu

jjasmina
5. črc 2020

@dzalli Jinak máme skoro 5ti měsíční holčičku, takže já krom procházek, kámošek apod nechodím nikam. Vždy si to plánuju, když je v práci

me_druhe_ja
5. črc 2020

Pokud 2x měsíčně přijde pozdě z toho třeba jednou ztriskanej dost, vůbec by mi to nevadilo. 🙂 Ale já byla před těhotenstvím taky hodně party girl - ráda jsem se chodila bavit, do klubů, návrat k ránu. 🙂 Teď logicky s dítětem nemůžu. 😀 ale už jsem stará, užila jsem si za mlada až moc, jsem vybourena. 🙂 Nicméně tady například není zvyk chodit do Hospody jako u nás - tady se lidi navštěvujou doma, chodí na "apero" (=malé pohoštění, nějakej alkohol) nebo na večeře a sedí dýl dlouho do noci a věř mi, že bych stokrát raději, aby se scházeli jak u nás v hospodě. 😀 představ si, kolik mám pak práce s úklidem a ještě tam "prudi" dlouho do noci, já nemůžu jít ani spát a tak. Takže zlatá hospoda. 😀

rnika
5. črc 2020

@dzalli Nechodíme ani jeden... nemáme potřebu. Já jdu s kamarády ven jednou do roka sama ... Muž byl ( zrovna je to aktuální) včera... počítala jsem, že dorazí o půlnoci a přišel ... ale byl v hospodě cca po 4letech. My jsme prostě raději spolu doma nebo komplet s dětmi někde venku...

dzalli
autor
5. črc 2020

@pipi_puncocha no presne takto to znam z rodiny, kdyz jsem byla mala a tak se mi to i zda fajn...travit cas s rodinou, s jinymi rodinami, klidne si tam i popit, ale spis tak do pohody a ne do opilosti... a sem tam i samostatne ven bez rodiny, taky to je nekdy potreba.

dzalli
autor
5. črc 2020

jezis, kde jste nasly takove zlate chlapy, co nechodi po hospodach?!:D zavidim...

amazonkajanik
5. črc 2020

@dzalli ono to vadí mému chlapů samotnému,když to přežene a nemůže koordinovat pohyby. Ale jednou za čas upustit potřebuje

dzalli
autor
5. črc 2020

@me_druhe_ja ja jsem taky byla podobna...chodila jsem na diskoteku do Lucerny, vracela se v 5 a kdyz jsme sli nekam spolu, tak jsem ho v piti trumfla a byla docela v pohode. Ale ted uz mam dite a je to jinak, stejne, jak pises ty... a on jeste furt zije takovy klidny zivot doma a obcas jde do hospody, a tam to je proste nerizena strela...blbe je, ze jeho kamaradi jsou na tom jeste hur (z meho pohledu) a vsichni pry maji hrozne tolerantni zeny, kterym to nevadi. Tak jsem asi divna ja:D

zizlikova1987
5. črc 2020

@dzalli to rozhodně ne. Ráno vstává tak jak vstávají děti, pokud je doma. Nebo vstává v 6 hod a jde do práce. Má prostě zodpovědnost. Faktem je že zlinkovanej jak zákon káže domů fakt nechodí. Někdy přijde picnutej víc, když je nějaká příležitost na panáka, ale jinak dá 4 - 5 piv a stačí.
Někdy přijde v 22 hod, a někdy i v 1 ráno. Ale je si vědom že prostě ráno bude fungovat. Ale to jsme tak měly i než byli děti. Nejsem zvědavá na vyspavajiciho opilce.
A funguje to i obráceně. Pokud chci jít někam já, tak jdu a on se perfektně postará o děti. A neřeší v kolik přijdu, ale ráno stejně jako on funguju.