Jak reagovat? Tchán říká dcerám, že jsou tlusté

psya
9. únor 2017

Jak reagovat, pokud tchan rika rocni a trilete dceri, ze jsou tluste? Uz to nechci prechazet. Ta trileta se kvuli tomu vzteka, coz je pak oznaceno za zlobeni a padaj hlasky zlobivou te nemame radi, mame te radi, jen kdyz jsi hodna. Mladsi je trochu cvalik, starsi naopak. Tchan to rika spis hostilne, ne ze by se rozplyval nad tim, ze je dobre zivena. Asi bych chtela situaci spis odlehcit nez se poustet do konfliktu.

radka8888
9. únor 2017

Prvni co me napadlo, ze bych ho normlane zabila. Takhle podobne vznikly me celozivotni komplexy. Co si ho vzit stranou a vyrikat si to?

babuna
9. únor 2017

@psya teda já na to koukám s vytřeštěnýma očima - vím, že nechcete asi dělat konflikty, ale děti jsou ještě malé - ovšem možná by bylo vhodné si vzít tchána bokem a v klidu mu vysvětlit, že by to dělat neměl ... je možné, že se trochu urazí, ale holky to za pár roků začnou vnímat jinak a mohlo by to pak zadělat na pěkné komplexy ... (mluvím z vlastní zkušenosti ☹ )... oni prarodiče myslí ledas co napůl s humorem, ale kolikrát je to tak hloupá sranda že to člověka spíš mrzí ... holky z toho totiž určo vyrostou 🙂

@radka8888 a koukám, že nejsem sama ☹

psya
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
psya
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacakkv
9. únor 2017

Normálně bych si na tchánovi taky něco našla: Asi budou po dědečkovi. A vlasů už máte stejně jako dědeček,...

verunkanatalka
9. únor 2017

Vím jak se cítíš,mám pocit,že máme stejného tchána!!!!Jen s tím rozdílem,že mé dceři je 17 let..není tlustá,jen oplácaná..ta to vyřešila po svém-nejezdí za ním a i mu to řekla do očí,že nemá zapotřebí se nechat urážet ...

mmmartuska
9. únor 2017

Tak to já bych konflikt klidně vyvolala a dost důrazně si s ním promluvila, s podobnýma poznámkama se vyrovnávám celý život, akorát holčičkám zadělá na mindráky a PPP. Také mám osobní zkušenost a na ty poznámky nikdy nezapomenu, i když už jsem byla o něco starší.

psya
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
taptap82
9. únor 2017

Tak nevím, tchán to řiká hostilně, ale ty to chceš odlehčit. Já bych mu řekla narovinu, ať tohle dětem neřiká, že si to nepřeješ. To ještě neznamená konflikt.
Pokud to za každou cenu chceš odlehčit, tak až to příště holkám řekne, odvětila bych: "Z toho si holky nic nedělejte, dědeček taky neni nejhubenější/nemá vlasy/cokoliv". A opakovala bych to tak často, jako to řiká on. Jak by to asi bylo příjemné jemu?

hanafaustyna
9. únor 2017

Souhlas, v tomto pripade bych se ssi neudrzela a hodne vybuchla. A pokud neprestane,tak bude bez vnoucat. Z toho mohou mit opravdu nasledky na cely zivot. Deti berou vazne co jim rikame,ze jsou zli, tlusti,... Jak z nich muzou byt hodne deti,když jim rikame, ze jsou zli a ony to berou za dve?

portinari
9. únor 2017

No pokud už senilní/má nějakou poruchu osobnosti (vypadá to tak), tak dost možná jakákoliv obrana vyvolá výbušnou reakci. Pokud to manžel nevnímá stejně problematicky, tak asi není dobrou radou požádat manžela, ať to s ním probere... Osobně bych to rozhodně řešila, začala bych tím pokusem o odlehčení (viz různé tipy výše) a viděla bych reakci. Třeba to zabere. Když ne, řešila bych to dál, i kdyby to mělo znamenat omezení styku. Tohle není zrovna banalita. Každopádně holčičkám bych to vždy po takové návštěvě vysvětlila, že co říká děda jsou hlouposti.

vanea
9. únor 2017

Dědek jeden ...toto strašně nesnáším, zvlášť mi přijde uhozené to říkat dětem!!!! Proboha...je jedno jestli jsou jim 3 roky, nebo 14...ale když už se mu něco nelíbí, tak s tím má jít za rodiči, ty děti to stejně nevyřeší a akorát je tím bude trápit. Motat hlavu dětem/později puberťákům, kteří si z toho můžou vzít jen to nejhorší, je pěkná konina...

kika_21
9. únor 2017

@psya Měla jsem přesně takového otce-jak byly děti větší, vozil se už jen po mně-holky by ho asi uřvaly-něco vtipného by mu také řekly-že by měly mindráky ,to ne. Vysvětlila jsem jim, aby braly dědova prohlášení s rezervou, nebo ho poslaly k zrcadlu...AŤ se podívá-viz Marečku...,jaký je frajer.🙂Pravda je , že uměl udělat doma řád, když jsme byly malé holky-to bylo pozitivní, ale slabší tohle nevydýchaly-viz moje sestra. Já jsem získala imunitu. TeĎ je to blbé-někdo rudý vzteky mi nadává a já na něj s úsměvem hledím, co to blázen vyvádí-hrůza...Kdo se na to dívá, říká, že jsou ti druzí-zase ne já-ach jo-chudáci...

anetka1701
9. únor 2017

Tohle je úplně přesně to, co vede k celoživotním komplexům a problémům!!!! Nejen to, že jsou tlusté, ale hlavně ta selektivní láska - budeme tě mít rádi jenom když....

Můj názor - promluvit si důrazně s tchánem, vyzbrojit se argumenty, pokud nezabere, tak utnout kontakt... Na tohle bych nervy neměla...

beruska1889
9. únor 2017

mám podobný problém jen tohle poslouchám na svou osobu od vlastní mámy ☹ kolikrát odjíždím z návštěvy s nervama a pláčem a jí je to asi jedno... jednou jsem to vyřešila přerušením kontaktu na pár měsíců a jak se mi ulevilo, to byl takový klid... od té doby se snaží držet s takovými hláškami ale občas se kvůli tomu i tak chytnem... nenechám se od ní takto deptat a jsem rozhodnutá že jestli se takto bude jednou chovat i k mým dětem tak s ní končíme nadobro.. nenechám ničit sebevědomí svým dětem jen kvůli tomu že jí se něco nelíbí... já se ségrou tím trpíme až dost... ☹ takže bych to klidně řešila rázně a narovinu...

cica002
9. únor 2017

Tchánovi bych tedy důrazně vysvětlila, že takhle v žádném případě ne. Mám kámarádku, které v dětství říkala babička Žílalo Tlustičko a strašně se tomu smála. Kamarádka už 6 let bojuje s anorexií...
http://ona.idnes.cz/jak-mluvit-s-divkami-o-vaze...

olga_
9. únor 2017

V žádném případě bych neodlehčovala. Děti bych před ním bránila. Bokem bych si to s ním na rovinu vyříkala. Řekla mu, co tě trápí, přesně tak jak to cítíš a pokud by to nezabralo, nebo vyeskalovalo, ukončila bych to jeho vlastní zbraní: Pokud bude děti takto urážet a poškozovat, nebudete se stýkat... Akce - reakce.

Děti musí vědět, že v tobě, ve vás, mají oporu. Jsou malé, ale už zase ne tolik, aby si to nezapamatovaly :-/.

cica002
9. únor 2017

Žížalo Tlustičko 🙂

kika_21
9. únor 2017

@anetka1701 V životě bude víc lidí, kteří něco řeknou proti nim...Trochu bych to brala jako dobrou školu-aby si s hloupých nic nedělaly-když jim to vysvětlí zakl.-prostě ona je pak nucena říct, že je děda hloupý, jelikož chytrý člověk tohle neříká. Aby i děti věděly, jak to vypadat nemá a jak být taktní ...😒Můj otec byl třeba tak přesvědčen, že jen on má pravdu, že jsem to prostě brala jako od blázna. Věděla jsem, že něco je na něm dobré-byl spolehlivý a staral se-vlastní táta byl opak...Neřekl by mi nic špatného, ale utekl , když jsme byly malé...

puresin
9. únor 2017

@psya A urcite jim to vytyka ve zlem? Muj tata treba - vim, ze me nade vsechno miluje, na rukach by me nosil, ale pred tydnem me tuknul do pupku, a jestli nejsem zase tehotna (jsem 7. tyden po porodu a z kil navic jsem fakt nestastna, bohuzel cvicit jeste nesmim). Ac to fakt zabolelo, vim, ze to myslel dobre, chtel projevit zajem a svym (blbym) zpusobem podporit ve cviceni. Tak jsem mu to musela vysvetlit, ze proste jeste makat nesmim, a uplne jsem videla, jak se zastydel a je mu lito, ze si rypnul. Chlapi jsou nekdy holt natvrdli. 🙂

masotri
9. únor 2017

Vykašlete se na obavy jestli se tchán neurazí a tvrdě se zastaňte svých dětí. Tchánovi bych řekla, že je na nejlepší cestě k tomu,aby ho jeho vnučky doživotně nesnášely. Mě moje výrazně starší sestřenice s bratrancem říkali sumo. Nevím jestli dodnes cítím větší bolest z toho, že nikdo tehdy nevstal a nezastal se mě nebo z těch slov. Jedno je jisté nesnáším je dodnes.

odula
9. únor 2017

Moje dcera začala chodit domů (ze školky) s tím, že nechce byt tlustá (je hubená jak lunt a NIKDY jsem ji nic takovyho neříkala) začala jsem ji to vysvětlovat přiměřeně jejímu věku - ze důležitý je jak má kdo krásný srdíčko, že když je někdo vic oplacanej tak to nevadí, že lidi jsou různý, že malý děti musí mít trochu spíčku aby mohly růst a byly zdraví atd. Takže a) holčičkam bych se snažila vysvětlit co je opravdu důležitý (mít krásný srdíčko a nerikat ostatním ošklivý věci - počkej až to někdy tchanovi vpali 😀) ; neucila bych je raději reagovat s tim "podívej se na sebe nadhero" b) na tvrdku bych jim řekla - treba i pred tchanem - ze dědeček tomu nerozumí (protože evidentně nerozumí) ze děti nejsou tlustý, alebrz potrebujou mít zásoby aby mohly růst a byly zdravy c) s tchanem bych si otevřeně promluvila. Ještě jedna věc - co říká dědeček je zas tak az k mindrakum podle mě formovat nebude. Není jejich rodič - vy jako rodiče je formujete, vy na ně máte primární vliv a tohle může být příležitost jak je nasměrovat na ty správný hodnoty 🙂

cica002
9. únor 2017

@puresin Jenže Vy jste dospělá a víte, že se jedná o "přátelské rýpnutí". Malé děti tohle berou smrtelně vážně, zvlášť od rodinných příslušníků...

anetka1701
9. únor 2017

@kika_21 jako škola ještě to dobírání si, že jsou tlusté - ok, beru, vysvětlím. Selektivní lásku ne. To je prostě ten největší průser - "budu tě mít rád jenom když...." to dělá pak ty největší problémy v dospělosti.

verunka_korunka
9. únor 2017

@psya Tohle se prostě dětem neříká (pokud tedy opravdu nejsou obézní ale to by bylo u starších dětí co už z toho mají rozum). Kvůli těmhle debilním kecům jsem trpěla až do doby co jsem poznala manžela. Slyšela jsem to od táty, od bráchy, od bývalého přítele... Jsi tlustá, jsi tlustá, zhubni... nemyslím si že bych byla tlustá. Ale musím uznat, že na psychice se to podepsalo. Naštěstí ne tak že bych došla k anorexii a bulimii, ale i tak, jsem nesnášela své tělo (hlavně když mi to připomínali). Nejdříve bych si to vyjasnila s manželem, a následně s tchánem (manžel ti buď pomůže nebo holt budeš muset jednat sama). Zpětné uřážky tchána před dětmi bych rozhodně vynechala, děti si z toho moc nevezmou a s tchánem se akorát rozhádáš, to mi přijde jako blbost. Prostě v klidu si promluvit, nejlip aby u toho byla i tchýně a vysvětlit proč si nepřeješ aby jim něco takového říkali. Mě tohle vysvětlování bude určitě jednou taky čekat, ale u mého táty... Tak hodně štěstí 🙂

whocares
9. únor 2017

Braňte je.😉 já si tyhle srandicky od pribuznejch pamatuju ještě dneska. A furt mám pocit že mě budou lidí mít rádi teprve až zhubnu. A to nejsem žádnej veprik

puresin
9. únor 2017

@cica002 To je jasne, ja jen ze kdyz budete vedet, ze to nemysli zle a jen chce nejak "prispet" do vychovy, muzete to s nim snadno vyresit Vy.

zuza01
9. únor 2017

My máme dcery hubené, ale tchyně , sama celkem dost obézní, vždycky rýpe u jídla, ať už si neberou, že jim rostou břicha... Sama si neodpustí k jídlu nic, živí se strašně... Já mám od manžela nakázáno nereagovat, nicméně pohár přetekl a ještě jednou to uslyším, bude dusno. Protože to je ideální způsob, jak holčičkám zadělat na celoživotní komplex, byť nedůvodný... A kam to může dospět, víme všechny. Takže zarazit 😉

kika_21
9. únor 2017

@anetka1701 To taky ten tchán říká? To můj táta neříkal-bylo mu jeno, jestli jsme takové, nebo onaké. Staral se...Ale kritizoval fest.🙂Prostě když jim řekne, že je děda blázen, tak jeho názor nebudou brát. Nějak je dobré, aby děti postupně třídily informace. Dostanou jich plno od dětí ve škole, od rodičů těch dětí, od učitelů, politiků...Třídit-to naučit je klíčové-aspoŇ si myslím...

carmilla
9. únor 2017

Hm. "Humor" tohoto typu je akorat tak zivnou pudou pro pozdejsi komplexy...Rikat malym detem, ze jsou tluste, je naprosto absurdni...a rikat to holkam v puberte je na pest...Sklidnym svedomim bych v tomto pripade aplikovala pravidlo "na hruby pytel hruba zaplata" a zertovne bych poukazala na deduv ridnouci vlas a pivni pupik, pripadne bych pronasela nejake vkusne anekdoty o senilite, zubech ve sklenicce, zbytnele prostate...Ucta ke stari ano, ale to neznamena, ze maji stari lide pravo chovat se k ostatnim hnusne a s despektem...