Kdy jste poznaly, že vaše manželství nemá budoucnost?

4. lis 2023

Ahoj holky, nevím, zda je někdo v podobné situaci, ale dost mě to trápí a vím, že s tím už nic nenadělám, tak si chci alespoň popsat. V manželství jsem 11 let a máme 8 letého kluka. Ani nevím, zda jsem někdy měla takový ten pocit velké lásky. Do vztahu jsme šli hodně rozumově. Měla jsem vždy smůlu na chlapy. Většinou to byl sukničkář, nebo netáhlo a já chtěla konečně hodného chlapa, s kterým založím rodinu. Tak jsme se našli. Bylo mi s ním dobře. Manžel je hodný chlap, který nás uživí. Již od začátku hodně pracoval, já tedy také dost pracovala, takže mi to nepřišlo. Krize začaly, jakmile se nám narodil syn a na popud manžela jsme se přestěhovali do baráku. Začalo se to zlepšovat, jakmile jsem zase chodila do práce. Již si ani nepamatuji, jak je to dlouho, ale zjišťuji, že žijeme, jako cizí lidé, takový spolubydlící. Manžel stále hodně pracuje, vybuduval za ty roky firmu, vrací se až večer kolem deváté a já si nějak zvykla a je mi to jedno. Jednou za čas to na mě padne, výyčtu mu, že na nás nemá čas, funguje dva dny, že se jdeme odpoledne projít, vidím, že je stejně myšlenkama v práci, nebaví ho se procházet, přemáhá se. Pak se vše vrátí do starých kolejí. Já si zkrátka zvykla. A plánuji většinou výlety bez něj. Začala jsem sportovat, hodně se věnuji synkovi. Nespíme ani v ložnici, ale odděleně. Manžel většinou přijde, když chce sex a zase jde do své místnosti. Včera i dnes to na mě nějak vše padlo. Je mi 31 let a žiji s manželem, jako nějaká spolubydlící s výhodami. Moc se nehádáme, takže má syn klidnou domácnost, finančně jsme na tom dobře. Ale často si říkám, jak dlouho se dá takto žít? Funguje tak i hodně jiných manželství? Určitě nechci rady typu, ať si s manželem promluvíme. To je každou chvilku a k ničemu to nevede. Je to pouze chvilkové. Budu se rozepisovat postupně

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zmrzlinka
5. lis 2023

Noooo nejsem si jistá jestli by si si s jinym chlapem pomohla....co vidím kolem sebe ...musela by si mít hodně velký štěstí ,aby si našla " něco" lepšího.
Ale třeba se pletu...

ilone
5. lis 2023

Zkusila bych parovou terapii. Nezahazoval bych tolik let klidného vztahu. A chceš raději "zmetka" než hodného muze?

ilone
5. lis 2023

@andromeda818 no nevím, mně je 45, máme tři děti a přemýšlím, jak bych jim řekla, že jsem rozvedla, protože mě to s jejich tátou nebavilo a chtěla jsem jiného chlapa. Já doufám, že se manželství s dětmi rozvádí z vážnějších důvodu....

amazienka
5. lis 2023

Promluvy obvykle nikam nevedou, protože pár na vztahu prostě pracovat neumí, když se dostane do vleklé krize. Zkus najít kvalitního terapeuta, je nesmírná Škoda zahodit to, co máte. S jeho pomocí můžete vybudovat milující vztah. A nebo jít od sebe, ale šetrnou cestou, hlavně s ohledem k dítěti.

mamikry
5. lis 2023

Já bych řekla, že popisuješ normálni vztah po 10 letech s dětmi. Pokud odejdeš a najdeš si jiného, bude to sice chvíli vzrůšo, ale za pár let jste tam zase. Zamilovanost odezní. Já bych tedy byla ráda za hodného chlapa, co se postará, nepije jak Dán a není prudič, když vidím, co kolem mě někdy děje.

uzivatelkapetra
5. lis 2023

Vidíš trochu do té jeho práce? Opravdu je tam potřeba denně 12 hodin? Nemůže být některé dny doma jen na telefonu a pc?
Nebo to hraničí s workoholismem a možná by potřeboval pomoct?

ninive211
5. lis 2023

Tak si říkám, že lékaři, kteří doteď sloužili x hodin přesčasy, třeba 300 h za měsíc, služby v nemocnici od pátku odpoledne do pondělí ráno, jak ti vůbec můžou normálně žít a mít normální manželství...
Moc práce je samozřejmě blbý a ano, v mnoha případech to pak může stát i manželství. Ale za mě souhlasím s Ilona, že důvod pro krach manželství a zničení rodiny dětem by měl být hlubší, vážnější. S nedostatkem času na druhého se pořád dá něco dělat, zkusila bych poradnu +ať ti víc vysvětluje, co vlastně v té práci dělá. Proč tam tak tráví čas

escapelle
5. lis 2023

A když ty vymyslis nějaký program?"Vybrala jsem film,dáme si víno,pojď udělám ti masáž...?"
Když jsem byla unavená z práce,na procházky jsem taky neměla náladu. Když mě muž "donutil",taky by si mohl stěžovat,že se premaham. Nepremahala,nebo možná i jo,musela sem přemoci tu nechuť a únavu.ale kdyby mi to pak ještě vycital,nebyla bych nadšená.
Zkusila si mu někdy říct "vážím si toho jak moc pracuješ,ale chybíš mi?"...on pak člověk taky reaguje jinak.prijdes za ním někdy ty,že chceš sex?
Píšeš,že je to hodný chlap.uzivi vás. Nechceš po něm aby vás uzivil a ještě ti vymyslel zábavu?
Když místo výčitek přijde pochvala,místo "ty se mi nevěnujes" řekneš "těšila sem se na tebe.."
Když přijdu unavená z práce a chlap na mě naběhne že s ním nic nepodnikam,tak ho asi pošlu do prdele 🤣
Ale když mi nalije víno,udělá masáž,zeptá se jaký jsem měla den,tak si řeknu,jak je skvelej.
Teď já jsem doma,on maká. A já chválím. A pak se může pretrhnout i o volném čase

lv
5. lis 2023

Zkuste poradnu, škoda zahodit manželství

aarriel
5. lis 2023

@ninive211 no kdyz se podivam po nasi nemocnici, tak moc manzelstvi bez never tam neni 😉 jak bych to napsala slusne? 🤔🤣 No proste, kolikrat se dejou veci...

lauriak
5. lis 2023

Mne to cele nejako nesedi. To si v 20 rokoch isla do manzelstva z rozumu? Lebo si predtym stihla niekolko vztahov so suknickarmi? Prosim ta, kedy si zacala randit aby si to vsetko stihla?

drep
5. lis 2023

@ninive211 blbě. Zažila jsem těch 320 hodin měsíčně jen jako bezdětná a stálo mě hodně sil (a byla jsem tom rauši akutní zamilovanosti) se při totálním vyčerpání věnovat partnerovi. Těch mám jen tak 230-240 a už z toho jsem mrtvá, manžel nadává (a dřív jako sestra taky chodil na noční a zná to), že jsem furt pryč. Pak je potřeba fakt nezapomínat, že ten druhý potřebuje moji pozornosti, že mu ji chci věnovat, někdy je to tak, že já bych už nejradši spala, manžel chce sex, já se trochu musím přemoct, ale pak se mi to ve finále líbí a jsem ráda, že jsem nešla spát.

drep
5. lis 2023

@ninive211 a teda další věc je, že z mých pánských kolegů je věrných tak 10%.

ninive211
5. lis 2023

@drep @aarriel Díky za vhled do lékařského prostředí. Jako já si iluze nedělám, lékaře v nemocnici bych asi doma nechtěla😀. Právě bych asi měla strach, zda si tam neužívá na noční se sestřičkama😀 Ale předpokládám, že se kvůli tomu nedostatku času lidi hned nerozvádějí... Souhlasím s escapelle, že je potřeba se tomu druhému věnovat, ale i nechat ho vydechnout, vyslechnout ho a tu procházku nebo jinou společnou aktivitu umět naplánovat (večer po 12h šichtě to asi nebude úplně ideální)

sahrazad1
5. lis 2023

Díky za diskuzi , jsem na tom bledemodre. Ten můj se mnou taky nemluví , klidně jen rano ahoj a to je všechno . Mám u nej ( a syna ) silné podezření na Aspergera . Mám pocit , ze jsem v manželství sama , asi podobně jako ty . Pro mě je tohle ale už druhe manželství , a tak zkušenosti mám . Narovinu , muže to byt horší , o dost horší , a souhlasím s názorem výše , ze je spekulativní , jestli si pomuzes . Asi jsem nepomohla , viď ?

autor
5. lis 2023

@lauriak Já začala s klukama od 15, vždy to byli právě sukničkáři. Teď mi bude za dva měsíce 32.

mollyweasley
5. lis 2023

Nemám ráda různé vztahové, výchovné knížky, ale za jedno odpoledne jsem přečetla celkem úzkou knížku Pět jazyků lásky, a takových příběhu, jako je ten váš, je tam plno. Půjčte si ji, nebo kupte, ale hlavně přečtěte oba dva, a za měsíc nám tady prosím napište znovu. Myslím to vážně.

autor
5. lis 2023

@sahrazad1 Já právě vím, že jiný vztah by byl klidně i horší. A ve všem bych si pohoršila. Bůhví, jestli by syn nechtěl zůstat s tátou. Odmala tíhne hodně k němu a manžel by si ho koupil. Bohužel. Hodně mě právě zajímalo, zda je takových manželství víc. V okolí vidím, že páry mají společné koníčky, my nemáme nic společného. Dlouho jsme sami ani nikde bez syna nebyli, protože když jde syn někam spát, tak je to většinou na úkor mé práce, kvůli hlídání. Jde už max ke kamarádovi, k babičce se mu nechce. Letos pojede poprvé na tábor, tak hodně spoléhám, že nám to manželství pomůže. Jinak manžel je zkrátka workoholik. Mohl by rozvrhnout práci a jít se mnou například na kafe a kluk by mohl být v herničce, mě by to stačilo. Ale ani to manžela zkrátka nebaví. Hodně jsem s ním o tom mluvila a opravdu to zabere na dva dny. A pak je to stejné. Úplně

martinka_33
5. lis 2023

@aarriel to.samé pozoruju na nádraží... Jenze.kdyz maji spolu rodinu dva nádražáci (jakože dvojice strojvedoucí a průvodčí je klišé asi jako pilot a letuška nebo doktor a sestřicka), tak se pak nutne nevidí, deti si v lepsim případě předávají ve dveřích, v horsim nekde kde se křižují vlaky 😀 A vztah tim zákonitě trpí. A ty nevery nemuzu říct, ze jsou castejší u kolegů nez u kolegyň.

sahrazad1
5. lis 2023

Jojo , máme to podobně . Žádné společně koníčky ( i když by se našly , jen on je nechce sdílet - pěstuje si je vnitřně , a nikoho tam nevpusti ) , do kavárny jdeme , ale mlcime , já se ho obvykle na něco zeptám a odpověď je “ nevím “ . Tak to se pak špatně mluví . Sám moc nezačne , to už je pro mě svátek . Zato ve spolecnosti jiných lidi ho nepoznavam - je normální , komunikuje , směje se … to mám pak z toho slušné depky doma . Se synem má dobrý vztah , všechno mu dovoluje , a pravé mám taky obavy , ze by zůstal s nim . Já totiž po synovi chci , aby taky něco dělal , ve smyslu uklizel, myl si zuby , chodil ven . Když navrhnu výlet , třeba jako v pátek , tak mi to odkyve , ale druhy den to změní , a nejede se nikam . Dovolené plánují také já , jede otrávený , pak se mu to tam líbí , a za par měsíců místo vyčte ve smyslu “ ze jsme museli jet na dovolenou , namísto toho jsme mohli pracovat na stavbě “ . Podotýkám , ze výlety jednodenní děláme reálné tak dva za rok , dovolená týden v lete , a to je všechno . Náprava u nás funguje taky tak dva dni , a pak je vše při starém .:(

mamikry
5. lis 2023

Jestli na sebe nemáte vůnec čas, není se čemu divit. My na sebe s mužem aktivního času taky moc nemáme, a to pracuje z domu. Máme tři děti, takže se čas prostě věnujemem jim. Jednou za čas ale jedeme někam jen my dva, a to jsme pak úplně jak puberťáci.

lauriak
5. lis 2023

Mne pride, ze ste obaja na vztah zanevreli. Pokial mate peniaze tak nemoze byt problem zaplatit na vecer chuvu a vy mozete ist do kina, na veceru, do divadla. Hocico co by vas oboch bavilo. Cez vikendy preco netravite cas spolu? Existuju aj ine veci ako prechadzky ked tie ho nebavia. Mozete ist na bicykle, na bazen, na vystavu, do obchodov, zabavny park, korcule, kaviaren,... Tolko moznosti je. Kor ked mate dostatok penazi. Dalsie moznosti su cestovanie, dovolenky. Ved dieta mate velke a len jedno. Mozete ist kam chcete. Na zaciatku vztahu ste spolu co robili ked ste este nemali dieta?

aarriel
5. lis 2023

@ninive211 ja bych lekare taky nechtela ani za nic 🤣 i kdyz ono to je asi jedno. I tam se najdou vyjimky, jen proste na ty nocni to svadi... Manzel dela ve fabrice a taky rika, ze tam p.ca kamen cihlu 🤣🙈

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aarriel
5. lis 2023

@martinka_33 jooo, mela jsem strojvedouciho a uz nikdy vice 🤣a muj deda byl taky strojvedouci a babicka si s nim taky pekne uzivala 🙈

ilone
5. lis 2023

@andromeda818 jakože "začala bych pokukovat po jiných chlapec...." je seriózní rada? Ale to snad ne.....a jiná od tebe nezaznela. Takže ano, tvůj příspěvek vyznívá ve smyslu "najdi si jineho chlapa, abys byla spokojená..."

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka_33
5. lis 2023

@aarriel náhodou, hodní kluci to jsou 😁

aarriel
5. lis 2023

@martinka_33 jo hodni a vesely to jsou 🤣 jako par kamaradu mi z ty doby zustalo, a jako kamaradi jsou super 🤣