Lakomý dědeček (tchán) a babička (tchýně)

ronda68
13. čer 2016

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala na váš názor, nebo také na to, zda jste byly v podobné situaci.
S manželem máme roční holčičku. Moje maminka je do malé úplně zblázněná. Peněz moc nemá, žije s přítelem, oba pracují u "pásu". Malé kupují občas drobnosti, nějakou tu hračku, oblečení, přidali nám na kočárek, jídelní židličku, protože sami moc peněz nemáme. Kdežto rodiče mého muže - majetní podnikatelé - maličké za celý rok koupili jednoho pidi plyšáka a to k Vánocům v ceně asi 50 Kč a bodýčko k prvním narozeninám. Malou milují, když tam přijedeme, úplně se rozplývají, o tom žádná, navíc jsou moc hodní, skvěle si s nimi rozumím, tchýně navaří něco nám dá i domů, ale tím to končí. Když se malá narodila nedali jí nic do vínku. Když jedeme k nim musím s sebou tahat hračky, plenky, jídlo protože u nich nic nemá a to tam jezdíme 2x do měsíce na jejich přání na víkend. O tom, že by neměli peníze to fakt není. Nedávno bratrovi mého manžela koupili auto za 150.000, při tom má daleko lepší auto než my a nemá rodinu jen přítelkyni a s ní rodinu neplánují. Mému muži řekli, tobě koupíme taky auto, ale "jen" za 80.000. Při tom nám s manželem stačí to naše co máme, tak jsme jim řekli, že bychom si raději za ty peníze dovybavili byt a na to se teda vůbec netvářili, prej byt máme pěkný, tak co bychom chtěli. Tak jsme jim řekli, že to nevadí, že si na novou kuchyn našetříme. Ale tak co nadělám, jsou to jejich prachy, at si s něma dělají co chtějí. My nouzí netrpíme. Akorát mi přijde strašně líto, jak moje mamka, ač moc peněz nemá, by se pro malou rozkrájela a druzí prarodiče mají peníze a maličké nekoupí ani blbou přesnídávku, když tam jedeme. Až na tohle si na ně nemůžu stěžovat, ale vidím, že i manžel je z toho dost smutný.
Máte to také některá takto? Nebo co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď

kristyn.g
24. čer 2016

myslím že jsou mnohem horší případy lakoty a nadržování, sama mám jeden v rodině, ale rozepisovat se moc nechci. Vyprdněte se na ně a je to... Pokud nemají keci jak vám nic nedají, jak vám neodpustí nic, a nepřipomínají vám po měsíci, že jste si u nich vzali jednu suchou housku tak je to ještě dobrý.... 🙄 🙄 🙄

eficenka
25. čer 2016

@ayenkas
to by si ji musela znát.. maminka na nás vždycky byla sama a nejezdí nikam na dovolenou - dovolenou si vybírá a jezdí jako pomocník na tábory s dětmi atd...
proto vždycky šetříme my ( i z těch peněz, co dostáváme od ní na narozeniny) a občasně ji někam pošlem - sice pak říká, škoda peněz, mohli jste to a to, ale už je to koupené, tak s tím nic neudělá.
věř, že at ted šetříme každou korunu na hypoteku, tak se jí snažíme koupit to, co potřebuje a dělat ji radost...

pavlinar
26. čer 2016

Ahoj, zkus se na to povznést. Je to těžké, mě to taky štve. U nás třeba brácha je z neznámého důvodu považován za chudáčka, kterého je potřeba extra podporovat. Zamrzí to, naštve, ale nenaděláš nic. Žádné nárok ani právo neexistuje.
Vem si hodně z toho, co píšou holky. Že hlavní je, že máte pěkné vztahy, prarodiče se zajímají.. dají jídlo na doma.. paráda. A že každá rodina má jiný model. Tchánovci vůbec nemusí být lakomí, jen u nich není nějaké "rozhazování za blbinky" zvykem (možná proto jsou kde jsou??)

Ještě mě tak napadlo, jak tu hodně holky píšou, že zázemí na návštěvy mají u svých matek, ne u tchýně.. tak to si asi nějak dohodli mezi sebou, ne? Pokud by mohlo být něco nachystané i u tchánovců, tak by to asi měl pořešit manžel, když jsou to jeho rodiče.
Auto jim jasně řekněte, že nechcete, černou díru na prachy. Nenechte se natlačit, To raději nic, než zbytečnej krám.

Zkus se na to povznést, nic nečekat, a když něco dostanete, tak to brát jako příjemný bonus 🙂

puresin
26. čer 2016

@ronda68 Precetla jsem jen par prvnich, dost negativnich komentaru, ale muzu Te ujistit, ze Ti rozumim. Je jasne, ze z vasi strany nejde o zavist, spis o nepochopeni a litost. My mame oboje prarodice stedre, i kdyz kazde jinak situovane, pro vsechny vnoucky by se ale rozdali a vzdycky se snazi obdarovavat spravedlive. Vcetne navstevovych zasob apod. O to lip si ale umim predstavit, jak Te jejich pristup mrzi, beru to totiz tak, ze "chystaji = tesi se".
Dobre ale, ze mate skvele vztahy, to si budou deti pamatovat stejne nejvic. 🙂

koordinatorka_odboje
26. čer 2016

A jak se rika osobe, ktera ma dsetinasobne prijmy nez ja a stejne nas chodi vyjidat a vypinje mi vsechno moje nealko pivo? Taky lakomec?

yerry
26. čer 2016

@ronda68 Vidim to všude kolem sebe. Jsou lidé kteří toho moc nemají a přitom by se rozdali a pak jsou zbohatnutí co mají dost ale nepoděli se. Ono je to o lidech a s tim asi vy nebo spis fy nic neuděláš. Pokud jim má právo někdo něco říct tak je to jejich syn. Ale štěně myslím že to nic nezmění. Budete rádi že mají malou rádi. .. Mám kamarádku který má skoro 5 letos dceru a její tchyně ji viděla na par fotkách. Nikdy se na ni neptá. Nepřijde na návštěvu. ... oni sami prarodiče musí cítit ze vnoučeti chtějí něco dát. Když to není v nich tak to do nich nikdo nesostane. ..

desencanto
23. pro 2018

@ronda68 Lakomý dědeček a babička. A čtu. Chtějí nám dat 80.000kc. 🙈

to jsou fakt tak lakomí?

Není chyba někde jinde?