Maminka ode mě odešla v 6. měsíci těhotenství

honzaplzen
24. kvě 2017

Dobrý den, mám dotaz. S bývalou partnerkou čekáme miminko. Ona si v 6.měsíci našla jiného partnera a se slovy, že už mě nemiluje, odešla. Já se na miminko moc těšil, chtěl jsem ho a tak o něj nechci přijít. Bohužel matka se k tomu staví tak, že má nový život, novou rodinu a já jim mám co nejmíň zasahovat do života. Jo posílat alimenty, ale miminko uvidím prý co nejmíň, oni mají své plány a přece se mi nebudou přizpůsobovat. Mě by ale zajímalo, jaký styk s miminkem, které prostě bude čerstvě po narození můžu vůbec chtít, co je reálné? Chci děťátko vychovávat a starat se o něj, aby ke mě mělo vztah, aby si na mě zvyklo, ale když ho uvidím na 2 hodiny v sobotu, tak to mi přijde strašně málo. Samozřejmě mi jde v první řadě o zájem dítěte, nabízel jsem matce, že můžeme být třeba spolu u nich, jen abych mohl být s malou, ale to prý nepřichází v úvahu a k nim do bytu nesmím. Poradíte mi někdo? Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji moc.

kaculik007
25. kvě 2017

@lucynka46 Jo to vím že se může člověk prostě zamilovat, jen tak. Ale těhotná žena? Já nevím. Ale i divné věci se dějí.

eliska_mot
25. kvě 2017

@honzaplzen
Ahoj Honzo. Strašně ráda bych ti jakkoliv poradila, ale tady je každá rada drahá. Z blízkého okolí vím, že i když jsou už děti na světě a rodiče se rozejdou, žena si postaví hlavu, tak s tím nikdo nic neudělá. I když by někdy (a nečekej to rychle) soud rozhodl o návštěvách, tak to pořád neznamená, že dítě dostaneš, když pro něj přijedeš. Obávám se, že pokud se nedomluvíte, tak budeš jen a jen bojovat a je otázka, co z toho bude. Strašně moc záleží na soudci, jak k tomu přistoupí atd. Také očekávej obstrukce a jak tady psala jedna přispěvatelka - expartnerka může klidně tvrdit, že kojí do tří let. Další věc je, že vy se asi nemůžete soudit, dokud není dítě na světě, ne? Takže je otázka, jak to vlastně bude první rok děťátka vypadat, zda už vůbec proběhne nějaký soud.
Předpokládám, že nejste manželé, takže budete na matrice i sepisovat potvrzení otcovství. Držím palce, aby si to nerozmyslela a nemusel jsi se ještě kvůli tomuto soudit.
Drž se a přeju hodně moc štěstí.

lucynka46
25. kvě 2017

@kaculik007 verim, ze ano. Treba si mysli, ze miminko je jeste v brisku a ze novy partner nahradi otce a tak to udelala co nejrychleji, aby se zadaptoval i novy pritel. Kdyz dokaze odejit muz od tehotne zeny, proc ne zena. Tehotenske hormony, hormony zamilovane a je to.

moravanka
25. kvě 2017

Taky si myslim, ze chce s novym partnerem vyvorit rodinu a aby delal dcerce tatinka. Dalsi muz se tam jaksi nehodi.
A taky si myslim, ze ji mozna novy muz hodne ovlivnuje a byvleho chce odriznout.

honzaplzen
autor
25. kvě 2017

@moravanka : no mám bohužel naprosto stejný pohled na věc ☹

Děkuji všem za názory a rady. Nad vším co tu píšete opravdu přemýšlím a snažím se s těmi informacemi pracovat. Děkuji!

pmikesova
25. kvě 2017

Zajdete se optat na sociálku, podobnou věc teď řešila sestřenka, tedy z druhe strany. Otec má nárok na to vídat své dítě, u takto malých dětí se řeší návštěvy několikrát tydne na pár hodin, jednou týdně je málo, aby si dítko na otce zvykalo. Celý dny až později. Někdo tu mluvil i o prarodicich, tak ti mají také že zákona nárok na to byt se svym vnoučetem. Buhuzel se to ale bude muset řešit soudně, když si čtu o přístupu matky. Další otázka je, aby vás vůbec nechala zapsat do rodného listu ( sice by pak přišla o alimenty, ale nemusela by vám ho dávat vůbec), když chce mít svou "novou rodinu", tak na to taky pozor. Snad to dobře dopadne a budete malou vídat. Každopádně ať vám tady poradíme cokoli, nikdy to není podložené. Takže si zajdete na sociálku, k právníkovi, ať víte přesně co můžete zadat.

hz
25. kvě 2017

@xdrak102 Konecne vim, jak se Vam s malou dari. nedavno jsem hledala Vasi diskuzi, abych se zeptala, jak se vede..
At je jen a jen lepe..

lucynka46
25. kvě 2017

Pokud si te nezada do rodneho listu, muzete pres soudy. Ty udelaji testy otcovstvi a pak vas tam zapisou.

honzaplzen
autor
25. kvě 2017

Do RL mě chce, chce alimenty... ale to je tak všechno co z mojí strany chce.

normalnimatka
25. kvě 2017

@honzaplzen hm... no nevim co ste si udělali, ale takhle to vypadá, že tvá ex je celkem vypočítavá mrcha. tipla bych si, že toho chlapa měla už předtím a jen od tebe chce alimenty...ale nevim teda, jak na tom je co do rozumu nebo přehledu o světě, ale tak mohla by vědět, že když otec platí alimenty, tak se taky s dítětem vídá... no... je to divný celý. a když by se zjistilo, že dítě tvoje není, tak se asi budeš muset smířit s tím, že ho vídat nebudeš, protože nebudeš jeho "nic".

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaculik007
25. kvě 2017

Mně to prostě přijde divné že najednou o otce nestojí, jako jen otce své dcery. Jak dlouho jste spolu žili než otěhotněla, jaký byl život před tím a jak jste se k sobě chovali v těhotenství. Chodil jsi s ní na vyšetření a ultrazvuky? Plánovali jste si budoucnost a kupovali věci pro miminko a jak se k tomu staví její rodiče že najednou odešla?

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
honzaplzen
autor
25. kvě 2017

No to je to, kde jsem udělal chybu já ☹ naslibovala mi, jak spolu budeme žít, jak semnou chce mít rodinu a jak by semnou chtěla miminko, jenomže jsme spolu byly jenom pár měsíců a já se prostě nechal zblbnout. V podtatě hned otěhotněla, snad napoprví, byl to fofr. Ale bylo nám spolu dobře, pořád jsme něco podnikali, jezdili na výlety, byly spolu... kina, bazény, chodili jsme spolu na fotbal, to jí bavilo 🙂 ... Jestli jsme se 2x pohádali, ale už jsem hádku zažil, tohle byla spíš jen taková výměna názorů. Na ultrazvuku jsme sní jednou byl, když mi řekla a byl jsem sní i na genetice, kde jí dělali vyšetření a taky ultrazvuk. Budoucnost jsme měli naplánovanou, já hledal pořád dětský pokojíky a společně jsme naháněli kočárek. Od maminy, tety a kamarádky jsem dostal strašně moc oblečení a věciček na prcka, nemuseli jsme ani nic kupovat. No a než jsem stihl koupit vybranej kočárek tak odešla... našla si jinýho, mě tvrdila, že je to jen kamarád, ale byla snim ještě než se semnou rozešla ( uvedení vztahu na FB prostě práskne všechno ) . Její rodiče se k tomu staví tak, že táta se mě nejdřív zastal, ale teď semnou vůbec nemluví a je na její straně - pochopitelně. No a s matkou se zase nebaví ona. A jinak mě to přijde divné úplně celé... Já třeba psal pár lidem z jejího okolí, jestli neví co se stalo, jestli jsem něco něudělal... nikdo se semnou nebaví, jen to řeknou jí, že jí píšu a ona mi pak nadává, proč otravuju její kamarády ( teda teď už ne, to jsem udělal na začátku, když jsme se snažil aby se vrátila ) přijde mi to, jak kdyby nechtěla abych se na ní něco dozvěděl...nevím, nechápu to.

kacasa
25. kvě 2017

@honzaplzen hmm a neni to nejaky jeji ex? ktery se pred tim nemohl rozhoupat? Jo..nekomunikace je snad to nejhorsi ☹

japona
25. kvě 2017

@honzaplzen Byli jste spolu pár měsíců, ona hned chtěla s vámi dítě, a když otěhotněla, už má za vás náhradu a od vás chce jen alimenty? Urcite bych se na vašem miste nenechala napsat do rl, než se testy prokáže vase otcovství..

kacasa
25. kvě 2017

@japona přesně tak..jinak totiž také můžete platit alimenty na dítě, které nakonec ani nemusí být vaše

kvakuska
25. kvě 2017

@honzaplzen na tvém místě bych se nenechala zapsat do RL hned, ale ihned po narození dítěte bych požádala o testy otcovství ... sice to může znamenat, že třeba první 2-3 týdny dítě vůbec neuvidíš, ale zase se vyhneš tomu, abys třeba 20 let platil na dítě, které není tvoje 😠

kaculik007
25. kvě 2017

Můžu se zeptat kolik vám je oboum let?

honzaplzen
autor
25. kvě 2017

ji 22 a mě 30

lucie_91
25. kvě 2017

tak věk v tomhle roli nehraje... 🙂 Já jsem měla ve 22 už 4 leté dítě ;)

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
japona
25. kvě 2017

@honzaplzen a nový objev je její vrstevnik? On ví, že by to dítě melo byt vase?

honzaplzen
autor
25. kvě 2017

prý je mu 26 a ví to... obě je má rád a taky prý ví, že odemě odešla sama... že se rozhodovala jestli bude semnou nebo půjde k němu.

normalnimatka
25. kvě 2017

já nevim jesi to vůbec má cenu...jako já vim, tvoje geny a tak..ale to bych si snad radši sehnala nějakou rozumnou dětíchtivou partnerku a založila "normální" rodinu:/...tady to vypadá do budoucna jen na problémy, a i pro to dítě nevim, jesi je to lepší varianta...
navíc tvoje budoucí rodina taky nebude nadšená z toho, až budeš platit 6 tisíc na dítě z předchozho vztahu..ale pakliže ho budeš vídat a budeš s ním mít vztah, tak je to něco jinýho.

japona
25. kvě 2017

@honzaplzen Prý? Vy jste ho nikdy nevidel/ nemluvil s nim? Mate informace pouze od své byvale partnerky? Otazkou je, co navykladala ona jemu🙂 Moc se mi nechce verit, ze se chlapek hrne do toho, aby za pár měsíců dělal tatínka cizímu dítěti..

honzaplzen
autor
25. kvě 2017

jo po dvou měsících mi konečně odpověděl... jen že semnou nic řešit nebude a že jim mám dát pokoj. Co kde ona komu řekla, to nevím, to se asi ukáže časem... Od bývalé partnerky moc informací také nemám... pro ni je to jasný, prostě se rozhodla, odešla a čau. Každopádně to jsem tu řešit nechtěl, mě opravdu šlo o to, abych věděl o jak častý styk je vbec reálné žádat. Nechtěl jsem tu řešit důvody, proč kdo, co a kdo je špatnej a kdo ten hodnej... o to mi nejde.

kaculik007
25. kvě 2017

Za těch všech okolností bych počkala až se miminko narodí a potom udělala testy otcovství, nenechala bych se zapsat do rodného listu dřív než si tím budeš 100% jistý. A pak když bude tvoje tě nečeká nic lehkého.

Tohle všechno zažívám ve svém okolí... Pokud budou rodina, ona mu bude říkat tati. A ty by jsi dítěti motat hlavu neměl. Prostě budeš to co ona bude říkat. Strejda a nebo biologický otec, ale ne tatínek. A pokud bude její partner brát malou jako vlastní a budou mít hezký vztah, bude to těžké...

Přála bych Ti, pokud je opravdu tvá aby ona chtěla aby malá věděla kdo je její otec a mohl se s ní vidět.

kvakuska
25. kvě 2017

@kaculik007 jedinej kdo v tom může dělat dítěti zmatek bude matka, pokud naučí dítě aby cizímu chlapovi říkalo tatínek (chlapovi kterého zná sotva pár měsíců) ... proč by měl být otec "strejda"?

kaculik007
25. kvě 2017

A jestli bude chtít dodržet šestinedělí, nic s tím neuděláš. Může třeba chtít aby jsi jí viděl až po prvním očkování.