Manžel je přerostlé dítě. Máte také takového chlapa?

14. bře 2021

Ahoj holky, až si to přečtěte, tak vás asi bude zajímat jestli takový byl manžel pořád a proč jsem si ho teda brala. Manžel takový byl pořád a nejdřív mi to ani moc nevadilo, postupem času mi to začalo vadit, ale manžel má i své dobré stránky a taky jsem poměrně rychle otěhotněla. A teď konečně k věci, na manželovi mi vadí jeho dětinske chování. Všechno vyřizují já, musím manžela objednávát i k doktorovi, před měsícem byl i se synem na odběru krve, syn to zvládl úplně v pohodě a manžel se tam začal vymlouvat, že půjde až zítra, že je mu špatně atd, když jsem ho po 20 minutovém rozhovoru konečně přemluvila tak se při tom odběru rozbrečel, já jsem měla chuť si hodit z té hrozné ostudy. Má sbírku plyšaku, každý den s nějakým spí, párkrát jsem ho i přistihla jak na ně mluví. Když jsem se ho ptala co chce k narozeninám, tak řekl že chce lego 🙄. Když se díváme na horor nebo nějakou romantiku tak se rozbrečí, kvůli tomu jsem sním přestala chodit i do kina. Vaří a péče a někdy i úklidi, ale takové ty chlapecké věci neudělá, když se nám třeba něco rozbije tak musím volat bráchovi. Sice spolu máme pravidelné sex a manžel je v něm dobrý, ale chybí mi takový ten pořádný chlap, který je zkrátka tvrdý a o kterého se mužu opřít. Máte taky takového chlapa? Mám se smířit, jaký je? Nebo ho aspoň trochu změnit a jak? Upřímně nejsem si jistá, jestli ho chci změnit úplně nepřipadá mi to k němu fér.

camelinka
14. bře 2021

No, kolik ti je let, kdyz myslis, ze chlapa zmenis? A kdyz je takovy oddycky, tak uz to jiny nebude ...citlivka zustane citlivkou, to neni zle, ale fnuknu bych doma nesnesla...ale tem plysakum bych se tedy musela smat, chlap by pro me nebyl chlap, kdyby se v noci misto me, radsi tulil ke krteckovi 😱😂🙈.
Jasneze nemusim mit hustokrutaka, ktery rukou rozmackne sutr, doma mlati do stolu a smrdi i z fotky, ale typek, se kterym bych se stydela nekam jit, ze tam bude bulet...sorry ale nevim, co chces tady slyset 🤷😉

jade85
14. bře 2021

@krtcice určitě s odborníkem, nevím jestli je ti bližší psychoterapie nebo něco alternativního, jak jsi zmiňovala tu kineziologii, ta prý na různé strachy zabírá dobře, taky jí zvažuju na zpracování (jiné svojí) fobie.

sonaxoxo
14. bře 2021

Jestli to neni troll..coz nevim..🤔tak jenom jsem si tveho manzela predstavila,a nedala bych to..potrebuju vedle sebe proste chlapa,podporu,pomoc!
hrozne si me pripomela film Smlouva s dablem..😂😂😂 hlavni hrdina,ktery se rozbrecel i u zapadu slunce..😂😂😂😂
a myslim si,ze takoveho "muze" uz nepredelas..🙏🙏

sahrazad1
14. bře 2021

Přestaň si z nej toho chudáčka vyrábět a dej mu prostor k realizaci = tzn když bude chtít k doktorovi , tak si tam taky SÁM zavolá . A jestli ne, tak je to jeho blbost . Co jsi - jeho matka nebo jeho žena ? Podle toho se taky ty začni chovat .

veruuu_kubesovic
14. bře 2021

Nemáš doma mě🤔? Ja mám teda panickou hrůzu z jehel, vždycky jsem to musela všude hlásit a odebirali mi krev vleze i pohledem kolabuji...nerada něco vyřizují...takže tomu třeba rozumím...
My třeba milujeme stavět lego...co je na tom divného? Ze jsme dospělí tak se to nesmi? Jinak manzel nemá zásobu plyšáku, ale sbírá modely autíček...
A ppsledni vec - muj manzel je citlivý, behem 1,5roku mu zemreli oba rodiče a nebojí se prede mnou brečet kdyz ho něco dojme...proc by to mel v sobe tutlat?
Prece jsi věděla jaky je, nezmenil se, spis bych vůči němu nebyla zbytečně tak tvrdá jak se mi podle psané formy pripadas...z citlivky tvrdaka neudelas...

jade85
14. bře 2021

@sahrazad1 tyjo, to je taky dobrej point, to mě nenapadlo!

vikinkav
14. bře 2021

@sahrazad1 presne to me taky napadlo po tom dotazu “mam ho objednat...?”

keksik002
14. bře 2021

Kolik mu je? 15 :D chlap se v urcitych vecech urcite nezmeni a ani bych se o to nesnazila.. I pres to vsechno jste s nim, vzala jste si ho a mate spolu dite.. Plysaci jsou ulet, no na druhou stranu kazdy ma nejake sve chybičky.
Nech ho byt dospelym, at se sam objedna, at si sam vyridi.. Preci nejsi jeho mama abys to delala za nej

la_amanita
14. bře 2021

To, že je citlivý a má nějaký strach až fobii z jehel a lékařů přece neznamená, že se na něj nemůžeš spolehnout. Že dává průchod emocím je skvělé. Plyšáci jsou roztomilá ujetost, ale já tomu svému taky občas dám pusu a něco mu řeknu, i když na takové ty monology a sverovani mám živého psa, to je lepší. Se strachem z lékařů mu může pomoci odborník. A spolehlivost a opora se pozná v nějakých konfrontacích s lidmi mimo vás vztah, v náročnějších situacích. To s výše uvedeným vůbec nesouvisí.

journals
14. bře 2021

Kazda ta vec je samostatne uplne v pohode a pochopitelna (teda az na to mluveni s plysaky). Ale kdyz se to da dohromady tak je to aspon pro me tezce za hranou normalniho zivota, ja bych tohle nedala.

klokanka31
14. bře 2021

Lego se mi nezdá divný, my s manželem máme v plánu si koupit lego Simpsonovi ☺ a že má plyšáky... My kdysi před pár lety sbírali body v penny na plyšáky, s tím že toho plyšáka bude mít náš pes. No ale když jsem ho psovi chtěla podat, tak manžel začal smutně že je toho plyšáka škoda, a že se mu líbí... No dodnes ho má na nočním stolku ☺

sudylichozrout
14. bře 2021

Ty jsi jeho matka, že bys ho MĚLA objednat k psychologovi?

hasara33
14. bře 2021

Řekla bych, že máš doma ženu s pindíkem 😅.....ne teď vážně 😉 každý máme nějaké své "úchylky" a každý se něčeho bojíme, i chlapi mají právo brečet u dojemných filmů nicméně základem je komunikace, řekni mu to, co jsi teď tady napsala, řekni mu, co tě trápí a nabídni mu pomoc - mám teď hlavně na mysli to mluvení k plyšákům (a ne prosimtě nechoď za ním s tím, že má asi nějakou poruchu 🙏🤦🏼‍♀️ to by se naštval nejspíš každý), jinak dle toho, co popisuješ nevidím nějaký zásadní problémy z jeho strany, je na tebe a syna hodný? Stará se o syna? Dokáže zabezpečit rodinu? Naslouchá ti? Dává ti najevo, že tě miluje? Když ti není dobře, ať už fyzicky nebo psychicky, postará se o tebe, utěší tě? Pokud na tyhle otázky odpovíš ano, tak rozhodně máš doma chlapa, o kterého se můžeš opřít 😉 Ono je strašně lehké zaměřit se hlavně na negativa a hledat chyby u druhých a zvlášť teď v této těžké době kdy jsme všichni z celé situace frustrovaní.

europa00
15. bře 2021

uprímně vím že to bude znít hrozně, to je asi zsase můj problém, ale já načapat chlapa jak mluví na plyšáka a spí sním, tak sním už nikdy nespím já .-) jsou to takové věci které v podstatě nikomu neubližují a dají se tolerovat, ale ja bych k němu získala okamžitě odpor a tím pádem by byl lásky konec...takže po xxx leteh vztahu kdy uz s tebou nemává chemie a vidís místo chlapa ubrečené decko co si vykláda s plyšáky se ti nedivím...upřimně ja bych to nedala, bylo by mi to líto, pač mnohé ženy z lásky překousnou i různé sexuální úchylky partnerů a ten tvuj naštetší zatím nechce st s nim souložíš prevlečená za mončičáka, ale me by se to hnusilo...stejne jako ty bych chtěla chlapa, co je prostě chlap, emoce jsou pro každého, ale oba musite s tím být v symbioze...takže k němu by se ideálně hodil typ ženske co vlastně ráda děla z chlapu debily a přeroslé děcka tím jak přehnaně se o ně stará a dokobnce jim chystájí co si maji oblékat za kterého počasi atd....prostě něco jako teorie tygra film .-) taková žena by nad ním měla moc a to by jí vyhovovalo...vyhledejte poradnu dříve než ti to přeroste v totální odpor a už to nezachráníš.

loylii
15. bře 2021

@europa00 naprostý souhlas.. Já měla několikaměsíční vztah, doted se z toho nemůžu otrepat. I když už je to fakt dlouho. Ten člověk byl posedlý - medvědy. Říkal si Méďa a vše co bylo s tímhle zvířetem spojeny, miloval. Když jsem byla v praci a potrebovala se v kanceláři soustředit, tak mi posílal různý roztomily videa s medvídkama. Medvědi byli vsude. Divil se, ze nereaguju. Ze začátku jsem se tomu smála, pak už ne😃 Děsně antisexy a detinsky. Vrchol všeho bylo, když po mě chtěl při sexu, abych měla na hlave čelenku s medvedima ušima😄 takový ty klapky, když je mráz. Nejenže mi v nich bylo vedro a ještě jsem nic neslysela😅
Ps: Méda je doted a je mu 45.

martulka88
15. bře 2021

@loylii Mám kamaráda medvěda (známe se 16let a on má přezdívku medvěd), ale ten je starší a zase takto "úchylný" fakt není :D

darinka84
15. bře 2021

@loylii brrrr 🤪🤪 medvědí čelenku 😂😂 to by člověk nevěřil jaké jsou úchylky

smarket
16. bře 2021

Tak můj manžel je taky svym způsobem dítě 😁 ale to ja do určitý míry taky. Máme rádi komiksy, filmy od Marvela, máme jak oblečení se superhrdinama, tak i doplňky do bytu. Lego milujeme a stavění vláčkodráhy taky 😂 máme malýho syna, takže si to fakt užíváme s ním, je to boží. Manžel se zase bál zubaře, to jsme spolu nějak zvládli, ale mě je ho spíš líto když má nějaký strach. Já se zas strašně bojím tmy. Je taky citlivý, já moc ne, ale nijak výrazně mi to nevadí. Co se týče praktických věcí a opory tak funguje skvěle, to by mi asi taky dost vadilo, kdybych mu musela volat i k doktorovi. On je chlap jak hora, vysokej , široký ramena, na lidi celkově tvrďácky působí, ale doma je takovej miláček. Ale asi tě dokážu pochopit, každý má jiný požadavky pro život , rozumím, že ti to může vadit.To chce komunikovat, posaď se s ním a řekni co ti vadí, například zavolat si a vyřídit si potřebné věci se dá naučit. Sice ano, je to dost zvláštní vysvětlovat to dospělýmu chlapovi, ale zas z druhý strany když narovinu neřekneš kde to vázne, tak se určitě nikam nepohne. Povahu mu nezměníš, ale na těch praktických věcech se určitě zapracovat dá.

miskuet
19. bře 2021

Mně by to teda vadilo hodně... že se neobjedná sám k doktorovi? Plyšáci? Jasně, chlap může mít rád "lego" a vrátit se do dětských let, kdy ho staví s dítětem, ale přát si na narozky lego? To normální není prostě. Bohužel si myslím, že je takový, takového sis ho brala, a takový zůstane. :/ Můžeš mu říct, co ti vadí atd., ale s velkými změnami bych nepočítala. Moje kamarádka to vystihla dobře: Abych byla ve vztahu šťastná, musím ke chlapovi vzhlížet - a to je ono - chová se tak, že to prostě ženě imponuje. Docela dokážu pochopit, že tě to frustruje... holt asi se s tím budeš muset smířit, max. můžeš usilovat o jeho malé změny, nebo prostě odejít (záleží, jak moc tě to vyčerpává).