Moje bezva tchýně - je to s ní neúnosné

lery92
3. čer 2019

Ahoj dámy ,
už jsem zoufalá tak , že mám chuť se v 16 tt sebrat , odejít někam klidně do podnájmu a mít už pro pána boha klid ..
Párkrát už jsem se tu o své tchýni zmínila .Hardcore , který nastává nyní už je neúnosný ,předem se omlouvám za obsáhlý prispevek, ale je to popis pouze pár dnů zpět s ní..

Já a partner žijeme v baráčku , v druhé půlce žije můj tchán a ona.Tchan je skvělej clovek.Pomohl by kdekomu .Je s ním sranda a od doby , co jsme oznámili vnoučka mi přijde , že se strašně nadchnul a jakoby má důvod zas žít...
...protože s jeho ženou se žít nedá.Jsou spolu 30let , spí oddělené,žena nevaří,neuklízí ,jen kouří jednu cigaretu za druhou Dokonce si občas vleže pod peřinu jinému.Ale dobrý , je to jejich vztah , já to nemohu řešit.
Co ale řešit musím a i jsem se o to snažila , tak je systematické narušování soukromí, kdy mě chodí na společnou šňůru na prádlo prevesovat.me spodní prádlo, na místo blbě smsky si stoupne na zahradu a začne nám (nejlíp když jsme v tom nejlepším) ,,vyvolávat " naše jména , protože zvonek máme pro srandu králíkům a ona se zrovna musí zeptat jestli nám jde Wifina...Vrchol všeho ovšem bylo dnešní ráno.Ano stále trpím ranními nevolnostmi , potažmo zvracením.Tchyne si , protože nepracuje a já jsem pro zvracení a nízký tlak na neschopence, přivedla do bytu ,,amanta" a rozhodla se , že mu ukáže i naši ,,novostavbu.Manzel ráno když šel do práce nezamknul , mám na zahradě psa , přes toho by nikdo nepřišel , až na tohohle čerta ...čili přístup měla do mého baráku volný a tudíž anantovi ukázala všechno , včetně záchodu , kde jsem v tu chvíli měla zabořenou hlavu a blila jak Amina ..

No , už proběhly rozhovory kdysi dávno , kdy jsem já musela manžela krotit , aby ji nezabil , ale evidentně nepomohly.Nikdy v životě jsem se jí nepostavila , když s něčím otravuje vždy najdu asertivni způsob komunikace , který mi pomůže jí včas zastavit , ale asi chápete , že mě to už celkem unavuje .Přijde mi jako dítě s poruchou osobnosti , kterému nesmíte nic říct .Předevčírem se rozhodla , že ze své půlky zahrady naháže výkaly od svého psa na mou zahradu a asi měla pocit že jsem těhotná a tudíž blbá a nevšimnou si ji ( pocit kdy koukáte z okna a ona běhá s lopatou plnou hoven a hází vám je na zahradu bych přála zažít každému , kdo mi bude tvrdit , že neexistuje tchýně se kterou slušná komunikace vyřeší vše ...

,,Potěšilo" by mě .,kdyby tu byl někdo , kdo mi dodá odvahu tu ,,přežívat" dál , na druhou stranu , pokud by bylo lepší se podle vás odstěhovat ( protože já už jsem psychicky na dně), potěšíte mě též tímto názorem...musela sem se vypsat , protože při posledním rozhovoru nařkla mého manžela , vlastního syna z toho , že ji nemáme rádi a že za její rakovinu ( má mnohočetný myslím) může on , jak na ni furt křičí ( pochopitelně nikdo nekřičí , jen hájíme své soukromí )
Co se týče její diagnozi , že s její hlavou , kde má 18 cm nádor není něco v pořádku jsem zjistila já , zařídila jsem ji nejlepší onkologickou péči , dokonce se jí snažím vyjednat protonovou léčbu .Když jí bylo po chemoskach blbě , umyla sem ji okna (už těhotná) , uvarila , zatímco lezela v nemocnici , tak na základě jejího přání jsem převlékla jejich peřiny , vygruntovala barak ( je vám jasný že když jsem to poprvé za 30 let dělala já , dost to dalo zabrat ...?)Sloužila jsem ji v rámci lítosti a strachu o ní jak skřítek Doby a ona se vrátila a namísto aby přehodnotila svůj život ( pardon ale mít rakovinu a vyhulit tři krabky denně ??), tak místo toho začla být ještě víc a víc nesnesitelná ...

Doufám že jste se minimálně pobavili , děkuji že jste vyslechly moje žalostný ,,halo potřebuju pomoct" a že mi starší z Vás dají nějakou adekvátní radu či doporučení , co s ní mám dělat ...já už totiž nevím .Řvát na ni nechci , já vypadám jako ,,husťák" , jak říká manžel , ale moje povaha je velmi nekonfliktní , vím že slova ve vzteku řečená dokážou vše akorát zkazit , ale slušně to nejde ...tak já už fakt nevím 😔

Bb

zak1991
3. čer 2019

Ahoj, mrzí mě, co s tchyní musíš prožívat. Určitě je to těžké. Říká se, že dvougenerační soužití prostě nefunguje. Já myslím, že je to pravda. Tchyni mám celkem fajn, ale žít bych s ní nedokázala. Byla vždycky taková? Nemůže to být tou nemocí? Rakovina je hrozná sviňa, třeba neví, co sama se sebou a těmihle problémy si dokazuje, že "ještě žije".

vineta
3. čer 2019

@lery92 No, to je teda něco. Nevím moc, co ti poradit, já bych asi koukala vypadnout někam do bezpečné vzdálenosti, když slova nepomáhají, ale chápu, že je to docela leckdy komplikovaný. Každopádně teda z tohohle by mě trefilo, takový narušování soukromí bych snášela hrozně špatně... takže snad aspoň nekroť muže, až si to s ní bude příště vyřizovat... Pevný nervy!

kejt29
3. čer 2019

Ja bych se stehovala pac tohle domluva zjevne fakt nevyresi ☹️ A s ditetem to pak muze byt jeste horsi.

lvl16
3. čer 2019

Je mi moc líto, co prožíváš, osobně bych to vzdala, odstěhovala se a nadále udržovala kontakt pouze s tchánem. Na druhou stranu chápu, že je těžké odejít, když víte, že je nemocná (asi zejména pro manžela to nebude snadné a rozhodně se to neobejde bez hromady výčitek z její strany). Tchyně se jako cvok chová až poslední dobou, nebo to trvá už déle? Není možné, že za ty její zkraty může právě nádor? Je nějaká možnost léčby?

sudylichozrout
3. čer 2019

@lery92 ahoj, je to silene, naprosto te chapu. Ale myslim, ze za tohle jeji chovani muze nador. Utlacuje, poskozuje urcita centra a clovek se pak chova jinak. Je to podobne, jako kdyz ma nekdo poskozeny mozek po zavaznem urazu.
Ale je mi jasne, ze narocne to je, nador-nenador. Asi bych se na tvem miste i s muzem odstehovala docasne do nejakeho najmu. Cas hraje v karty tobe. Driv nebo pozdeji se do domu vratite. Byt je to krute, je to tak.

tinaprofi
3. čer 2019

nádor asi nemůže za to, že se sebere a jde šukat s jiným chlapem... přestala jsem číst ve chvíli, kdy jsem narazila na větu "nikdy jsem se ji nepostavila" ... nemáš na to povahu, smiř se s tím. Budeš ji muset tolerovat než půjde do penálu.

bayt
3. čer 2019

@lery92 To je hrozný. Být moje kámoška, poradím ti odejít. Ale byť to je velmi ošklivé, co teď řeknu, nevyřeší to ten nádor sám od sebe?

lery92
autor
3. čer 2019

Děkuju všem za reakce .
Nádor , jak píše @tinaprofi může do určitý míry za ,,zvýraznění " nějakých jejich povahových rysů , každopádně kdo ji zná tvrdí , že je celej život stejná jako teď .Nádor je vlastně pouze v pravé půlce hemisféry ( těžko říct , co tam je ta centra)Do určitý míry , já ji sleduju z povzdálí , páč motorika , stavy po chemoskach z ní udělali takovýho nemotornyho , samu sobě nebezpecnyho tvora .Občas mám strach že si ublíží .Sychruju ji po očku .Jako každej onkologickej pacient má dny horší ( bez keců pomůžu ) a pak lepší ( jak píše @zak1991 možná si dokazuje , že ještě žije ) pak pije , kouří , podvádí muze , je jak nezastavitelná raketa , co pro sprostý slovo nejde daleko .

Mnohočetný myelom se léčit nedá .Paradoxně má nádor v hlavě , ale může za to krev resp. špatný bílý krvinky , co si řekli , že už nebudou plnit funkci hodnejch poldu , ale že budou gauneři ( nepřijde vám děsivá tahle paralela ?)

Budu muset počkat na radioterapie , je to hnusný už když to píšu si přijdu jak svině .Ale jestli ji neskrotne po nich , tak už vážně nevím . Zatím to vidím na ústup k mým rodičům .Je to hnusný , ale až se odklidim k máme , tak se v mým partnerovi zcela jistě probudí to zvíře a srovná jí tu , já si , co jsem těhotná přijdu strašně zranitelná a nemám prostě na to válčit .Když jsem nebyla a někdo mě ultimatne nas.al , srovnala sem ho , v klidu s prstem v nose .Ale teď si přijdu naka zakriknuta , vyděšená .V komunikaci se složitým člověkem jsem nyní bezbranná .
Dle lékařů a péči , kterou jsem ji na kolenou na naší klinice vyprosila má cca ještě 10-15 let .. to sem si pomohla ..

xxx3d
3. čer 2019

Ahoj,
tady je každá dobrá rada drahá. Tchýně asi nikdy nebyla milionovej člověk, a spolu s terminální chorobou se to prostě znásobilo nadoraz, i když podle mého, bude hůř.
Odstěhovat se... to je jisté řešení, zase ale na druhou stranu, je to manželova matka... a tchán je naopak fajn, vaše odstěhování se by mohlo hodně věcí obrátit vzhůru nohama... jak se na možný odsun jinam dívá tvůj muž?
Neodstěhovat se je druhá ze dvou možností, řvát na ni není řešení ani možnost, navíc to víš i ty, takže promluvit s mužem a nějak zabezpečit vaše soukromí. Nevím jak je vaše bydlení situovaný, jak moc by šlo natáhnout třeba rohože na plot, aby k vám na zahradu nebylo možné házet hovna, ošetřit to courání po vaší půlce domu...
Vůbec ti to nezávidím, jsi hodná, žes jí sehnala péči, leč jak se zdá platí pořekadlo, čím víc (dobrého) tím víc špatného na oplátku. Čím víc, tím hůř.
Snaž se to nějak filtrovat pro sebe a mimčo, budeš to potřebovat, protože sice její nemoc je otázkou času, ale ten čas potřebuješ mít i ty.

tinaprofi
3. čer 2019

@lery92 tak pokud byla dole veselá celej život tak asi za to těžko může nádor, což jsi si vyslechla i od ostatních, asi bych ty lékařský kecy přeskočila a smířila se s tím, že je taková. Študovat do hloubky, že se někdo celej život chová jako dement asi nemá smysl. Buď se někam uklidíš když nechceš konflikty nebo budeš trpět. Nic jinýho se ti poradit nedá.

lery92
autor
3. čer 2019

@xxx3d můj muž se dívá na můj odsun tak , že ji prej těch 15 let vezme během pěti minut .. tchán nám poskytnul celoživotní úspory + dědictví po jeho mamince , takže jsme v nádherným baráčku a máme všechno ,,fajnový" .. na oplátku si chce chodit k nám popovídat , nebo když mu žena na tyden zmizí si užívat , uvařím mu ( což nevyžaduje , ale mě je ho tak moc líto )Ten chlap nemá nic .Kromě jediného syna kterého miluje a snad v listopadu i vytouženého vnoučka.

@tinaprofi je to syrový ale máš pravdu a nadhled , ten mi chybí no ...

mourovatakocka
3. čer 2019

@lery92 Vícegenerační bydlení nemůže dělat dobrotu, pokud nejsou nastavena pravidla. Promluv s chlapskou části rodiny, ale obecně bych spíš doporučila změnu, protože starou vránu novým kouskům nenaučíš a s dítětem to bude horší - bordel, blbé kecy, kouření u sviště, prostě neexistuje. Řeš to, dokud jste ještě ve dvou..

mourovatakocka
3. čer 2019

@lery92 A pokud je tvůj tchán tak zlatý člověk, bude i v jeho zájmu nastavit rozumná pravidla, aby nehrozilo, že mu utecete a necháte ho tam s drahou polovičkou..

jerou
3. čer 2019

ja bydlela s tchyni a tchanem pul roku a utekla jsem k nasim a po dvou mesicich jsme se s manzelem stehovali do sveho. Byli jsme v dvougeneracnim domku se spolecnym schodistem a zahradou a bazenem. Ne proste to neslo. Nesmela jsem prat, kdyz jsem chtela. Nesmela jsem delat nic na zahrade bylo by to spatne, kdyz jsem se vykoupala v bazene vadilo ji, ze je nacakano. Moc jsme s manzelem svitili, moc koupali, ja dupala, moc jsme utraceli a kupovali blbosti. Byli hlucni.
x krat k nam lezla kdyz jsme byli doma a x krat kdyz tam nikdo nebyl. treba mi sebrala uterky z kuchyne, ze je poradne vypere! 🙂 nebo mi posbirala pradlo ze snury a zehlila kalhotky! predstava, ze mi prohlizi spodni pradlo me fakt dorazila.
takze jsem se jednou proste sbalila a odjela zpet k nasim a odstehovali jsme se.
moje rada zni: utikej dokud je cas!

zmrzlinka
3. čer 2019

Myslím , že pomůže jenom stěhování.

lery92
autor
3. čer 2019

@jerou Ježíš já když to čtu , tak se úplně tetelim , to je jak přes kopírák .Naposled mi stala za zády a říkala mi kam mám dát kolíčky na prádlo , aby to rychleji uschnulo! ...zahradu má samé harampádí ale neodpustí si ,,doporučovat " , co kam s manželem máme dat, aby to nevypadalo blbě .A co mě ,,zabilo " nejvíc dámy , ale to sem fakt musím napsat , kdyz byla v tý nemocnici a já ji prevlikala peřiny , zjistila sem , že je líná našít knoflíky na to povlečení a tak ho povleče a propíchá ho / chcete - li ,,zafixuje" obyč . spendlikama s hlavičkou ... To sem tehdá dostala takovej záchvat smíchu , že mě málem srdce prasklo 😂no ale stejně je víc než já , tož co

No jdu věšet prádlo a už teď mám paničkou ataku , co zas ...

A není naštvaná, že vám tchán dal peníze? A bydlíte v novém, hezké. A ona ne? Třeba je chtěla ona a proto to teď dělá na truc aby vás dostala pryč a mohla se třeba nacpat místo vás. Já bych s tchýni nikdy bydlet nešla. Ať je jaká je. Nešla. Naše miluju nadevše ale vím, že i tak bych se zbláznila🤣 Ty stavy, že je naštvaná na svět trochu chápu. Můj taťka z kraje této hnusné nemoci byl taky. Byl hnusný na mamku, zlý a prostě zoufalý. Změnil se mu život, ze dne na den. Naštěstí už je to lepší. Nikdy se toho nezbaví, ale je tu a drží se. Každopádně on je asi jiná povaha. Jenže vadilo, že celý život makal rukama. Od rána do večera a najednou nemohl. Na zahradě zvířata a nemohl, nemohl nic zvedat. Neměl sílu, nešlo to. Ale pokud tvá tchyně jak říkáš byla taková již před nemocí. Je možné, že to je trochu vygradovalo ale povaha je povaha. Asi ji je jedno, zda si užije vnoučata nebo ne. Nezajímá ji to. Ještě že máte tchána. Každopádně k věci 🤣 zařídila bych případný třeba betonový plot mezi vás. Klíče dala jen tchánovi nebo vůbec. A domluvila se s ním, že mu kdykoliv otevřeš. Ale aby ona k vám nemohla. Ačkoli je to asi těžké i takhle zařídit. Ale nechtěla bych se vzdát bydlení. Buď to prostě muž zařídí. Neber ohledy na nemoc. Pokud se tak chovala tak to není nemoci a ať ji prostě vysvětlí co a jak. A jak se má chovat a pokud to nepochopí fakt bych jí zkusila nějak odstřihnout a hlídat hlavně zamčené dveře. Je to těžká situace 🙄 hlavně se nenervuj, miminku to nesvědčí.

lery92
autor
3. čer 2019

@veronikaveronikaveronika díky moc .Naštvaná být může , ovšem 30 let je manželka na 2 věci , nemaka ( v životě ani na práci nesáhla),takže nejdřív ji živili její rodiče a pak můj chudák tchán .Pevne věřím že nedoufala , že ji někdo ještě třeba postaví chrám ...

Peníze tchána jsou věci mezi mým manželem a jim .Nedej bože kdybychom se někdy rozvedli , nechci od manžela nic .Je to jeho a jeho rodiny a právě proto možná si tu přijdu jako ten ,,vetřelec" , co by si neměl moc vyskakovat ..I když vím že to tak není ..jen nemůžu říct ,,neleží mi sem do mýho " , páč je to manžela .Já nevím teď jestli mi rozumíš ...blbě se mi to vysvětluje .Prostě nepřijde mi že sem tu ten ,,šéf" já , asi tak

alubif
3. čer 2019

Nečetla jsem diskuzi, ale pokud má mnohočetný myslím a metastázy v mozku, tak ver, že i přes léčbu tu dlouho nebude a vše se vyřeší samo 😉

patmouse
3. čer 2019

Necetla jsem diskuzi,jen tvuj prispevek...
Budu uprimna,asi hnusna,ale prala bych ti,aby tchyni ta lecba nezabrala a ona byla brzo tuha.
Napisu to takle natvrdo,ale podle toho,co pises,by si to “zaslouzila”.
Ja byt ve tve kuzi,tak uz jsem pryc davno a urcite bych se ji nezarizovala s zadnou lecbou ani bych ji nedelala sluzku.
Ve finale byste si oddychli vsichni,evidentme i tchan,a meli byste svatej pokoj 😉
Drzim ti palce,mysli hlavne na sebe a svoje dite! 🍀Klidne bud sobecka a hnusna!

@lery92 rozumím občas to tak má můj manžel u nás doma. Nebo měl. Jelikož jsme zahradu na které jsme stavěli dostali od našich a jak je můj taťka doma. Do všeho kecá, do všeho se cpal všechno dělal za mého muže. A dost jsme se s tatínem i dohadovali. Každopádně musíš pochopit že je to i tvé. Dali to vám a žiješ tam . Stejně jako manžel. Budete mít miminko. Prostě je to vaše. Váš domov. Stejně tak jako to mám já s manželem a taťka musel pochopit. Že když chceme pomoct řekneme ale nebude to dělat za nás. Nudí se chápu alm byl zvyklý že to tu je jen jeho. Má tu zvířata na druhé půlce pozemku. Každopádně jsi tam doma a chtělo by to ty hranice stanovit. Třeba by koukala a uklidnila se. Vem to u pohledu toho že až budete mít dítě zblaznis se. Může ti kecat do výchovy. Může za tvými zády dítěti dávat co nechceš. A ty by jsi jí neřekla, že si to neprejes?!😉 Radši zkus ty hranice nastavit včas. Zkus to slušně že prostě si nepřejes aby k vám chodila bez ohlášení a vůbec ne s někým cizím.. a pokud by to nešlo hold buď přísná. A rázná. Nedá se nic dělat. Je to opravdu i tvůj domov. Vybudovali jste si ho spolu s manželem ne s ní 😉

bayt
3. čer 2019

@lery92 No a co na to tedy manžel, ten se na to dívá jak? Jestli umírá, je asi i v jeho zájmu teď nedělat nějaké dalekosáhlé změny, asi by si to chudák pak hodně vyčítal....

lery92
autor
3. čer 2019

@bayt manžel ji zná jako otřesnou bytost už od dětství .Když jsem k nim přišla poprvé hodně mě zarazilo , že spolu nijak moc nekomunikují vzájemně .
Manželé (jeho rodiče )žili oddělené , můj manžel žil motorkama , kamarády , dokonce uklízel za mámu , aby se nemusel stydět si vzít tehdy ještě do jejich baráku slecny ...
V dětství ho spíš vychovávala babička ( tátovo máma) a táta .Babička má dodnes zákaz chodit za tchánem do jejich baráku , tak se navštěvují u nás .Protože ona sama mi vyprávěla , co je moje tchýně ,,za spratka" a co všechno si k ní dovolila kdysi a dovoluje i nyní .
Při poslední návštěvě se potkali všichni výše zminení u vrat .Babička se zdvořile zeptala mě tchýně , jak se jí daří a moje tchýně bez studu řekla této 90 lete paní : ,,Co je ti do mě ty čarodějnice "

...myslela sem že zkolabuju .. a před tím ji jednu fláknu , protože takhle zničit manželovo narozeninovy den , umí jen jeho vlastní máma ...

krisatko
3. čer 2019

Je mi tě líto ale to je prostě ono.... NIKDY V ŽIVOTĚ bych nechtěla bydlet ani dva baráky ani od jedněch rodičů. Stačily mi tři roky 300 metrů od tchána. A to není ani tak hrozný ale prostě to byli furt "přijď, potřebuju tohle, tamto.... " Jsem ráda že bydlíme ve vlastním hradě a rodiče vídáme sem tam na zvané (někdy i nezvané) návštěvy....

fatal_error
3. čer 2019

Jak uz tady bylo nekolikrat napsano, vzhledem k diagnoze se to vyresi samo mozna driv, nez si myslis. Jestli ma mnohocetny myelom a k tomu metastazy v mozku, jeste v podobe meganadoru, tak to bude tak rok maximalne.

bayt
3. čer 2019

@lery92 No a chtěl by se tedy odstěhovat?

anetka1701
3. čer 2019

A nestálo by za to přesvědčit tchána k rozvodu a tchýni vypakovat?

Tohle chce fakt utýct :( Taková babička za to nestojí... Já mám tchýni oproti tvojí celkem OK a stejně po zkušenosti společnýho bydlení než jsme postavili barák už nikdy víc...

ahyt
3. čer 2019

vyresi se to brzy samo vydrzte prognosa u tohoto nádoru neni na roky ale na mesice

alcar
3. čer 2019

No tak jestli ma v hlave 18cm neoperabilni nador, tak to na 15 let nebude, ne?

miba10
4. čer 2019

Teda já když čtu tyhle story, tak vážně nechápu. Se pak člověk nediví, že se všeobecně tchyně považují za "svině" (omlouvam se za ten výraz). Já mám Teda tchyni opravdu zlatou. Moje máma sice občas blbne, ale ve 72 letech to už jiné nebude. Ale zase tak hrozné to není. Přítel říká:já mám tchyni celkem v pohodě, ale má dny kdy je na zabití 😁

@lery92 já když byla těhotná, tak jsem byla taky taková zranitelná. Ale jak mě někdo vytocil, tak bylo zle. Nastavení mantinelu ti nepomůže. Jestli je taková celý život, tak s ní nic nehne. Spíš by to chtělo se tzv. zdravé nasrat a prostě jí dorvat. Na tyhle lidi nic jiného neplatí. Sice není psáno, že si pomůžeš, ale aspoň bude vidět, že nejsi ta co si nechá na sobě stipat dříví. Já zastávám názor, že na hrubý pytel hrubá záplata. Ty ses to celou dobu snažila řešit nějakým klidným způsobem, ale asi je čas vystrcit růžky. Asi to není ideální řešení, ale někdy není nic lepšího než poslat někoho do prd***. Každopádně bych vzala roha a vrátila bych se jen když by nebyla doma, tak za tchanem a pak až by nebyla. Tyhle lidi se nemění