Nechci jim ukázat své dítě, bojím se o něj

xmisas
14. lis 2021

Ahoj, zažila jste to některá?
Jsem v 8 měsíci těhu, prvním.. vztah s přítelem super, všechno v pohodě..
No ale problém je, že se mi hrozně příčí představa, že až se malé narodí, tak ho každej bude chtít vidět, chovat.. atd..
Samozřejmě babičky už to řešej.. že přijedou do porodnice, až budem doma a tak.. no nevím v jaký stavu budu já ani dítě.. nehodlám někomu slibovat nějaký návštěvy.. ale kdyz řekněme, ze uvidíme jak to bude a že třeba za týden tak sem za blázna a hyenu..

ilonne
14. lis 2021

@nikivm ano tohle by mi vadilo. To by si moji rodiče ani manželovi nikdy nedovolili.

michaela666
14. lis 2021

@pampeliska1313 Měla jsem to stejně. Před porodem jsem všem řekla, že je řada uvidím ale až se jim ozvu. Považuji se za celkem normálního člověka, ale po porodu jsem byla sama sobě nesnesitelná. Sebemenší blbost mě rozbrečela, vyklepaná z první přípravy UM ( přitom jsem to dělala snad tisíckrát 😃), vyplnit papíry kolem narození dcery naprostá katastrofa( neschopná napsat správně adresu 😃). Kdyby do tohohle přišly návštěvy, ještě teď se mnou nikdo z rodiny nemluví a mají mě za idiota.

jelenice_zavodnice
14. lis 2021

@xmisas Ve vetsine nemocnic vcetne porodnic jsou ted uz navstevy zakazany a odhaduji, ze za mesic to nebude jine. Pousti jenom otce nebo jineho zakonneho zastupce a k tomu kontroluji jejich bezinfekcnost. Za druhe, ted vsude radi RSV viry i hodne mezi dospelymi, ktere nejvic ohrozuji novorozence a male kojence. Takze litat po navstevach, prijmat doma navstevy jako na bezicim pasu je ted docela riziko pro to male. A za treti, sestinedeli je doba, kdy moc courat nikam nemusis, takze zadni cizi ti na dite sahat nemusi. A pokud neumis babickam a pripadne jinym pribuznym rict ne, tak to vyres jinak, kdyz dorazi ukaz jim miminko a pak si ho vezmi na kojeni a uzivej si ho. Navsteva pak snad odejde i sama. Nebo detsky plac je taky dobry odpuzovac navstev 😉

lachipie
14. lis 2021

Těší se tak je nech se těšit. Po porodu možná změníš názor a budeš naopak ráda za to, když babička přijde, pochová chvilku miminko nebo s ním pojezdí chvilku kolem baráku, aby ses mohla v klidu aspoň vysprchovat. Vždyť ona mu neublíží neboj. Však minimálně jedno dítě už vychovala. A když se budeš cítit špatně, budeš unavená a fakt nebudeš chtít návštěvy po porodu, tak jim nastalou situaci můžeš kdykoli vysvětlit.

te_reza
14. lis 2021

Rodis až za měsíc, nevíš co bude. Já byla v porodnici skoro 14 dní a další tři neděle na rozsypání doma. Musela jsem chodit na kontroly do porodnice a doma hlídala tchýně. Neměla jsem problém se sbalit a jet s holkou k našim, natož řešit, že si ji někdo pochová. Můžeš si nastavit klid návštěv v šestinedělí, ale to co popisuješ hraničí s totální panikou která ti asi moc k dobru nebude

anetka9
14. lis 2021

Nečetla jsem zbytek, ale nastav si to podle sebe. Já malého poprvé dala pochovat, když mu byl asi měsíc a to jen v zavinovačce...do kočárku na procházku beze mě asi nikdy..:D Je to prostě o tom, jak si to nastavíš ty...je to normální, že chceš svoje dítě pro sebe..uvidíš, jak to budeš cítit, až mu bude měsíc, dva..někdo je pak hrozně rád, že dá dítě do kočárku babičce a lehne si/uklidí...🙂

rnika
14. lis 2021

@xmisas Tak já třeba návštěvy do porodnice chtěla ( právě abych pak měla klid doma). Myslím, že to jsou určitě hormony ( však babičky a dědové vychovali tebe a muže, taky vás nijak nezmrzačili a je jasné, že se na vnouče těší, ale myslím, že v současné době moc návštěvy do porodnic nepouští).

izz76
14. lis 2021

@xmisas Myslim, že to dramatizujes, je normální, že babičky přijdou do porodnice a domů na návštěvu podívat se na miminko a že si ho budou chtít pochovat. Divné by bylo kdyby o to neměly zájem, samozřejmě druhá věc je frekvence těch návštěv. K nám normálně v šestinedělí chodily návštěvy, ne dene, ale normálně 1-2tydne a nejen rodina. Myslím, že i do práce kolegynim jsem šla mimi ukázat dřív než po šestinedělí.

95newmommy2020
14. lis 2021

Já to asi mám hozeny jinak. To, ze tchanovci přijeli do porodnice jsem uvítala. Miminko jsme jeli hned ukázat. A má s prarodiči výborný vztah a jsem za to rada. Čím je starší, tím víc si uvedomuju, jak je fungující a ochotna babička nepostradatelna. Kazdopdne klid minimálně v 6N je i doporučovány. Mě to desilo, já potřebovala lidi a hodně lidi. Uvidíš, jak to po porodu budeš mít ty.

jana2396
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristrin
14. lis 2021

@xmisas Ahoj. Neboj, vše bude O.K. Neříká se pro nic z nic: "Jaké si to uděláš takové to máš." "Nic není tak horké, jak se uvaří." Vše záleží na Tobě, jak to budeš chtít, a jak Ti to bude vyhovovat, rodina a příbuzní Tě musí respektovat. Máte právo na klid regeneraci a soukromi v šestinedělí. Oni to vydrží, až budeš připravena.

lv
14. lis 2021

Promluv si raději s odborníkem, jak už tu bylo řečeno - určit si kdy přijdou, že ti nevlitnou domu neohlaseni, že chces mit klid po porodu je běžné, že se bojis, ze ti ho ukradnou, ne. Ani jeho lásku neukradnou. Jsi dítě rodičů, chtějí ten nejsilnější zazitek prichodu ditete sdilet taky.

zmrzlinka
14. lis 2021

@xmisas do porodnice je nikdo nepustí kvůli covidu a na návštěvu doma se domluvíte....ale nechápu proč by ho neměli vidět.Je to taky predse jejich vnouče a těší se na něj.Ja když se měl narodit synovec ,tak jsem se taky těšila a chtěla jsem ho videt.A říkám mu do teď,že je to moje láska.Naštesti švagrová je v pohodě 😁A toleruje mne 😉

pexi
14. lis 2021

@xmisas ohledně porodnice - u nás byly kvůli covidu omezené návštěvy na jednu osobu za den a jen na hodinu (víc snad pokud byl samostatný pokoj, nebyl volný, tak jsem to neřešila). U nás to byl tatínek a vůbec nikdo neřekl ani popel. Tak možná by stálo za to zjistit předem, jak to bude u vás.

levandule_k
14. lis 2021

To dítě bylo 9 měsíců u maminky, porod je náročný a potřebuje se aklimatizovat na tento svět. Někteří příbuzní neznají míru, vidí krásné čerstvé miminko a chtějí si ho chovat. Někteří ho drží dost neohrabaně, nebo jsou strašně hluční. Jako by ta čistota narozeného dítěte jim dávala nějaký nárok si ho pochovat. Dítě patří matce a všichni by měli respektovat přání matky. Někomu je nepříjemné půjčovat dítě, někdo to má jinak. Důležité je, aby matka dítěte byla spokojená. Někdo je rád, že má hlídání, přijde návštěva s kterou pokecá nebo, že mu dítě někdo pochová.

Často rodinné vztahy stojí za prd, příbuzní mají blbé kecy a já jim pak mám za odměnu dát pochovat miminko? Za mě teda ne.

Já si vždycky přestavím jako nesnesitelné příbuzné takto, cca 1 minuta, sice je to už starší dítě

https://www.youtube.com/watch?v=8CogDP0vlfw

PS Nedat pochovat s tím nemám problém, ostatní by měli respektovat tvoje přání, ale bát se, že ti ho ukradnou je za hranou.

lenulacek
14. lis 2021

Budu rodit potřetí a v sestinedeli si nikdo nedovolil přijít. Jsem stastna za zákaz návštěv v porodnici, úplně jsem to nenáviděla a trpěla jsem.
Nastavit hranice hned. Říct to i manželovi. Můj stojí při mě. Já cely sestinedeli měla všude mliko, strašně mi teklo i přes vlozky, hrozne jsem se potila a s každým pricicnutim šly ze me ocistky a prijemny mi to fakt nebylo. Nejlíp mi bylo doma, rozložit sedacku, ležet s miminem, tulit se, prso ven. Návštěva vlastně ve finále by ani neměla kdy. Většinou jsem dřímala s prckem, nevnimala čas.
A pokud budes rodit až za měsíc, tak budou takový restrikce, ze možná ani nebude moct být manžel u porodu. Zákaz návštěv je už teď.

veroniquecz
14. lis 2021

@levandule_k naprostý souhlas 👍
Já jsem u první měla návštěvy už v porodnici a tchyně mě čekala doma hned po příjezdu, bylo to hrozný.
U druhého jsem si to udělala jak jsem potřebovala, prvně jsme se szivali my čtyři, manžel měl týden otcovskou dovolenou, bylo to skvělé. Mamka s babi viděli malou na dvě hodinky, když ji byl týden, tcháni až o měsíci. Pochovat jsem dala jen v zavince a jen na chvilku, tak jsem to proste cítila a vyhovovalo mi to. Jinak druhá je velmi kontaktní a nosici, tak mají smůlu ze si ani nepojezdi s kočárkem 😁 Udělej si to jak ty citis a potřebuješ a ostatní by te měli respektovat, hlavně tvůj muž aby se za tebe uměl postavit. Přeji hladký porod a klidné 6 nedělí ❤️

novamamina
14. lis 2021

Já nevím co s tím děláš takový caviky... Že ti ho ukradnou? Jako vážně? Každá babička chce své vnouce vidět. S tchyni nemám kdovíjaky vztah, ale i do porodnice přijela, pochovala si a fakt mi to nevadilo. A že přijedou domu? No a? Za dvě hodiny je vypakujes že jdeš kojit... Každá návštěva tohle musí pochopit.

blondynka400
14. lis 2021

Za mne to tedy moc normální není. Bát se, že mi někdo z rodiny miminko ukradne, bude ho blbě držet? Vždyť toto se dá vždy vyřešit, buď ho dát na polštáři, nebo v zavince a pod. Ohledně návštěv já si domů nikoho moc nezvala, spíš jsem jezdila já zatím, za kým jsem chtěla. Rozhodně si neumím představit být nějaké šestinedělí doma a docela ráda jsem miminko na chvíli babičce či kamarádkám půjčila a měla chvíli "klid"... Zase na druhou stranu nikdo ti nemá právo něco diktovat a nebo chodit na neohlášené návštěvy, když si to nepřeješ.

veroniquecz
14. lis 2021

@novamamina ne, bohužel nemusí….

ivuska1986
14. lis 2021

@xmisas nic bych neslibovala. Rikala bych dám vědět, jakmile budeme v porodnici. Navstevy omezi či úplně zakazou kvůli covidu a uvidis, že se miminkem budeš chtít i pak pochlubit. Je hezké, že mají babicky zájem, vztah vnouče babicka je strašně moc dulezity pestovat od mala, obohatí obě strany. Uvidis, že až se mrne narodí, na vše budeš taky koukat jinak. Držím palce a zbytečně bych se dopředu nestresovala

felixfelicis
14. lis 2021

A my jsme o třetím sestinedeli hostili tři týdny po porodu Vánoce🙂 (2 lidi navíc, kdyby nebyli u nás, byli by sami), takže návštěva do 9 do večera. Bala jsem se toho, ale bylo to fajn. Taky jsem byla ráda, když někdo zabavil starší děti. U druhého jsem dva týdny po porodu už chodila po výletech. U prvního mi trvalo dlouho se vzpamatovat z porodu, ale v porodnici jsem měla i kamarádku a na návštěvy jsem se hrozně těšila, zustavali jsme déle a bylo mi tam smutno. Každopádně nemá cenu se stresovat dopředu, jak to bude, proměnných je hodně.

kocvarovas
15. lis 2021

@xmisas po porodu první dcery jsem ju byla ochotná půjčit manželovi a mojí mamce..Pokud si ji chtěl pochovat někdo jiný, trpěla jsem jako zvíře! Plně tě chápu!!! U druhé už mi to bylo jedno..

elfka21
15. lis 2021

@xmisas nečetla jsem předchozí, jen mě napadlo připojit malou radu, co nám říkali v porodnici. Všem návštěvám jsem řekla, aby donesli buď večeři nebo oběd. 😉 Dost to pomohlo. Osobně to mám jinak než ty, na každou návštěvu jsem se těšila, ale v porodnici jsem byla rada, že byl zákaz. Tam jsem byla fakt vyčerpaná

codal
15. lis 2021

@xmisas strach, že to dítě někdo ohmatá nebo ukradne v pořádku není, samozřejmě je v pořádku, že chceš mít v porodnici soukromí i to, že chceš dodržet šestinedělí bez návštěv, na to máš právo, ale tvé důvody jsou iracionální, s tím by bo potřeba něco dělat... si to vezmi obráceně, babičky se prostě těší na vnouče a šest týdnu ho nesmí vidět, to mi přijde docela krutý..., nechtějí ti ho vzít, ale na miminko se prostě těší celá rodina, chtějí ho vidět, pochovat.. moje švagrová opravdu nedovolila celé šestinedělí ani babičkam návštěvu a pak ještě dost dlouho jim ho nenechala ani pochovat, prý protože ho nechce zvykat na chování atd.. moje tchýně je naprosto úžasná, tolerantní, nevnucuje kraviny, přizpůsobí se, tak ji nic neřekla, respektovala, ale bylo vidět, jak moc jí to bolí.... já jsem návštěvy v porodnici zakázala, ale babičky se jednou přijít podívat na deset minut mohly, protože jsem na nich viděla, jak moc touží to miminko
(první vnouče) vidět a první tři týdny taky jezdily na návštěvu jen babičky a moje ségra, jezdily jen na chvilinku, ne často, holky si pochovaly a zase jely a vždycky mi přivezly uvařené jídlo a bylo to úžasný, že jsem nemusela vařit... Nevím, jaké máte vztahy v rodině a proč se tak hrozně bojíš, že tvé dítě někdo upustí nebo ukradne, možná hormony před porodem, možná máte natolik špatné vztahy, že jsou tvé obavy částečně oprávněné, ale určitě by nebylo od věci na svém strachu pracovat, protože tě to může po porodu ještě víc semlít.

lenulacek
15. lis 2021

@codal já si třeba myslím, resp jsem o tom přesvědčena, ze každá mama má narok si to udělat po svým. Novorozeně není rodinnej klenot a pokud chce maminka v sestinedeli klid, má narok na klid.

veruuu_kubesovic
15. lis 2021

@xmisas co vím tak nejsou povolené nějaké extra návštěvy v porodnici kromě tatínka miminka, takže bych byla v naprostém klidu...

rubesovak
15. lis 2021

Návštěvy v porodnici bych se nebála, ty jsou víceméně všude krom otce zakázané, takže to budeš mít klid. A jak si to pak nastavíš doma je jen tvoje a přítelova věc. K nám jezdili naši jednou týdně tak na 2 hodinky, občas s sebou vzali babičku, ale vždy se předem zeptali. Měla jsem strach z tchyně protože ji máme v baráku ale to se ukázala tak jednou za 14 dní mezi dveře. První návštěvu kamarády s o něco málo starší holčičkou jsme měli ve 3 měsících a my jsme jeli na první návštěvu k našim ve 2,5 měsících. A je mi úplně jedno kdo si co myslí, takhle jsme to nastavili a hotovo. Teď čekáme druhé na únor a nebude to jiné, naopak bych řekla ještě přísnější☹ v únoru řádí chřipky, uvidíme jak na tom bude covid a až my jako rodiče uznáme za vhodné že může někdo přijít na návštěvu tak přijde🙂 a s chováním miminka to bylo vždy tak že se všichni zeptali jestli můžou, nestalo se mi, že by někdo sáhnul do postýlky a malého vyndal, ani si to nikdo netroufnul asi mám kolem sebe rozumné dospělé🙂

irmamala
15. lis 2021

Že nechceš jet rovnou z porodnice ke tchýni mi přijde naprosto normální. Ale pokud to myslíš vážně, že se bojíš, že ti dítě někdo ošahá nebo ukradne, to mi připadá už trochu na chocholouška 😀 Být tebou bych začala tyhle svoje pocity a úzkosti řešit ještě před porodem, nebo se pak z toho opravdu zblázníš. Nevím, jaké máš vztahy s rodiči a tchánovci, ale vžij se taky do jejich pocitů. První vnouče v rodině je událost, na kterou se čeká roky, vlastně od chvíle, kdy děti vyletí z hnízda a pro staroušky je to nový impuls do života. Tak pokud nemáte nějak extra zlé vztahy, neber jim tu radost sdílet vaše štěstí. Nezapomeň, že taky jednou budeš babička.....

verais
15. lis 2021

Nechápu kolik žen tě tady v tomto podporuje upřímně mi tohle nepříjde normální 🤦‍♀️ chápu, že návštěvy vzdálené rodiny nejsou ideál v šestinedělí a záleží od lidí mě se třeba nikdo netlačil tak brzo po porodu domů a každý spíše chtěl počkat na vhodný čas, ale abys nejbližší rodině ( rodičům a sourozencům) nechtěla ukázat malé tohle je na hlavu a upřímně psát o ukradení a takové hlody to už je k zamyšlení a dle mého nejsi normální 🤦‍♀️