Pomoc při řešení problémů se sousedy

alex35
1. zář 2018

Ahoj potřebuji poradit jak se zachovat, protože ve mě hrají i špatné nápady. Soused si přivedl novou družku a ta svého psa a to je kámen úrazu! Bydlíme na vesnici takže psi běžná věc.Jen tento pes píští a furt štěká!!!! Mám dceru 16 měsíců a ta se vždy vyleká a budí s pláčem.Ono kdyby byl den pal to čert jen oni psa pustí ráno v 5h a zavírají kolem 10h večer. Takže dcera nevyspana a já také! Už jsem i souseda i jeho přítelkyni prosila X aby psa nepousteli tak brzo ráno, ale vždy se mi vysmali! Prosím poraďte co by jste dělali na mém místě už mám myšlenky, že ho otravim i když psy miluju.... Jo a policie a stížnosti také nepomohly jen sousedské vztahy jsou už na bodě mrazu....

penelope87
1. zář 2018

@alex35 Nemůže usnout / budí se v noci?
Nebo ráno? Jak dlouho to trvá? Už jsi zkoušela dcerce vysvětlit / ukázat toho psa? Můj starší syn akorát vždycky potřebuje vědět, co to je za zvuk. Jinak od 16 měsíců až do cca 25 vstával taky v 5h - a to ho nikdo a nic nebudilo a spát chodí mezi 20h a 21h.
Na trávení zapomeň. Naopak bych se snažila to vyřešit s dcerou a sousedům se omluvila a donesla koláč.

zelenaesmolda
1. zář 2018

Cetla jsi vyhlasku vasi obce co rika o ruseni nocniho klidu nebo chovu mazlicku?mohla bys tam najit neco,cim ji porusuji a pak to podle toho resit dal

alex35
autor
1. zář 2018

Penelope87 -Usne, ale pes začne štěkat a ona se vzbudí a pláče a třepe se! To je i večer i brzo ráno, když ho zapomenou pustit v 5 h tak klidně spinká do 6:40-7h a ten den sní je potom opravdu jiný, není uknucena je hravá a veselá prostě vyspinkana! Ona toho psa zná a i když ji dokola říkám, že to je on ať se nebojí a spinká dál je to marné ☹

alex35
autor
1. zář 2018

@zelenaesmolda jj četla, byl předvolán ale bylo to jen bububu, protože tam jsou jeho známí ☹ jen se mi vysmal a řekl, že jsem mu mohla ušetřit jeho čas..... lítá a štěká na jeho pozemku a o psa se stará, takže mám smůlu :'(

ponoskova
1. zář 2018

Bohužel v tomhle případě asi nezbývá nic jiného, než dceři vysvětlit jaký je to zvuk, mluvit s ní o tom. Co jí vyměnit pokoj (pokud by to šlo) někam do jiné místnosti? Nic více mě bohužel nenapadá.

penelope87
1. zář 2018

@alex35 Tak je jasné, že nemáte úplně v pohodě vztahy. A pokud ho ve 22h zavírají, tank to ani není rušení nočního klidu.
Fakt bych především řešila, jestli je dceřino buzení opravdu štěkáním nebo co se s tím dá dělat.
Chápu, že je to nepříjemná situace, ale jiném u sousedovi by se nemuselo líbit, že u vás řve dítě. Taky s tím nemůže nic dělat.

hezz17
2. zář 2018

My pres den slyšíme houkajici sanitky, večer vlaky. Občas se stane, že sanitka malou vzbudí, ale teď už jen výjimečně. Těžko kvuli tomu přestanou sanitky i vlaky koukat.
Odstěhuje se někam na sibiř nebo do uprostřed lesa a nebude tě budit ani pes ani sousedi nikdo.

journals
2. zář 2018

@alex35 jak jako že ho otrávíš? 😡😡😡

ponoskova
2. zář 2018

@journals Být Vámi nechytám si každého slova, pani je už zřejmě zoufalá, to já sem z nevyspání taky. Fakt se nedivim.

uzivatelkapetra
2. zář 2018

Určitě netrestej psa za to, že se ti nelíbí řešení páníčků. Mohlo by pomoct alespoň trochu utlumit zvuky vysázet vzrostlejší tuje nebo husté keře, pes na vás neuvidí, tak třeba nebude tolik řvát a když tak se to trochu ztlumí

ivuse20
2. zář 2018

Já bych zkusila vyměnit ten pokojíček zda je možnost. Nebo aby spala s tebou. Sousedům bych se určitě neomlouvala za to,že jim štěká pes a tobě to budí dítě. A už vůbec ne s koláčem 🙄
Já bych to hlídala a čekala až udělá nějakou chybu dle té vyhlášky a pak to nahlásila a dělala bych to trvalé dokud by s tím něco neudělali. Protože koho by bavila ženská, která jim tam chodí pořád si na jedno stěžovat?

svetlanalana
2. zář 2018

je to blba situace, zazili jsme neco podobneho, bohuzel se asi neda nic delat, jen pockat treba mesic nebo leta nez druzka se s nim rozejde nebo pes umre. Ale otravit psa je nepripustne. Nam sousedy otravili kocku a nenavidim je, kocka umirala v hroznych bolestech, hazelo ji ze strany na stranu, strasne........................... nechci si na to vzpominat. Nedelejte to, prosim

journals
2. zář 2018

@ponoskova Rozhodně se ničeho nechytám, ale lidi jsou dneska zlí a bohužel se to děje dnes a denně. Kamarádce sousedi přiotrávili psa, pak se chystali i na koně. Příbuzným někdo otrávil psa v létě. Na uvažování tohoto typu jsem alergická. Ani ve srandě mi nepřijde vhodné rozhlašovat něco podobného.
Myslím, že situace má jediné řešení a to že si na ten řev psa zvyknete. Tělo za čas dokáže vyselektovat co ho vzbudí a co ne. Dala bych tomu pár týdnů a uvidí se. Třeba si na to malý zvykne.

vevero13
2. zář 2018

Velmi by mě zajímalo, jestli jsem tu jediná, kdo si myslí, že vychovaný pes prostě neštěká od rána do večera na zahradě?! To si teda náš pes dovolit nesměl. Diskuze se divím. Vás chápu. Nevěřím, že byste ho otrávila, ale chápu, že ta představa je lákavá. Pomoci ale neumím. 😢

penelope87
2. zář 2018

@ivuse20 Myslím, že kromě přestěhování pokojíčku, případně zvyknutí si, není úplně od věci urovnat sousedské vztahy. Sousedé by mohlo být pak ochotnější naslouchat a třeba i pomoci s řešením. Udáváním - pokud oni skutečně neporuší vyhlášku, a to asi i opakovaně - se nic nevyřeší, jen to bude dál dělat zlou krev. Nemyslím, aby se omlouvala za to, že jí to budí dítě, ale za to, že třeba jednala afektovaně a chtěla by se bavit o možnostech.
Nevyspání je jedna věc, ale přemýšlet o otrávení toho zvířete je skoro plánování vraždy...

uzivatelkapetra
2. zář 2018

@vevero13 podle mě pes, kterému se někdo věnuje neštěká. Když si ho nikdo nevšimne jak je den dlouhý, tak se nedivím, že furt řve

ponoskova
2. zář 2018

@journals Já tomu na jednu stranu rozumím, dneska lidem vadí i to že pes zkrátka štěká... dítě brečí... lidi jsou dneska jen a jen horší...

ivuse20
2. zář 2018

@penelope87 jenže my nevíme co předcházelo tomu, jaký spolu teď mají vztah. Pokud oni mohou za to, že to je teď takový jaký to je, nevidím důvod se omlouvat. Ale jak píšu. Nevíme co předcházelo. Samozřejmě pokud za to může tazatelka tak ano, ale my do toho nevidíme.

alex35
autor
2. zář 2018

Pokoj přestěhovat nemohu Teda nemělo by to smysl okna jsou točené právě na souseda.... A pes přišel z paneláků nevím jak fungoval tam,ale tady na baráku vyběhne a hned štěká, potom si sedne pod strom a štěká furt dokola,ale je to spíše piskot opravdu hodně nepříjemné! Je mi jasné,že každý pes štěká, ale taky toho nechá jen tento ne!!!!!Vadí mu ptáci, veverky, dokonce i padající listí! Sledovali jsme ho z manželem opravdu debil pes, paní ho pustí a jde do práce a potom někam, soused odchází hodinu po ní a i když mu práce končí ve 15-16h tak se vracejí společně až pozdě večer, na víkend odjíždí pryč a pes je tady! Vodu a žrádlo mu podá matka souseda, je stará tak ho nechá venku nonstop, protože ona nebude chodit do baráku po schodech...... Jinými slovy pes je furt sám a bez zabavení!!!!! Už jsem říkala, proč ho nedaruji když nemají na něj čas odpověď byla jasná je to jejich věc a jejich pes!O otrávení jsem mluvila obrazně, nedokázala bych to, takže se nemusíte pohorsovat jaká jsem hrozná...... Sanitka i vlak sice houka, ale projede a jede dál to malé nevadí, jiní štěkájíci psi taky ne pouze toto jedno zvíře! A tento stav už trvá 3,5 měsíce!

ivuse20
3. zář 2018

@alex35 a co mu zkusit pořídit nějaký hračky? Míček třeba nebo plyšáky

darinka84
3. zář 2018

Pokud je tam takto celý den sám, musí být velmi frustrovaný a nešťastný. Takže se nedivím že štěká. A vám se nedivím že vám to vadí. Musí to být na palicu. Není to o tom že pes zasteka za plotem a jiný na něj před plotem na procházce a je klid. Takže bych opakovaně volala městskou policii. Když zavoláte mají povinnost přijet. Opakovaně stížnost na obci a asi hlavně v nějakém organizaci kde by pejskovi pomohli. Věřte když to bude každý druhý den tak to město taky nebude bavit a začnou to řešit. Nebo mě ještě napadlo najít někoho kdo by pejska chtěl, zkušeného chovatele a jak nejsou doma psa naložit a hurá za lepším životem. Ale to je troufale přiznávám. Nevím co je to za rodinu a jak moc zoufalá situace je

zuzineckah
3. zář 2018

@alex35 sama mám dva pejsky, a neumím si představit, že bych je nechala bezprizorne cely den běhat po zahradě a štěkat! Zvlášť když vím, ze sousedé mají malé dítě. Tvůj soused je debil a jeho slečna na tom nebude o moc lépe! Takovou bezohlednost nechápu a lituji toho psa... Jak to řešit nevím. Rozumného člověka stačí slušně požádat. S blbem se nedomluvis

aguaverde
3. zář 2018

Já teda žasnu, jak tady tazatelce někdo radí ať se odstěhuje na sibiř..... jako vážně? Takže si musí nechat líbit neustálé štěkání a buzení, a ještě se jít omluvit s koláčem? Jako omluvit se by se měli spíš sousedi.
Před lety tu bydlela slečna, co měla malého psa....ten pes vyl....pořád, klidně 12h v kuse než došla....a jelikož to byla holka diskotéková, tak se občas stalo, že vyl i 24h v kuse.....dceři to tenkrát bylo jedno, ale já po měsíci už doma normálně brečela.....chtěla jsem mlátit hlavou do zdi.... svoji hlavou....aby se zas nikdo nechytal něčeho co není.... kdyby sem tam zaštěkal zavyl , ok, to je normální pes štěká...ale to bylo fakt v kuse .... tak by mne zajímalo, která by to v klidu vydržela a ještě šla s koláčem a hračkama pro psa se omluvit, ze ji to vadí......
A proč by se měla vlastně tazatelka stěhovat a vymýšlet kdesi cosi...to spíš oni by se měli snažit psa zabavit aby neobtěžoval okolí no ne?

aguaverde
3. zář 2018

A radu nemám bohužel...zvlášť pokud má známý na uřadě....

ivuse20
3. zář 2018

@aguaverde já ty hračky myslela, že by toho psa zabavily když to nedokáží majitelé. Ono kdo takovou situaci nebo podobnou nezažil tak efektivní radu mít nebude

plabla
3. zář 2018

@aguaverde podepisuji každé vaše slovo na podporu tazatelce - máme taky "jedlé" sousedy s takovým neurotikem, co nemáš štěkot ale vřískot a když ho dědek okřikne tak bába okřikne dědka "je Bublinku nech ať si taky povídá" - oba mají naslouchadla !!!!!! řvou na sebe do debilů, do kreténů a ještě trochu hůř a můžu říct, že se třemi dětmi, kdy nemůžu ani otevřít v létě okno a na zahradu jdem sporadicky, protože oni pálí psí gumové míče, pet flašky a jiné pěkné věci a to 12měsíců v roce,... kvůli nim jsme pořídili sušičku, protože prádlo ze zahrady bylo prohulené od těch čmoudů, které vypalují 7dní v týdnu... a to jsme tam byli i s kyticí a bonboniérou když bába měla kulatiny a zkoušeli vše možné - i ten smír - a výsledek ? ne stěhovat na Sibiř se nechystám, ani na to nemám, jen jsme vyhnali všude tůje, než dorostly tak jsme tam koupily takovou tu rákosovou stěnu, aby k nám viděli, přistavili si schůdky k zídce !! přímo na tu zídku si bába věší prádlo -svoje spoďáry, takže když vyjdu ze dveří, první co vidím jsou její zaprané spoďáry, vedle nich její hlavu a záda prosr..a proch...králíkárny... nezbývalo než se prostě oddělit takhle opticky a děti jsme přestěhovali naprosto "logicky" jsme jim dali pokoj na hlavní silnici a sami si vzali pokoj do zahrady, protože oni tam mají ze silnice první třídy méně hluku a smradu, než my ze zahrady... a ono se to trochu usadilo-auta vnímají jako tichý šum ale ten jekot je opravdu úžasný (+kohouti ze 3 stran 🙂 ), ale chápu vás, chápu vás, chápu vás... a pro ostatní !! o jedu nebo aspoň projímadle jsem přemýšlela taky pro pejska !!!! je vidět, že nemáte s ničím podobným zkušenosti, kdy jste na pokraji normálního života a neustálého polospánku, naštvaná, nevyspalá, unavená - a to mám doma/na zahradě kočky a i vlastní psi a z útulku - takže nejsem nějaký protizvířecí typ !! je to o výchově a vyřádění se zvířat. U nás nikdy nikdo takhle nejančil a nejančí a to ani když odjedeme (ptala jsem se všech sousedů v okolí abych si byla jistá) zkuste změnu pokoje, lepší těsnění do oken a nenápadné, přirozené oddělování pozemků aby pes neviděl k vám a aspoň neřval u vašecho společného plotu, ale aby si ječel na opačném konci

aguaverde
3. zář 2018

@ivuse20 já to zažila,takže naprosto paní chápu....ale přesto radu nemám.... tady domluvy taky nepomohly, ale naštěstí se po roce odstěhovala....

@plabla ufff taky výživa.......

plabla
3. zář 2018

také mě ještě napadlo, že trošičku pomohly i ty dlooooouhé nepropustné závěsy na okna. Hrozně špatně se při nich ráno vstává, když vstáváte vlastně pořád do tmy, ale přijde mi, že i malinko odhlučňují - nebo v to alespoň věřím a víra má mě uzdraví 😀

aguaverde
3. zář 2018

@plabla určitě by pomohly i předokenní rolety, ty bych teda chtěla i kdyby hluk nebyl.....

lotta1234
3. zář 2018

Nam behaval susedov vlciak po sade za domom, ktory nemame oploteny. Bala som sa vyjst spoza plota do zahrady, aby na mna neskocil. Pomohol ultrazvukovy odpudzovac psov. Vysiela to nejaky ludskym uchom nepocutelny zvuk, ktory odhana psov.
Potom sme si ale zaobstarali macku a museli sme to prestat pouzivat, lebo to robi zle aj mackam. Ale ten ich pes sa nejak odnaucil.
Teraz citam, ze to funguje aj na zmiernenie stekania psov. Vela to nestoji, tak by som to skusila.

Inak s vami sucitim, taki arogantni a bezohladni susedia su fakt za trest. Verim, ze sa to vyriesi.