Přítel alkoholik a dvě děti. Co si o tom myslíte?

13. led 2023

Dobrý den , chtěla bych se zeptat na názor … je mi 32 let … jsem 14 let ve vztahu dvě děti 6,5 let … přítel mi byl asi 3 krát nevěrný a to vždy se slecnama jeho nej kamaráda … když jsem to zjistila odstěhovala jsem se … ale poté mě uchlacholil a já se kvůli dětem vrátila … dali jsme si do kupy s přítelem dům po jeho dedeckovi , já i má rodina jsme do domečku dali spoustu peněz , i moji vkladní knížku, i dětské vkladní knížky a vlastně veškeré finance co mě moji rodiče i Prarodiče mě a našim dětem spořili … vzhledem k tomu ze jsme nesezdana rodina, nemám nárok po odchodu s domu na nic … přítel chodí do práce od 8:00 zhruba do 16:00 poté jezdí kde se dá a plka a pije s kamarády … i když je doma vypije denně minimálně 8 piv … tohle jeho pití propaguje asi 4 roky .. předním nikdy Nepil … doma se hádáme jen když už to nevydrzim a řeknu mu ze se mi nelíbí ze denně je někdo u nás v garáži po dobu minimálně dvou hodin a nebo ze je denně někde s kamarády a pije .. poté se sebere a i po rozbití věci či nábytku odjede …pije a řídí … jednou přišel i o řidičák … opět se Dušoval jak pít znovu nebude při vracení ŘP … je jedno jestli se o tom s nim bavím ve stavu kdy neměl pivo .. vždy se to nějak ututla a neřeší se to … s detma si nehraje , společně nikam nechodíme .. věnuji se na 1000% dětem … on si s nima ani nehraje , zalíbil si teď společnost Oktagon, takže kdyz přijde jen sleduje tento porad a děti vyžene do vrchního patra a tím je náš večer u konce … s ničím mi nepomáhá … na vše jsem sama … krom financí … poslední dobou si říkám ze jsem s nim opravdu jen kvůli penězům … ze mám strach ze bych to sama neutahla .. kdyz potřebuji jít přesčas do práce ani nepohlida děti , kdyz chci jít mezi lidi nebo jen na in-line s nejlepší kamarádkou raději nepřijde domu … proste jen abych nikam nesla … je pravdou ze poslední dva měsíce mě i několikrát uhodil … i před synem… kdyz ho prosím aby tano vzal děti do školy aby nemusely se mnou stávat v 6 a je-li s nim o 7:45 ze i děti by se prospaly, je okolo toho tolik výmluv … vlastně jsou výmluvy úplně kolem všeho … dělám vše okolo děti , škola, kroužky , práce , dům , zahrada , dělám mu služku , kdyz 35 lezení muži říkáte ať si odnese za 7 dni prádlo u postele nebo denně uklízet pivní lahve v obýváku … uz prestavate doufat ze to někdy bude dobre a ze vás té. Člověk ma vlastně pro něco rad … ma cenu udržet tento vzat kdyz přítel proste nejeví zájem ale vlastně je majetnicky a nechce aby o vás přišel ale vlastně ho nikdo a nic neudrží s rodinou doma ? Je přítel alkoholik kdyz pije 8 piv denně ? Má cenu snažit se ještě a udržet rodinu pohromadě ? Vidí a chápou děti ze tatínek proste nefunguje jak ma ? Zvládnu to kdyz se odstěhuji společně s detma ????? Jsem opravdu uz zoufalá ….. Děkuji

cherie24
13. led 2023

Ano, je to těžký alkoholik. Jako dcera alkoholika - ano, děti to vnímají a VŠE si pamatují!!! ( rozbité věci, strach maminky při agresivním ožraleckým návratu, poblité koberce, tátu spícího na různých místech, dokonce i pláč a sliby, jak už pít nebude a jak o nás nemůže přijít). A jsem svojí mamce neskutečně vděčná, že měla tolik síly odejít a tohoto nás ušetřila. 🙏 Táta pije do teďka. Jako dětem nám tvrdil, že pije, protože mu máma zničila život rozvodem a tím, že přišel o děti. Já si to pamatuju, takže jsem mu to nevěřila nikdy, brácha ho taky celkem brzo prokoukl. 🙂 S tátou máme oba dobrý vztah, ale mrzí nás to, že pije. Když někdo něco naznačí, začne hulákat, že žádný problém nemá.

lvl16
14. led 2023

Celé si to po sobě přečti a myslím, že ti bude jasné, co musíš udělat. Ano, děti to vidí a chápou.
Máš se na koho obrátit? Rodiče, kamarádi?

misaky
14. led 2023

Můj názor....o všem z toho co píšeš můžeme diskutovat (ano je alkoholik, nestará se, nezajímá se)...ale je tady dost zásadní bod, který zmiňuješ okrajově a to že tě několikrát uhodil - to je místo kde už je potřeba zpozornět a řešit.

2hanah
14. led 2023

Já se opravdu moc omlouvám, jsem teprv v první třetině, nemůžu ani dočíst a už si říkám, jak může být ženská až takhle hloupá🤦🏼‍♀️ Hned po první nevěře bych ho kopla, nemluvě vůbec o té druhé, ale po třetí mu nasypat veškeré peníze i dětí do jeho baráku a bez jakéhokoliv dokladu a vymlouvat se, že to bylo kvůli dětem🤦🏼‍♀️ a jak jim pomůže v životě, že máma je zbavila veškerých úspor a dokola odpouští takovýmu člověku nevěru, maximálně se naučí, že je v pořádku nechat se sebou orat🤦🏼‍♀️ nedovedu to pochopit, nedočetla jsem ani k půlce, i tak je mi Vás a dětí líto a přeju, ať se z toho všeho dostanete a je líp❤️🍀

lenickakl
14. led 2023

🤦🏻‍♀️ to je furt vsude dokola 🤦🏻‍♀️

aarriel
14. led 2023

Pryc od nej. Chces, aby deti meli takove detstvi? K cemu jim je takovy tata? A k cemu ti je takovy manzel? K nicemu!
Mela jsem v detstvi to samy a vsechno si pamatuju! Kdyz se konecne nasi rozvedli, s tatou, pro me nevlastni, jsem uz nepromluvila ani slovo. Nesnasela jsem ho.
Uctenky od veci, co jsi do baraku vlozila asi nemas co? Vzala bych to pres pravnika...

sonaxoxo
14. led 2023

Prosím tě, proč sem píšeš tohle story, když stejně ožralu nenecháš..akorát ničíš dětem dětství, nic víc..jseš typ żenských z výměn manželek..hrozný..

lvl16
14. led 2023

@2hanah Čert vem nevěru, ale on ji i mlátí.

kitycat
14. led 2023

Tazko sa zo cita a tazko sa radi...

Preco si vrazala peniaze do domu, ktory nie je tvoj? Nie len svoje ale aj peniaze deti, peniaze, ktore ti rodicia s laskou dali... Jedine nejakym sposobom poziadat o pridanie na LV za sumy, ktore si investovala... Ak. Odides, co by bolo najlepsie, tak sa mozes skusit sudit o tvoje peniaze, ak mas ako vydokladovat svoje investicie...

Byt manzelmi, vela by sa nezmenilo predpokladam ze dom bol stale jeho... Teda tak mi napada, ci je dom jeho alebo dedecka? Nie su aj dalsi dedici, atd?

kitycat
14. led 2023

@2hanah tiez som prestala citat po tom, co pise ze vsetko nasypala do cudzieho domu. Grcat sa mi chce z tychto zien, co nevedia byt bez chlapa (pindura) a ospravedlnuju to "dobrom pre deti"

autor
14. led 2023

Dům je stále na dědečka … asi vědí proč … přepisovat to na přítele prý nebudou , takže děti z toho stejně nic nedostanou … byla to rukna a i zahrada byla orné pole … cele jsem to sama prodělala , vysazena 80 thuji a oblizoval cele betonovyma tvarnicema, sousedi říkají ze jsem se tu nadrela jak pes ... Kdyz jsem si přečetla názory lidi okolo brecim … vlastně brecim skoro každý týden … dnes přijel ve 4 ráno a už teď jel opět do hospody … syn mi ráno říkal ze z nej má strach … peníze do domu jsem dávala aby to bylo pěkné … aby děti měly hezké pokoje aby jsme nechodili po betone… nejhorší je , ze měl sen koupit si dražší auto … měla jsem odložené peníze a půjčily jsem mu na auto s podmínkou ze auto bude psáno na mě , abych měla aspoň něco na své jméno … dnes kdyz jsem se ho ptala ze bych přepsala auto a vrátil mi peníze odpověděl ze ne , ze do mě dal dost peněz za tu dobu co spolu jsme … ze platí elektřinu a plyn … on je z rodiny která má dlouhé prsty … mám faktury na své jméno od spotřebičů a nábytku které jsem si splacela … vše mám splaceno… pracuji na poloviční úvazek ale peníze si vydělám … sama delší dobu vím, ze ho vlastně k ničemu nepotřebuji … máme se s nim dobře ale peníze mi dává měsíčně okolo 7000 a mysli si kdoví co … přitom je. Skolka a družina vychází na 2300,- hodně pije a kouři krabičku cigaret denně…. Jsem silná žena … musím být kvůli dětem … je mi z toho všeho opravdu zle … jsem ze všeho unavená … ničí mě život s nim … nevím co dělat .. jestli sednou k PC a vytisknout papír na soud o svěření děti do pece … má psanou minimální mzdu , přitom kdyz chce vydělá si 4 krát tolik … ale hodně peněz měsíčně potřebuje jen pro sebe … vydělá si je .. nic mu nevyčítam .. taky bych si je vydělala kdyby někdy pohlídal děti a já mohla jet do práce … mám strach ue kdyz odejdu nezvládnu to po finanční stránce , to ze se budu muset uskromnit je to poslední , hlavně ze budí já a děti v klidu

jjasmina
14. led 2023

ono je fakt hodně blbé, že si nechtěla řešit papírově barák, ale co už.. pokud máš kam jít, jdi hned, tohle se nezmění. Já bych byla pryč už dávno a teda mě by ani nenapadlo sypat prachy prakticky do cizího baráku, já mám pořád v mysli, kdyby něco se stalo, tak odejdu s holou prdelí. Odejdi, ničíš sebe i děti

aarriel
14. led 2023

No a pak si jednu nedej 🤦🤦🤦 celej muj fotr, fuj, uplne se mi vraci vzpomonky, vcetne rozvodu nasich.

lv
14. led 2023

Najdi si pravnika. Ono by to melo jit castecne prokazat, pokud jsou prevody z účtu, platby za material, remeslniky, doklady na penize, svedci.

zrzinda
14. led 2023

Udržet takovouhle rodinu? Proč? Aby děti viděly, ze je normální, když tatínek bije maminku? Ze je normální, ze je tatínek ozrale hovado, které o ne nejeví zájem? Tyvole, ale to proste jako fakt ne. Do těch dětských dusicek se to všechno zapíše, to proste nechcete. Seberte zbytky sebeucty a zachraňte se dřív, než vás zničí úplně. 🙏

ladyhacek
14. led 2023

Můj otec byl/je (nevím přes 20let jsem ho neviděla) alkoholik, když se s ním maminka rozvedla bylo to její nejlepší rozhodnutí.
Bylo to těžké, ale babička s dědečkem pomáhali a zvládli jsme to. Myslím, že jsme si jako rodina bližší.
Odejdi!

zelenaesmolda
14. led 2023

@2hanah
vidim to uplne stejne

europa00
14. led 2023

Prosimte nebuď už více blba !!! Někdy jsou tady chytré řeči ze vy tady baby vpodstatě ochazely kvůli zvednutemu prkénku, ale ty ses totálně v prdeli a dobrovolně . Okamžitě zdrhej než vstepis ještě více svým dětem takový zoufalý model partnerského vztahu. Obrat se na rodiče a běž od něho pryč smiř se s tím ze peníze Cl jsi tqm dala už neuvidis ale neztrácí to nejdůležitější co v životě mas s to je čas !!!!

alpakovo
14. led 2023

Rychlé najdi právníka nebo jinou poradnu a pryč od něho. Uhodil tebe, uhodí i dítě a to určitě nechceš. Právník by byl lepší i kvůli těm penězům, protože i když majetek není váš,pokud máš doklady a faktury, určitě ti bude něco náležet. A pokud máš kam jít,šla bych rovnou a z klidu a bezpečí bych řešila vše ostatní okolí

berusinka305
17. led 2023

Úplně čtu můj život před 15 lety, dávala jsem si stejnou otázku. Dneska vím, že jsem to měla udělat mnohem dřív. Nejhorší je udělat ten první osudový krok. Pak už to půjde samo a bude vám mnohem líp. Také jsem odešla a nechala za sebou dům a vše co jsem tam udělala. Děti se dlouho vzpamatovávali z té agrese a dodnes jsou přecitlivělé. Nebojte zvládnete to a bude líp. Klidně napište sz, ráda pomůžu

shirilka
17. led 2023

Prosím, už kvůli dětem běž od něj co nejdříve pryč. Když v tomto prostředí budou nadále vyrůstat, poznamená je to, a ponesou si to celý život.

vipeta
17. led 2023

A jací jsou jeho rodiče? Zní to naivně, ale nelze nějakým způsobem napsat dědečkův dům na vaše společné děti? Ať tak, či tak, pryč od něj. Vražené peníze do domu bohužel hoď za hlavu a mysli dopředu, na budoucnost dětí. Určitě můžeš děti nechat co nejdýl ve škole a jít normálně pracovat. Potom příspěvky. No a snad něco vysoudíš od něj... Držím palce, ale určitě se uskromnit bez něj, než trpět s ním. Jak píšeš, i děti se ho bojí, tak nad čím přemýšlet ✊

eviicka
17. led 2023

Tak samozřejmě toto chovají normální a v pořádku není, je dobře, že přítel je na tvé straně.

Jinak co se týká spoluvlastnictví, pozjišťujte si co a jak. K rekonstrukci - je rozdíl, jestli potřebuje opravit střechu kterou zatéká nebo dělat úpravy, které nejsou nezbytné (u těch nezbytných věcí bych příspěvek možná i zvážila, těžko říct).

Pokud to chcete hnát do absurdity, můžete tchánovi pohrozit nájemným za váš podíl nebo se zmínit, že ten podíl taky můžete prodat překupníkům...