Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dobrý večer,

bohužel vám nedokážu dát jednoznačné odpovědi, neboť jako mnohé v našich životech i toto je velmi individuální.

Jak moc je to škodlivé? Něčí zdraví nezvládne dlouhodobě nápor třeba 2 piv denně, někdo může pít celý život vysoké dávky alkoholu a na jeho zdravotní stav to nemusí být vliv. Co do fyzické kondice by vám aktuálně asi nejlépe řekl obvodní lékař, jak na tom vlastně je. Pivo samo o sobě jako takové nemá na zdraví až tak devastujici dopady, nicméně každý organismus je jiný.

5 piv denně a více než 12 o víkendu opravdu není málo a minimálně nějaké zamyšlení by to přinést mělo. Nemusí se jednat třeba o závislost, možná o problémové pití. Jestli by to šlo pouze omezit? Nemohu to vyloučit. Ačkoliv se často v léčbě setkáváme s nutností úplné abstinence, rovněž znám případy, kde se omezit podařilo a pokud by se opravdu nejednalo o rozvinutou závislost, asi by to mohlo jít zkusit.

Doporučila bych vyhledat adiktologickou ambulanci, či ambulanci psychologa, který se závislými pracuje, nebo nějaké centrum pro závislé atd. - záleží na tom, kde bydlíte. Odborník bude schopen provést nějaká základní vyšetření, zhodnotit stupeň závislosti a společně s manželem (či vámi oběma) naplánovat vhodný postup.


Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová