Přítel se chce vídat s dcerou z předchozího vztahu

monikanemcov
28. říj 2016

Dobrý den prosím o radu už jsme zoufalí s přítelem jsme 4oky máme roční dceru ale on má ještě 8letou dceru s jeho bývalou byli spolu osm let až do doby než jejich holčičce bylo pět let potom otce vyhodila a on bojuje aby se mohl vidět se svojí dcerou soudem má určeno jednou za čtrnáct dní sobotu a neděli s přítelem jsme minulí rok chtěli požádat o střídavou péči ale jeho bývalá slibovala že mu jí bude dávat častěji ale žádná změna o prázdninách jsme jí měly týden a teď se chce odstěhovat 60km od nás to my ale v žádném případě nechce ale ex to prostě nejde vysvětlit prosim poraďte co máme dělat.

zuzineckah
29. říj 2016

@ivular nechceš slovíčkařit, ale slovíčkaříš... vždyť se bavíme o tom samém. Duševní porucha je blbost, až demence, jestli chceš. Psychiatr by to jistě šoupl do šuplete se správným názvem. Podstata je stejná.

ivular
29. říj 2016

@zuzineckah Duševní porucha je blbost?
A demencí se to už vůbec nazvat nedá - takoví lidé mívají naopak zatraceně vysoké IQ. No, raději to nechme být..

vineta
30. říj 2016

@ivular
@zuzineckah Jedna o voze, druhá o koze😉. Chápu, co tím
@zuzineckah má na mysli.
Jen dodám, že soud vždy nepozná, že má před sebou psychopata. Soudci jsou schopní, ale nemají superschopnosti. To, co nepoznal někdo tak blízký, že s oním psychopatem sdílel lože, majetek a pořídil si s ním dítě, soudce během dvou jednání fakt nepozná.
Mimochodem, pracovala jsem chvilku v opatrovnickým senátu a už nikdy bych to nechtěla zažít. Rodičové se chovají hrozně, na obou stranách. Nikdy nemůžete rozhodnout správně, ani v zájmu dítěte tam, kde se v souladu se zájmem dítěte nechová ani jeden z rodičů.

takarazestinusakury
30. říj 2016

@pavses mám stejný názor...

ivular
30. říj 2016

@vineta Víš, že soud nepozná psychopata, za to bych se na nikoho nezlobila. Ale že se mnohdy ani nenamáhá něco rozpoznávat a plošně se nařizují střídavky, tak to mě v klidu nenechává (a osobně znám případ, kdy soudkyně svůj rozsudek o střídavce komentovala slovy: "doposud se otec o dítě nezajímal, doposud matku dítěte fyzicky napadal, ale slyšeli jste sami, že slíbil, že se to změní").
"kde se v souladu se zájmem dítěte nechová ani jeden z rodičů" - neznám případ, kdy OBA rodiče jsou takové nátury, že dítě klidně použijí jako nástroj (ale u opatrovnického soudu jsem nepracovala, to je pravda). Troufám si tvrdit, že v drtivé většině případů jde o duševní poruchu pouze jednoho z rodičů. Je ovšem smutným fatem, že zainteresované instituce si s oblibou šetří práci tím, že OBA lidi zařadí do škatulky "problémoví rodiče", než aby se v tom babraly a snažily se zjistit, jak se skutečně věci mají.

ilonne
30. říj 2016

@recmanka Proč je stridavka otresna? Znám tři rodiny, kde stridavka funguje vyborne.

andryyysssek
30. říj 2016

@ilonne my měli střídavku,kdy dceři byly dva roky,byla po 14dnech.Dcera má rozhozenou psychiku,úzkostné stavy.Podle mě je střídavá péče fajn,když rodiče bydlí od sebe hodně daleko,jakože jeden z nich například v zahraničí,kdy je střídavka po pár měsících,např.po třech,nebo půl roce.Ale po týdnu,nebo dvou je to akorát tak na zmatení dítěte.Taky záleží na věku,a na tom,pokud by to tak dítě samo chtělo.

ivular
30. říj 2016

@ilonne Je otázkou, co to znamená, že funguje výbroně. Že se rodiče domluví a nevznikají konflikty? To je samozřejmě super, jenže pořád je nutné brát to především z pohledu dětí. Opravdu jim nevadí, že celý život jsou jen "na návštěvě"? Že jsou nuceny pořád cestovat a přeorientovávat se na jiné prostředí?
Je rozhodně dobře, když se na výchově dítěte podílí oba rodiče (pakliže oba dítě milují a upřímně pro něj chtějí to nejlepší). Ale nikdy ne za tu cenu, že dítě ztratí domov. Není náhoda, že žádný živočišný druh se evolučně nedobral k něčemu, co by se střídavce byť jen blížilo.

ilonne
30. říj 2016

@andryyysssek
@ivular Tak ona samozřejmě prvotní myšlenka byla v tom, ze stěhovat se mají pravidelne rodiče a nikoliv děti. Coz si myslim je v poradku - deti nemuzou za to, ze rodice se nedokazou rozumne domluvit. Jinak do hloubky to samozřejmě nezkoumam, jen vidím ze to funguje. A zase jak jinak chcete tu "spravedlivou péči a právo na oba rodice" udělat? Pokud samozřejmě jeden není magor, případně oba.
@andryyysssek Chápu i tvoje důvody, každý případ samozřejmě musí být posuzován individuálně, respektive měl by být.

ivular
30. říj 2016

@ilonne "spravedlivou péči a právo na oba rodice" - nevím, koho citujete, ale mě určitě ne. Mluvím o tom, že je samozřejmě optimální, pokud se na výchově podílí oba rodiče. Jakou konkrétní toto může mít podobu, to nelze říct takto generalizovaně, jelikož je to samozřejmě věcí vzdálenosti bydlišť, pracovní doby, ale i věku dítěte apod.
Přirozeně se nabízí varianta maximální počet společně trávených odpolední či víkendových dnů - dle zmiňovaných možností.

ilonne
30. říj 2016

@ivular Jejda, necituji nikoho konkrétního, to je můj pocit a pohled na věc 🙂

ilonne
30. říj 2016

@ivular V uvozovkách to mám, protože to zní i často v médiích vždycky když se "štěkají" ty ligy zastupující práva otců nebo matek.

espada
30. říj 2016

@recmanka Ale dovolí. To bys radši, aby dítě nebylo s jedním rodičem? Myslím, že to nelze zobecnit a záleží na mnoha okolnostech. Nekdy je to dobré reseni a někdy špatné. Jestli to ti soudci jsou schopni posoudit je další věc.

orchidis
30. říj 2016

@ivular A ty jsi sama osobně byla u vynášení takového rozsudku? Možné to je, nezpochybňuji to. Ale... sama žiju roky ve spokojeném manželství a denně vidím, jak extrémně důležité pro moje děti je, že mají i fungující mužský vzor...

a za druhé... z některých matek fakt často ta totální hysterie jen kape a ty jejich hysterické lži jsou velmi průhledné. To je zkrátka jedním ze znaků hysterie, že ta žena fakt napůl ani není schopná vidět realitu a lže a lže a lže. Napůl diagnoza, napůl její vlastní slabost a neschopnost...

A děti? Ty a jejch skutečný zájem jdou před zhrzenou ženskou často zcela stranou, ač se sebevíce zaštiťuje tím, že jedinou motivací je její čistá láska k dítěti ...

Nevím no, nejsem pro střídavku, ale to, co tady sem tam čtu (nemyslím apriori tebe, mluvím obecně), je velmi průhlené...

takarazestinusakury
30. říj 2016

@orchidis jsem pro střídavku, ale jen u rodičů, kteří se umí domluvit jako lidi a myslí na zájmy svého společného dítěte... žiji v zemi, kde střídavá péče není a po rozvodu je dítě odstřihnuto od druhého rodiče...ani to není dobře...záleží na případu. Dříve se tu dávaly děti výhradně do péče otců, kteří byli od nevidím do nevidím práci a matky přicházely o sé děti jen proto, že jsou ženami. Dnes je to naopak a soudy dávají děti matkám...pouze ve vážných případech tu vyhraje soud otec...Děti se tak stávají obětmi a rukojmími současně...funguje to následovně: "buď na mě hodnej a dej mi vše, co chci nebo se s tebou rozvedu a děti už neuvidíš..." ☹ Většinou děti jsou u matky, otec platí (většinou) a vidí děti dvakrát do měsíce, pokud vůbec...

ivular
30. říj 2016

@orchidis
"ty jsi sama osobně byla u vynášení takového rozsudku" - moje právnička u něj byla osobně.
"jak extrémně důležité pro moje děti je, že mají i fungující mužský vzor" - to nikdo nezpochybňuje (pokud je ten muž opravdu funkční). Viz můj předchozí příspěvek.
"z některých matek fakt často ta totální hysterie jen kape" - o tom už jsem tu psala spoustu příspěvků. K soudu se v drtivé většině dostávají případy, kdy jeden z rodičů řeší svoji nenávist/touhu ublížit druhému rodiči a dítě bez váhání použije jako nástroj. A průšvihem je, když soudy se nenamáhají nic moc řešit, seberou dítěti domov a je vystaráno. Na druhou stranu je fakt, že proč by řešily, když do toho plošného nařizování střídavek jsou tlačeni jak Evr. unií, tak ústav. soudem 😠

zuzineckah
30. říj 2016

@takarazestinusakury takova ale byla donedávna praxe i tady. Konečně se to změnilo a mnoha matkám se to nelíbí, protoze je system sestrelil z kone. Přitom otcové začali dělat jen to, co ony samy...
Neříkám všechny, samozřejmě, ale znám rozhodně víc matek,které se výhradní péči o děti mstily, než otců,kteří vědomě dělají naschvály (i když jich zcela jistě bude taky hodne).

takarazestinusakury
30. říj 2016

@zuzineckah no a jinde tato praxe pořád je, nedělá to dobrotu a to byl smysl mého příspěvku... 😉

andryyysssek
30. říj 2016

@ilonne tak určitě to i funguje,záleží i na dítěti,a věku dítěte.Osobně si myslím,že čím starší dítě na střídavku,tím lépe.Dnes už si u dcery tu střídavku umím docela představit.Tehdy jí byly 2-3roky.Jinak sama dcera nedávno prohlásila,že úplně nejlepší by bylo,kdybysme já s manželem,a tatínek s přítelkyní a dětmi žili všichni společně.Což je nereálné.

demetritis
30. říj 2016

holky muj nazor je že dnes se vše řeší šíleně tabulkově a to je chyba já osobně jsem rada že ex nemá narok děti výdat , děti mají nového tatu budou mít novou sestřičku , a bio fotra k životu nepotřebujeme aji jeho adoptivní dcerku a ani tu jejich společnou , sem rada že se syn na něj vubec neptá a dcerka jej viděla 3x vživote a to dvakrát jako novoš a jednou v 1 roce a byla stoho špíš špatná že cizí chlap ji nutí říkat mu tati a chce si ji chovat když je na prochazce s mamou a tátou které zná a je snimi celý život , nehledně na to že rozchot tenkrád probýhal přes policiia soud a za mě tedy stop tabulka , a víc individuality ale nevídím nic špatného na tom že otec tyran nemá pravo děti výdat ale to samé by mělo platit pro matky .a střídavá peče a ani naštevi nekterých otcu/matek nejsou bezproblému známa už 2rok rozvedená malá bude mít 3 roky chlap si malou vždy vezme a vráti ji nemocnou už dvakrát ze zapalem plic .... myslým že pro nekteré děti je lepší druhého rodiče nemít než takové případy

olikaberk
30. říj 2016

Prosím vás maminky vy ste daly chlapovi někdo dítě do péče ? stím se musí souhlasit že ? jinak nedostane chlap do péče dítě ? když se matka stará ?