S exmanželkou vycházíme skvěle, jezdí občas s rodinou ke mně na dům. Partnerce se to nelíbí...

terkterk
19. bře 2019

Dobrý den,
rád bych se zeptal - především dam, jaký máte názor na následující:
** Situace: Před 8 lety nám zemřela dcera, pak jsem si vzali do pěstounské tehdy 6-letou holčinu. Před 5 lety rozvod, holčina zůstala v péči matky. S exmanželkou jejím manželem vycházíme skvěle, protože hlavním důvodem rozvodu nebyla nevěra, ale odlišné vyrovnání s těžkou situací.
Takže občas návštěvy, telefonáty atd. Zcela jednoznačně v tom není žádný můj vztah k ex. Ani ona ke mně. Naprosto mi nevadí, že se drží za ruce atd. Dokonce jsem jim vystupoval na svatbě - jsem prostě v pohodě. Samozřejmě máme bližší vztah, dá se říci jako sourozenci - vzájemně si pomáháme a hlavně - v našem životě je smrt jediné dcery a další, která se měla narodit.
** Nová partnerka to nenese dobře, ale přesto to chceme nějak kompromisně řešit. Chápu ji a obdivuji ji za vstřícnost to společně řešit! A vím, že více lidí náš ex partnerský vztah nechápe. Tím také ale není v okolí vzor, na němž "demonstrovat", že to může fungovat ve vší počestnosti.
** Dotaz:
Dámy, jak byste to nesly a řešily vy? Stalo se to někomu konkrétně? Jak jste to řešily?
Děkuji

vineta
28. bře 2019

@kaja2016 Přijde mi normální, že lidi takový zážitek jako smrt dítěte spojí, protože jen oni ví, co oba prožívají. To jsou pouta, která se podle mě nedají jen tak přetrhnout, obzvlášť ne kvůli někomu, s kým jsi měsíc... a hlavně, mají společné dítě, byť nikoliv vlastní. Sama bych nechtěla, aby mě můj muž v obdobné situaci odstřihnul, a na místě přítelkyně bych se měla dokonce i na pozoru, kdyby tak snadno vazby zpřetrhal. Reakce přítelkyně mi přijde manipulativní a hysterická. A myslím, že lidé v mém okolí by to viděli velmi podobně...

veronicka89
28. bře 2019

@terkterk klobouk dolu za Vas charakter 👍💗

krisatko
28. bře 2019

Já bych si stala na svém. Přišla jsem takto o super kamaráda (taky svého ex) protože jeho nová nesnesla, že se se mnou baví. Lezla mu do zpráv atd. Nemohl se už stavit ani na kafe a po téměř roce a půl bez kontaktu mi letos alespoň popřál k narození mimča, tak jsem byla šťastná jak blecha

veronicka89
28. bře 2019

Ja bych jako nova pritelkyne ( 1 mesic) chlapa co ma neco za sebou ...manzelstvi, tezke zivotni obdobi atd .... Vubec nekonfrontovala nejakyma otazkama, nebo vubec neresila veci co se tykaji vasi minulosti .

A ikdybyste se ted stykali 3x do mesice ve vsi pocestnosti. Mela by to nova pritelkyne chapat, ptz je jasne ze clovek uprednostni cloveka na kterem mu zalezi vice , ke kteremu ma vaznejsi vztah ( co se tyka vazeb )

maanule
28. bře 2019

@terkterk možná bych ještě zapremyslela nad tím, proč je pro tebe (ocividne i pro ex) vaše propojení tak důležité... neuspechali jste to společne odloučení..? Třeba jste potřebovali jen víc času se s tím vyrovnat a vaše duše k sobě jednoduše patří... pokud tomu tak není, souhlasím s holkama a zaměřila bych se na budoucnost, bolesti v minulosti už bylo dost, ne..?
Hodně štěstí ♥️

pasiba
28. bře 2019

@veronicka89 Já si myslím, že na začátku řekla Dobře jak to cítí. Horší je to skrývat rok. Udělat si dite a pak se rozejit jako to děla většina. Já bych s autorem taky šťastná nebyla. Já na pusu líbam opravdu jen svého muže a on mě. Autor si musí najít stejnou partnerku k sobě která pusu na pusu rozdává taky bez mrknutí oka. Naprosto souhlasím s Kája 2016

veronicka89
28. bře 2019

@maanule oni se pry vidaji 4x do roka...to mi zas extra propojeni neprijde ...

pasiba
28. bře 2019

@veronicka89 A proč ani jeho přátele nevěři, že v tom nic není? Můj ex sem za nama taky přijde někdy na grilovačku ale muj muž ví, že už se nemá čeho bát. Z autora to asi poznat není když mu to nevěři ani kamarádi ☺

veronicka89
28. bře 2019

Jejda ted to tady ctu co se stalo dale 🙊... Podle me vztah ktery se jakymkoliv zpusobem musi resit uz po mesici ...neni pro budoucnost . 1 mesice jsou o poznavani se a teseni na toho druheho ...
Pokud uz na zacatku neco skripe - a to dost , nema to podle me smysl....

veronicka89
28. bře 2019

@pasiba
a tak treba tam je neco vic... Po tom vsem ...

Ono to je i jedno ... On to ted chce zkusit s nekym jinym ... Treba se diky novemu cloveku , silne vazbe a krasnemu vztahu dokaze vice od ex odpoutat ...

Podle me je horsi se od ex v hlave odpoutat pokud clovek neni podveden, ponizen , ze proste citi na cloveka zlost ....

A pokud slecna po mesici vztahu resi ex ... Je to podle me vyhrocene ...

pasiba
28. bře 2019

@veronicka89 Měl by byt ale k nové partnerce ohleduplnější. Nebude to mit jednoduchý

kaja2016
28. bře 2019

@vineta Me to take prijde v tomto pripade normalni. Ale reakce byvale pritelkyne mi take prijde adekvatni. On totiz mrav o byvale neustale mluvil a to byl s partnerkou jen chvilinku, to chce zazit jake to je na zacatku vztahu, misto vyznavani lasky tam jsou reci o byvale. Nevim, jestli jsi to zazila, tam nejake racio nefunguje, je to doba zamilovanosti. Takze muze chapat, ale proste emoce jsou emoce. No a a druha vec s libanim kamaradu, to je dalsi kolik🙂 Pred materskou jsem pracovala s lidmi v oblasti seberozvoje.a hodne se diskutovalo o vztazich. Za celou dobu jsem nenarazila na zenu, ktera by v takovemto vztahu pokracovala, setkavala jsem se s tim, ze ty byvale vztahy jakoby prosakovaly, ale budto proste postupne vymizeli a o ten druhy vztah skoncil. Vzdy kolem toho byly hadky. Ja to nehodnotim. Kazdy ma svobodnou volbu zit, jak potrebuje a chce, ale nelibi se mi nejake zavery o zene, ktera na neco takoveho nechce pristoupit a citi se podvedena, kdyz odmitne neco,.co je spis zivotni alternativou, rozhodne neodmitla neco, co "je standardni a bezne". Tak jsem to myslela.

terkterk
autor
28. bře 2019

@pasiba Psal jsem, že mi kamarádi nevěří, že jsem v pohodě ... ne, že mi nedůvěřují! To je rozdíl. Taky jsi to četla asi špatně - prosto mi nedala ona, okamžitě se chtěla rozcházet! Navíc jsem psal, že jsem udělal kompromis, na němž jsme se dohodli - ale nestačilo jí to.
Myslím, že sám nezůstanu - ono je to celé o důvěře, což je základ vztahu!

vineta
28. bře 2019

@kaja2016 No, mě tam tedy zarazilo hlavně to, jak ho zkoušela tím, že sama mluvila o svém zesnulém muži (pokud jsem tedy četla správně) a chtěla po něm, aby mu to vadilo. To mi tedy běžné nepřijde. Souhlas hlavně s tím, že to partneři musí mít podobně. Mě ale prostě prijde divné si takhle na začátku vztahu vynucovat pozornost, prostě buď zájem má, nebo ne, čím si pomůže takovýma scénama? Navíc předpokládám, že to už není žádná -náctka, ale dospělá ženská, s různými životními zkušenostmi, které by jí měly dát trochu nadhledu a pochopení. Líbání na ústa na vítačku mi nepřijde jako taková hrůza, když muži věřím. Vlastně prostě je základ důvěra, takhle ze začátku hlavně v sebe, důvěra v druhého je věc získaná, ale scénama jí nikdo nevytluče. Nepřijde mi to jako dospělé chování. A nepřijde mi to normální, ano, možná to takhle dělá hodně lidí, ale já bych si třeba muže vážila o to víc, že dokáže být stále oporou ženě, s níž ho pojí takováhle těžká životní zkouška.

brunetka11
28. bře 2019

@kaja2016 Tolerovat? To není o toleranci - to je o akceptaci svého partnera - každý si sebou sbíráme životem své přátele. Jestliže přijde nový partner a začne se vymezovat "teď jsem tady já a ty odepiš dobré vztahy, protože se mi to nelíbí", pak je to špatně.
Své rodiče také odepíšeš, přestože je máš ráda? Také jste spolu prožili kus života. Tady navíc dva lidi spojila smrt dítěte a starost a péče o další.
Když se dáš dohromady s člověkem, který má závazky jinde, má je odepsat, protože "přišla hvězda, která určuje, s kým se ne/můžeš stýkat?"
Reakce dotyčné ex jsou manipulativní a neadekvátní. Vyvolává konflikty, načež začne dusit a vyčítat. Pak se omlouvá a pak zase útočí.
Musí mít hodně pokřivené sebevědomí...

normalnimatka
28. bře 2019

@terkterk šmarja, buď rád, že je to za tebou. ta holka je fakt psycho. z toho by asi nevzešlo nic dobrýho do budoucna. hodně štěstí při hledání spřízněný duše🙂

brunetka11
28. bře 2019

@vineta Překvapuje mne, že vůbec někdo řeší formu vítání se 🙂) My se tak vítáme normálně ,-) Když někde spolu jsme, ex mne objímá. Prostě je nám spolu fajn. Ale být spolu nechceme.
Muž ví, že mi může věřit. Ne, že by mne občas neštval, ale sakra dobře vím, co v něm mám.

kaja2016
28. bře 2019

@vineta Mozna zkousela taktiku, udelam ti to, co ty delas me, abys pocitil, ze to neni prijemne. Ono to je nekd lepsi nez zahodlouhe vysvetlovani, na meho muze to tedy plati vyborne, na autora asi nezabralo. Ja to teda prehledla, tak nevim. Hele ja to vidim jako dva nekompatibilni partneri a jedine co me nadzvedlo bylo to odsuzovani ex. To tolerantni slunickar prece nedela, no ne?🙂 Jako ja myslim, ze nejake emoce jsou adekvatni, kdyz se maj lidi radi, proto nerozumim, co je tak zarazejici na chovani ex a proc to autor povazuje za psychicke problemy, kdyz sam vcelku emocialne pise zase o byvale. Proste to je zivot. Lidi se poslou do haje, aby se snaze rozesli. A pak se muzou zase normalne zdravit🙂

pasiba
28. bře 2019

@terkterk Já ti přeji hodně štěstí u hledání ☺

terkterk
autor
28. bře 2019

@pasiba Děkuju 🙂 ... Je vidět, že je mnoho různých názorů a každý má své hranice a jistě není jednoduché, aby se potkali dva lidi se stejným smýšlením. Já jsem přesvědčen, že nejdůležitější ve vztahu je důvěra, tolerance, respekt. Každý má u toho samozřejmě různý rozsah.

xxx3d
28. bře 2019

Bude to znít sice blbě, ale je dobře, že jste se rozešli. Ty budeš potřebovat, aby tvoje nová partnerka byla vyrovnaná, zdravě sebevědomá, sebejistá žena. Taková, která pochopí, co se ti stalo, a co vás dva (tebe a tvoji ex) navždy bude spojovat.
Přeji ti, abys takovou našel.
🍀

terkterk
autor
28. bře 2019

@brunetka11 Naprosto souhlasím! Pro mě je to nepodstatné - pokud partnerce věřím, nemusím to řešit. Pokud nevěřím (nebo na mně), tak spolu nemá cenu být ...

terkterk
autor
28. bře 2019

@xxx3d Moc díky!! Já k tomu přidám. že sám (myslím) jsem hodně tolerantní a mám respekt i pochopení ...

terkterk
autor
28. bře 2019

@normalnimatka Jo, já jsem rád, že je konec. Ex-partnerka evidentně taky 🙂 ... a moc děkuju! 🙂

sudylichozrout
28. bře 2019

@terkterk mas kliku jak od blazince, ze jste se rozesli. Takovy psycho se neda vydrzet, akorat by te zdeptala a mozna vmanipulovala do rozhodnuri, kterych bys mohl pak litovat.
Drzim palce, at najdes fajn a tolerantni partnerku.

kuliseks
28. bře 2019

@terkterk muj manzel taky zarlil na meho kamarada z Italie, ktereho znam od 15 a jsme fakt jen kamaradi. Dokud se nevideli a nebyl se svou nynejsi manzelkou u nas proste. Pak teprve muj manzel prestal mit strach. Jednak teda mimojine videl, ze kamarad nemuze byt muj typ a tak a i proste ze na nem bylo videt, ze miluje svou zenu, ke me je jen jako kamarad a tak..

Muj manzel naopak hodne kamaradi s jednou holcinou. Jsme normalne v parte, super holka, ale je jina nez ja v hodne vecech. Takze si rozumeji jako kamosi, ale vim naprosto jiste, ze ho fyzicky nepritahuje (ac ma velka prsa a to se manzelovi libi 😄) a zaroven by ani s jeji povahou nemohl zit v domacnosti.. proste je to pripad od pripadu jine a zalezi na tom, jak clovek co snese a jak zarli. My se s manzelem milujeme, vime o kazdem svem kroku-sdilene kalendare, kamaradi a tak 🙂 ale rozhodne nemame potrebu na sebe zarlit tak, ze by mi tohle vadilo.

Ale doporucuji se bud prestat vidat jak pisou holky mimo nutne zalezitosti.. nebo naopak se schazet vsichni.. minimalne aby se poznaly s Vasi zenou, kdyz uz. Asi bych nebyla tak klidna, kdyby se manzel schazel s kamaradkou, kterou neznam osobne nebo hur ex pritelkyni.. takhle je to v pohode, kdyz tu holku znam a je to i moje kamoska. Vim, jaky ma vztah se svym muzem a tak.. ze ho vsude drzi za ruce a miluje ho 😉 je to hned o necem jinem 😉

jannis81
28. bře 2019

@terkterk sama jsem zarlila, ale vysvětluji si to právě nezdravym sebevědomím a nízkou sebehodnotou. Bylo to pro mě úžasné zrcadlo začít se sebou něco dělat. Naštěstí pro mě jsem zacala se sebou vědomě pracovat a to, co mě dřív dokázalo rozhodit, mě nechává v klidu. Cítím se jistější sama v sobě, žiju radostně a miluju svůj život.

westie
28. bře 2019

@terkterk Přeji vám hodně štěstí a vlastně blahopřeji k jistě dobrému rozhodnutí se s dámou rozejít - přečetla jsem si váš příspěvek o rozchodu a dáma mi silně připomínala mě samou, když mi bylo osmnáct a byla si sama sebou opravdu hodně nejistá a byla jsem tou dobou hodně nevyzrálá a pubertální! Myslím, že dospělý a rozumný chlap si zaslouží ženu se zdravým sebevědomím a schopností tolerovat a chápat druhé!

terkterk
autor
28. bře 2019

@kuliseks Mám stejný názor - poznat se. Sáhnout si na to, co pálí ... Já jsem ex partnerce říkal, až pozná ex manželku a uvidí, jaký mají vztah se svým manželem a se mnou, že to bude lepší ... ex partnerka: že prý nemá chuť se s ní vidět. Nabízel jsem jí, že jí dám přečíst názory odsud - že to rozhodně nechce vidět ....

terkterk
autor
28. bře 2019

@westie Moc děkuji! ... ano jsem rád, že je konec, i když to před tím bylo hezké. A je to přesně tím - žárlivost je důsledek slabého sebevědomí. Ona až úzkostně nechce být závislá na nikom a nechce slyšet nesouhlasné názory. Podle jejího vyprávění jí nevhodnými poznámkami ubližoval otec a i část okolí a to je podle mě příčina. Ale zbytek je na ní a s tím se nedá u ní hnout ....