Soukromá anketa: změní se nevěrník?

treasurka
12. dub 2019

Ahoj, jedna probíhajíí diskuze mě dovedla k téhla otázce... Vy co jste zažily nevěru ve vztahu ze strany partera, nebo jste to prožívaly s někým blízkým (tzn. opravdu do toho vidíte, ne jedna paní povídala) - jak to dopadlo? Polepšil se, nebo platilo "udělal to jednou, udělá to zas"?

mku
12. dub 2019

@treasurka da se zmenit, jen ten clovek musi sam chtit... coz vetsinou neni ve vztahu ve kterem se podvadi... mam s tim vlastni zkusenost... jak ja mam “vroubek” z prvniho vztahu, tak muj soucasny manzel ze sveho predesleho vztahu. Ani jeden jsme se vsak nerozvadeli kvuli nevere z nasi strany. My dva jsme se potkali az kdyz jsme oba byli nejaky cas bez partneru a asi diky veku a dalsim okolnostem si jsme verni a verim ze to tak zustane.

deniska2
12. dub 2019

Nevrní muz bude stale neverní urobi to jednou udela to uz vic krat.Zeny su vela krat najivne a veria v tom ze se chlap zmeni....Nezmení jednou uhne uhne vice krat...Zažila som to viem ocom hovorim.Takeho chlapa by som nechcela nikdy.....

mlynkova85
12. dub 2019

Ja mam zkušenost. Že když to udělá jednou udela to znova. A také že to co ta jeho milenka udělala mě jí teď dělá další milenka jen o tom ještě neví, protože on to táhne zatím s oběma.

kejt29
12. dub 2019

Udelal jednou pred vic nez 10 lety a jsem si jista, ze od te doby ne. Odpustila jsem a nelituju toho, naopak, jsem rada, ze jsme spolu zustali.

syrinxka
12. dub 2019

@treasurka momentálně dělám vlastní pokus. Mám partnera který byl nevěrný manželce s čerstvě narozenym synem. Vzali se, během pár měsíců se jim narodil kluk a v podstatě hned po svatbě ji začal být nevěrný. Prasklo to a do roka se rozvedli. S milenkou mu to nedopadlo a teď po X letech je se mnou. Máme dcerku, vzali jsme se a druhé dítě je na cestě. Občas ve mě hloda cervicek pochybnosti, třeba když si pise s nějakou kamarádkou. Ale nedělá mu problém abych si cokoli přečetla a jednáme narovinu. Podezirat ho budu asi vždycky a budu ostrazitejsi než s chlapem který by neměl takovou minulost. Ale věřím že už by si to sakra rozmyslel. Ono platit 3alimenty, pořádně nevidět ani děti a začínat od znova, na to už je asi i víc pohodlný. Ale jak už jsem psala, opatrnější a nedůvěriva budu v tomhle ohledu asi vždycky. I když mi nedává sebemenší důvod pochybovat.

preiba
12. dub 2019

@syrinxka já si každopádně myslím, že chlapi v dané chvíli nepřemýšlí. Někdo jim zamota hlavu a je jim jedno na kolik dětí budou platit. Můj švagr ne toho příkladem - 4 děti - aliky. Těžko říct.

Ja bych někomu takovému nevěřila, ale zaplať pánbůh nemám zkušenost s žádnou nevěrou z žádné strany. 🙂

urtica
12. dub 2019

Záleží na tom, co je na jejím pozadí. "Nevěra" je příliš široký pojem. Celkem se ztotožňuji s tímto: https://video.aktualne.cz/dvtv/nevera-neni-vada...
Takže za mě - to, že člověk podvedl jednou, automaticky neznamená, že to bude dělat opakovaně.

malinkaelinka
12. dub 2019

Já jsem bývala dost do větru, svého manžela jsem poznala tak, že jsem s ním podvedla toho prvního... teď už jsem šest a půl roku věrná... Předtím jsem podvedla asi všechny, se kterými jsem chodila.... Můj manžel v době, kdy jsme se poznali, chodil se dvěma holkama najednou... no a teď má jen mě. Nějak jsem se hledali až jsme se našli a monogamie už nám přijde přirozená....

ariadna12
12. dub 2019

Nepolepsil

codal
12. dub 2019

Můj první manžel mě podváděl,ale byla to jedna konkrétní osoba, která ho celé roky lákala a on ji nemohl mít. Vlastně ji celé ty roky miloval a já byla jen náhražka (to jsem si ale celé roky odmítala přiznat). Ona ho měla dokonale zahackovaneho, uměla to s ním,ale dlouho mu odolávala. Nakonec mě s ní ale začal podvádět.Pak spolu chvíli byli,ale ona mu hrozně uizila a rozešli se. Ale nemyslím si že je on notoricky nevěrník, nemyslím si, že by mě podvedl s kýmkoliv jiným. Věřím, že v jeho případě v jiném vztahu s jinou ženou už se to opakovat nebude.
Naopak mám ve svém okolí chlapi, kteří jsou notorickými nevěrníky, prostě si pořídili rodiny,ale nebaví je to, potrebuji se cítit jako lovci.Ti se nikdy nezmění.

makronka222
12. dub 2019

Ale kecy, jen si da vic pozor:D

1eso1
12. dub 2019

@makronka222 Ty si hustá s těma názorama na chlapy

barumat
12. dub 2019

@makronka222 Přesně to jsem chtěla napsat. Že se změní, to jo, bude opatrnější. Jinak všude kolem mě nevěra byla nebo je, nebo mi hned několikrát bylo naznačeno, že rozhodně být může, stačí naznačit. Já si nedělám iluze. Jen to prostě už nechci vědět, nechci nic chytit a nechci být ta jediná, kdo neví.

barulina
12. dub 2019

Pokud chce zmeni

diewcatqoo
13. dub 2019

Podla mna su dva typy nevernikov. Prvy je taky, ze to ma jednoducho v povahe a potrebuje to. Nedokaze zit bez nejakeho adrenalinu pri nevere alebo si potrebuje tymto hladkat ego alebo co. Taky chlap sa nezmeni, len si da v buducnosti vacsi pozor pri nevere.
A druhy typ je taky, ktory podvadzal, pretoze bol vo vztahu nestastny. Taky chlap sa zmenit dokaze - ak najde tu pravu, ktoru bude lubit a s ktorou bude stastny, ani nepomysli na neveru.

romana.st
13. dub 2019

Odpustila jsem....Za dva roky,jsem prisla na dalsi. Vzdy jsem to poznala. Uz mu neverim a vzdala jsem to. Zijeme spolu kvuli detem a kazdy den premyslim,zda se rozvest.

lenjii
13. dub 2019

Bohužel moje zkušenosti jsou jen takové - udělal to jednou, udělá zas. S ničím jiným jsem se nesetkala v pripade nevernych mužů.

martinka_33
13. dub 2019

U chlapů se to často opakuje... Já vždycky říkám "co oko nevidí, to srdce nebolí" a od začátku kladu manželovi na srdce, že kdyby měl někdy potřebu si "vrznout" jinde, ať to hlavně udělá tak, abych to NIKDY nezjistila.... Nejhorší jsou ti týpci, co se s tím ještě chlubí v hospodě, klidně vezmou milenku někam s kamarády zatímco manželka se stará doma o děti ☹ Pracuju v převážně mužském kolektivu a znám pár ženáčů, kteří tvrdí, že manželství není vada na kráse a podvádí manželku, kde se dá a opakovaně a nejhorší je že se s tím vůbec netají!!

martinka_33
13. dub 2019

@urtica suprový video, díky za něj 🙂

urtica
13. dub 2019

@martinka_33 Mám to nastaveno velmi podobně - plus - také jsem pár let pracovala v mužském kolektivu a v té době nejspíš padly zbytky mých iluzí o manželské věrnosti až za hrob. Jak jsem psala v jiné diskuzi: Věřím - ale pro jistotu nechci nic vědět 🙂. Jo, experti, které popisuješ, tam (v práci) byli také a nešlo o mizivé procento...též jsem nechápala...aspoň proboha diskrétně a tak, aby se to nikdy nedozvěděla - když už...

martiina_k
13. dub 2019

Podle mě se většina nevěrníků nezmění.... a pokud žena "odtáhne" tátu od rodiny, může si být téměř jistá, že nějaká jiná ho odtáhne od ní. Ale samozřejmě existují i výjimky, i když v mizivém procentu.
Myslím, že existuje určitá šance, že když žena přijde muži na nevěru a on o ní opravdu přijít nechce, může si další nevěru odpustit. Pokud podvede znovu, je jistota, že to jiné nebude.
A souhlasím s holkama výše, že pokud se mu to provalí, příště si dá mnohem větší pozor.

urtica
13. dub 2019

@martiina_k Dle mě je změna možná, tak jako u všeho, jen když ji člověk dělá kvůli sobě. Kvůli druhému vydrží chvíli - jo, možná i měsíce, několik let - ale pokud nezapracuje na příčině toho proč zahnul (někdy to znamená i zapracovat v tom stávajícím páru), časem ujede znova. Pokud změnu chce, protože mu podvádět vlastně nevyhovuje, zjistí, že ho to trvale neuspokojuje a vlastně mu to víc bere než dává, pak je dle mě změna možná...

xxx3d
13. dub 2019

Nevěra vždycky změní vztah.
Jestli se změní nevěrník je potom vedlejší otázkou. Protože u někoho může jít o jednorázový úlet, a tam potom jaká změna?... A tam, kde je to častější, to častější bude i nadále, jen lépe "zorganizované".

martinka_33
14. dub 2019

@urtica ale na obhajobu chlapů musim uznat, že většiba je těch slušných tátů od rodiny 🙂 Tak se utěšuju tím, že manžel je ten slušnej 🙂
@xxx3d k tomu mě napadá, jestli může nevěra změnit vztah k lepšímu? Jako že je manžel doma s něčím nespokojený, třeba v sexu, tak si najde milenku a protože má třeba pocit viny, tak doma "seká latinu", samozřejmě to může fungovat hen do doby než manželka milenku odhalí nebo než milenka začne chtít něco víc.... Ale zrovna tak se může zlepšit situace doma, manželja vidí, že manžel doma začal pomáhat, tak se mu začne snažit vyhovět v sexu, čímž on už milenku nepotřebuje a nevěra zůstane neodhalená.. Ale jsou to spekulace, z okolí nikoho takověho neznám nebo o něm jen nevim? Nakonec, ví se vždycky o těch odhalených nevěrách že?

kaja2016
16. dub 2019

@urtica Jo no, prijde mi, ze cesi docela dost podvadeji, nastesti jsou taci, co to proste nemaj v krvi. Taky mam zkusenost z pracovnich kolektivu, byla jsem docela v soku, co se delo na team buildingovych akci. A pak proste v praci ti ledacos reknou, nejses kamoska, neznas manzelku, chtej se ukazat, jaky jsou borci.

urtica
16. dub 2019

@kaja2016 Myslíš, že to souvisí s národností...?

lachtanice86
16. dub 2019

Jednou kurev.ik vždy kurev.nik

kaja2016
17. dub 2019

@urtica Rekla bych ze jo. Mam porovnani cesi-italove-americani.

marcicek84
26. dub 2019

Záleží na důvodech kdy k nevěrám dochází. Pokud to je,že jeden z partnerů odmítá sex nebo třeba jsouc tom vztahu problémy s podaří se je vyřešit,už se nemusí opakovat,pokud ten vztah zůstane na stejném bode,opakovat se to bude.Pokud je muž nevěrný od přírody,např. zabýval a zahýbá a bude zabývat každé partnerce,nikdy to nebude jiné.

dixxie
28. dub 2019

@treasurka ja myslim, ze vetsi pravdepodobnost je, ze kdyz je neverny jednou, nema zabrany a muze byt neverny znova, minimalne muze chtit ale zakazat si to provest kvuli spatne zkusenosti