Tchánovci. Je vhodné k nim chodit na návštěvy, když nejsou doma?

4. bře 2023

Hezký večer,
mám dotaz,ani nevím jak začít...🤷🏻‍♀️
Když je tchán i se tchýní v práci a my jako mladý (jejich syn a já nevěsta s dětma),je vhodný k nim chodit na návštěvy?Maji barák a zahradu,psa.Tak jestli je vhodný k nim chodit,když nejsou doma přes týden ( od rána do odpoledne jsou v práci),nebo jen když jsou doma?Oni jsou v práci a my tam chodíme na zahradu a uděláme si kafe u nich atd.Je to správný?🤷🏻‍♀️

nekiaxy
4. bře 2023

Pokud jsou dobré vztahy, nevidím na občasném pobytu u rodičů v jejich nepřítomnosti nic špatného. Ale s jednou podmínkou, vždy by to mělo být domluveno předem, aby s tím všichni počítali a věděli o tom. I návštěva v nepřítomnosti by přeci měla být hlášená. Pokud chodíte jen tak a kdy vás napadne, bez toho, abyste si to domluvili, pak je to za mě dot hrozné a vadilo by mi to.

te_reza
4. bře 2023

Takhle teda nechodím ani k našim. Jako jo, furt mám klíče, a mám tam věci, takže když je něco sůrně a potřebuju si to vzít, sjedu si tam. Ale abych tam byla celý den s holkou sama....no nvm no,mě by to taky sralo, kdyby mi sem někdo takhle lezl 🤣

martt
4. bře 2023

My takhle chodíme normálně k mym rodicum . Ale moje rodiče nám to sami nabídly. Syn chodi k našim hned ze skoly a ja si ho tam vyzvedávam. Ale je pravda, ze to je výhoda i pro naše , pokud jsou oba dva v práci vyvenčíme jim psa a nakrmime králíky apod.

rejalin
4. bře 2023

No jestli máš pocit, že jim to vadí, tak to blbe je.. asi bych to téma otevřela, až tam někdy budou. Třeba i bez manžela. Jestli jim to nevadí, že je ti to blbé, že tam takhle chodíte. Že samotné by ti ti bylo nepříjemné, kdyby u tebe někdo byl (aby neměli pocit, že ti musí říct, že to nevadí). A uvidíš, co oni na to. Na druhou stranu, pokud je jim to nepříjemné, měli by to říct.
U nás takhle manžel, když má v plánu prespavat u tchyně (ať už s námi nebo sám),tak ji volá kolikrát až cestou tam. Mně je to hrozně blbé, jednak já sama jsem nakazala, že návštěvy se musí hlásit dostatecne dopředu, a potom cítím, že ona by to také raději věděla předem. No ale co s tím zmůžu, snažím se manžela upominat, někdy volám já.. ale zas jsou všichni dospělí a když někomu něco vadí, mají si to říct 🤷‍♀️

tinaprofi
4. bře 2023

To ma kazdej jinak, zalezi na otevrenosti. Me by to nevadilo, protoze kdyz by muj syn prisel se svoji zenou, pritelkyni s detma, tak jsou u me doma a u me plati pravidlo, ze dvere jsou otevreny. Je to muj syn a ma sebou devce, manzelku, ktera ma nase vnoucata. I ty se musi citit, ze jdou "domu". Me treba zalezi na tom, aby ke me mohla moje rodina chodit a nemusela se me ptat. Je pro me dulezity, aby vedeli, ze muzou, jsme jejich, oni nasi. Ale ja uz mluvim ze zkusenosti matky, ktera ma syna co ma holku a muze se stat, ze jednou prijdou a reknou "cau babi". Jasne ze jim nereknu, pockejte az prijdu z prace, ja jsem proste ten typ mamy co rekne, hele v lednici mate jidlo, nejak se zabavte, pak se uvidime a uzijem se.... Tohle ma proste kazdej jinak

bara88
4. bře 2023

@zmrzlinka jako že budeš ráda když k tobě bude chodit když nebudeš doma?k čemu ti taková návštěva bude?

marketa1218
4. bře 2023

To přeci záleží na tom , jak se mezi sebou domluvíte. Mně by to nenapadlo a já bych teda taky nebyla nadšená, kdyby mi sem tchyně lezla a nikdo nebyl doma. Stačí, že v létě jde sama třeba ze zahrady na záchod a je schopná prolest nám celou ložnici 🙈. Jiné to bude až si sem jednou přivede někoho dcera , ta je tady doma, ale tchanovci teda nejsou. Vím, syn jde taky jakože domů, ale pokud oni ti to neřeknou sami, tak se jich zeptej ty a uvidíš 🙂

vikinkav
4. bře 2023

@zmrzlinka ja souhlasim, presne takhle to mame s mymi rodici, bereme to jako takovy druhy domov, jdeme na zahradu nebo jen odpocivame uvnitr, divame se na telku, nebo prijedeme dopoledne a oni odpo z prace. A byla bych stastna, kdyby to takhle jednou mely i nase deti se mnou a manzelem 😊 Nevidim na tom nic divneho. Pokud ma autorka ovsem pocit, ze jim to vadi, tak bych to omezila 🤷‍♀️

gingermom
4. bře 2023

Nedovolila bych si jít do cizí domácnosti, ani ke svým rodičům. Mně samotné by bylo nepříjemné, kdyby v mé nepřítomnosti někdo chodil k nám domů.
Co se zahrady týče, proto jsme si pořídili dům se zahradou, abychom nemuseli obtěžovat svou přítomností ostatní. Ano, je to náročnější, finančně, časově, ale jsme soběstační 😉 Doporučila bych jít touto cestou.

zmrzlinka
5. bře 2023

@bara88 např. když bude mít syn děti a budou bydlet v paneláku ,tak mi vadit nebude když přijdou na zahradu do bazénu.
Můj syn pro mne nebude nikdy návštěva.Navšteva je sousedka nebo kolegine z práce.

kolunka
5. bře 2023

I když bydlime s rodiči v jednom domě - kazdy samostatný byt, do kterého se jde z verandy , tak by mě nenapadlo jít pro něco k tchanovcum, když nejsou doma.I děti učíme, že vždycky musí klepat na spodní byt a domluvit se, jestli je čas a nálada na obou stranách. Je mi blbe i to, že se přes spodní byt chodí do sklepa topit, takže přes kraj občas probehnu. A samotné by mi bylo krajne nepříjemné , když by tu někdo strachal úplně sám.

izz76
5. bře 2023

Pokud vás pozvali a nabídli vám,ze můžete kdykoli přijít i když nejsou doma,tak proč ne. Předpokládám,ze tam jdete protože si děti hrají na zahradě,nebo za psem.. Já bez předchozí domluvy nikam neleží,taky jsem využívala mamky zahradu i když tam nebyla,ale vždy jsem si to s ni domluvila, i když bylo řečeno prijd kdykoli..

codal
5. bře 2023

Asi na to nevidím nic špatného, pokud s tím rodiče souhlasí, přesto bych to vždycky předem nahlásila, aby o tom věděli. Mně osobně se stalo párkrát, že jsem jela k tchánovcům, když nebyli doma, když jsem byla na mateřské, jeli jsme tam na procházku (bydlí u lesa)a holky potřebovaly na záchod, ale zase jsem tchýni zavolala, jestli to nevadí... U své mamky to tolik neřeším, tam bych klidně šla, ale stejně bych ji to dala nejdřív vědět, bez ohlášení bych to udělala jen v krajní nouzi, i když jsem tam pořád trochu doma, tak primárně je to její soukromí...pokud je to tchánovcům nepříjemné, tak to nedělejte nebo se domluvte na nějakých pravidlech.. sama jednou budu ráda, když se k nám děti budou vracet jako domů, přesto asi taky uvítám, když to budu vědět předem nebo když mi proste zavolají, zeptají se: "Můžeme se stavit na zahradu a uvařit si čaj," nevidím důvod, proč bych řekla ne, ale stejně je to minimálně slušnost...

daruna
5. bře 2023

Mě nevadí když synové s rodinou přijedou i neohlášeně, ale vždy se dá alespoň cestou zavolat, mají i klíče, mladší občas přespí z pracovních důvodů. Ale asi nejdůležitější je četnost takových návštěv - překvápko. pokud je to parkrát do roka nevadí, ale dvakrát a vícekrát do týdne by mi asi už trochu vadilo. V předdůchodovém věku přijít třeba v 17 z práce a mít doma nasáčkovanou návštěvu je prostě únavné.

ninive211
6. bře 2023

V jejich nepřítomnosti, pokud to není o tom "hodit jim za dveře nějaké věci", bych neohlášeně nikdy k nikomu nešla, a to ani k vlastním rodičům. Natož si tam "popíjet kafe na zahradě", to mi přijde jako šílená drzost a neslušnost. My bydlíme 800 m od tchánů, máme od svých bytů navzájem klíče a nenapadlo by mě teda v jejich nepřítomnosti bez jejich vědomí jim lízt do bytu. K nám kolikrát tcháni chodí, že když jsem v práci a oni zrovna po nákupech (jsou v důchodu, výlety po kšeftech dělají tak 2x do týdne), tak mi to tam třeba hodí tzv. za dveře nebo na kuchyňskou linku a jdou, vždy s mým vědomím a i tak mi to není úplně příjemné, že tam jsou, když tam nejsme, i když jde o 5 minut.

dashyyy
6. bře 2023

My teda normálně jezdíme ke tchánovcům jako domů 😀 nikomu to nevadí, můžu si udělat kafe/čaj, vzít si něco v lednici.. my ale máme abnormálně hezký vztahy .. k mámě nebo tátovi bych si to nedovolila, u tchýně jo.. ale teda nikdy bez jejich vědomí, vždy o tom ví 🙂 občas dostanu úkol, že mám něco připravit, uvařit 😀

xxx3d
6. bře 2023

jestli je to správný, jakože dobrý, to nevím
to přeci záleží na vás všech
tvůj manžel to nevidí, nevnímá jako problém, chodí tam jako "domů", podobně jako ty, když jdeš k vašim, taky nevidíš žádný problém, protože taky jdeš jako "domů"

takže, když cítíš, vnímáš problém, jakože se jim to nelíbí, tak proč se jich narovinu nezeptáš? 🙂 a bude jasno hned.