Tchyne a peníze. Chtěli byste je po ní?

lussy90
26. kvě 2023

Ahoj, já už nevím, co si myslet a nevím, jestli má pravdu manžel nebo já. Manžel před měsícem a půl odletel do Španělska na víkend a jeho máma mi sem přijela pomahat s dětmi. Máme ještě dva psy. První den jsem jela s malým na fyzioterapii a houpala na mě do auta, ze vezme psa a já ji říkám, ať jdou jen nakonec do ulice ještě s druhým starším synem a zpátky domu. Pak tak jsem jí chtěla ještě volat, Aby se na tu procházku vykaslala, ale uvědomila jsem si, ze mobil nechala vevnitř, ze ho na zahradě neměla. No a přijela jsem z fyzio domu a řekla mi, ze se stal pruser , ze nás pes kousl pani když byli dole , no proste šla sama se psem a synem dolu na procházku a nedavala na ni pozor a když ukazovala synovi zlatý déšť, procházela okolo pani a ona ji rafla. Strašně mě to nastvalo, ale neřekla ze ji to je líto, ani ze se omlouva, proste nic, já jsem se s pani spojila, omluvila jsem se a druhý den jsem jela na veterinu pro papír, Paní jsem papír přivezla omluvila jsem se jí, pak jsme ji přivezli i květinu. Tchýně si pořád myslela a myslí že to je chyba toho psa že ona vůbec nic neudělala a že z dobrý vůle jí vzala ven když neměla. Muže za to i manžel, který se svoji mámy boji a nic ji neřekne, řeší problémy stylem, nebudu o tom mluvit, samo se to vyřeší. Takže ji vlastně ani neřekl, ze udelala něco špatně a pani jsme dali nedávno 8000, byla tak hodna, ze to nenahlasila. Ty peníze byli na naši dovolenou k moři a donutila jsem manžela ať ji něco napíše, aby ji třeba napadlo nám dat půlku ( bydlí daleko od nas) no a ona nic, proste ignoruje to. Když by někdo přes zákaz vzal psa kam neměl, chtěli byste alespoň půlku peněz po něm? Děkuji

helinkaaa
26. kvě 2023

@limali souhlasím, je to určitě o majitelích ale konkrétně dědův pes vychován od mala, byl to jeho věrný společník a přeci se otočil s otevřenou tlamou. Bývali jsme tam 5 dětí pravidelně,..takže je to zvíře co má svou hlavu

limali
26. kvě 2023

@helinkaaa psa by som osamote s deťmi nikdy nenechavala, ako vravíš má svoju hlavu. Ale neznamená, že je neposlušný. Tiež ma takto pohrýzol dedov pes. 🤷🏻‍♀️

pampelina18
26. kvě 2023

@lussy90 jojo nikdy nikoho nekousla... Tak jestli vedete tuhle výchovu tak jste si psa pořizovat neměla.... Je to Vaše chyba. Kdyby měl nahubek nekousl by... Prostě chyba vaše. Můžete být ráda, že to nebylo nahlášeno nic. Protože očividně pes není v pohodě a vy taky ne. I kdybych měla milionového psa, tak bez nahubku a vodítka ven s ním nejdu. Je to ochrana jak pro psa, tak pro vás, tak pro ostatní... Jenže tohle Pejskari nechtějí slyšet a raději nechají pokousat lidi.... A pak budou všude tvrdit, že oni za to nemohou, že jejich pes nikdy nikoho nepokousal. Tuhle větu použijete u soudu a budete mít pěkně tučnou pokutu... Jelikož, jste vy zanedbali zabezpečení svého psa . Opravdu buďte ráda, že byla paní tak hodná. Já po tom co jsem zažila, co jsem viděla, bych vašeho psa na místě pohřbila...

lussy90
autor
26. kvě 2023

Nebudu ji dávat do lesa nahubek, kde skoro nikoho nepotkavame a kdxz už někdo jde, jdeme stranou , takže se s nikým nepotká.

dashyyy
26. kvě 2023

@helinkaaa a mně náš pes zachránil dítě.. skočil mi cizí, velký pes do kočáru k půlročnímu klukovi a naše zhruba o 30kg lehčí čuba chránila kočár a kluka na život a na smrt a zahnala ho.. já jsem nebyla schopná šokem reagovat a řekla bych, že od té doby je kluk nedotknutelný pro ni.. díkybohu za ni.. měla jsem ji dřív než děti, ale ani tak jsem je nenechávala nikdy o samotě.. vždy je to o přístupu a zodpovědnosti majitele

20190418
26. kvě 2023

Tak ty jseš dobře mimo. Nulová sebereflexe a arogance u majitele psa je fakt vražedná kombinace. Tak snad tě se psem v lese nikdy nepotkám. Možná škoda, že te paní nenahlásila, snad by ti PČR vysvětlila lépe, kdo je za koho zodpovědný a jaké jsou podmínky pro venčení psa.

veronicka89
26. kvě 2023

Ty mas nevychovaneho psa 😀 ktery je nebrzpecny okoli ? a chces po nekom penize ...

Misto more si zaplat cvicak ...aby priste misto babky nemel tvuj pes v hube decko ....

lussy90
autor
26. kvě 2023

@20190418 donloho by v lese na vodítku kousla? Do stromu? Nejsem arogantní, ale urcite ji nebudu dávat nahubek do lesa.

rebe
26. kvě 2023

Máš psa, který na procházce kousne náhodného koelmjdoucího a problém hledáš u všech okolo? Problém jsi ty! Pokud tvůj pes napadne někoho jen proto, že jde kolem, nemá na veřejnosti co dělat a bez náhubku ani v lese, kde nikoho nepotkáte. Nikdy tě nenapadlo, že tam žijí i zvířata, pro které může takhle nevychovaný pes znamenat ohrožení života? Vycvič psa, venči ho pouze bezpečně, a tchyni se koukej omluvit za hnusnou situaci, do které jsi ji dostala. Chudák, musela z toho být dost v šoku.

irmamala
26. kvě 2023

Ty už máš projetý i zákoník? 😀 Hele ty jsi snacha jak nápravný zařízení 😀

laxesis
26. kvě 2023

@rebe Naprostý souhlas.

Váš pes, váš problém. A situace okolo je úplně jedno. Buďte rádi, že to nedopadlo hůř a tchýni z toho rozhodně neobviňujte. Ona toho psa nevychovává ani nevlastní. Vy jako majitel máte plnou odpovědnost a pokud je pes nevychovaný pošuk, tak je na vás zajistit a postarat se o to, aby se nedostal ven v rukách neznalé osoby.

izz76
26. kvě 2023

@lussy90 Nic bych po tchýni nechtěla a priste bych byla důslednější a opatrnější,nevyzpitatelneho psa už s ni už ven nikdy nepustila.

helinkaaa
26. kvě 2023

@lussy90 dovolím si říct, že jsem taky byla se synem v lese, nikde nikdo a najednou 100 m před námi lidé. Pes vidět nebyl, šli jsme dál. Za dalších 50 m byl už pes vidět, nejdříve ok a pak se z ničeho nic rozběhl k nám. Majitel ho volal, ten ho vůbec nevnímal a problém byl málem na světě.. takže bych na to nespolíhala

michaela666
26. kvě 2023

Mě taky takhle pokousal pes, který předtím nikdy na nikoho nezaútočil. Bylo mi 10 a procházela jsem kolem něj. Do dnes si nejsem vědoma, že bych udělala cokoliv špatně nebo rychle a přesto mu musel majitel páčit tlamu, aby mi pustil nohu.

Ten náhubek by měl mít i v lese! Dostávají mě lidi, co si myslí, že v lese se nemůže nic stát.
Takhle známá přišla o psa. Při venčení v lese ho napadl cízí pes, který přiběhl bůhví odkud. Majitel se našel až 10 minut po incidentu a ještě byl arogantní, že ji žádný kontakt na sebe dávat nemusí.

Jak tu padlo, tvůj pes = tvoje zodpovědnost. Za nehody se platí a ty můžeš být ráda, že je to jen pár tisícovek. Taky to mohla řešit paní důsledněji a ještě bys měla opletačky s policií. Prostě se letos nevyvalíš v létě u moře no.

lussy90
autor
26. kvě 2023

Kokokokodak, strašný slepice tady🙂 říkali mi, ze to je tady hrozny, ze se ženský úplně na člověka sesypou a píšou kraviny mimo téma , ale tohle je šílený , co predvadite. Vy jste úplně dokonalost sama. Někdy se vám nestala žádná chyba. nevím co kdo tady pořád píše o lese a o tom že tam může taky někoho napadnout, bože, Nemůže ma ji na vodítku, Který je tak dva metry dlouhý, z voditka ji nepoustim.

michaela666
26. kvě 2023

@lussy90 Mrzí mě, že jsi tady nedostala odpověď jakou jsi čekala. Mám to zkusit?
Tchýně je hrozná kráva. Samozřejmě má udělat stojku a do koruny vysypat všechny peníze, je to její vina. Přece nebudeš z peněz na dovolenou platit to, že ona neuhlídala vašeho psa. Příště už ji ho nenechávej na hlídání. Pro jistotu ani děti, co kdyby taky její vinou někoho pokousali.

Lepší?

lussy90
autor
26. kvě 2023

@michaela666 ne, stačilo napsat peníze bych nechtěla

michaela666
26. kvě 2023

@lussy90 Mě by hanba fackovala jen při tom, že mě to napadlo a píšu to někam na fórum.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@michaela666 další chyba 😀😀 už to nikdy neudělám.

laxesis
26. kvě 2023

@lussy90 No hele, děláš něco trochu blbě a neznamená to, že jsou hned okolo slepice.. Jenom už s tím člověk může mít zkušenost a být ponaučen...my měli taky psa, velkýho. A s tím se prostě pojí velká odpovědnost....i ten nejzlatější pes může dostat chuť kousnout si do srnky, malýho vysíracího psa, paní do lýtka, děcku do rohlíku (a ukousnout i kousek z prstíku)... chyb se nám taky stalo plno, 2x nějaký magor naopak pokousal našeho psa, reakce lidí vždy šok a slzičky, protože jejich pejsek nikdy nic.. Náš vždy u nohy, spíš se klidil, než že by se pouštěl do rvaček - a to vážil 50kg a myslím, že kdyby fakt chtěl, tak by měl navrch. Vodítko bych snad vůbec nezmiňovala, protože někdo nesympatickej může projít i půl metru od tebe a neuděláš v tu chvíli nic, pokud psa nedržíš konstantně pod krkem a nemáš na něm přišpendlené oči, což při procházce společně s dítětem není možné... Z toho důvodu bych souhlasila s holkama tím, že preventivně dát náhubek, pokud není se psem vše úplně 100%, je lepší, než pak řešit nějaký průšvih. A zkus si to nebrat tolik osobně, jsme tu všichni téměř anonymní, ale já bych stejnou věc napsala i nejlepší kámošce, možná bych tam přidala "tvl Vladěno neblbni" 🙂

helinkaaa
26. kvě 2023

@lussy90 pravda se těžko snáší, je to o tom, že každá tady vyjádřila názor a své zkušenosti a je na tobě jak s tím naložíš. Je pochopitelné, že ty jsi z té situace co se u vás stala rozhozená, ale s postupem času už to pak uvidíš jinak. Důležité je - prostě se ponaučit, aby se taková situace nestala 🙂

lussy90
autor
26. kvě 2023

@laxesis ano, tohle mi přijde normální příspěvek, diky !!! A ne kdo má větší koule a napíše hustejsi příspěvek!!!

lussy90
autor
26. kvě 2023

@helinkaaa další super příspěvek, přesně takto mi přijde přijatelná diskuze. Diky

veronicka89
26. kvě 2023

@lussy90 nejsi to ty co musite tchyni volat opravare na kotel a prebirat balicky 😅?

lussy90
autor
26. kvě 2023

@veronicka89 ne, tchyně bydlí daleko 🙂

katule1990
26. kvě 2023

@lussy90 Tak to je naprosto otresny, lidi jako ty by vubec psa mit nemeli, bohuzel jich je spousta. Clovek aby se pak bal nekam jit s ditetem kvuli takovym lidem, kteri maji nevychovany a nebezpecny psy. Ne, po tchyni bych opravdu penize nechtela a spis premyslela, co udelam proto, aby se neco takovyho nikdy neopakovalo. Jenze bohuzel majitele takovych psu jsou presne jako ty. Misto reseni toho, ze mam doma zvire, ktere muze vazne ublizit druhym, resim, aby me za to tchyne jeste odskodnila 🤦. Pak nema byt pes takovy, jaky je.

bbarshaa
26. kvě 2023

@lussy90 Pokud ma pes takto problemove chovani mate ho mít pod kontrolou jedině vy. Nemůžete s nim nikoho přeci pouštět ven…
Najdete si soukromého trenéra, který vede individuální lekce a idelane nepraktikuje klasický, ale moderní výcvik a výchovu psa. Na cvicacich bohužel většinou nebývají odborníci, kteří by měli jakékoli kompetentní vzdělání aby pomohli s podobným problémem. Je to blby, ale je to tak. A často se chovaní psa ještě zhorší…
Každopádně tchýni nechte být, buďte rada, ze vám někdo chce pomoct. Psa naučte na nahubek a venčete ho vy.
Je to opravdu Vaše chyba, za zvíře mate proste 100% zodpovědnost, stejně jako za děti.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@bbarshaa nesouhlasím, za psa mám zodpovědnost já ale i ten komu je svěřeny, to same s dětmi, i já, ale komu je svěřeny. Pokud by se něco stalo dítěti, když hlídala babička, muže za to ona. Pes problémové chování do ty doby neměl a to má 10 let. Takže opravdu jsem nevedela, ze mám problémoveho psa.

petrasipkova1
26. kvě 2023

pokud byl pes dosud absolutně bezproblémový, nekonfliktní se psi i lidmi, tak za to nemůže nikdo, babička nevěděla že má hlídat, nečekala útok. Takže bych se z toho maximálně poučila, že psa nikomu dalšímu na venčení nedávat a za svého psa škodu uhradila, protože to není chyba babičky, ale tvého psa.

kristynkal
26. kvě 2023

@lussy90 za mě bych se ponaucila pro příště-nepoustet psa na prochazku bez nahubku. Udelal to jednou, muze to udelat znova. A osobne bych asi i doma davala vetsi pozor na děti, aby nerafl i je. Jinak ohledne tchyne, byla bych asi nastvana ze to asi presla jen tak, ale holt kazdy ma jinou povahu. Penize bych po ni nechtela, mela dovoleno jit se psem, tak jako se to mohlo stat vam, tak se to bohuzel stalo ji. Penize clovek ozeli, ale kdyby pes nahodou rafl poradne dite a fakt ho zranil, byl by to vetsi pruser. Zkousni to a ponaucte se, ze je potreba vetsi opatrnosti.