Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

odula
7. pro 2017

@eldrag
@vladimira_b_l holky, az budete mit velky deti, zalozte vlakno "snachy a problemy s nimi"... :D jako... nektery pribehy tady jsou fakt otresny, opravdu, popsany chovani nekterych hranici s patologii. Ale ruku na srdce... nektery prispevatelky (nemyslim ted nikoho konkretniho) tady resi naprosty pytloviny, ktery by spravila spetka dobry vule. 😉

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
eldrag
7. pro 2017

@shine2015 proč od ni chci pomoct? protože tu mam jeji vnoučata, protože padam na hubu, protože jsme vsichni nemocni a ja potrebovala jen zakladni veci... pro mě je normalní , že když ona marodí uvařim ji polévku, nakoupim základní potraviny a donesu... Nevím, proč to ona není schopná udělat pro nas.... co když tu manžela momentalně nemám ... jak mi má pomoct, když tu není co? Ono je to z pohledu druhého vždy jednodušší.

eldrag
7. pro 2017

@odula ježiš ano kraviny, ale od toho to tu kruci je ne? abychom se mohli sverit , ventilovat . Pro jednoho kravina, pro druheho kamen na srdci... to je to tak těžké pochopit? Neboj jsem poučena. Už psat své trápení s tou pani nebudu.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
7. pro 2017

@eldrag hele, vsimla sis, ze jsem nepsala o nikom konkretnim? a vis co? co a jestli budes psat nebo ne je celkem na tobe, ale kdyz neco napises, tak musis pocitat s tim, ze ti lidi reknou co si o tom mysli. Treba klidne "hele neber to tak tragicky, podle me se s tim da neco delat, treba tohle a tohle" to uz je riziko psani na internetu v diskusich ;)

eldrag
7. pro 2017

@odula no oznacila jsi me , takze to beru na sebe... Jen nesnasim, kdyz nekdo soudi mou situaci a nema konkretni radu jen kritiku , kdyz vi kulovy. :D

odula
7. pro 2017

@vladimira_b_l tak jo. Priklad "moje tchyne me terorizuje, nadava mi pred detmi, je na me hruba, manipuluje manzela proti me" vs "tchyne me vcera strasne vytocila, protoze jsem rekla ze nechci aby deti dostaly sladky a ona jim prinesla lentilky". Jako pochopeni k druhemu pripadu vyjadrit muzu (tchyne by mela respektovat atd), muzu taky ale vyjadrit nazor, ze vytocit se kvuli lentilkam je prehnana reakce, ze se to da resit domluvou a ze to podle me neni velky problem. Narozdil od hypotetickeho pripadu c. 1. Jiste, kazdy problem ma svoji subjektivni stranku, ale ma i objektivni, kterou muzu posoudit. Jestli spravne nebo spatne to je vec jina, ale mam dojem, ze nikdo asi neocekava od prispevku v i.diskusich ze se jaksi k situaci, kterou v realu nezna, vyjadri kdovi jak trefne, ne?

odula
7. pro 2017

@eldrag oznacila jsem te, protoze pro tebe byl navrh na budouci vlakno "snachy a problemy s nimy" a reagovala jsem na konverzaci smerem k @anelamates. tot vse. nemam absolutne zadnou aspiraci tebe nebo tvoji situaci soudit... 😀 jezkova jeste toho trochu. by me zajimalo kde jsi vycetla ze tebe nebo tvoji situaci soudim. :D jinak k tomu "kdyz vi kulovy" viz predchozi prispevek. Oni tady vsichni "vedi kulovy" jen ty souhlasny komentare se ctou tak trochu prijemneji, vid? 😝

odula
7. pro 2017

@eldrag
teda asi ne "vsichni" ale urcite "skoro vsichni" 😉

eldrag
7. pro 2017

@odula tak určite potěší hezké dobré slovo o tom, ze to neni vsude ruzove, nebo ze to proste stoji za prd a drze se 🙂 ... souděj tu jiny... ne ty. to je prostě negativum toho psaneho slova... nikdy neni pochopeno tak jak je myšleno a psáno. Prostě všichni doma na hromadě, nemocny, a kdyz ji poprosim o nakup a ona mi řekne ne, tak mě o prostě vytočilo... a ještě doda přijdte si pro mikkulaše. :( Je mi z toho proste smutno a vím, že jsou horší tchýně.

jaanicce
7. pro 2017

Tak ja mela problemy s expritelovou mamou celych 10let a to jsem se k ni VZDY chovala slusne.( Az na asi dva vybuchy 😂) Presne nechapu nektere reakce, ze si vedela jakou ma tchyni atp. Moje matka je taky na presdrzku, to snad ale neznamena, ze se kvuli tomu nemuzu vdavat? Proste jsou nektery jedinci naruseny a resi si problemy pres jine- myslim tim treba i ty tchyne. U nas to bylo taky sileny, ne ze by byla nevychovana, ale proste narusena. Vzdycky jsem ji vyslechla, uvarila kafe a pomahala na baraku. Chovala jsem se proste neutralne se slusnosti a i pres to ve chvili, kdy se bavila se "svagrovou" jsem byla nejhorsi na svete a vymyslely naschvaly. Popravde se hnusne chovali i k priteli, ktery se jim chudak snazil vyhovet. Takze chapu, ze se nektere z toho potrebuji vypsat a Ty premoudrele Nazi MK maminy, ktere to nezazily, by se mely zdrzet komentaru- Fakt nevite vsechno a nejake domluvy, kdyz ten druhy nechce, opravdu nefunguji.. Dneska uz vim, ze bych je proste poslala do hajzlu a dala jim jasne najevo mantinely, pres ktere nepujdou! Takze asi tak..

shine2015
7. pro 2017

@eldrag nezlob se, ale to kolik deti jste si pořídili, do toho ona vám nemluvila... ze tam teď nemáš manžela není vůbec její problém.... být na ni naštvaná mi osobně přijde trosku mimo.... postarat se má manžel a ty, vy jste rodiče.....

shine2015
7. pro 2017

A když už tak má poprosit její syn zda když on nemůže tak by nepomohla....

odula
7. pro 2017

@shine2015 no ne, tak kdyz je krizovka, tak proc nepozadat o pomoc sirsi rodinu, ne? bych klidne poprosila osobne I tchyni, proc ne... padouch nebo hrdina... ;)

jaanicce
7. pro 2017

Ja myslim, ze tim @eldrag chtela rict, ze se tchyne chova k detem jako by ona byla rodic a kdyz se ji to hodi da od toho ruce pryc. Coz by nastvalo asi kazdeho, myslim tim tu ironii. Skaces tak jak ona piska, chovas se slusne, ona Ti dela sprajci a ve chvili kdy se muze realizovat tak to naschval neudela.. Proc by se tu nemohla "vyvztekat"? Me timhle chovanim "EX-tchyne" taky stvala, nejdriv musela delat vsechno a pak nic-aby ti ukazala, jakej jai debil..

journals
7. pro 2017

Do diskuze radši zasahovat nebudu, ale ta obhajoba toho, proč by tchýně měla hlídat a měla pomoct: Jsou to JEJÍ vnoučata, tak to mě pobavilo. Nebo taky třeba VAŠE děti, ne? 😀
Zlobit se na tchýni, že řekne ať si dojedete pro mikuláše? Tak to je přehnaný. Určitě nemyslela hned, teď okamžitě. Prostě až budete fit, tak si pro mikuláše dojeďte, ne? V čem je pak problém.

odula
7. pro 2017

@jaanicce no... nebo - priklad. KDyz chces nakrmit deti a chces aby sededely u stolu. A tchyne pred nima - "a proc je nenechas behat okolo stolu, oni se tak naji lip. Sup deti, pojdte behat okolo stolu". Druhy den deti behaji okolo stolu a nechteji si sednou k jidlu uz vubec. "teda ty mas ty deti tak nevychovany, to je tim, jak jsi nedusledna". :D to je taky maso.

jaanicce
7. pro 2017

@odula My nastesti deti nemeli, ale delala mi to same s pritelem ke kteremu se jako k diteti chovala.. On je zlatej clovek, ale jeho matka ma evidentne problem za ktery ja nemuze, jen se mohla realizovat..

shine2015
7. pro 2017

@journals přesně....

jaanicce
7. pro 2017

Napriklad. Delala dreveny plot na zahrade, jenze brecela, ze ma karpaly a nikdo ji nepomuze. Prisla jsem tam, prkna obrousila a natrela. Vysledek? Znicila jsem ji brusku a jeji nejhorsi syn se na ni vys*** (byl na melouchu za hodne dobry peniz), ale zaridil material a lidi co ji to prisli vykopat, zabetonovat atp. Ale on se na to vy*** a ja znicila brusku 😂

jaanicce
7. pro 2017

Ja myslim, ze stejne je to o tom, ze bud se naucis s ni jednat a nebo se tak zhadate, ze se vycisti vzduch. Do te doby si proste polezete na nervy. Ale kazdy k tomu musi dojit po svem, treba i tim, ze se tu vypise pro nektere "z kravin". Kazdopadne bych tak nesoudila, kazdy ma svoje. Nevite co se stalo, co si zucastneni zazili a jak se citi.. Kazdopadne vsem preju, aby se jim trapeni vyresilo a meli klid 😉🍀

rebe
7. pro 2017

@kolibricek36 Poposedni si, sedíš si na vedení a je zatraceně dlouhé. Nepřekvapilo mě, že nechtěla přijet k nám, ale vyžadovat návštěvu malých vnoučat, když má angínu, mi překvapující připadá. Když ještě dodá, že nesmí do práce, aby někoho nenakazila, tak se doma nudí.

rebe
7. pro 2017

@odula Pro mě je moje tchyně velkou učebnicí. Píšu si v hlavě takovou učebnici Co své snaše nikdy neudělám. Je mi jasné, že ji budu štvát zase spoustou jiných věcí a ona mě. Ale věřím, že pro mě vždycky bude důležité, že moje děti jsou šťastné. Naše maminka nesnášela úplně všechny manželovy partnerky, všechny dodnes s gustem pomlouvá.

odula
7. pro 2017

@jaanicce mazec... 😨😖

rebe
7. pro 2017

@jaanicce Tohle nám přesně dělávala prateta. Při odjezdu poděkovala a pochválila, než jsme dojeli domů, tak volala, co všechno jsme udělali špatně 😀

eldrag
7. pro 2017

tak můj problém vyřešen, stavila se tu sousedka a sama od sebe donesla nakup, ode dneska si můžu říkat jí abych nemusela žádat tchýni o pomoc. :D jsem ráda, že cizí člověk dokáže udělat to co rodina ne. hlady neumřeme jupí. Tchyni jsem napsala, že si mikulaše vyzvedneme až budeme zdraví, přišla odpověd: když jste nepřišli vcera tak jsem ho snedla. :D :D 🙂 joooo, a ted budu zla matka a řeknu dětem že jim babička sežrala mikulášskou nadílku :D :D :D

jaanicce
7. pro 2017

@eldrag Tak toho moc nebylo, když to tak rychle dokázala stláskat 😂😂😂 U nás je Mikulášská nadílka tak na měsíc a všichni jsou přežraný 😂😂😂

eldrag
7. pro 2017

@jaanicce předpokládám, že to byl čoko mikuláš a nějaký gumový příšery... to ona dokáže sníst během hodiny :D , když je u nás a děti mají svačinu ujídá jim piškory, ovoce nebo lentilky co si sypou do jogurtu. :D první rok jsem čuměla s otevřenou pusou a každých 5 minut se ptala co si dá a nabízela, ted už dávám svačinu zásadně, když babi odejde.