Tchyně se těší na vnučku až moc. Někdo nápad, jak ji odpálkovat?

xmisas
11. zář 2021

Ahoj, nema někdo nápad jak odpalovat tchýni? Čekáme mimi, jsem v 5. měsíci. Tchýně nejdřív skoro ani neměla radost a teď je jak vyšinutá.. pořád mi chmata na břicho, má vlezlé otázky, dělá z nás debili.. plánuje jak bude malou hned od malá hlídat atd atd.. několikrát ji bylo řečeno, ať mi na břicho nesahá, že se mi to nelíbí, několikrát sem ji přes ruce placla.. stejně si nedá říct a ještě plánuje jak mě bude ohnatavat až se tam bude malá mrskat.. pořád ty stejný otázky a blbý řeči.. vždy ji odpalkujeme a ona zase začne za chvíli znova . Už fakt nevím co.. a pěkně mě sere..

alokina
12. zář 2021

Já jsem teda nečetla vše, co ti tu holky radí, ale myslím, že by měl zakročit tvůj manžel/přítel. Je to jeho matka. Můj manžel by to teda tak nenechal 🤷

monib66
12. zář 2021

Až v takové míře jsem to nezažila, ale moje tchyně se taky extra těšila a chtela, chce pořád, abychom ji dávali děti. Já mám naštěstí v tomhle skvělýho muze. Jsme v tomhle zajedno, takže občas si vyschlechnu, jak ji odpíráme být babičkou. Já ji na tom jen odpovídám, že jsme rodiče my a je mi líto, že si své děti tolik neužila, ale já o dětství svých děti nechci přijít a hold jsem na své děti dost nafixovana. S dětmi se může vidět kdy chce, když spí u nás, nabízíme ji ať uspavá staršího. Beru ji sebou na hřiště, ale samotnou s dětmi ji ven nepustím.

Řekni i tchýni, že pokud té nebude respektovat, nebudeš s mužem jezdit na návštěvy, jelikož každá ta návštěva je pro tebe stresující a dítěti to neprospívá. Případně malinko záleží, že ti tvrdne břicho a mas obavy z předčasných kontrakci.

95newmommy2020
12. zář 2021

Je to hezké, že se těší. Bude ochotna babička. Buď rada.

klokanka31
12. zář 2021

@levandule_k Já myslím že hodně babiček se mohlo věnovat svým dětem, ale prostě nechtěly. A teď si myslí že jim svoje děti budeme furt dávat.

klokanka31
12. zář 2021

@janina1111 A koupili ty postýlky nebo ne?☺ Naši nakoupili víceméně komplet výbavu k nim, a pak akorát poslouchám jak to všechno bylo zbytečný ☺

goovana
12. zář 2021

@anetka1701 to je super !! 👍

michaela666
12. zář 2021

@klokanka31 Ony se většinou snaží vynahradit na vnoučatech to, co zadrbaly se svýma dětma. Vidím to u nás... nevěřím, že by se dřív jak v 5 letech zvládla o naši malou postarat.

klokanka31
12. zář 2021

@michaela666 No jo ale je to jejich blbost že si nás jako svoje děti neužily 🤷

lida9
12. zář 2021

@barulina ctu neboj... a pusobi to na me jako vyhroceny vztah mezi velmi se tesici budouci babickou a hormonamy nabitou tehotnou... a rekneme ze slova zakladatelky ,, blby reci,, a ,,odpalkujeme,, zrovna k urovnani vztahu a vysvetleni si pozic a mezi, ktera uz jsou za hranou, moc nepomaha... kazdy mame pravo napsat nazor, muj je proste jen jiny a neodsuzuji hned babcu...

xmisas
autor
12. zář 2021

@alokina no on je na mě straně.. ale jak řekne co řekne.. stejně žádná změna.. prostě co to oba řekněme, to jak když neslyší..

xmisas
autor
12. zář 2021

@lida9 no pořád to stejně do kola.. ať vysvětluje mě co vysvětlujeme.. za chvíli začne zas.. řekli jsme to v dobrým, ve vaznym, já i přítel.. stejně je to jedno.. mele svou..

klokanka31
12. zář 2021

@xmisas Budete si muset udělat rázně hranice, protože po porodu to bude ještě horší, a pak už nepůjde jen o tebe, ale i o tvoje malé.

xmisas
autor
12. zář 2021

To už tě přestane po čtvrtý něco vysvětlovat a žádat ať to nedělá..

xmisas
autor
12. zář 2021

@klokanka31 no hranice mi jsou jasný.. ale už sme řekla bych vyčerpali možnosti.. jediné fakt na tvrďáka jí to říct a přestat tam jezdit . Jenže jak ji znám tam budu za hysterickou krávu a ona za super babičku .

emillyhk
12. zář 2021

@xmisas A co ti vadí víc? Že budeš za hysterku nebo že na tebe sahá? Takové ty řeči, jak ji bude hlídat a jak si ji bude brát bych zatím ignorovala, kdo ví co bude po porodu 😉

klokanka31
12. zář 2021

@xmisas A to vadí? Já si stanovila hranice až dlouho po porodu, do smrti toho budu litovat. U nás pomohlo omezit hodně kontakty, u tchýně úplné zrušení, ale to si zavinila sama.

tynka9
12. zář 2021

@xmisas jé, víš kolikrát jsem byla (a ještě budu) za hysterku?? Radši byla v klidu za hysterku, než se stresovat takovou tchýní 😅

klokanka31
12. zář 2021

@tynka9 Že jo? ☺ Já jsem taky u některých lidí za hysterku a bůhvíco ještě. A je mi to úplně šumák, lepší být za hysterku než trpět aby ostatní byli spokojeni.

levandule_k
12. zář 2021

@klokanka31poznám, k tomu, že babičky měly na výběr, jestli se budou věnovat svým dětem, nebo ne. Ono je to těžké, když si z rodiny neseš "tak se to dělá", nemáš přísun jiných informací, tak je těžké se tomu vymanit. Někteří rodinní příslušníci jsou skrytí diktátoři a vymanit se z jejich vlivu je těžké. Navíc dětství se je relativně "nový vynález", dřív si drželi rodiče od dětí větší odstup, protože kdyby se citově upínali na všechny děti a polovina jich z toho zemřela, tak se zblázní.

Dnes máme jiné možnosti, máme více informací, můžeš si koupit kurz, který učí jiný výchovný styl než, co provozovali rodiče, máme psychology, kouče, knížky, přednášky, pak už je na nás jakou cestu zvolíme.

Tím, chci říct, že tchýně to nemusí dělat úplně vědomě. Prostě si myslí, že je to správné, chce být u toho. Pak je otázka, jestli se s ní dá při správné komunikaci vyjít a ona dokáže respektovat hranice, nebo pomáhá jediné, minimalizovat kontakt. Kdo by si nechal ujít pohled na malé dítě, které je taková čistá duše, takže já chápu její nadšení, ale neschvaluji ho.

Tak ty nálepky hysterka a kdesi cosi, když neskáčeš jak oni pískají, nenecháš si kálet na hlavu, jsou jejich poslední zoufalou snahou tě zlomit, aby jsi se podřídila. Držím palce ať se ti daří vychovávat malou dle svého.

xmisas
autor
13. zář 2021

@tynka9 bo jestli to příště bude to samý tak jí to od plic řeknu a odjíždím.. a nazdar.. ať si myslí co chce.. jinak to asi nepůjde no..

rnika
13. zář 2021

@xmisas Vymezit hranice, po porodu to bude horší. Také jsem si zažila svoje, úplně nám to zmrsilo vztahy. Já měla vyloženě blok ji děti dávat. Trvalo 7 let než ona ubrala a já se srovnala tím jak je přespříliš aktivní.

magggggdaaa
25. říj 2021

@xmisas
Ahoj já teda mám jiný problém. A myslím ze i horší
Bydlíme s přítelem u jeho rodičů a čekáme miminko mezi námi to je hezké jenom problém jsou jeho rodiče mohli by se rozkrat, ale co se tyče mě co udělám to je špatně. Hlavně jeho sestra 12 léta, je v pubertě to ano, ale to co si dovolí ke mě, bych si nikdy nikomu nedovolila.
Ale nejhorší věc je ta, že chci jít odtud pryč s přítelem . Přítele miluju, ale on má na to jiný pohled a nechce jít bydlet nikam jinam.
U jeho rodičů to cítím tak, ze ty porodíš a my se budeme starat a vychovat. Připadá mi ze mě neberou vážně.