Využíváte ve vztahu sex jako nástroj k ovládání protějšku?

jbouda
29. zář 2016

Ahoj holky, jak často a jestli vůbec využíváte sex ve vztahu jako nástroj k ovládání protějšku. Ať už jako trest, motivaci nebo obecně pro dosažení svých potřeb. Jak moc je to vědomé? Díky za reakce.

carmilla
30. zář 2016

Hochu, hochu...s tímhle jdeš jako chlap na ženské fórum? To víš, že ti tady většina bude psát, že v žádném případě, to by je nikdy! ani ve snu!...Ale realita bývá často o dost prozaičtější...Nemyslím si, že by to byl naprosto vědomý a chladnokrevný kalkul...ale ve vztazích často manipulujeme všichni...Oni s tím sexem často manipulují i chlapi - když "to" potřebujou, dokážou mnohdy partnerku až vydírat, jdou nerudní, protivní...a tak jim ona radši nakonec dá, i když na to právě nemá chuť...A to je vlastně svým způsobem manipulace z obou stran...Navíc u ženských je sex mnohdy jaksi složitější mechanismus než nějaká fyziologická potřeba, chlapi jsou v tomhle obvykle daleko pudovější...kdežto ženská, když je naštvaná, vyčerpaná nebo zklamaná, tak na to zkrátka nemá chuť...To není manipulace v pravém slova smyslu...

yerry
30. zář 2016

@jbouda wow dobra otazka 🙂 osobne mne nikdy nenapadlo nad timto takto premyslet ale kdyz se zamyslim opravdu do hloubky. Ne ze bych to vyuzivala k dosazeni svych cilu ale kdyz manzel " zlobi" tak sexik neni, nedavam mu to za trest, ale proste "to"nechci a kdyz jsem nastvana tak nemam chut 🙂 a naopak kdyz vse klape a panuje vseobecna pohoda tak je sexu dost a sex sam o sobe udrzuje dobrou naladu 😁 asi bych to nevnimama jako manipulacni prostredek ale sois jako velmi dulezitou soucast vztahu ale kdyz se nad tim zamyslim z hineho pohledu to muze vypadat jako manipulace nebo trestani partnera....
Kazdopadne pro mne je to primarne akt touhy na ktery musi mit chut oba partneri a dokud je to takto je to v poradku ale jakmile to bekdo zacne zneuzivat a nebo chtit po tom druhem proti jeho vuli je to spatne ☹

tahejhula
30. zář 2016

@carmilla Chlapi jsou nerudni, protoze zkratka potrebuji vypustit kulky. To neni zadny kalkul nebo vydirani. To je proste potreba. Jinak jsem zjevne chlap. Na blbou naladu je sex super, taky na bolavou hlavu a pri lehkem viroze tez...
A protivna umim byt tedy fest, kdyz chci a on ne. Ale ze bych tim jako vydirala? Ani omylem. 😀

yerry
30. zář 2016

@tahejhula jj na migrenu to fakt funguje dobre a kdyz to nahodou nezabere tak aspon na chvili jsem myslela na neco jineho nez na to ze me boli hlava 😂
Veta "nech me, mam migrenu" mi prijde usmevna 😀
Nicmene myslim ze pokud sexem vydiraji zeny muze je to na beton i opacne... 😉

carmilla
1. říj 2016

@yerry Tak skutečná migréna, jakože ta opravdová, znamená blecí kyblík u postele, zatažený závěsy a pocit na umření. Bolest hlavy je ale výmluva, to si nalijme čistého vína. :D Ale možná kdyby partner akceptoval, že teď jeho drahá polovička zkrátka nemá na skotačení chuť, nemusela by si vymýšlet trapné výmluvy...

yerry
1. říj 2016

@carmilla pravou migreni bohuzel znam ☹ nic mene pocatek migreny (nez se mi to rozjede az k bliti a nesnasenlivosti svetla a zvuku ) a obyc bolest hlavy jsou si dost podobne .... nee mysleka jsem ti tak ze i ve filmech se obcas objevu hlaska "dbes ne, mam migrenu" spoustalidi timto terminem oznacuje jen bolest hlavy ☹

lenisek35
4. říj 2016

Někdy... a vlastně je to spíš taková hra...

usvitka
4. říj 2016

Jako vědomý kalkul asi ne, ani já, ani on. Ale občas je jeden z nás unavený, není mu dobře, není nálada a to se pak dělí. Můj muž je bohužel (pro něj) podstatně zralejší (přesně o 14 let věkově a řekněme tak o 7 let myšlenkově) a tím pádem, když nechci já, tak řekne ok a případně si to další den udělá. Mě to sice mrzí, protože ve své hlavě to beru jako své mírné selhání, že si to musí udělat i když má doma ženu, ale jedeme dál. Zatímco když chci já a on je unavený, nebo prostě jen nepochopí, že bych chtěla, tak jsem rozmrzelá a trošku i protivná.. no asi jako ten chlap, co mu pnou kulky 😀
A pak je ještě druhá situace, který u nás může ohledně bezsexovosti fungovat, a to, že když mě něco trápí, nebo štve, tak prostě nedám. Ale v žádném případě to není myšleno jako kalkul, že bych třeba čekala, že z toho něco budu mít (ať už omluvu, protože manžel řekl nějakou blbost, pomoc, či dárek), jen prostě když se na to necítím a jsem na něj třeba naštvaná, tak se prostě nebudu přemáhat, člověk se pak u toho cítí nepříjemně, když to není z vlastní vůle, když má opravdu chuť. Tohle jsme si s manželem taky na rovinu vyříkali a respektuje i to, když řeknu, že mě naštval, protože... Ale je to hodně o tom, mluvit spolu na rovinu, případně odůvodnit, proč třeba nechci. Pak všechno pěkně funguje. A jestli tohle někdo bude brát jako manipulaci, nebo ne, je mi fuk. Důležité je spolu komunikovat i když se nechce 🙂

evulina77
5. říj 2016

pokud je otázka myšlena, jako že se někdy hecnu a i když nechci, tak sex je, aby byla atmosféra doma lepší, tak jo...

veronika_andrej
5. říj 2016

jenom nedelejte z zenskych takove stetky...chlap se chova uplne stejne, kdyz na to ma chut min casto nez partnerka, kupci s tim bezostysneji, nez tu bylo uvedene, mluvim z vlastni zkusenosti

nutricnihodnota
5. říj 2016

@usvitka Proč až další den, proč ne rovnou? Mě se teda ještě nestalo, že by mě nedostal do nálady, když má chuť, ale občas prostě nemůžu a to s tím teda nečeká na další den, aby si ho vyhonil někde v koupelně. Sundám pyžámko, chvíli si hraju s prsama, pak mi ho mezi ně šoupne a je to. Jsme spokojený oba a ani trochu se nemusím cítit, že neplním dostatečně funkci manželky.

usvitka
5. říj 2016

@nutricnihodnota prostě si to sám nedělá, když jsem doma. To jedině spolu 🙂

nutricnihodnota
5. říj 2016

@usvitka Zajímavé.

usvitka
5. říj 2016

@nutricnihodnota pardon. Uvědomila jsem si, ze dela. Když ma chuť ráno, než jde do práce kolem 5 ráno a já mam ještě půlnoc :D

nutricnihodnota
5. říj 2016

@usvitka 😀 Očividně raní ptáče. Jediný co chci v pět ráno, je buď spát, nebo umřít. A ani pravidelným vstáváním se to nikdy nezměnilo.

alcaalca32
9. říj 2016

@jbouda mě by zajímalo, jak často máte sex vy, že se na to ptáte..

puresin
9. říj 2016

@japona Chichi, to by ses divila - znala jsem par, co meli ZAVAZNOU DOHODU o tom, kolikrat mu ona ma byt tydne po vuli a co treba v pripade menstruace... No, uz nejsou spolu. 🙂

puresin
9. říj 2016

@jbouda U nas je to spis ve vtipu, jako hra, a oboustranna. Chi treba vecer cucet na Bridgitte Jones? ... "Tak se nejak milacku 'dohodneme'?..." 🙂