Ztráta důvěry - partner si píše s jinými

23. čer 2022

Dobrý den, ahoj všem,

předem se omlouvám za anonym, ale téma je pro mě velmi intimní a bolestné. Zároveň nemám komu se vypovídat a hledám rady a názory někoho nezaujatého, kdo mi snad otevře oči. S přítelem jsme spolu 11 let, děti nemáme, jen hypotéku na byt. Vždy jsem ho považovala za toho pravého a milovala ho nade vše. Jenže před zhruba 4 roky jsem přišla na to, že si píše velmi intimní zprávy přes Messenger se svou údajně "nejlepší" kamarádkou (v PC jsem našla její nahé fotky, když jsem hledala jeho oblíbené písně). Navzájem si psali, jak se milují, jeden druhému chybí, myslí na některé části těla, atd. Ztropila jsem tehdy obrovskou scénu, chtěla odejít a x dní s ním nemluvila. Omlouval se, říkal, že to byla pitomost, že to nikdy tak nemyslel a miluje samozřejmě jen mě. Že vlastně ani neví, proč to psal a že mi tím může tak ublížit. Dotyčnou si smazal z přátel.
U mě partner ztratil jakoukoli důvěru. A už mu nedokážu věřit jako předtím. Cítím se podvedená, zraněná, ponížená. Také sex od té doby stojí za nic. Spíme spolu sporadicky, v tuhle chvíli téměř vůbec. Nyní mám pocit, že se to děje znovu, jen s někým jiným. Partner občas prohodil nějaké informace o cizích ženách, jak se mají, co dělají, atd. Žárlivost se ve mně znovu probudila a od té doby na to nemůžu přestat myslet. Celé to ve mě bouchlo, když šel s další údajnou kamarádkou na drink. Normálně s tím nemám problém, šel i tentokrát. Jenže se vrátil v jednu ráno s odůvodněním, že se dlouho neviděli a dobře se bavili, nic víc. Představy mi jedou na plné obrátky a bohužel jsem to nevydržela a podívala se mu do konverzací na messengeru (moc se za to stydím). Všechny zprávy kompletně smazané, má tam zprávy jen semnou, svojí mámou a mužskými kamarády. Přitom moc dobře vím, že se po messengeru domlouvali právě na té schůzce. Stejně tak vím, že si píše i s jinými ženami, o kterých občas mluví. O 14 dní později s ní šel znovu, tentokrát přišel domu ve 2. Stejné odůvodnění. Pohádali jsme se, já se mu snažila vysvětlit, jak se cítím a po té aféře před čtyřmi lety mu nedokážu věřit, že o nic nejde. Přísahal, že s ní nic nemá, že je to všechno v mojí hlavě a jsem paranoidní.
Prosím, zkuste mi popsat váš názor na věc. Jsem zoufalá. Nedokážu se na něj už ani podívat, natož s ním mít jakýkoli fyzický kontakt. Pořád na to myslím a nedokážu se na nic dalšího soustředit. Vztah se mi po 11 letech nechce úplně zahazovat, ale zároveň nechci žít zbytek života v tomto strachu. Opravdu jsem paranoidní? Může být jen kamarád nebo ze mě celou tu dobu dělá akorát blbce?

levandule_k
24. čer 2022

Ty slzy nejsou známkou lásky k tobě, ale jsou nástrojem k tomu, aby jsi zůstala s ním, protože má s tebou pohodlí. Řekla bych, že tě citově využívá. Ono se dá ovládat i přes slabost.

Jakmile nechceš vedle člověka zestárnout a mít s ním děti, není to partner pro život.

Co cítíš, když si představíš svůj život bez něho?

dashyyy
24. čer 2022

@levandule_k přesně mě to napadlo.. klasické citové vydírání..,

fandysek_1
24. čer 2022

Já ti nevím. Vztah je o důvěře a tohle u vás moc nefunguje a já se ani nedivím. Mě by to tedy vadilo, když by mi partner chodil s kámoškama do noci. Adopce, děti a další věci jsou pro vztah náročné a obávám se, že na to jako pár nemáte. Život je moc krátký a pokud chceš normálně žít najdi si někoho jiného.

guliii
24. čer 2022

Souhlasím s holkama, slzy jsou jen jeho nástroj jak tě citově vydírat.

zmrzlinka
24. čer 2022

Slzami Te jenom vydírá.Kdyby Tě miloval,tak by Ti byl věrný a chtěl by asi by byla šťastná....což nejsi....

klokanka31
24. čer 2022

Je to jen vydírání. A ty se chceš vzdát vlastních dětí kvůli někomu jako on?

ina10
24. čer 2022

Nejsi hysterka, tak terapii nepotřebuješ...toto je normální reakce normálního člověka na tuto nenormální situaci. Citově tě vydírá, když se vymlouvá na AI nemoc a taky asi spoléhá na "jé ta zlá holka opustila tak hodného kluka, co je tak strááášně nemocný" říkali by dědci a báby v okolí, ale už nevidí to ostatní. Nemáš vůči němu žádnou povinnost, pouze splácet asi půl hypotéky a výdaje. S takovým klukem, který si tě neváží, neztrácej čas, máš na lepšího. Můj otec má taky AI nemoc a stejně mu to nebránilo v jeho hrozném chování vůči nám všem v okolí (zejména mě, sestře a naši matce, kterou taky mimochodem podvedl), no a hádej - máti s ním je doposud a to jsou rozvedení a říká "kdo by se o něj postaral" (já tedy ne, za to jak nám záměrně ubližoval) a pak jen slyšíš skuhrání, že si máti vše musí zařizovat sama a nikdo ji s ničím nepomůže...abys náhodou taky tak nedopadla, sice bez dětí, ale vše by postupem času bylo na tobě, pokud je vážně nemocný.

levandule_k
24. čer 2022

To jestli půjdeš na terapii, nebo ne, je na tobě. Nevykládej si to tak, že jsi hysterická, proto terapie, ale nějakou dobu žiješ v nevyhovujícím vztahu. Z nějakého důvodu jsi si vybrala partnera, který s tebou manipuluje, vydírá tě a nemiluje. Za mě není úplně od věci prozkoumat v sobě, jestli nemáš nějaký pokřivený vzorec ve výběru partnera, aby jsi si za měsíc nenašla jeho kopii.

camelinka
24. čer 2022

Drzim, to zmaknes, mas na vic❤️

europa00
25. čer 2022

Ahoj promiň ale tvůj partner je asi trochu debil 😂😂😂 kolik je mu let, když jako vymluvu na nevěru řekne ženě, ze nechápe ze by ji mohly ublížit nahé fotky kamarádky a psaní jsk ji miluje ??? To se tady vážně musíš ptát? A ty své vlastní děti nechceš ? Ze jsi vlastně s idiotem který té podvádí ( nebuď naivní ) podvádí a ještě kvůli němu ani nemáš vlastní potomky ? Asi mas svou sebeuctu taky někde zahrabanou. Upřímně nevidím jediný důvod v setrvání ve vztahu, ještě když s nim ani nechceš mít intimnodti. A ne není to normální takto se tahat s Kamarádkou ve dvojko a smazané konverzace svědci jen o tom ze si píšou to na co nemáš přijít … proste jedna velká špatná.

skarma007
25. čer 2022

Kdyby pritel chodil na drink s jinými zenami a vracel se v noci, davno s nim nejsem a on se mnou taky ne. To vím, nebo ty nahe fotky, to je opravdu brutal. S takovým clovekem bych si dite v zivote neporidila a ani nic dalsiho. Proboha utec od nej, tohle mi normalni neprijde. S pritelem jsme 12 let a nikdy tohle nedelal. Mame 8 mesicni dcerku a je to super. Jedine co řeším je, ze ma moc prace, pac nam ted postavil dům a s financemi na tom nejsme moc dobre.... Ale resit tohle? Tak takoveho chlapa bych nechtela...

codal
25. čer 2022

Psát si s jinými ženami, natož intimně, normální není a nedělá to každý.. a pokud tě miluje a ví, že tě to zraňuje, dělat to nebude, protože přece nechci vědomě ubližovat nekomunikací, na kom mi záleží... Já jsem si "vztah" s kamarádkou zažila s ex, taky tvrdil jak je to nevinně, jak se jen nudí, jak to jsou jen písmenka a že o nic nejde, jak miluje jen mě, chtěla jsem mu věřit, ale nešlo to..., bylo to šílený, já při každém pípnutí SMS hotová, a ve finále to stejně skočilo v posteli a ukázalo se, že celou dobu miloval ji, jen ona ho úplně nechtěla a tak jen čekal, až ona povolí... Ukončila bych to, nemá to smysl, budeš se jen trápit... Nemáte děti, s dětmi by to bylo horší...kde není důvěra, nemůže vztah fungovat a u vás už narušená příliš...

skarma007
25. čer 2022

@codal souhlas, on zřejmě potřebuje další ženskou, přijde mi, že to je ten typ chlapa, co s jednou nevydrží a nebo ma potrebu podvádět... Takovej chlap to bude dělat dalsi a dalsi ženský... Přítel tohle nikdy nedělal a neměl hlavně ani potřebu a já taky ne (jsme spolu 12 let) Ten kdo skutečně miluje, tak takové věci nedělá a hlavně nemá ani potřebu to dělat.

skarma007
25. čer 2022

Terapie? Evidentne nemas sebeuctu a hrdost, kdyz si myslis, ze to je tvoje vina, jak reagujes. Tohle kdyby mi delal pritel, poslu ho do haje hned. Ja jsem jeho holka ne x dalsich "kamaradek". A promin, ale opravdu tohle normalni neni, uz jen to co udelal pred 4 lety. To jsou chlapi, kteri podvadeji a budou podvádět dal. Je mi lito, ze vidis chybu v sobe a ne v nem. Na tvem miste bych reagovala daleko hur a terapii fakt nepotřebuji. Vidim, co je normalni a co uz ne...

ilonne
25. čer 2022

Vztah na nic, pokud jste si to nedokázali vyřešit už před 4 lety a udělat za tím tlustou čáru - z jeho i z tvojí strany, teď už to nezachráníte. Respektive nemá smysl to zachraňovat, když nemáte děti. Každý budete šťastný s někým jiným.

brunetka11
25. čer 2022

Po přečtení tvého příspěvku jsem si říkala, kristepane, proč ten chlap s tebou vlastně je?
Nic ve zlém - prostě sex nic, výčitky, “miluje” jinou/jiné.
Po doplnění toho dalšího - jako upřímně - no aby nebyl, když mu funguješ jako kasička pro pohodlný život 🤷🏻‍♀️To by bylo, aby slzy neronil už jen při představě, že by o svého sponzora přišel.
Drž se… nedovol se se sebou takhle manipulovat. Mít na sobě přilepeného takového manipulátora a vyžírku, musí být strašně vyčerpávající…

veronikav31
25. čer 2022

Já přišla na nevěru partnera úplnou náhodou pár týdnů před svatbou,jesteze tak,teď mám skvělého partnera,máme spolu dvě krásné děti a i když mracky taky sem tam jsou,tak bych neměnila.osobne někomu psát,miluji tě a není to partner,tak to normální není.nerikej mu,že odchazis,bude tě vydírat dál,sbal si věci a odejdi třeba ke kamarádce nebo rodičům,pak doladite další věci

autor
25. čer 2022

Holky, vy jste naprosto skvělé. Moc děkuji za takovou podporu! Tohle přesně jsem potřebovala. Vypovídat se a slyšet i názory jiných.

@levandule_k Když přemýšlím nad životem bez něj, tak cítím úlevu. Není to radost. Jen prostě úleva, že už nemusím řešit kdo s kým, kde, atd. Nedovedu si zatím představit dalšího muže v mém životě, ale to je asi normální.
@europa00 Upřímně, děkuju! Sice tvrdé, ale 100% pravdivé a já to asi potřebovala slyšel na plnou hubu.
@codal Mluvíš mi z duše. Přesně tohle cítím celou dobu. Jen on mi pořád tloukl do hlavy, že mám přehnané požadavky a tohle dělají vlastně "všichni" (myšleno i ženy...). Právě teď jsem ve fázi, kterou popisuješ. I když on mluví o tom, že je to jen kamarádka, tak já jsem úplně šílená. Každé pípnutí, každý jeho pohled do mobilu mě úplně užírá a v hlavě se mi honí šílený představy a myšlenky. Je to doslova k zbláznění.

Už včera večer jsem mu všechno řekla. Znovu jsem mu popsala, jak moc mě ranil a že důvěra je úplně v troskách. Oznámila jsem mu, že v tom dál pokračovat nechci. A chci žít svůj vlastní život. V pondělí si začnu shánět byt a definitivně se odstěhuju. K rodičům jít nemůžu, nemáme spolu dobrý vztah, a kamarádky tím nechci obtěžovat. Mezitím dořešíme společné věci jako hypotéka, kdo si nechá byt, auto, atd. Paradoxně to přijal lépe, než jsem čekala. Žádné hysterické scény, žádný pláč ani prosby, ať zůstanu.

A jen pro zasmání, včera mazání konverzací odůvodnil tím, že ho o to prý žádají ty ženy a on je "gentleman". A celé to zakončil tím, že vlastně pro jistotu ty zprávy maže taky proto, že se chtěl vyhnout "špatným výkladům" a "nedorozumění" 🙈 😅

kkryplikk
25. čer 2022

Po poslednim odstavci co si napsala bych mu jeste na rozlocenou jednu natahla... 🤮🙂

majkali
25. čer 2022

Bože, holka uteč. Ničíš si život a nic za to. Copak se dobrovolně obětuješ? Můžeš zkusit terapii, ale v tobě chyba není. Maximálně ti to dodá sílu odejít. Za rok můžeš být zaláskovaná a třeba těhotná a mega šťastná s někým, kdo tě bude na rukou nosit. To co popisuješ není šťastný život.

guliii
25. čer 2022

Držím ti palce. Ty to zvládneš, potřebovala sis jen udělat jasno. Dobře ses rozhodla, prchej pryč a přeji ti lepšího partnera v budoucnu.

isabella32
25. čer 2022

Asi zde už bylo vše řečeno, ale seber veškerou svou hrdost a sebelásku a uteč. 11 let je dlouhá doba, to ano, ale u vás už není nic dobrého. Podvedl tě jednou, podvede znovu a znovu. Je mu to praktický jedno. To že má telefon neustále u ruky už je jasné znamení. Protože někdo kdo je věrný a miluje nemá důvod si chránit něco kde jsou důkazy. A ještě promazává konverzace? Tak to je jasný.. Nemáš důvod zkoušet terapii, nebo psychiatra a jiné. Jediný lék na tvůj problém je odchod. On je gentelman? :D A pro jistotu mažé konverzace protože jeho nenechají ženy být? Borec, tohle nevymyslel ani bývalí který mi brousil každou sukni kterou potkal. 😖

Ne teď vážně, nic tě v tomhle vztahu nečeká, kdyby jste měli děti je to o něčem jiném. Možná ho teď ty nové slečny ani nebudou bavit.. Věřím že potkáš správného chlapa který ti bude věrný a bude tě milovat. I když zahojení nedůvěry ve všech okolnostech trvá. Ale ty to zvládneš, a až potkáš toho správného tak zjistíš že odchod od nevěrníka byla tvá nejlepší volba a budeš litovat toho že jsi to neudělala dřív.

Hodně štěstí a hlavně se drž ❤🍀

zmrzlinka
25. čer 2022

Gratuji k tomu,že se rozhodla odejít.Držim Ti palce a věřím,že budeš šťastná ♥️A někdy napiš jak to jde 😘

levandule_k
25. čer 2022

To nevadí, že si teď nedovedeš představit dalšího muže, dej si pauzu a pak uvidíš, jestli budeš chtít žít v páru, nebo single.

Mám hroznou radost, že jsi se odhodlala k odchodu. Když jsem studovala, hledala jsem si spolubydlení přes tyto stránky espolubydleni.cz Dá se tam najít samostatný pokoj na přechodné bydlení než najdeš něco trvalého, pokud teda nakonec nezůstaneš v bytě. Pak se mrkni i na facebooku, tam jsou taky skupiny s podnájmem, spolubydlením. (Jen doufám, že tě nenalomí a nezůstaneš s ním. Čím dřív budeš bez něj, tím líp pro tebe.)

Pokud cítíš úlevu při představě, že s ním nejsi, tak to není přítel, ale přítěž.

codal
25. čer 2022

To je super, že ses odhodlala a řekla mu to takhle sebejistě, hodně štěstí ❤️

fandysek_1
26. čer 2022

Tak to je dobrej sobec, že je gentleman. Je to debil nic víc 😂. Dobře děláš a bude ti lépe.

camelinka
26. čer 2022

Super, ze si od takovyho prasaka, pardon gentlemana, odesla, to kazda nezvladne. Bude lip, drzim pesti! 😎👍

leeey
26. čer 2022

Myslím si že to dělá znovu a zbytečně ti motá hlavu, Navíc už celý ten vztah je už celkem na hovno,kdyby jsi od něj odešla byla by to pro tebe akorát ulevá,i když sice nechceš zahodit tak dlouholetý vztah ale radši jít od něj co nejrychleji pryč než, dál sním žít celý život ve strachu jestli náhodou nepůjde spát s jinou. 😕

autor
26. čer 2022

@levandule_k Mockrát děkuji za veškeré doporučení. Máme ještě pejska, kterého si chci ponechat já, takže spolubydlení úplně nepřipadá v úvahu. Proto sháním samostatný byt, finančně ho bez problémů utáhnu.

Jsem pevně přesvědčená odejít, jen musíme dořešit a doladit nějaké další detaily a já si musím najít nové bydlení. Věřím, že bude lépe. Dnes je to trochu horší, skoro celý den jsem probrečela, i když jsem se snažila zaměstnat jinak. Připadám si teď jak na horský dráze emocí. V jednu chvíli se mi chce brečet, pak jsem extrémně naštvaná a pak se mi chce zase z celé té situace (a že já blbka jsem v ní zůstávala tak dlouho) smát...

A jen ještě jedna třešnička na dortu. Můžete hádat, s kým si dnes odpoledne vyrazil. Samozřejmě, že s tou slečnou, se kterou byl předtím dvakrát do noci... 😖

codal
27. čer 2022

Aspoň vidíš, že jsi udělala dobře.. kdyby i tebe tak moc stál, tak zabojuje a rozhodně se nepůjde courat někam s jinou... A pochybuju, že je to nevinné...drž se!