Co k narozeninám a Vánocům 2leté?

16. říj 2022

Ahoj holky, já už si opravdu nevím rady a opravdu bych chtěla vědět, jak byste to udělaly vy.
Dcera 2 roky 1.11. a hned pak jsou Vánoce.. tudíž nevím jak dárky rozdělit a kolik čeho koupit, hlavně nevím už co.

Teď nějak lehce sepíšu co má a co ji třeba nebaví (není to chlubící ani třeba něco jiného, jen to chci, aby se pak neopakovalo co ji vzít, když už to má, děkuji.)

K narozeninám dostane kuchyňku, panenku baby born a dál asi něco na tvoření (knížky ji absolutně nebaví, akorát je ničí)
Ještě mě napadlo ji koupit už klasický kočárek pro panenky

Má - suchý bazén, odrážedla, hromadu věci od FP (pes, knížka, pocitac, stolek, atd..) Hopsadlo, tabuli na kreslení, kostky, skládačky, puzzle, zatloukacky, golfky pro mimi, asi tak 3 baby born, teepee a mohla bych pokračovat, má toho dost, ze proste nevím..

Nebo třeba narozeniny - kuchyňka, panenka, puzzle, něco na tvoření a Vánoce třeba ten kočárek a co dal nevím 😀🤦🏽‍♀️

Dekuju holky za radu!

biciklissie
16. říj 2022

Jestli k narozeninám kuchyňku, tak k Vánocům třeba do ní doplňky. Potraviny, spotřebiče, zástěru. Pak třeba by se už daly nějaké ty nalepkove sešity. Nebo co třeba nějaké věci do pokojíčku? Hodiny, polštářky, sperkovnice. Případně třeba min dárků na narozeniny a třeba spíš něco podniknout, nějaký výlet, bazén, herna. A víc dárků k Vánocům.

klokanka31
16. říj 2022

Co dětský vysavač, nádobíčko do kuchyňky, povlečení nebo osušku s oblíbenou postavičkou? Lego duplo, dětskou sedačku, kuželky, vláček...

honatko092
16. říj 2022

Vláčkodráhu, samolepkové knížky nebo znovu nalepitelné samolepky, Albi tužku, Lego Duplo, předplatné dětského časopisu (my odebíráme Puntík), domeček pro panenky, farmu se zvířátky 😊

honatko092
16. říj 2022

Jinak mám ještě otázku - to dostává tolik dárků k narozeninám od vás nebo od celé rodiny? Já třeba synovi kupuju jeden dárek na narozeniny a třeba 3 dárky na Vánoce...jednak ať toho nemá moc (protože s většinou si pak nehraje) a jednak mi to přijde zbytečné 😊

me_druhe_ja
16. říj 2022

Dcera je o něco mladší, ale taky to má u sebe. 😀 vánoce a narozeniny hned začátkem února. (Syn má narozeniny taky v listopadu a pak vánoce. 😀) holce teď budou v únoru taky dva roky. Hrozně ji baví ježdění s kočárkem, takže na vánoce dostane kočárek s případně nějakým příslušenstvím a na narozky kuchyňka s příslušenstvím. 🙂 Plus nějaká knížka nebo maličkost jako první puzzle a tak. Zatím má jen dvě obyčejný panenky, ale na baby Born mi prijde brzo. Bohužel ji vůbec nebaví Duplo a tak, takže to smůla. Ráda bych ji pořídila ještě odrážedlo s jedním kolem vepředu, ale my tu máme nahovno terén, takže se nedá moc jezdit, tak nevím....jinak toho máme taky dost...navíc syn je jen o rok a čtvrt starší, takže hracky jsou vždycky víceméně pro oba. Ten dostane na 3.narozky Albi tužku a uvidím, jestli to bude bavit i ji. Ve dvou letech mi na to přijde ještě malá.

dyechampion
16. říj 2022

My davame ty "vetsi" darky na vanoce..a ty "mensi" na narozky. Ale ty jo, to si vyhraje se vsim? Me to taky prijde moc..my museli dokonce ty vanocni darky (bylo jich od rodiny moc) rozdelit a zbytek dat na narozeniny, jinak by to nepobral 🙂

me_druhe_ja
16. říj 2022

@honatko092 My máme třeba velkou rodinu, ale taky nechci, aby toho měli hromadu. Takže si většinou řekneme o peněžní příspěvek na větší dárek (třeba postel, kuchynka s vybavením a tak), takže mají jeden větší dárek a pak max další 4 menší věci. A i tak mi 5 dárků přijde dost, ale většinou to tak mají no....

eviicka
16. říj 2022

Tak já mám třeba pro dvouletého zatím baťoh a takový ten posouvací labyrint a už planuju jít spíš do menšího dárku (tam budu čekat na aktuální zájem, ještě je u něj dost času), možná nějakou hru, něco na sport (boby?) a praktický dárek (napadá mě příbor).

honatko092
16. říj 2022

@me_druhe_ja U nás se to dělá úplně stejně 😊 Velká rodina, nekupují blbosti, ale radši dají peníze a já pak synovi koupím nějaký velký dárek...takto jsme taky kupovali kuchyňku, Tatru, Albi tužku s knížkami nebo k prvním narozeninám autosedačku a boby 😊 Vždycky se složíme a pak každý koupí třeba malinký dárek navíc...

ekou
17. říj 2022

Razitkovani prstiky, krajeci zelenina/ovoce do kuchynky

shirilka
17. říj 2022

@honatko092 Děláme to stejně, syn od nás na 2.
narozeniny dostal jeden dárek (zahradní šlapací traktor), od zbytku rodiny batoh, šroubovací auto a Krtečka. Na Vánoce od nás dostanete tři dárky z toho jeden měkký, od prarodičů peníze a koupíme pak něco většího podle zájmu.

michaela666
17. říj 2022

Měla jsem podobný problém. Nakonec jsme to vyřešili komplet zařízenou kuchyňkou k Vánocům ( nádobíčko,potraviny, kávovar, mixér, ušitá zástěrka, chňapky a utěrka). K narozeninám v lednu novou panenku+ kočárek ( výbavičku už máme). Babičky kupují k Vánocům dřevěnou kolébku pro panenku, odrážedlo, Duplo a interaktivního pejska.

autor
17. říj 2022

@honatko092 neco od rodiny ale hlavně od nás, kupuju průběžně a skoro furt🤣🤦🏽‍♀️

autor
17. říj 2022

@dyechampion no v pokoji má hračky a tam skoro není.. je hlavně s námi v obyvaku, má tam par hraček a s tím si hraje 😅

autor
17. říj 2022

@michaela666 Super holky, daly jste mi super inspiraci, moc děkuji ☺️❤️

michaela666
17. říj 2022

Já jsem zastánce, že méně je více. V plném pokojíčku neví, co dřív a ve výsledku si nehraje s ničím. Občas si říkám, že je malá chudák. 😃 Nemá ani polovinu hraček co její vrstevníci,ale si hraje se vším. Nejvíc jí stejně baví věci denní potřeby - smetáček a lopatka, nádobí, kramaření v kuchyni, tříděný odpad, nitě a velké knoflíky, skládání a rozhazování prádla,atd.
Na druhou stranu aspoň nehrozí, že bychom nevěděli co jí koupit.

katule1990
17. říj 2022

Osobně bych to rozdělila mezi Vánoce a narozeniny. K narozeninám třeba kuchyňku a něco na tvoření, k Vánocům panenku a věci/vybavení do kuchyňky. Podle mě to úplně stačí, pak mají děti všeho přehršel, zastavěný byt hračkami a nakonec si s tím ani nehrajou.

felixfelicis
17. říj 2022

To je docela brzo ve 2 letech nevedet, co kupovat🙂 Taky bych to rozdelila: narozeniny kuchynka + tvoreni a Vanoce panenka a doplnky ke kuchynce. Od rodiny dostavam prispevek a koupim neco jejich jmenem, zbytek pouziju na prakticke veci. Nemas v seznamu zadnou stavebnici, tak tam do budoucna prostor pro darky jeste je🙂

msgracia
17. říj 2022

Syn ma letos 8 let. Prvni jsou vánoce a pak hned 29.12 narozeniny. Take to musime delit. Naštěstí ho zajimaji encyklopedie. Aby mel jak říká do skoly. Ale v listopadu dostane bráchu tak to bude jine. Už druhy rok chce na vánoce jen dve věci.
Ale princezně vybavení do kuchynky neni špatná volba. Nebo neco k uceni, třeba pokud nemáte tak psi sestricka od Fisher Prince.

autor
17. říj 2022

@msgracia Děkuji moc všem holky 😊
Nějak to vymyslime, jinak pejsky máme 2 😃🤦🏽‍♀️ takže to jede furt 😀

daisymaminka
17. říj 2022

Vaše dcera toho má ve 2 letech opravdu dost, neberte to špatně, ale až je to škoda. S dárkem neporadím, nečetla jsem vše, ale jediné co mě napadá je lego duplo, nějaká stavebnice, plastelína... Dcera ve 2 letech dostala právě duplo a baví ji už přes 2 roky. Jinak u nás jsou dárky (a oblíbené!) i ty měkké, takže ponožky, šatečky, povlečení nebo třeba ten batůžek. Vždy dárky plánuji tak, aby je v daném věku a období využila, takže k prvním narozeninám to bylo nějaké nafukovací hopsadlo, kostky, kosmetika, pleny. Ke 2. narozeninám už něco víc...

martinka0209
17. říj 2022

My budeme kupovat taky má dva roky hru Najdi a Hmatej, kuličkodrahu do vany,kostým Anny z ledového království,jinak se ráda nechám inspirovat,k narozeninám dostala lego Duplo,dudlík pro panenku baby Annabelle, plyšáka Minnie,hra kmen s ptáčkem a červíky těma červíky krmiš ptáčka ,puzzle

martinka0209
17. říj 2022

Ten kočárek ji dejte klidně k Vánocům,a co doplňky pro panenky ( kolébka pro panenky , oblečení pro panenky...), doplňky do kuchyňky, plastelínu, kinetický písek

ekou
17. říj 2022

Drevene koralky na navlekani (jsou i od 2 let, jen kouknout)

radkazenklava
17. říj 2022

Na narozeniny bych dala kuchyňku a pár doplňků k tomu..klidně i nákupní vozík. Kočárek a novou panenku bych nechala na Vánoce, plus bych ještě koupila doplňky na "vaření " co ještě nemá...fajn je kávovar, mixer, jinak v lidlu mají za dobrou cenu krajecí ovozel a pizzu. Jestli má rada zmrzlinu, jsou dřevěné zmrzlinarny (my máme značku Melissa &Doug). Duplo je taky parádní a dá se postupně dokupovat...Play doh plastelína taky zabaví, nebo první spol.hry. Hračky na třídění barev. Jsou toho mraky😆 Dle popisu si nemyslím že byste toho měli nějak extrémně moc...syn má taky hodně hraček, se všemi si hraje a je fajn, že je z čeho vybírat, když je třeba nemocný a venku je škaredě. Asi záleží na dítěti, ale na synovi 3r. nepozoruji že by ho to nějak negativně ovlivnilo, že má hodně hraček, umí si hrát sám, krásně a i dlouho. Na narozeniny a Vánoce také dostane víc než (jak je teď tady zvykem) jeden dárek. Máme i rodinu, co mu chce udělat radost, tak proč ne...

pavulka
17. říj 2022

Jen se zeptám, mám kluka, takže nevím, zda existuje více druhů těch panenek, ale pokud už má 3, není zbytečné kupovat další? Jinak souhlasím s komentáři výše, dárky rozdělit a dokupovat pak třeba různé doplňky ať už k panence nebo do kuchyňky.

xxx3d
17. říj 2022

myslím, že má hraček hodně, takže když bych měla napsat nápad, tak - co se malé zeptat, co by si ona přála? 🙂

autor
17. říj 2022

@xxx3d Pohádku😅 znám ji, ta chce jenom pohádku😀😀 miluje mravenci polepsovnu 😀 a prso 😀

amilu
18. říj 2022

V tomhle veku davam vzdy spoustu vzdělávacích hracek.drevene Puzzle s pismenky velke i malé. To same s cisly. Magneticky labyrint. Ruzne vkladacky. Melisa and Dough mam jako oblibenou znacku. Ruzne ty knizky nebo hracky lde se uci zipy a zapínání. Cokoliv rozvíjejícího. Navlekani velkych korálků. A i holky maji v tomhle veku rady auta a vlacky. Pak treba set hrani na doktora. A hudebni instrumenty. Male pianko. Nebo klidne proste material na tvoreni. Samolepky,leskle papiry.nuzky pro nejmensi,barvicky,paletku,zástěrku.
Syn ma taky narozeniny na konci listopadu.