Dárky k Vánocům. Co budete kupovat malým dětem?

klokanka31
25. zář 2022

Co budete kupovat svým malým dětem pod stromeček? Nejlépe kolem 2-3 let 😊

barmil
25. zář 2022

@klokanka31 knizky, novy stoleček na malování a výtvarné potreby - pastelky, prstove barvy, spotreba je velká, nejake hračky- syavebnice, drevene hracky/skládačky, a syn si přeje helmu a zimni brusle .

aselluska
25. zář 2022

@klokanka31 nářadí a pracovní stůl, aby byl jako ten co má tatínek 😁 pak drobnosti jako knížky a kreativní sady🙂

barmil
25. zář 2022

@aselluska jo, to jsme davali loni a je z toho nadšený, pak dostal kuchynku a ta ho bavi taky

klokanka31
autor
25. zář 2022

Já plánuju puzzle, lego, omalovánky, fixy, pastelky, tiskátka na inkoust, jídelní sadu, žehlicí prkno se žehličkou, plyšáka, ale stejně mi přijde že to nějak není ono...🤔

klokanka31
autor
25. zář 2022

Jo a ještě teda postel dostane.

xxx3d
25. zář 2022

vzhledem k věku se hodí jeden "fantastickej" dárek
takže to jsou třeba ty kuchyňky, hrací stolky, apod.
🙂

merope
25. zář 2022

Už je koupená stavebnice auta - zatím to bude mít jako složené auto, pak to půjde i rozkládat. Chtěla bych koupit "zlomenou" lžičku (tuším se prodává jako lžička na med). A určitě ještě nějaký autíčka 🙂. Ale teda přehánět to moc nechci.

klokanka31
autor
25. zář 2022

@xxx3d To má od loňska 😀

xxx3d
25. zář 2022

@klokanka31 jasně, tak z toho, co jsi napsala vyber "něco" a jako jeden dárek zabal pod stromeček. 🙂
děláte vánoce pro ni, nebo pro sebe? 🙂
upřímně, balit omalovánky, pastelky, fixy pro 2-3 letou mi přijde mimo.

klokanka31
autor
25. zář 2022

@xxx3d Proč? Ona omalovánky miluje

vikinkav
25. zář 2022

Ja planuju pro 3 letou panenku My Garden baby a k tomu nositko od stejne znacky. Jsem zvedava jak se ji to bude libit ☺️ Jinak my na velke darky moc nejsme a navic se 3 detma to musim korigovat 😄

lesniskritci
25. zář 2022

Chlapeček o Vánocích 2,5 roku dostane zabalenou větší sadu Lego Duplo (miluje ho) a jednu knížku a velké voskovky. 😉 Brácha 4,5 roku také jednu sadu Dupla, knížku a velkou sadu plastelíny (24 barev). Dcerka 6,5 vytoužený dalekohled na hvězdy (psala si o něj už loni a přání trvá), knížku a menší deskovku. 👍 Neosvědčilo se nám, když děti dostaly hodně dárků (byť to byly drobnosti, praktické věci, sportovní vybavení…). 😉

katule1990
25. zář 2022

@klokanka31 Kuchyňku a Albi tužku + knížky k tomu.

madbetka
25. zář 2022

Dcera (2,5 roku) dostane k Vánocům koloběžku, dvě knížky a deskovou hru. K tomu možná ještě Albi tužku (ta bude ale od babičky, jen pod naším stromkem). Letos všechny tři naše holky dostanou vlastně skoro totéž, všechny tři totiž básní o koloběžkách 🙂

michaela666
25. zář 2022

Kuchyňka + příslušenství, lego Duplo a tatínek vyrábí domeček do pokojíčku - místo těch moderních tepee. Velký úspěch bude, když se podaří okno a dveře na zavírání, ty jí teď v bunkru pod stolem chybí.

krisstina93
25. zář 2022

Triletakovi velký hasičský auto, které obdivuje při každé cestě kolem hračkářství :D pak s bráchou dostanou s hromady nějaké lego, knížky, hry. Letos toho nechci moc, už toho máme tuny a pak si s tím ani nehrajou, když dostávají milion krámů.

zmrzlinka
25. zář 2022

@klokanka31 holčičce bych koupila miminko s příslušenstvím nebo nějakého interaktivního plyšáka a chlapečkovi Hot Wells sadu aut s autodrahou....

veroniquecz
25. zář 2022

@lesniskritci naprosto souhlasím 🫶

xxx3d
25. zář 2022

@klokanka31 proč... to je zajímavá otázka, má narozeniny nebo jde o dárky od Ježíška?
hele, ono je to v tvém případě zřejmě jedno, když jsi nepochopila, hned můj první příspěvek, tak jí to nabal všechno, i s tou postelí 🙂

pampeklec
25. zář 2022

@lesniskritci přesně. U nás je to vždycky jedna větší věc (klidně i společná pro obě děti, i když to pro ty malý je ještě složitý), jedna drobnost (třeba nějakou tu výtvarnou potřebu, postavičku do lega), jedna knížka a jedna praktická věc (nějaké speciální oblečení, co bych normálně nekoupila, například). U babiček se snažím to udržet na jeden, maximálně dva dárky, ale zvlášť tchýně má tendenci pořídit milion blbostí, aby měly děti co rozbalovat (a pak se diví, když je to po třetím dárku přestane bavit a jsou z toho akorát otrávený, že je nenechá si pohrát s tím prvním).

misaa56
25. zář 2022

Syn ( na Vánoce 2,5) dostane něco od Bruderu (auta a traktory má nejradši a fakt si s nima vyhraje) teď ho začala bavit plastelína a puzzle tak asi nějakou sadu od play doh a nějaký puzzle a knížky, ty má taky rád a ještě nějakou hru 😊

michaela666
25. zář 2022

@klokanka31 Vem to tak, že Ježíšek nosí dárky které si nejvíc přeješ a nedostaneš je jen tak k svátku nebo za odměnu. Takže bych vymyslela něco většího a výtvarné potřeby / omalovánky nechala k narozeninám, svátkům a za statečnost po návštěvě doktora.
Ta postel mi přijde jako hezký dárek, když to dotáhneš do konce. Jakou budete pořizovat? Nešla by nějak načančat? Povlečení s oblíbenou postavičkou, světýlka/lampička, udělat nějaké "závěsy", aby se tam mohla schovat a hrát si tam.

fazolkazuzka
25. zář 2022

Tablet Bo ostatního má milion.

klokanka31
autor
25. zář 2022

@michaela666 Budeme kupovat tuhle, protože miluje pejsky 😊
https://www.nabytekbeta.cz/detske-postele/2193-...

merope
25. zář 2022

@xxx3d @klokanka31 Tak ono záleží na konkrétním dítěti - syn miluje rozbalování dárků, moc se mu líbí, když tam nějaké má - a vloni to dopadlo, že různě dojížděli prarodiče, tak tam měl pořád něco a absolutní nadšení (je únorový, byly mu necelé 3). Koneckonců já taky jako malá holka milovala hodně (na množství) dárků pod stromečkem - všechny ty fixy, pastelky, papíry, sešity, knížky, oblečení... to bylo prostě moje. Vlastně od dětství mám, že si všechny dárky "vystavím" na poličku a ještě tak minimálně 2-3 dny je tam mám, beru si je různě, chodím se s nimi kochat - a pokud něco dostanu třeba od kamarádek před Vánocemi, pak i když si to rozbalím předem, stejně si to dám pod stromeček. To jsou prostě moje Vánoce, mít toho pod stromečkem co nejvíc.

klokanka31
autor
25. zář 2022

@merope Přesně tak to mám já 😊

me_druhe_ja
25. zář 2022

Záleží na dítěti. V tomhle věku už lze docela dobře poznat, co dítě baví a co ne. A podle toho vybrat dárek. Dcera bude mít na vánoce skoro 23m a totálně miluje ježdění s kočárkem: takže dostane kočárek s příslušenstvím. A na narozeniny, co má za měsíc a půl, kuchyňku s doplňkama. Syn (3 v listopadu) je zase velký knihomol, takže dostane Albi tužku a knížky..🙂
Například Duplo, kostky a jiné stavebnice u nás leží v koutě bez povšimnutí.
Takže chce holt vypozorovat, co dítě baví.

cilkat
26. zář 2022

Moji kluci v tomhle věku dokázali rozbalit tak 5 dárků maximálně... pak už si prostě museli začít hrát a na ostatní už nebyla pozornost... Což vzhledem k tomu, že slavíme štědrý den s obojema prarodičema, je opravdu nízký počet... Píšeš, že sama to máš jinak... já vlastěn taky. Ale moje malé děti to tak nemají ... První roky jsme rozbalovali dárky ještě v půlce ledna (i když jako přpomínka vánoc i to bylo fajn).
Jinak kluci kolem tohohle věku milovali kuličkodráhy.

martiniquest
26. zář 2022

Zenske, ja jsem zoufala. Mam pocit, ze doma mame vsechno diky starsimu synovi. Dcera si nejvic hraje s masinkama, duplem, plysaky. Vseho mame mraky. Panenky ji nebavi a stavebnic, kreativnich veci, hudebnin mame az az. Chtela jsem zacit nakupovat Sylvanian families a nezaujalo ji to. Tak cekam na zasah z nebe, protoze jinal dostane dve knizky, nalepky s jednorozcema a koncime. A to ma jeste 27.12. narozeniny 🤦

merope
26. zář 2022

@martiniquest Na aliexpresu existovala kuličkovka na Duplo https://www.ministerstvohracek.cz/plastove-kost... - dá se sehnat i v ČR, ale na ali to bývalo za pár korun. Prý teda nesedí tak 100 procent, ale co jsem potkala, byla i tak super. Já nakonec nestihla objednat a pak mi chlap ty dílky vytiskl na 3d tiskárně, ale to není úplně ono (no a letos jsme zdědili LENU, tak už to řešit nebudu). Na druhou stranu i školáci si tu naši Duplo docela užívají.