Vánoce s mužem v práci. Jak jste slavili?

9. lis 2023

Je tu někdo, kdo má manžela/tátu od dětí na svátky v práci? Manžel změnil zaměstnání a bude mít celodenky celé svátky 😓 Slavili jste třeba dřív/později? Nějak nevím jak to všechno sama zvládnu. 😓 Dříve měl přes Vánoce celozavodni volno a bylo to skvělé 😓

gruyerre
9. lis 2023

Ano, uděláme si Štědrý den jindy 🙃

hankapiiisek
9. lis 2023

Ano, slavili jsme 25.12

martulka6188
9. lis 2023

Kamaradka ma muze hasice, deti maji tri, uz nactilete, ale v prubehu let slavili hodnekrat bud 23. nebo 25., podle sluzeb manzela.

emillyhk
9. lis 2023

No, u nás jsem v práci já. Teda "jenom" dopoledne na Štědrý den, potom zase až od 27.
Syn je ještě malý, Vánoce už vnímá, ale kdy je oslavíme, to jde ještě mimo něj. Takže já 23. připravím salát, manžel na Štědrý den udělá řízky (děláme to tak vždycky) a prostě se dáme večeři, až přijdu z práce. Rozbalíme jeden dárek, zbytek druhý den ráno a půjdeme spát. Takže pro nás bude Štědrý den až 25.12. 😊 Potom 26. u nás pobude mamka a tím končíme. Kdy se uvidíme s kamarády a zbytkem rodiny, to vůbec netuším...

aktakd
9. lis 2023

Taky jsme doma s mymi rodici slavili stedry den nekolikrat uz 23.prosince a ve finale to bylo docela fajn, protoze jsme stedry den mohli proflakat u pohadek, coz bysme jinak nemohli.

drep
9. lis 2023

Mnohokrát jsem slavila vánoce 25. Ráno.

autor
9. lis 2023

No jde o to, ze je pryč cely den 23.,24. I 25. 🤷🏻‍♀️ Tak vůbec nevím jak tomudelat. Děti 9 a 3,5. Takže už rozumí co a jak.

jancazao
9. lis 2023

Já nemám doma muže už 7 let a mám 2 děti.
Loni jsme si Štědrý den udělali 23. 12. protože jeli k tátovi.
Sama jsem to dělala tak, že když byli malí, dala jsem je do vany a mezi tím nanosila dárky pod stromeček.
Až byli větší, šli jsme na hřbitov a mě se před domem hrozně začalo chtít na wc. Děti počkaly před domem a já dala dárky pod stromeček.
Je mi jasné, že vás to mrzí, ale není to o tom konkrétním dnů, je to o tom, že si to spolu uděláte hezké.

betelgeuzz
9. lis 2023

Moje mamka pracovala na směny, taky byla kolikrát 2 dny v kuse v práci a vycházelo to na Vánoce. Dělali jsme Štědrý den, když byla doma, u vás bych to viděla na 22. My to měly se sestrou rády, v den, kdy ostatní chystali slavnostní večeři, jsme si už užívaly s dárkama a hleděly jen na pohádky 🙂 Jde jen o to, jak to těm dětem podáš, ony se s tím srovnají 🙂

gruyerre
9. lis 2023

Přesunula bych to na vašem místé na 26. Podle mě je lepší později než dřív 🙂. U nás to jednou vyšlo až na 28. a bylo to taky fajn

tereza0111
9. lis 2023

a 24 vecer prijde do praci domu nebo je uplne pryc cele ty 3 dny? Jestli prijde vecer domu, tak bych s detmi udelala klasickou veceri a vubec to nehrotila, jestli treba az opravdu pozde vecer nebo celou dobu pryc, tak 26.. Vsak o nic nejde, je to jen kalendar. 3,5letemu se to jeste vysvetli snadno a 9,5 zase uz urcite pochopi, ze chcete byt spolu vsichni i s tatou

fire85
9. lis 2023

@emillyhk tak hodně lidi je 24. Třeba dopoledne v práci a když je prace pak až 27 tak kde je problem? Já mám taky.smenu na středry den, ale nastesti nejdu...kdybych ale musela tak máme jen dopoledne, a potom to s manželem dochystame a večer normálně stihneme.

krisstina93
9. lis 2023

A to bude pryč cele ty 3 dny v kuse?

emillyhk
9. lis 2023

@fire85 Neříkám, že je to u nás problém, ale mám kolem sebe lidi, kteří to tak vnímají 🤷‍♀️ Hlavně to, že já jako ženská nebudu doma, u chlapa by to kolem nás málokoho napadlo řešit.
Já třeba nevidím rozdíl, jestli budeme slavit 23. nebo 25., to jsem tím chtěla říct...

ajja87
9. lis 2023

@emillyhk ale ty jsi doma,tam jde přece spíš o ten Štědrý večer a ne samotný den, naše mamka taky dělávala na Štědrý den,kolem čtvrté se vracela domu a rozhodně nás nenapadlo kvuli tomu měnit Štědrý večer....
Autorko, soucítím s tebou,taky jsem si nějak na to nemohla zvyknout, že manžel není doma,dokud jsme neměli děti,tak.mi to nevadilo, prostě jsem Vánoce stravila u rodičů,ale s příchodem děti to už popravdě nebylo ono, přestože jsme slavili třeba den dopředu,tak mi to prostě přišlo divný... chyběla tomu asi ta atmosféra nebo nevím.... už jen to, že prostě u nás děti věří na Ježíška a takový to vysvětlování, proč ,,slavime,, dva večery (když jsme treba na Štědrý večer jeli k mym rodičům), jenže zároveň manželovi by bylo líto, že s námi nemá tu večeři,tu radost kdy se večer jdem projít a když přijdeme a jsou tam ty dárky a ty rozzareny oči dětí.... radu nemám, prostě oslavit jiný den,ale pro mě to fakt ztrácí to kouzlo, takže se každý rok modlím, ať na něj nevyjde služba a letos se toho obávám, že to vyjde,jelikož diky mé nemoci je s námi už měsíc doma,tak předpokládám, že mu to v práci daji ,,sezrat,,

glimmer
9. lis 2023

manžel byl loňský štědrý den v práci. Udělali jsme si štědrý den 25.12. ráno, tak holt nebyla štědrovečerní večeře ale snídaně a dárky se rozbalovaly ráno. Letos jde taky do práce na štědrý den, ale má jen směnu do 14. hodin, tak to bude klasicky ...

mon_88017
9. lis 2023

Otec pracoval ve fabrice v třísměnném provozu, takže si pamatuju, že kolikrát se večeřelo ve čtyři, aby stihl na šestou jít na noční, nebo se večeřelo a nadělovalo bez něj, protože z odpolední přišel v 10 večer a to už jsme jako malí byli dávno v posteli.
Přežili jsme to všichni a na rodinné vztahy to nemělo vliv 😉.

martinka_33
9. lis 2023

Počítám s tím, ze jestli bude mit muz sluzbu na Štědrý den, budou Vánoce jen s detmi. Ale ja nejsem Vanocni maniak, slavim je jen kvuli detem. Kdyz byly deti na Vanoce u táty, muz v práci a já sama, no problem.

alpakovo
9. lis 2023

Měla jsem takové dětství. Taťka byl profi hasič. Když měl štědrý den,tak jsme měli klasiku a s ním další den znova. 🤷 Jako děcku mi to nevadilo

95newmommy2020
9. lis 2023

A nešlo by jít třeba k prarodičům? Ať je vás víc?

petrasipkova1
9. lis 2023

Ano, manžel pracuje 12 hodinové směny a zrovna letos mu vychází na Stedry den noční, 23.denní, to znamená odjezd před 17 hodinou. Uvidime, zkusi jednoho starého kolegu jestli by nešel místo nej a muž by šel 25 denní. Uvidime a pak budeme vymyslet co a jak. Dřív mi to nevadilo, s většima detma mě to mrzí, tak uvidime jak to bude. Denní na Stedry den už měl a to přichází domu v šest, takže jsme na nej počkali a bylo to fajn, den jsme si udělali hezky i bez tatínka. Ale teď večer, který máme plny tradic mě bude mrzet.

exbordelar
9. lis 2023

U nas normalka. Pres den udelam detem program - hry, souteze, prochazka, chystani vecere, pohadky. A az prijde tatinek domu vrhnem se na veceri a darky. Kdyz byly decka mensi, chodily pozdeji odpoledne spat, aby do vecera vydrzely.
To date. Je to samozrejme smutnejsi, kdyz budes na ne sama, ale treba loni jsme si to docela uzili i tak a letos nam to taky takhle vychazi.

barulina
9. lis 2023

Já sama jsem kolikrát trávila štědrý den v práci. Co jsme od sebe s otcem malé, tak jeden rok je vždy u něj. Vždy děláme štědrý den jindy. A ty sváteční dny prostě relaxují.

izz76
9. lis 2023

Večer manžel přijde domu? Pokud ano, posunula bych večeři a dárky na později až dorazí domu. Jestli pryč v kuse cele 3dny, udelala bych Vánoce bez nej,nebo až 26. To musíte vědět vy,jak vám to vyhovuje nejvíce. Hlavně z toho nedelad vědu, jsou to jen Vánoce.

aselluska
9. lis 2023

O den dříve, nebo později. Atmosféra byla stejná 😊

autor
10. lis 2023

@jancazao děkuji.

autor
10. lis 2023

@betelgeuzz děkuji, zatím byl velký pláč, když nim to muž řekl.

autor
10. lis 2023
autor
10. lis 2023

@ajja87 popsala jsi to úplně přesně, cítím to úplně stejně.

autor
10. lis 2023

@95newmommy2020 jsme od všech daleko, jedni 200 a druzí 150 km.