Hrubá mzda vězeňského dozorce

lucinkaxxx
29. srp 2018

Ahoj holky, chci se zeptat jestli tu nemáte některá partnera nebo známého, Který by dělal dozorce ve věznici? Nevíte jak jsou na tom zhruba platove? Zvažuji žádost o zvýšení výživného, ale nevím jestli to má vůbec cenu. Syn 4 roky, jediné dítě ex, ex slouží už 7 let a žádné jiné závazky nemá. Teď mám na malého 3000,-,ex mi odmítá říct kolik si vydělá, abych si mohla orientačně spočítat zda to má cenu. Díky za postřehy.

78marcela
30. srp 2018

@barulina hlavně si myslim a říkám to, co vím určitě 😀

apacheee
AMBASADORKA
30. srp 2018

Rizikový příplatek je teď kolem 4000 maximálně, od ledna se bude výrazněji zvedat.

78marcela
30. srp 2018

@leniczka23 pokud jste měli stejné platy, tak potom byste měli mít oba stejné náklady. Ale obecně opravdu platí to, co jsem psala výše.
Alimenty jsou případ od případu. Někdy jsou ženské pěkně vycurane, ale obecně je větší procento vycuranych chlapu, co se jim platit nechce a hledají různý cesty, jak se tomu vyhnout.
A jinak, pokud se dohodli po narození dítěte na 3tis a teď po čtyřech letech chce zvednout, proč ne. Za čtyři roky všechno zdražilo, hlavně i základní potraviny. A jestli těch šest tisíc na dítě měsíčně je málo nebo ne..nikdy se to nemůže napočítat úplně presne. Ale pokud bych se o to snažila, musela bych započítat úplně vše, včetně nákladů na bydlení, dále skolkovne a stravné, další jídlo, oblečení, léky apod..tak jsem v mém případě určitě nad 6tisici měsíčně za dítě

leniczka23
30. srp 2018

@78marcela tak to prave ja znam vic vycuranejch zenskych nez chlapu. Ja treba naklady na bydleni jako najem opravdu nezapocitavam protoze to bych platila i kdybych ho nemela. Skolkovne a szravne mam 1200kc, obleceni mesicne opravdu nekupuju, ale i kdybych.pocitala 1000kc tak pak zbyva jidlo a leky a to se do 4 tisic vejdu.
Vis ono prave tenhle pristup ,,proc ne" se mi fakt prici. Ale kazdy jsme jiny no.
Dal uz bych to asi nerozebirala. Dekuji za plnohodnotnou diskuzi😊

78marcela
30. srp 2018

@leniczka23 stačí pročíst skupinku samozivitelek tady, to jsou někdy příběhy, že by jeden brečel a těch holek je mi tam neskutečně líto.
Ohledně bydlení, já nemít děti, nemám barák a hypotéku, stačil by mi nejaký dvoupokojac. Takze díky nim mám náklady na bydlení o dost vyšší...ale to je fuk. Někde se taky platí najem, inkaso a fond oprav podle počtu nájemníků včetně dětí..takže v tom případě chápu, že se to tam počítá.
Mně ex platí minimum, a já to po něm ani nechtela, jsem schopná uživit děcka sama.
Ale to ostatní je prostě dané zákonem a soudy, které se opravdu řídí procenty z platu.

misa357
31. srp 2018

Nechápu, proč by měl otec platit polovinu nákladů na dítě, které je v péči matky. Matka totiž nejen platí, ale taky pečuje. Její společenský život, je na rozdíl od otcova značně omezen, na rozdíl od otce, nemá matka malého dítěte volný čas na sebe, chodí li do práce, tak jí péče o dítě taky značně omezuje, atd... Samozřejmě to platí i v opačném případě, je li dítě v péči otce.

milisent
31. srp 2018

Nastupni plat pro dozorce je 24 000,- + rizikovy priplatek 4 880,-