Jak spoříte pro děti?

lajochova84
22. dub 2019

Prosím o tipy, jakou formou spoříte pro děti. Zatím dávám jen do obálky, ale myslím, že nastal čas peníze někam ukládat nebo investovat. Vyznáte se některá?

zavodnice
23. dub 2019

@lajochova84 Zatím máme jen spořící účet na jméno dítěte, kdo chce, muže dítěti něco poslat. My s mužem tam máme trvale příkazy. Účet bude přístupný dítěti, až mu bude 18, do té doby na peníze nikdo nemůže.

elinka90
23. dub 2019

My máme Conseq na mé jméno, jelikož kdyby se dítě náhodou začalo v 18 zdržovat v pochybné společnosti, aby nemohlo peníze vybrat a utratit je třeba za fet.

alassel
23. dub 2019

Mame vkladni knizky. Penize kdykoliv k dispozici.. kdyz nekdo chce. Posle tam penize. Urok tusim 2%

vecerinka
23. dub 2019

Zakládáme spořící účet u Lišky. Jsou tam úroky z vkladů. Spořící částku si zvolí rodiče podle svých možností.

smyschek
23. dub 2019

My ukládáme synovi peníze do zlata stříbra. Pro mě jako ekonoma nejlepší varianta. Vím, že mu třeba za 18let dám opravdu hodnotu. Co bude za 18let třeba 100 tisíc, nikdo nezaručí. Zlato bylo vždycky hodnotný prostředek obchodu..

leniczka23
23. dub 2019

Mame sporici ucet od KB, kdyz jsem zakladala byla to jeste Beruska, ted netusim.

zuzekk
23. dub 2019

Koupili jsme mu byt. Hypotéka ještě na slušný úrok, místo vkladů na účet splátka.

rajecka
23. dub 2019

Mám stavebko u Lišky, ale na svoje jméno, mám tak příspěvky od zaměstnavatele a dětem to jednou rozdělím na půl, ale až ty peníze budou opravdu potřebovat. Každý koho znám, včetně mě, kdo dostal stavebko v 18-ti, ho rozfrcal. Mnohem víc by se mi ty peníze hodily o pár let později, když jsem si zařizovala život.....

zelenaesmolda
23. dub 2019

Pritel ma na nase dite zivotni pojistku tak mu kazdy den pridam do jidla trosku muchomurek :D

lajochova84
autor
23. dub 2019

@zelenaesmolda sice vtipné, ale moc nepomůže.

lajochova84
autor
23. dub 2019

@smyschek a můžu mít ještě dotaz, jak a kde se kupují drahé kovy? I to je pro mě krapet riskantní, pokud se najdou nová naleziště, může to spadnou hodně dolů, ale asi je to zanedbatelné riziko.

lajochova84
autor
23. dub 2019

@zuzekk dobře, pokud pominul to, že ne každý má na to platit extra hypotéku, na to bysme i měli, ale co s tím bytem dalších cca 20 let? Pronajímat? To máme špatné zkusenosti. Až asi paty nájemník byl slušný a platil včas.

zuzekk
23. dub 2019

@lajochova84 ano, pronajímáme a z toho se platí ta hypotéka 🙂 souhlasím, že je to určité riziko - byt může být nějaký čas prázdný a hypotéku + služby platíme dál; ano byt se po nájemnících může vrátit v hrozném stavu, ale vše beru jako riziko přiměřené výhodnosti investice. Už teď bychom ho případně prodali o něco dráž než koupili, a buhví kolik bude stát bydlení (zejména v Praze) až ho mladej bude potřebovat...

westie
23. dub 2019

Mame stavebni sporeni na jmeno ditete a casem, az pomininou nase velke investicni vydaje, chceme poridit byt a pronajimat ho. Obcas kupujeme zlato a investicni mince, spis mensi hodnoty.

bayt
23. dub 2019

@lajochova84 Také byt. V Praze asi nejlepší investice.

dandaa
23. dub 2019

Malý má od narození svůj účet kam mu posíláme po každé jinou částku a dáváme všechny peníze co dostává k svátku, narozeninám. Jinak byt je super investice ale rozhodně ne v Praze když člověk srovná pořizovací náklady a nájem. U koupi bytu je potřeba si spočítat roční výnos a dle toho se rozhodnout.

terezz29
23. dub 2019

Zalozila jsem detem penzijni fondy.Statni podpora a urok. Docela se vyplati.

evaamy
23. dub 2019

nejsem odbornik, ale myslim, ze odkladat penize na ucet neni z dlouhodobeho hlediska vyhodne. inflace. vemte si jak se strasne zdrazuje. nakoupilo se za 500 a ted tam necham litr ☹nas syn bude mit 2kk v praze. mame dva byty. takze mu nesporime.

smyschek
23. dub 2019

@lajochova84 my to mame přes centrální banku takovou. Můžu poslat více info, sednu k pc. Chodí přímo i info, kdy jde kurz nahoru dolu, kdy koupit atd. A zlato žádné rapidní propady nemá. Je to uchovatel hodnoty už tisíc let. Navíc, dostanete cihličku a máte ji v ruce. Nikdo vám ji nevezme ani v největší krizi.

lucie_j
23. dub 2019

Koupila bych garáž. Zní to divně, ale jednu jsme koupili před 10 lety za 100 a teď má hodnotu 250, bohužel není u nás k mání. Z hlediska pronájmu, je to méně riskantní, než pronajímat byt.

lucie_j
23. dub 2019

@smyschek Mě by zajímalo, jak se drahé kovy ukládají, aby na tom člověk neprodelal kalhoty? Trezor doma mi přijde nedostatečný.

lajochova84
autor
23. dub 2019

@smyschek jste moc hodná, ale snad to vygooglim. Díky

ivuska1986
23. dub 2019

@lajochova84 zdravím, já bych místo bytu doporučila koupi pozemku s vodou, sehnat dnes kus půdy s podzemní vodou úplně hračka není a vzhledem k tomu jaké sucho se na nás opět valí bude mít kus půdy za chvíli cenu zlata

lajochova84
autor
23. dub 2019

@ivuska1986 ja to akorát chtěla psát, že byt určitě ne, ale spíš pozemek 🙂

dandaa
23. dub 2019

@lajochova84 ono dnes koupit pozemek a nechat ho jen tak být, už moc nelze. Často je v územních plánech do kdy se musí začít stavět a taky je povinnost 2x ročně pozemek sekat což si člověk, řekne, že nic není, ale je to vopruz.Taky záleží odkud jsi, tady u nás jsou pozemky dražší než byt, tak to radši byt, který alespoň něco vydělá.

zuzekk
24. dub 2019

@dandaa ten koeficient opravdu v praze uplne výhodný neni, nejlepší je v ústeckém a moravskoslezském kraji. Ale jednak neposlu maleho pražáka do ostravy a jednak až za 20let prodá byt v praze, bude si moct vybrat kde chce bydlet.

malinkaelinka
24. dub 2019

Já se přiznám, že dítěti nic spořit nehodlám. Bude-li chtít, nechám ho vystudovat, ale až se rozhodně osamostatnit, musí sám za sebe. Pokud by se s námi něco stalo, máme dům, byt a oba životní pojistku.

dandaa
24. dub 2019

@zuzekk nikdy nevíš kam děti přivede studium. Zrovna Ostravu jsem fakt nemyslela. Stačí něco kolem Prahy nebo na horách kde je výnos nejvyšší,tam investují teď klienti nejvíce. Tohle ať si rozhodne každý sám, přeci jen nemovitosti jsou starosti.

bayt
24. dub 2019

@malinkaelinka Tak studium je snad v ČR zadarmo, ne?

malinkaelinka
24. dub 2019

@bayt No tak samotná škola ano, ale kolej, litacka, skripta, menza, to je měsíčně slušná suma. Když půjde do práce, tohle všechno odpadá.