• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

28. listopadu 2016 
Jelikož já jsem na rodičovské a přítel má práci takovou, že jednou jde a pak mu volaj, tak zase nejde, tak máme na měsíc na jídlo cca 3tisíce.. Je to dost málo, co tady u vás tak čtu, ale dá se to zvládnout. Hold nemáme denně teplé večeře.. Drogerií nás díkybohu zásobuje babička, takže na tom dost ušetříme.. Je to mizérie, ale dá se to zvládnout..
15. črc v 10:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@aleko235 tak samozřejmě, pokud babička zásobuje a pokud má "zakladatelka" přísun přes léto ovoce, zeleniny, vajíček a masa od rodiny, pak asi není problém, ale pokud to má jako já, že co nekoupí to nemá...
15. črc v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiniquest souhlasím s @lenka5731 , i když patřím mezi ty, kteří tvrdí, že každý svého štěstí strůce a pomocnou ruku hledej na konci své pravé paže.... jsou věci, které člověk v životě opravdu neovlivní.
Na druhou stranu ano, sdět a brečet, že nemám, to opravdu nesnáším, protože každý se musí postarat sám o sebe.
Nicméně jsou situace, kdy to prostě nejde a někdy může člověk přemýślet dopředu kolik let chce, al stane se situace, ktrou prostě nevymyslíš
15. črc v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@pandabox - hadrové pleny taky všechno neřeší. Musí se prát a to taky není zadarmo.. Pokud je teda někdo nepere ručně..
15. črc v 10:18  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 - maso i vajíčka kupujeme..
15. črc v 10:20  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@aleko235 dobře, to jsi ty...psala jsem, že nevíme jak to má zakladatelka, na tom se jistě ušetřit dá. Já nikomu takovouhle situaci nezaávidím a opravdu ani nepřeju
15. črc v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@nita1984 presne tak. Ale vim, ze tak pred 10 lety bych byla schopna tvrdit to, co pise martiniquest. Stacilo nekolik zivotnich lekci, ktere opravdu nevymyslis a nenaplanujes, a v techto kombinacich uz vubec ne, a nazory to dost zmirni.
15. črc v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@lenka5731 jj,jasne, rozumim :wink:my jsme docela rozezrani, to uznavam :joy: A taky ten výdej za jidlo jen mala cast naseho príjmu, coz je urcite dulezite. Protoze v momente, kdy človek musí pocitat penize a omezuje ho rozpocet, tak si promyslí co koupí. A urcite se dá za mene jist kvalitne, to vubec nepopiram, u nás je to opravdu už o gurmanstvi, než jej o samotne kvalite. Ale my jsme s manželem hozeni na cestovani, jidlo, vína...myslím se všim vsudy, zadne low-cost last minuty. Na to u nás leti spousta penez.
15. črc v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenka5731 já sjem na tom stejně.... taky jsem měla období, kdy jsem tvrdila spoust věcí.. ale jak se říká... když chceš pobavit boha pověz mu o svých plánech do budoucna....
15. črc v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@nita1984
@lenka5731
A vy víte, v jaké situaci je zrovna sammaelka? Nepíše o sobě prakticky nic. Možná by její dotaz měl znít - jak dočasně přežít s částkou 5tis na výdaje XY a jak zvýšit příjem.

V životě si opravdu nenaplánuješ všechno. Například manžel má spolužáka, kterému pod auto v obci vběhlo dítě. Vzhledem k tomu, že přesáhl povolenou rychlost a dítě zemřelo, platí rodině 13 milionů odškodného. Zároveň mu sebrali řidičák a do toho se mu narodilo dítě. Toto jsou situace, které se bohužel dějí a neovlivníte je. To jsme ale zcela mimo tuto diskuzi. Sammaelka se ptala na náš názor a my jí odpovídáme dle našich pohledů na svět a zkušeností.
15. črc v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@martiniquest a cos ji odpovedela ty? Odpovedela jsi ji, ze mela premyslet nekolik let dopredu, aby se do takove situace nedostala, ze ty bys to takhle udelala. :slight_smile:

Detaily o sammaelka jsou nepodstatne, proste ted maji takovou situaci, tak ji potrebuji resit. Ze se ona nebo manzel nebo oba musi snazit najit nejaky privydelek a snazit se zvysit prijmy je snad jasne kazdemu, i ji. Ja jsem ji napsala, ze to zvladnou.
15. črc v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme s přítelem zatím 2, za dva měsíce 3 a za jídlo utratíme od 5-7000,-Kč. A to je včetně nákladů na drogerii a nepočítám tam ani restaurace atd. Každý měsíc si vše poctivě píšu, abych věděla kolik to přesně bylo. Někdy se zadaří a jsou menší náklady - to většinou, když jsme někde na návštěvě a odtud si třeba i jídlo přivezeme. Ale když pak hostíme my, tak se to prodraží :slight_smile: Přítel tedy maso nejí, já jen občas. Snažíme se hodně vařit ze zeleniny a taková jídla, která vystačí alespoň na dva dny. Ale ne vždy se to podaří. V létě když je přísun čerstvé zeleniny od babičky tak to je fajn, většinou si jí pak dám i do mrazáku a během roku vyndavám. Moje přání je náklady snížit, přece jenom každá stovka k dobru dobrá.. tak uvidím :grinning:
15. črc v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Její dotaz zněl, zda se dá s 5tis vyjít pro 4člennou rodinu na jídlo, pleny a UM. Moje odpověď zněla, že z mého pohledu je to utopie.
Pak ses ptala TY, co my ostatní bychom dělali, kdybychom se v této situaci octli a já odpověděla, že máme dostatečnou finanční rezervu, ze které bychom přechodně takovýto rozpočet dotovali.
15. črc v 10:43  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@martiniquest promin, ale to jsme radi, ze to vime :grinning:
co kdyz ma sammaelka taky dostatecnou rezervu, ale tuto situaci nepovazuje za tolik krizovou, aby tu rezervu zacala postupne prozirat?
15. črc v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@sammaelka Tak když člověk musí, vyjde s jakoukoliv částkou. Je to jen na něm a na plánování. Je tedy pravda, že u nás jsou největší nárazové útraty za lékárnu.
Jsme 4- dva dospělí a roční dvojčata. Na jídlo máme zhruba 4000Kč. Peču, vařím, klukům příkrmy, sušenky. Každý den máme dvě teplá jídla- hodně vařím husté luštěninové polévky- chutnají nám a ano, ušetří se. Zeleninu máme vlastní- ale na oplátku zase to, co bych normálně utratila za zeleninu, utratím za maso- nakoupím (hodně ryby), naporcuji, zamrazím. Hodně kupuji maso před koncem data spotřeby- je levnější, ale kvalita stejná. Letos jsme bez broskví a meruněk (mráz)- mám objednáno a budu dělat klukům přesnídávky. Hodně u nás teď frčí jablka a meloun. Výhodou je, že manžel chodí na obědy do práce, kde si dává maso. Já masová moc nejsem. Naštěstí jsem ho ale vycvičila a je na jídlo nenáročný. Na druhou stranu- když chlapům řekne, kolik máme na jídlo a oni pak vidí, jak si na svačiny, které mu chystám doma, "žere", nechápou. Jo, taky dělám i domácí paštiky, kečupy, sirupy, atd.
Ano, kupujeme Nutrilon- přes internet 6pack za 299/krabice. Na mall k tomu občas přidávají něco zdarma- a tak kluci mají doma 4 pytel stavebnice, každá normál za 400. Oblečení sekáč nebo co nás obdarují příbuzní. Naučila jsem se šít, pletu. Na narozeniny, svátky jsme řekli jen peníze- bohužel tchyně raději utratí tisíce za kraviny. Vím, že na nás manželova rodina kouká s lítostí jako na socky, ale já je mám u ...
Plenky látkové.Prášek 199Kč v akci. Většinu věcí nakupujeme v Lidlu. Třeba řecký jogurt- kilo do 50Kč. Těstoviny kolem 15, šunky 96% masa...
Do toho máme barák- hypotéka, stavebko, rekonstrukce, domovní daň, popelnice, pojistka, energie, atd.
Pes a dvě kočky.
Auto- staré odešlo, museli jsme koupit "nové", benzín, pojistka.
No, vím, že si na sebe po dobu mateřské nekoupím oblečení, max. boty, ale není potřeba.
Kdybychom si občas nedopřáli grilování, hovězí steak, lososa, čokoládu, asi bych byla schopná o 1000 ty potraviny stáhnout.
A kdyby manžel nekouřil, nekupoval si pivo, jezdil do práce na kole, tak bysme ušetřili dalších 1500.
Kdybysme neměli barák, ušetřili bysme tak 50 000 ročně.
Kdybysme neměli děti, nevěděli bysme co s penězma :DDD
15. črc v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
Tak ja bych potrebovala asi do uceni,jak se setri...ale to vazne!!nase ctyrclena rodina je taky extrem,ale z te druhe strany...za jidlo s kosmetikou dame kolem 13tis mesicne plus treba 3tis benzin a musim rict,ze me to dost prudi...kazdy mesic se snazim setrit a utratime jeste vic :-\kdyz jsme byli sami,tak zhruba tak sedm osm tisic...nechapu...hold jsem asi spatna hospodynka..takze 5tis je pro me total scifi
15. črc v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@victress a opravdu se za tech par mesicu da usetrit na 3 roky materske..... ???
15. črc v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexah89 to asi záleží, co si od toho představuješ. My aktuálně nastavili, že měsíčně bude odcházet 5000Kč na rezervu. Za rok to udělá 60 tisíc. To si myslím, že už je příjemné, když se pak potřebuje něco "zadotovat"
15. črc v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@margarithka klobouk dolu...jedu podobne,varim detem,varim do prace,pecu,prikrmy vyrabim,susenky tez,presnidavky si mixuji....bohuzel nemame p k vlaschlapovinevlastnimuupvoci a zelenine a u se zelenina zere pzere tunach...napr.posledni v lidlu zelenina,ovoce,orechy,spaldovka a nakup za 1500??a za 5 dnu sezrano!
15. črc v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@mischel26 Ono asi i dost záleží, jaká je skladba potravin. Jestli jste masoví a musíte mít 2-4x do týdne vepřové, hovězí, denně kupujete jogurty, nesezonní ovoce (např. meloun v zimě atd.) Hodně taky stojí kupované minerálky, džusy, sirupy, příp. pokud nakupujete hodně bio a ve zdravé výživě věci, tam je všechno taky daleko dražší než v "kauflandu".
Já se přiznám, že já hodně teď v létě utratím zbytečně za zmrzliny, prostě denně musím mít aspoň toho tvarohovýho Míšu nebo jednu velkou točenou a to teprve lítají prachy, občas když jsou v akci za 25, tak si klidně koupím i to Magnum. No poslední dobou peníze, co vydáme za jídlo, nesleduji, možná bych omdlela. Ale nás hodně dotuje babička s hotovkama ve sklínce, to fakt hodně pomůže, takže já vařím třeba dvakrát do týdnem zbytek máme od nich a udělám třeba maximálně přílohu.
15. črc v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@nita1984 to ano, ale tazatelka co jsem tu na ni reagovala puvodne na materske uz je a pochopila jsem z toho, ze moc velkou sanci setreni nemá.. ceka další dite a dotazuje se, zda urcita castka co zbyva bude stacit. proto jsem se ji ptala, co bude delat, když nebude..
15. črc v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexah89 ano, to je pak jasné.. mě spíś šlo o to myšlnku, jestli se za pár měsíců dá našetřit na mateřskou...
15. črc v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ninive211 no my maso nejime,tez nejime mlecne vyrobky,detem kupujeme obcas tvrdy syr a bily jogurt...takze v tomto zakopany pes nebude...
15. črc v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@mischel26 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat- špaldovka- myslíte celozrnnou? Já hodně vidím, že ženské pečou ze špaldové- ale já má jen celozrnnou- a dětem zase celozrnnou mouku nechci moc cpát- kvůli vláknině.
15. črc v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my jsme asi rozežraný nebo pohodlný...U nás na jídlo a drogerii a benzín padne měsíčně cca 13-15000. Jsme 4. Plíny nakupuju v akcích, ale to je pak třeba 10 balíků a ušetří se to jinde. Mlíko kupuju jen pro starší, mladší má na předpis. Domácí přesnídávky, to je kapitola, mám pocit, že pokud člověk nemá vlastní přísun ovoce a zeleniny, tak domácí výroba je výrazně dražší, než ty kvalitní z obchodu, např. 2 skleničky po 200ml ovocné 100% vyjdou na 40-50kč, když vezmu domácí výrobu, tak meruňkovou neudělám za tu cenu, maximálně jablečnou, ale cokoliv dalšího přidám, tak roste cena, že? Takže domácím vyvyřováním se taky moc neušetří - za děti, za dospělí určitě ano! Nemůže to být i o lokalitě a kvalitě potravin?
15. črc v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@properjoey Taky mi přijde, že na domácích přesnídávkách se fakt neušetří, když jsem si jednou spočítala, kolik mě asi tak stála ta švěstková přesnídávka, tak jsem byla cca šul nul s nakoupenou skleničkou a to jsem tam nepočítala samozřejmě spotřebu energie, vody a i můj čas. Možná pokud má někdo sad a zásoby ovoce z vlastní produkce, tak se to vyplatí, ale kupovat ve kšeftě (nebo dokonce někde na farmářských trzích, aby to bylo "bio") a pak z toho vařit skleničky, to se prodraží.
15. črc v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@ninive211
@properjoey
S těmi přesnídávkami musím souhlasit. Sice teprve prcka čekáme, ale moje máti už do mě hučela, ať si udělám přesnídávky. Ale když jsem koukala po obchodech, co chvíli jsou nějaké přesnídávky v akci za 10 Kč (naposledy Teta), tak mi připadá úplně zbytečné to doma dělat, protože na tom neušetřím (nemám přísun ovoce ze zahrady).
15. črc v 11:45  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexah89 ne, to nedá, ale po dobu těch pár měsíců nemusí ty peníze prohýřit nebo utratit za blbosti, ale ušetřit a pokud našetří "jenom 20000 Kč" pořád je to dost a na pár měsíců jí to ulehčí život :slight_smile: ke tvému dotazu: a když tazatelce napíšeme, že jí 5000 Kč měsíčně stačit nebude, co bude dělat? asi si to půjde hodit, né??????????????
15. črc ve 12:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@victress no to ja nevim proto se ptam ji a ne tebe.. nevim, proc reagujes na něco co bylo urceno nekomu jinému..
15. črc ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sammaelka znam to a poradim ti. Urcite se snaz co nejdyl kojit. Jinak plinky jsem kupovala zn.Panda za 159kc na feedo.cz-doprava byla zdarma tusim od 600kc, takze vem aspon na dva mesice dopredu. Byla jsem s nima mic spokojena. Jinak v supermarketech jsem objevila nejlevneji v albertu tusim za 160 bo 170kc-a taky spokojenost. Nejlevnejsi kvalitni umele mleko co jsem objevila bylo nemecke v drogeriich DM babylove za134kc, kvalitou ho lzr prirovnat k nutrilonu, a kdxz si 20kc priplatis tak ho maji i v bio kvalite. Jinak rossmann drogerie uz navim presne nazev- tusim ze babylove, cena pamatuji taky pres130kc a kvalita vyborna. Co se auta tyce, tak opravdu hodne sezere. Hlavne takove to popojizdeni po meste. Idealni je auto zaparkovat nekde ve meste a obehat si vse pesky,pak se k nemu vratit. Nakupovat jezdit kdyz to mate cestou,napr. cestou z prace, a nejezdit extra jen kvuli nakupu. K drogerii: k ciste uklizenemu domu nepotrebujete desitky ruznych pripravku, ja kupuji univerzalni prostredek za cca15kc v kauflandu. Na kybl vody dam asi 4uzavery a tim umyju kachlicky v koupelne, proste cokoliv, hezky to provoni, kdyz umyvam podlahu tak do kyble pridam navic pouze 2 lzicky sava. Mydlo kupuju takovej ten pytlik ktery se doplnuje do davkovace, je ho hodne a vydrzi dlouho, navic hezky voni. Na nadobi sem toho zkousela hodne ale jedine co opravdu mylo byl Jar a Pur-vyplati se ale pouze v akci :-/ toaletak dvouvrstvy slevneny, vyplati se udelat si ho zasoby. Detske vlhcene ubrousky 4x82ks sezenes do 80kc. Na toaletu pouzivam clean z kaufu za 17kc+savo wc bloky ktere nakupuji opet v akci zhruba za 10kc v kaufu, musim rict ze vydrzi nejmin 3tydny a provoni toaletu opravdu intenzivne, nejake vune airwick a brise se muzou jit zahrabat. Sampony a sprchace v akci. Baleni 250ml sezenete bez problemu znackove za 20kc v akci. Co se jidla tyce, tak me zaujali recepty ladi hrusky. Jsou tak veci co vypadaji opravdu draze a luxusne a pritom stoji par drobaku. Ma tam uvedeny i ceny, ale na ty nekoukejte, pocita to z prumernych cen, ja bych vetsinu veci zvladla uvarit za polovic. Co se sladkosti tyce tak vedou ,,home made,,. Napriklad detsky mlecny rez koupite za cca 15kc a je tam toho zhruba 30g!!! Doma vas jeden stejne vahy vyjde na 1kc!! Babovka vyjde do 20kc a udelate z ni 16 ks. Hrnek kakaa 3kc. Pudink s piskoty 2kc-porce. Palacinky s marmeladou 3kc-1ks, Moznosti je nepreberne mnozstvi. Zdrave se da najist i levne. Snidane mleko s cerealiemi 4kc. Kvalitni tvarohacek 50g 4kc k tomu supnete rohlik a je to. Kvalitnejsi sunku od 85%masa sezenete na pulte od 9kc/100g, vyplati se ji napytlikovat na mrazak. Platek celozrnneho chleba s maslem a 2vrstvy sunky 4kc. Musli tycinka 2kc. Jablko4kc. Jedna normalni 100g mrkev vyjde na 1kc- muj syn ji miluje, sni klidne 2 nebo 3 naposezeni. Z masa se da taky hodne vybirat, chce to patrat- a nemusite ho jist kazdy den. Dostacujici konzumace masa je 1x tydne. Jen v nasi zemi je zakotvene ze maso musi byt kazdy den, neni to pravda. Myslim ze maso jako takove 2x tydne je idealni. Rozhodne si myslim ze kdyz budete setrit tak vyjdete s prehledem. Pro cloveka co neni zvykli setrit se to bude zdat asi nerealne, taky jsem tomu zezacatku neverila, az casem jak me situace prinutila jsem pochopila ze je to snadne aji me to bavilo, stalo se to mym konickem. I kdyz ted uz zas jsme na 8000-10000tis. Jelikoz jsem na redukcni diete a nemuzu si dovolit improvizovat. Mimo jine mam na prazdniny obe deti doma, a prisla jsem o sve auto, takze nakupuje pouze pritel- a to jsou palby ten jezdi do obchodu kazdy den a necha tam vzdy tak 500, coz mi hlava nebere, jelikoz doveze 5 veci. Neumi zkratka nakupovat, o tom to cele je. Kupuje kraviny (instantni jisky konzervy sladke pecivo sladkosti bramburky) no proste predrazeny hovadiny :-/
15. črc ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek