Manžel neuživí rodinu...

10. bře 2022

Ahoj holky. Předem se omlouvám za anonym...stydím se... Mám takový malý/velký problém. S manželem jsme spolu dva roky, z toho rok manželé, jsem těhotná, v létě se nám má narodit miminko. Teď k věci... Před svatbou jsem věděla, že manžel má nějaké dluhy...nikdy o tom ale příliš mluvit ani nijak jinak diskutovat nechtěl ( i přes mé opětovné naléhání)...vzali jsme se a dva týdny po svatbě jsem z něj dostala alespoň částku, kterou dluží... Takže mi bylo jasný, že holt to nebude žádná hitparáda ale přežijeme...nakonec se rozhodl pro insolvenci. Jelikož jsem těhotná a na neschopence, beru něco málo přes 4 tisíce... Manželovi po stržení zůstává 14 až 16 tisíc... S tím co je měsíčně potřeba zaplatit si moc neškrtáme, máme nějakých 150-170 Kč na den. Není to málo ale ani moc... Do té doby, dokud chodila jeho výplata na můj účet to bylo v rámci možností v pohodě. Věděla jsem co je potřeba zaplatit, kolik nám zbyde... nakonec po velké hádce v lednu jsem mu řekla, ať si tedy nechává posílat peníze k sobě, když nemá přehled a se*e se kvůli tomu...problém je v tom, že on prostě neudrží korunu a je schopný výplatu rozházet za pár dní za hovadiny...popravdě nevím, co si počít. Poslední dny přemýšlím i nad tím, jestli bych
se sama bez něho neměla líp... Dokonce ani nevím, jak popsat pocity k němu...navíc se mnou cloumaji hormony, to mi upřímně taky moc nepřidává...někdo nějaký nápad, jak z toho ven??? Omlouvám se za výlev ale nemám si o tom s kým pořádně popovídat...

te_reza
10. bře 2022

Ty jo. To mě přijde až jako s křížkem po funuse. To jste si měli asi vyříkat před svatbou a dětma. Kolik dluží?

autor
10. bře 2022

@te_reza půl mega 😩

bbarshaa
10. bře 2022

Já teda nevím, ale než se dva lidi vezmou, měli by o sobě tyhle všechny věci vědět. Určitě bych si nevzala někoho, kdo mi něco takto podstatného nechtěl říct 🤦🏻‍♀️. Vždyť pokud by se dostal do exekuce, tak si v ni automaticky taky…
A i to, zda to finančně zvládnu s dítětem se řeší dřív.
K tomu není moc víc co říct… Pochopim, že se v dnešní době někdo dostane do horších finančních podmínek, protože to co se děje je fakt masakr. Ale ty už si do toho šla předtím 🤷🏻‍♀️.
Já bych s takovým člověkem nebyla. Teď už hlavně musíš přemýšlet i za to mrně.

orisek56
10. bře 2022

Dva roky? No to se kloudne ještě ani znát nemůžete. Teda odvaha jít do svazku manželského po dvou letech s indiciemi že chlap je dlužník.

te_reza
10. bře 2022

@anonym no jako takhle, za mě je tohle docela dost v prdeli. Máš kam jít? Máte svoje bydlení nebo jste v nájmu?

autor
10. bře 2022

@bbarshaa jasně, to máš pravdu a děkuji za tvůj názor. Samozřejmě mám kde být, finančně mi kdyžtak pomůžou rodiče, v tom není problém...jen mě prostě mrzí, že to dopadlo, jak to dopadlo... Že prostě hlavně on chtěl strašně moc mrně ale vůbec už se podle toho nechová .. sama teď vidím, že to není chlap do života... Teda aspoň. Pro mě... Ach jo...

autor
10. bře 2022

@te_reza bydlíme v baráku, u našich, máme každý svůj byt, naštěstí, takže platíme úplně nula nula prd (díky bohu!🙏)

autor
10. bře 2022

@orisek56 znali jsme se už dlouho předtím...pak jsme měli každý svůj život a nakonec nás naše cesty zase spojily...no...dopadlo to tak, jak to dopadlo .. každopádně vím, že jsem si toho člověka neměla brát a už vůbec si s ním nepořizovat dítě.... Mě spíš jen tak nějak zajímá, co byste dělaly vy, holky, když už sem si to takhle pěkně posr...

orisek56
10. bře 2022

No ale vaší taky asi nebudou věčně finančně soběstační, nebo schopni. Prostě si musíš s chlapem sednout a vyložit karty na stůl. Sepsat dluhy, výdaje, kde co kolik dluží, jaké máte výdaje vy a nějak to ekonomický zkalkulizovat. A pokud on nedrží korunu, tak se odmulvit že přehledd o výdajích budeš mít ty a to i o dluzích, kam co chodí....prostě to budeš muset vzít na svoje bedra a současně řešit asi poradnu....pokud o něho jako člověka stojíš. Vždycky je nějaké řešení, jen si lidi nesmí lhát a tajit.

autor
10. bře 2022

@orisek56 a to je právě kámen úrazu. Zapomněla jsem v příspěvku napsat, že je to nejspíš nezralý jedinec. Tudíž se s ním o tom normálně mluvit nedá. Když řeknu svůj názor, navrhnu řešení, urazí se jako malé dítě, kterému rodič nechce koupit sušenku, kterou si vybralo... Viz dnešní příklad: řešila jsem peníze, chlap mi v půlce bouchl dveřma. Načež jsem reagovala tak, že jsem mu řekla, že se mu snažím vysvětlit, že takhle to prostě nejde, proč se chová jako idiot. Nakonec se tak ale chovám prý já 🤦 už mi bouchly saze, poslala jsem ho do patřičných míst, ať si jde chrápat jinam... Sbalil se a odešel 🤷

A nejvíc mě na tom udivuje to, že mě je vlastně úplně jedno kam šel a jestli se vrátí. 😮‍💨

l01991
10. bře 2022

Promiň,nechci byt hnusna ale to jsi neviděla už předtim jak se chova?Ja bych si teda chlopa co mi nechce řict jake ma dluhy nevzala,natož s nim mit ditě....

autor
10. bře 2022

@l01991 právě že takový nebyl...vše si ale řádně platil, já chodila do práce, měla jsem peníze ... Ale pak přišlo těhotenství, neschopenka, dostala jsem výpověď a od té doby to šlo z kopce... Samozřejmě se ještě časem provalily další průsery...jenže on je ten typ, který nic neřeší, má to na salámu a až když je z toho mega průser, pak přišel za mnou, co s tím má dělat. Holt stalo se, jen nevím sama co se sebou, vím že jsem debil, ale co s tím "skvělým manželstvím" teď? 🤷

jana7ka
10. bře 2022

Hele, půl mega není tak hrozný, to se splatit dá, ale spíš bych měla problém s chlapem, kterému nemůžu věřit.

orisek56
10. bře 2022

No po dvou letech takové napětí mezi váma je docela vážné. Já bych mu v klidu asi narovinu řekla, že uvažují o rozvodu a že buď se začne chovat jako chlap od rodiny, nebo o ní přišel. Asi nůž na krk. Bez řevu ale jednat klidně a fakticky a přesvědčivě, že tohle nemáš zapotřebí atd. Jako je to blbé, ale vy se fakt bez pořádného zrevidování financí a dluhu a vyložení faktu jak na tom finančně jste, nikam nepohnete...takovým přístupem vám opravdu hrozí rozchod a finanční dohra.

zuzkasim
10. bře 2022

Tak půl mega mi nepřijde jako nesplatitelný dluh. Nevím, jak vycházíš s jeho rodiči nebo nějací dobří společní přátelé?, ale možná bych se je pokusila získat pro spolupráci, aby mu vysvětlili, že už jednou založil rodinu, takže je na čase chovat se jako dospělý. Pokud neumí s financema zacházet, nedá se nic dělat, na starost je budeš mít ty (mám 2 kamarádky, které taky korunu moc neudrží, takže se zas o peníze starají jen jejich chlapi, no a co, to není žádná tragédie). Je potřeba, abyste si fakt sedli a promluvili jako dospělí lidé, bez emocí, věcně, vyložit karty na stůl. Zkusit poradnu... tohle je asi dost vážný problém a možná poslední šance. Čekáš mimino, stejně budete navždy spojení tím prckem, stojí za to vyzkoušet všechno pro záchranu manželství.

crejzy
10. bře 2022

Kecy o tom ze sis ho neměla brát ti asi nepomůžou ( bohužel soudit jde lidem nejlíp). Každopádně pokud k němu nic necítíš ( je ti jedno kam vlastně šel) a nedá se s nim bavit jako s dospělým, pak ti tu poradíme odejit... až bude mrně na světě bude to narocny období a pokud se k tomu chlap nepostaví zodpovědně, pak ho opustíš stejně. Pokud by chlap nereagoval jako dítě a chtěl situaci řešit, tak bych zkusila manželskou poradnu/psychologa apod. protože Rozhazovaní peněz je problém se kterým se dá pracovat při terapii.

levandule_k
10. bře 2022

Já bych se rozvedla než naseká ještě větší dluhy.

autor
10. bře 2022

@orisek56 je to tak...nůž na krk už jsem zkusila párkrát a zatím bez úspěchu ...
@zuzkasim uvidíme jak se k tomu postaví...on už z předešlého manželství má dceru, nevídá ji...bývalá mu dělala problémy a tak to přestal řešit, jen platí alimenty.... S jeho rodinou se nebavíme. Ani já, ani on.. bohužel ani kamarády nemá...nebo jako v práci, chlapi, to jo...ale aby šel někam s nějakým známým na pivo nebo aby se za ním někdo stavil u nás na kafe, to ne...to tu byl asi 3x jeho kolega z práce na rychlý kafe .. jinak on má v podstatě jen moje kamarády...na svatbě neměl nikoho ze svojí strany...ani kámoše...za svědka mu šel kamarád, kterého poznal díky mě, tudíž můj kamarád...a to je další věc...občas bych uvítala aby nějakýho kámoše měl ..jenže nemá...on by byl nejradši jen se mnou...pořád...všude...neustále .. mám z toho pocit, jako bych měla dospělý dítě 😩
@crejzy to už mám jednou za sebou. Synovi tenkrát byly 4 měsíce když nás jeho táta opustil...v nejhorším případě vím , že tohle zvládnu ...spíš mě fakt mrzí že se prostě neumí k problému postavit čelem jako chlap.

autor
10. bře 2022

@levandule_k no už je v insolvenci...takže to snad nehrozí...jen mě štve, že neumí přemýšlet ohledně financí, být ta hlava rodiny, ta opěrná zeď...

merope
10. bře 2022

Já bych to asi nastavila tak, že ať si z platu poplatí, co se poplatit musí (trvalým příkazem hned po výplatě) a zbytek ať si rozhází za kraviny (vzhledem k insolvenci mu toho asi moc nezbyde). Ne každý chlap je opěrná zeď stran financí rodiny. Dosti často toto musí hlídat žena. Domluvte se, co půjde z jeho účtu, co z tvého rodičáku a dál to prostě neřeš. Pokud si peníze na obědy utratí za kraviny, tak bude hlady...

gracinka7
10. bře 2022

@bbarshaa upřímně? Udělala jsi chybu, že sis někoho takového vzala a teď by bylo nejrozumnější se rozvést. Čím víc příspěvků sem píšeš, tím víc si to myslím.

journals
10. bře 2022

Uspěchané manželství a tvoje naivita. To fakt není dobré. Po dvou letech se sotva znáte, ale jak jste si to domluvili, tak to je. Z toho co píšeš, bude jen hůř, asi je to pěkný dáreček.
Ty jít do práce nemůžeš? Z jakého důvodu je neschopenka, je oprávněná?

dixi86
10. bře 2022

Jestli jsem pochopila dobre, uz mate jedno dite s byvalym partnerem? Jinak podle toho, co ctu, bych se zaridila po svym. Rec s nim neni, bydleni mate svoje(byt u rodicu), na rodice bych nespolehala, ale pro zacatek budiz, klid je pro rodinu dulezitejsi nez peklo. A on se mezitim bud da dohromady nebo ne. Moc nechapu vysi vasi nemocensky.

gracinka7
10. bře 2022

@journals jako těhotná asi práci zrovna snadno nenajde. A aby lítala po brigádách, protože on má dluhy, mi nepřijde fér.

autor
10. bře 2022

@merope asi jo ...ale do té doby to bude šílený, než budu brát rodičák. Prostě jsem se potřebovala vypsat...už je toho na mě moc...
@gracinka7 asi máš pravdu...ach jo...
@journals jsem v 7 měsíci těhotenství... Takže mě čeká za chvíli pěkný kolotoč

autor
10. bře 2022

@gracinka7 sháněla jsem doteď ale těhuli nikdo na triku mít nechce... A že by se nějaká brigáda sakra hodila...ona ta neschopenka není moc, když ještě živím spoustu zvířat okolo...😮‍💨

journals
10. bře 2022

@gracinka7 No tak jestli je na neschopence, tak snad taky nějakou práci měla, ne? Ano, není to ideál, ale jedou v tom oba. Mají společnou ledničku. Takže když nesype jeden a není síla ho donutit, musí začít fungovat druhý. Jestli je neschopenka jen třeba z toho důvodu, že je v práci stres, nepříjemná šéfová, nemilé pracovní prostředí (protože to je dnes snad každý druhý případ), tak to není důvod pro nemocenskou a pracovat může.

journals
10. bře 2022

Ok, psala jsi že máš rodit v létě, tak jsem vycházela z toho, že ještě nějaký čas je.

gracinka7
10. bře 2022

@journals psala, že šla na neschopenku a dostala výpověď, takže zřejmě byla ve zkušebce a i kdyby neschopenku neměla, sháněla by blbě na pár měsíců.

journals
10. bře 2022

@gracinka7 Aha, to jsem přehlédla.