Opoždění dávek i rodičáku?

monars
9. pro 2022

Zdravím, v televizi jsem zaznamenala, že hlásí opožděně výplaty dávek. Vztahu je se toto opožděni i na rodičáky? Popřípadě přišel už někomu okres Karviná?
Jde mi o to, že platbu za El. A zp. Mám do 15. asi opožděni o pár dní se nic nestane. Ale nerada bych někde dlužila. Chlapovi totiž chodí výplata až 20. Takže tohle chodí z rodičáku a nechci chodit do banky a uvolňovat peníze z jiného účtu s úsporami.

ferda90
9. pro 2022

@monars ahoj, jsem z Karviné a rodicak ještě nepřišel. Nic jsme o opoždění dávek neslyšela, ale je fakt, že já na zprávy nekoukám, no snad to přijde jak má

jjasmina
9. pro 2022

@monars nic jsem o zpoždění neslyšela, ale mě chodí nejdřív 10. V měsíci

chemisterka
9. pro 2022

@monars já jsem z Opavy a řidičák přišel teď před chvílí.

monars
autor
9. pro 2022

@ferda90
@jjasmina
No já včera po sto letech viděla zapnutou televizi, zrovna tam jeli zprávy. Mluvili o tom, že je úředníků málo, požadavků moc a proto se výplata dávek spozdi, ale úředníci se tam ohaneli tím, že se nic nespozdi protože oni mají vždy čas do 30. 😂

ferda90
9. pro 2022

@monars ahaa, tak to vůbec nevím a snad to přijde po víkendu. Mě chodí většinou 12cteho

rnika
9. pro 2022

Chodí mi vždy 7.v měsíci... (Rodicak) a zatím tedy nic ..., ale jsem teda Středočeský kraj

berushe14
9. pro 2022

Ostrava a rodicak i přídavky přišly dneska jak mely

sanyy22
9. pro 2022

@monars mě chodí okolo 13. (Krnov)
Minulý rok v prosinci se také řešilo že rodičaky a PPM měli zpoždění. Tenkrát mi přišel až okolo 17.

kvmatonka
9. pro 2022

@berushe14 no vidíš, já jsem taky Ostrava a rodičák nikde 🙂 Kdysi byl termín 13. pak posunuli na 10. Ale to je sobota, takže v pondělí bude.

berushe14
9. pro 2022

@kvmatonka já jsem se divala a my jsme pod Frydkem Mistkem.

kvmatonka
9. pro 2022

@berushe14 aha jasně 🙂

j.a.n.i
9. pro 2022

@monars No, vzdyt maji pravdu, do 30. se nejedna o zadne zpoždění, ty taky mas zalohu poslat do nejakeho data a poskytovatel taky nemuze resit proc to posilas posledni den, když minuly mesic si to poslala driv. A jinak opozdene nektere davky byly, protoze ten kokot na hrade vetoval novelu statniho rozpoctu a tedy urady ty penize od statu nemely uvolnene.

monars
autor
9. pro 2022

@j.a.n.i jasně oficiálně to opožděne není, mají pravdu... Ale oproti tomu jak to chodí běžné je to později. Jen mě zajímalo, jestli někdo neví zda se to týká všech "dávek" nebo jen některých.

alpakovo
9. pro 2022

@monars okres Vsetín už rodičak a přídavky na děti má,dokonce i utracené 😁😁