Po zaplacení kroužků nám nezbyde skoro nic

anickajirka
5. únor 2015

Prosím o radu tento měsíc musíme zapatit popeláky 1800kč, hudebku 600kč, mal plavání 1300kč, syn se učí s bičem, na který dlouho už čekáme než se uplete a zrovna tento měsíc je take 1500kč, kroužek counry 500kč...to jsou výdaje navíc, spoření máme, ale odešla lednička, tkže na něm skoro nic není ☹ co teď?zbyde nám kolem 3500kč n celý měsíc, n benzín, jídlo, drogerku...je možné z toho nějakým způsobem vyjít?Většinou máme n měíc necelých 10000kč.Můžeme si půjčit od rdičů ale rději bych to nějak zvládla, nebo nějaké typy jak co nejvíce ušetřit?Jsme dva dospělí sedmiletý prvňáček, a roční holčička, dva pejsci a králíček.Budu ráda za všechny rady

anickajirka
autor
5. únor 2015

@marecekavendulka @pupickova holky děkuji za zastání.A za rady, nějak se t udělá.Na kroužky peníze máme, akorád se to teď všechno nějak sesypalo, není to tak, že nemáme na ně nikdy, to bychom je tam neposílaly.Je pravda, že bychom aspoň to plavání mohly odložit, uplně rušit ho nechci moc no ☹

lenka5731
5. únor 2015

@pupickova pochopila jsem, že je plavání pro staršího syna ..., navíc je toto první měsíc, ne dlouhodobá situace

samozřejmě, chápu, že taková situace nastane, a člověk jede na doraz dlouhodobě, ale pak snad nekupuju bič za 1500, ne? Chápu, že to si každý musí rozhodnout sám a kde je pro něj ta hrana a co k životu potřebuje.

marecekavendulka
5. únor 2015

@anickajirka neni zač..hele ono se to pro jednou nepo,když nějaký kroužek vynecháte. Děti to určitě pochopí,že ted něco nejde. Až budou kačky,tak jim to vynahradíte. 🙂

anickajirka
autor
5. únor 2015

@alubif ano souhlasím, určitě po téhle zkušenosti musíme něco dělat, popřemýšlet jak rezervu větší mít.S oblečením...jsme skromní už ted tak tam si nevyskakujem....

pupickova
5. únor 2015

@anickajirka zamysli se nad tím, jestli máš doma dost zásob a zmákneš vyžít s tím co máš, nebo jestli by nebylo lepší to plavání teda aspoň fakt odložit, to není nic tak důležitýho bez čeho by se nedalo žít.

@lenka5731 aha, no tak já nevím, pro koho to plavání je, ale to ani tak nehraje roli. A máš pravdu, když je situace dlouhodobější, člověk zatraceně přemýšlí kam kterou korunu "investuje" Ale zakladatelka píše, že tohle je vzácná situace (a bič se objednával v době, kdy na něj peníze byly), a přesto, že nemají dlouhodobě nic naspořeno, vždy s penězi vyšli, tak bychom jí to měly věřit 🙂 A pokud se nebojí žít bez nějaké fin. rezervy (ač my víme, že to není rozumný), tak jí asi do toho nemáme co žvanit 😅

betelgeuzz
5. únor 2015

tu lednici už máte koupenou? spousta obchodů nabízí nákup na splátky bez navýšení. Taky většina bank nabízí kontokorent s bezúročným obdobím k běžnému účtu.
Ale jinak souhlasím s @lenka5731 , člověk si musí uvědomit na co má a nemá. Dítě nemusí chodit na každý kroužek a tábor, když na to rodina nemá. Platby kroužků jsou věci, o kterých člověk ví předem a pokažená lednice, či jiný spotřebič, to se může stát kdykoliv. Nedokážu si představit, že bych na tohle neměla rezervu.

apacheee
AMBASADORKA
5. únor 2015

Ja bych asi omezila krouzky,dite nemusi mit vsechny.Nebo se poohlidnout po levnejsi alternative,nejaky Sokol nebo krouzky pri materskych centrech

anickajirka
autor
5. únor 2015

holky končíme tuto debatu, asi nebyla nejvhodnější, ráno si kazit nějakým drbáním do někoho... 🙂 všem děkuji, kteří mě podpořily, což fakt potřebuju a kteří poradily, ikdyž všichni víme, že je to nše chyba s tou rezervou a měly bychom mít větší né jen na ledničku, to vím já i ostatní a je jasné, že to změníme, ale určitě to nejde teď hned.Pěkný den všem 🙂

alubif
5. únor 2015

@anickajirka já tě rozhodně neodsuzuji, stát se to může kazdému a že nechceš o nic děti ošidit děti, ale je vidět, že máš rozum to nějak řešit hned. Jsou lidé, kteří tohle neřeší a nebo pozdě pak je to mega průšvih.

lenka5731
5. únor 2015

@pupickova z mého úhlu pohledu na ten bič peníze nebyly nikdy 😔

a zakladatelce přeju, at se opravdu nedostane do nějaké finančně tíživé situace, tuhle situaci do toho bohužel opravdu nepočítám

ještě tu nepadlo, že by si třeba ona nebo manžel mohli sehnat nějakou krátkodobou brigádu, třeba u nás na Kauflandu jsem viděla inzerát na nějaké noční práce. Nevím nakolik je to reálné a výnosné, je to jen nápad. Nebo by muž mohl pomoct někomu na stavbě (ne zadarmo tedy)

kamino
5. únor 2015

@pupickova
@marecekavendulka Omlouvam se,asi jsem,ale na me to fakt pusobi divne. Ze by bylo vse potreba hradit ted hned? Vim,ze se rika,ze kdyz se neco se..,tak poradne,ale takhle vse najednou? Ano uz zacinam byt paranoidni.
Ale abych zustala u tematu- vse podstatne bylo receno,co nejvic varit doma,pozadat o odklad splatek,pozadat rodice o pujcku,ci by neprispeli na krouzky a co je u nas,krom klasickeho sporeni-plechovka,kam davame vsechny kovove mince vcetne 20 a 50 co najdeme po kapsach.nebo kdyz nam pripada plna penezenka. Nebudes tomu verit,ale loni tam bylo skoro 6 tisic. Jen v drobnych,ktere nikdo nepostradal😉 A jasne,ze Az se z toho vyhrabete,pomuzou nakupy ve velkem,viz granule,ci Sunar a plenky. Chce to vazne promyslet dopredu,vcetne jidelnicku,jake jsou vydaje.

anickajirka
autor
5. únor 2015

@kamino ano u n je to ted tak jak se sere tak se sere bohužel a bohužel velkou rezervu jsme neměly.jinak s plechovkou fajn náad, hned jdu nějkou najít, sse synem nazdobíme a hned začnem, teda zkusíme 🙂

ilonne
5. únor 2015

@pupickova Vazne ten ocet do pracky funguje? Nebude to po nem smrdet?

nonnni
5. únor 2015

@ilonne nebude, naopak! A pradlo je luxusne nacechrane...

anickajirka
autor
5. únor 2015

lenka, nic nevíte jk můžete psát, že třeb na bič nikdy nebylo?nechápu takové lidi, neznají mě, neví, odsuzují...Brigádu mám dlouhodobou, ale jsem před operací a vůbec vám to tady vypisovat nebudu přece.Máte svůj svět a ten můj nemůžete nikdy pochopit.A já ten váš.Píšu, že vím, že si za to můžeme i sami, ale je to ted jeden měsíc, jinak jsme si zatím ještě nikdy nepůjčily, tak to s náma asi tak zlé nebude, nemyslíte?nashledanou a prosím opustte diskusi

pupickova
5. únor 2015

@kamino chápu, vzhledem k nedávným událostem na koni se není čemu divit, ale já bych řekla, že paní chtěla prostě jen radu jak to zmáknout...

@lenka5731 s tou brigádou mě to taky napadlo, ale to někdy moc nejde, můj muž třeba dělá od pondělí do pátku mimo domov, takže nemůže on a vlastně ani já, protože bych musela nechat děti úplně samotný...

anickajirka
autor
5. únor 2015

ocet je v pračce tak za hodku něco uvidíme

kamino
5. únor 2015

@ilonne funguje skvele,navic jako bonus ji pekne odvapni,doporucuje 100%0opravaru pracek😉

pupickova
5. únor 2015

@ilonne jak píše @nonnni prádlo nesmrdí vůbec a opravdu to jako aviváž funguje (samozřejmě, že se tam nesmí nalejt půl litru toho octa 😀 )

evulina77
5. únor 2015

@anickajirka my taky dáváme bokem všechny 50, dáváme je stylově do truhlice. Taky se mi osvědčilo, oddělovat při nákupu peníze do stovky (mám zaplatit třeba 256,- Kč a já si dám bokem 44,- Kč). A ty peníze prostě nejsou. Tím se dá udělat taky docela pěkná rezervička. Taky jsme měli měsíce, kdy jsme už dopředu věděli, že to není úplně ok. Omezili jsme spotřebu, dělali bramboráky, čočku apod. a když bylo nejhůř, tak jsme sáhli i na tuhle rezervu...

petrajurinova
5. únor 2015

@anickajirka na praní se místo prášku dá použít doma vyrobený mýdlový sliz - vyjde levněji a pere lépe než většina prášků, které jsme vyzkoušeli (výroba - nastrouhané jádrové mýdlo - mýdlo s jelenem - nasypeme do kbelíku s trochou horké vody a rozmícháme do rozpuštění,dolijeme do asi 10 litrů horké vody a za stálého míchání přidáme kelímek sody na praní - měli by mít v každé drogerii . Pak už jenom necháme vychladnout - během chladnutí to houstne až do slizu, někdy i dost hustého. Na praní se pak používá 1 nebo 2 kelímky místo prášku, nebo přímo do bubnu pračky a místo aviváže štamprlátko octa.) Je to levné, jednoduché na přípravu a vhodné na praní i pro děti s hodně citlivou pokožkou.
Jinak se dá šetřit asi hlavně jenom na jídle - krupice, mléčná rýže nebo ovesná kaše klidně může být v různých obměnách na talíři dost často a vyjde opravdu hodně levně. Brambory a kysané zelí taky patří k levným potravinám a dá se z nich vytvořit dost jídel - zelňačka, halušky se zelím, bramborové placky se zelím...
Nevím jak to má malá s plenkama a nočníkem, když už jí bude brzy rok, možná by šlo ušetřit něco málo na plenkách, kdybys jí začala zkoušet učit na nočník (i když teď v zimě to asi není ideální nápad).

hojda
5. únor 2015

Zkus projít dům a pohledat věci, které nepoužíváte a dlouho už jen u vás leží a zkus něco z toho hodit na bazar, věci po miminku, nebo i něco jiného. Inzerovat se dá na různých servrech zdarma (třeba tady nebo sbazar, mimibazar). Nebude to žádný zázrak, ale nějakou korunu to může hodit a navíc se zbavíte nepotřebných věcí. Jinak i já tedy patřím do skupiny sysloidních🙂. Mám ráda doma zásobu a to všeho🙂. když je to výhodné, tak se to prostě koupí, ono se to bude hodit. Přiznám se, že u mě by tak převážil pocit, že raději budou děti bez kroužků, než aby byla rodina bez finanční rezervy. Vím, že je to těžké, každý chce dětem dopřát, ale opravdu bych měla já osobně horší pocit z toho, že nemáme zadní vrátka, než že děti nemůžou na kroužky☹. Přeju ať to zvládnete.

anickajirka
autor
5. únor 2015

@petrajurinova teď jsem zrovna uvažovala nad tím slizem, a opravdu pere?Mám to pře vypráním na máčet...?No na nočník zkoušíme dávat ale nic moc teda, nevím co na to řekne, ale zkusím jí nechat bez plenky jen kalhotky a každou chvíli na nočník, teda pokud nebude uplně proti 😀

ilonne
5. únor 2015

@anickajirka A co si vzit ty penoze od rodicu. Chapu, ze je ti to blbe. Vis co ja se tim sice taky nikde nechlubim, ale Vitka jsme si mohli dovolit je proto, ze moji rodice nam rekli, ze nam po dobu druhe rodicovske financne pomohou. Podotykam, ze nemame zadne zbytecne pujcky - jen hypoteku. Ale proste stat nam pred vasem sebral 10% z platu + samozrejme vsechno zdrazuje. Po Anezce jsem se vratila do prace ano ne po dvou letech, chodila do jeslicek. Jenze to martyrium nez jsme je sehnali. A nechci riskovat, ze podruhe je nesezenu. Takze chte nechte beru rodicak na 3 roky. Jako nemysli si, taky mi to bylo hrozne blbe, ale sama mamka mi rekla, ze je to proste takova blba doba a jim, ze po dobu kdy byla se mnou a s brachou doma taky financne rodice vypomohli, takze naprosto chape nasi situaci a prisla s timto navrhem.

morgan
5. únor 2015

@ilonne ocet fakt funguje a aviváž jsem už přestala kupovat, vyhazování peněz ;), možná to je lehce cítit když se vyndá z pračky, ale po úschnutí vůbec a je měkké. Navíc se to bere jako dezinfekce 😉

marecekavendulka
5. únor 2015

a jeje pupice to tady rojela s octem😀 takze baby dem lejt 😀

pupickova
5. únor 2015

@anickajirka ten nočník je fajn nápad 🙂 I když někdy maj děti svojí hlavu... mám dvě, jedna byla bez plen v 11 měsících i na noc (odplenkovala se mi sama) zatímco druhá do tří let bez pleny ani ránu 😀 Každopádně přes den určitě se tím dá docela ušetřit

pupickova
5. únor 2015

@marecekavendulka 😀 😀 😀 náááhodou 😀 Já mám spotřebu octa fakt mega 😀 Meju s ním i koupelnu a kuchyň, na světě neexistuje přípravek, kterej by tak bezvadně rozpouštěl vodní kámen 😀

petrajurinova
5. únor 2015

@anickajirka já v tom slizu peru většinu dětských věcí už 8 let a ještě se mi nestalo, že by se něco nevypralo, teda na fleky od trávy a podobných odolných záležitostí vezmu prášek, ale jinak používám jenom ten sliz. Peru bez namáčení, ale používám v pračce program s předepraním.

pupickova
5. únor 2015

@marecekavendulka a zkus si někdy dát místo panáka rumu, panáka octa! 😀 😀 A moje máti jednou omylem na octu usmažila dva řízky! 😀 😀 Ocet je nenahraditelná surovina! 😀 😀