Po zaplacení kroužků nám nezbyde skoro nic

anickajirka
5. únor 2015

Prosím o radu tento měsíc musíme zapatit popeláky 1800kč, hudebku 600kč, mal plavání 1300kč, syn se učí s bičem, na který dlouho už čekáme než se uplete a zrovna tento měsíc je take 1500kč, kroužek counry 500kč...to jsou výdaje navíc, spoření máme, ale odešla lednička, tkže na něm skoro nic není ☹ co teď?zbyde nám kolem 3500kč n celý měsíc, n benzín, jídlo, drogerku...je možné z toho nějakým způsobem vyjít?Většinou máme n měíc necelých 10000kč.Můžeme si půjčit od rdičů ale rději bych to nějak zvládla, nebo nějaké typy jak co nejvíce ušetřit?Jsme dva dospělí sedmiletý prvňáček, a roční holčička, dva pejsci a králíček.Budu ráda za všechny rady

ivkaj
5. únor 2015

Co se zkusit domluvit v kroužcích třeba jen na poloviční úhradě tento měsíc a příští doplatit zbytek?

lv
5. únor 2015

Poptej se co hoří, musí byt nutné tento měsíc - třeba půjde něco přesunout. Což bude stejně, jako půjčit si od prarodičů /když to vysvětlit, třeba přispějí trošku na kroužek/ a po částech jim to dávat..
Myslím, ze to je bohužel něco, co valná většina zažívá porad dokola..zas se platí odpady, bude se prezouvat auto, o lednici ani nemluv, ta to taky brzy vzdá..

edeltraut
5. únor 2015

Také bych se snažila odsunout platby, které nehoří na další měsíc (u kroužků to většinou jde domluvit). Pak záleží kolik vám zbylo v nádrži auta, jaké máte doma zásoby potravin. Já bych byla za tuto částku schopná vystačit... ale - mám mrazák plný masa a zeleniny, své mléko a mléčné výrobky, vajíčka a docela slušnou zásobu trv. potravin 😉.

anickajirka
autor
5. únor 2015

no oono by to možná šlo přesunout, nebo čát uhradit, ale další měsíc musíme zaplatit tábor 3000kč, pak škola v přírodě...takže bychom na tom byly stejně jako ted, no.tři tisíce zplatit za měsíc se dá utáhnout, ale pomalu 6000kč, to už ne, ach jo.Už nevím kde ušetřit.Jo chodíme na výlety, děti do kroužků i smalou...ale nikde si nevyskakujem, na výley jídlo si berem sebou...A já si nemůžu pomalu zajít ani ke kadeřnici 😀 Ale i tak jsem moc ráda za naše zlatíčka.Akorád tento měsíc je fakt děsný, no budem muset asi poprosit rodiče o půjčení, ještě že e máme

anickajirka
autor
5. únor 2015

@edeltraut no v mražáku e ještě něco najde maso, nějaká ta ryba, ale na celý měsíc to už není.Nakupujeme na celý měsíc trvanlivé...takže doma už skoro taky nic není.A auto, no nemusíme jezdit nějak daleko, uskromníme se a z 500kč benzín bude stačit.Placení kroužků moc nechci odkládat, jak jsem psala pak je tábor 3000kč.

lenka5731
5. únor 2015

s 3500 na první měsíc se podle mě dá vyjít v pohodě ... skoro každý má doma nějaké zásoby v mrazáku a ve špajzu, někdo větší, někdo menší, ale má 🙂

je tu skupina o šetření, tak si ji ve skupinách najdi.

jinak trochu rýpnutí, ale ať koukám jak koukám, tak krom té rozbité lednice žádný mimořádný výdaj nevidím ... ☹ to snad víš rok dopředu, že budeš platit popelnice, minimálně 5 měsíců víš, že budeš platit kroužky a na ten bič taky čekáte ... snad se z takové situace poučíš. Zkus si třeba pořídit spořící účet air bank - v něm můžeš mít až 10 virtuálních obálek na různé věci, takže to je hezky přehledné.

anickajirka
autor
5. únor 2015

jenže z toho nějaká 1000kč pro malou na sunar, plenky, a ta 500kč n benzín.tkže jsem na 2000kč, to asi fakt nepůjde, granule pro pejky...

anickajirka
autor
5. únor 2015

beru rýpnutí 😀 ale to spoření máme právě na ty kroužky takové věci, spořit tky více nemůžeme, kdyby se nám nepokazil lednička, atak n kroužky....máme, takže dopředu jsme myslely, máme baráček na kterém se musí dost věcí spravovat, tak nemůžeme ušetřit miliony, špatně na tom nějak nejsme, ale že se ohle stane, to se prostě stává, jen e ptám jak se dá, nedá vyjít 🙂 ale děkuji ti za názor, takový jsem měla, když jsem žila sama bez dětí, v podnájmu, když jem ještě neměla nic svého.Ale už jsem ho změnila 🙂

pupickova
5. únor 2015

Buď v klidu, s takovýma penězma se dá vyjít. Vezmeš do ruky letáky z okolních krámů a půjdeš jen po opravdu akčních věcech. Hodně se dá ušetřit na tom, že budeš vařit luštěniny, nekupovat sladkosti, ale upéct doma, místo tablet do myčky se jednou dá koupit jar a mýt nádobí v ruce, on dokonce i "neznačkovej šampon" vlasy umyje ... 😉
Prostě o tom kam ty prachy dáš, budeš muset jen víc přemýšlet...

lenka5731
5. únor 2015

být tebou bych koupila větší nákup a zbytek si rozdělila do obálek, aby ti to vyšlo až do konce měsíce. My jsme třeba včera k obědu měli polívku z kořenové zeleniny s pohankou a jako druhý těstoviny s omáčkou z červené čočky, mrkve, cibule a trošky kečupu. Oboje záležitost pár korun.

kamino
5. únor 2015

To ma byt zadost o pujcku?

texetka
5. únor 2015

@anickajirka zkus do budoucna, zauvažovat o krmením masem. Mě to pro dva psy - celkem 35 kilo - vyjde na polovinu toho, co stály granule 🙂

A ted holt popros rodiče a příště zkuste našetřit nějakou rezervu, byt minimální aby jste měli peníze když se sejde víc věcí zaráz . Chce to plánovat .

lenka5731
5. únor 2015

@anickajirka já nejsem svobodná a bezdětná, ale to nevadí 🙂
píšeš, že za jídlo běžně utratíte skoro 10 tis měsíčně, takže tam určitě rezerva je ... a obrovská.

misar91
5. únor 2015

zkusila bych se zeptat jestli ty kroužky hoří jak píšou holky.popřípadě bych opravdu zašla za rodiči-nevím jaké máte vztahy ale určitě vás nenechají ve štychu a je to vlastně pro vnoučátka.... 😉 popřípadě se s nimi třeba domluv at třeba na kroužky a na tábor přispějí s tím,že to dostane jako předem k narozeninám nebo tak...

kacca11
5. únor 2015

Sáhla bych do rezervy. Pokud ji nemate, jakoze asi ne, tak si pujcte od rodicu a zacnete hospodarit tak, abyste kazdy mesic odlozili do rezervy. Snizte naklady nebo zvyste prijmy. Zit bez rezervy je hazard, zvlast s detmi.

anickajirka
autor
5. únor 2015

tak myčku naštěstí nemáme, jaru naštěstí taky dost máme doma, luštěniny milujeme a obyčejné jídla taky a šmpon velikej taky máme, jen prášek na praní dochází a s aviváží se rozlučíme na měsíc.

anickajirka
autor
5. únor 2015

@lenka5731 to já netvrdím, že jste svovodná, bezdětná, jen píšu, že jsem změnila já názor

anickajirka
autor
5. únor 2015

10000kč měsíčně není jen na jídlo 🙂

anickajirka
autor
5. únor 2015

každý měsíc dělám něco na baráčku z těch 10000kč, benzín, elefon, škola, drogérka...barák je barák a nějak hdně se spořit nedá, no dá, leda omezit výlety...možná by to chtěl trošku ☹

lenka5731
5. únor 2015

@anickajirka a ty nemáš doma nějakou menší zásobu sunaru, plínek, drogerie, trvanlivých potravin? To z těch 3500 musíš kupovat opravdu VŠECHNO? S dětmi se prostě musí myslet trochu dopředu, nezlob se ... 😒 Pokud doma fakt nemáš skoro nic, tak se bez menší půjčky od rodičů asi neobejdeš. Holt to chce plánovat a přemýšet. Je to aspoň dobrá škola a zkušenost.

anickajirka
autor
5. únor 2015

jinak všem děkuji , těm kteří poradily jak by se dal přežít měsíc a pěkný den všem 🙂

lenka5731
5. únor 2015

@anickajirka já jsem názor nezměnila, naopak si myslím, že s dětmi musí člověk plánovat o to víc, bohužel. Přece není možný, aby když se "něco" stane, pracující člověk už příští měsíc pomalu neměl na jídlo pro děti, plíny atd. ☹ No nebudu to rozpitvávat, to ti nepomůže. Druhá věc je vůbec to, jestli si takové kroužky, tábor a podobně můžete vůbec dovolit ... Tak hodně štěstí, zas tak strašná situace to není, kór když máte rodiče.

lenka5731
5. únor 2015

@anickajirka jinak za tip na konkrétní jídlo a tu air bank mi děkovat nemusíš 🙂

anickajirka
autor
5. únor 2015

@lenka5731 no zásoby už došli, já se nezlobím, jen prostě nechápu, jak může někdo psát, že máme mít větší rezervi finančí, když vlastně neví, co vše platíme, jak na tom jsme penězma...Je to každého názor, ale jak píšu máme barák, který spravujeme, takže měsíčně do něho jdou peníze...Spoříme si, ale když se prostě pokazí lednička, tak jsme celkem v háji, uznávám, že zásoba finančí by byla supr, ale baráček se spravovat musí pokud tady chceme žít, děti ochuzovat o kroužky výlety taky nechceme a to si oprvdu nevyskakujem, nechceme je mít rozmazlené 🙂 budeme muset najít ještě nějaký zpsob jak ušetřit a kde.

marecekavendulka
5. únor 2015

@kamino nevšimla jsem si ,že by paní žádala o půjčku. Naopak to chce zvládnout sama,jen hledá tipy na ušetření. 😉

pupickova
5. únor 2015

@anickajirka místo aviváže dej do pračky malého panáka octa 😉 Věř mi, nesmrdí a funguje 😉 prášekna praní pokud dojde, tak kup jen nejmenší balení abys vydržela.

@lenka5731 chápu tvůj postoj a vlastně s tebou souhlasím, ale věř, že někdy přijde situace, kdy se nedá na stranu odložit ani koruna a může to trvat déle než rok... vím o čem mluvím 😉 A ta zásoba co je stranou zmizí během prvních pár měsíců a pak člověk fakt žije "z ruky do huby" 😖
Je fakt, že hradit kroužky, když je to takhle je asi zbytečnej nadstandard. Například to kojenecký plavání mi přijde k ničemu, ale to si musí asi každej rozhodnout sám.

@kamino nejsi zbytečně moc vostrá? Paní chtěla radu jak to zmáknout, nic víc, nic míň.

anickajirka
autor
5. únor 2015

dovolit si je můžeme, to ano, ale...no nebudeme to tady rozepisovat.A určitě to není tak, že bychom nechaly děti hladem, bez plenek 😀 zase tak hrozn é to s náma není. 😀 já se jen ptala jak se dá ušetřit jk se dá vyžít, ne na to jak mám spořit.

ninive211
5. únor 2015

Já myslím, že se s tím dá (mimořádně) vyjít, pravidelně každý měsíc asi ne, ale jednorázově pokud máte nižší hotovost, tak ano; jak tu píšou holky, většinou každý má něco "nasysleno" v mrazáku, ve spíži, takže potraviny pro jednou není třeba kupovat za plnou pálku, ale prostě se budou likvidovat zásoby. Stejně tak drogerie, já kupuji všechnu drogerku, pokud můžu, v akci dopředu, i když ještě máme - jsou v akci toaleťáky? Koupím. Je v akci prací prášek? Koupím (i když ještě mám), pak se mi nestane, že mi najednou dojde, já nemám náhradní a jako na potvoru nikde žádná akce na prací prášky a všechno za pětikilo. Takže jsou měsíce, kdy za drogerku (vč. třeba šminek pro mě a jiných zbytných věcí) dám přes tisícovku a další měsíc třeba ani korunu. Plínky taky kupuji zásadně jedině v akci dopředu. Kadeřník je třeba, když je opravdu nouze nejvyšší, zbytný výdaj, ségra prý nebyla u kadeřnice od svatby, a to si mezitím pořídili mimčo, kterému je teďka už rok. Držím palce, ať se s tím poperete! No a jinak do budoucna, je-li to jen trochu možné, postupně našetřit větší rezervu, doporučuje se ve výši alespoň 6 měsíčních platů. I když je mi jasné, že na rodičáku se to udělá hůř, taky mě to čeká.

alubif
5. únor 2015

Moc nerozumím z jaké základní částky vycházís - tvůj a chlapův měsíční příjem? Dál kolik dáte za spoření a pujčky (hypotéky, pujčkyu lichvářů ...) .teď nemyslím aby jsi nám tu vypisovala vaše finance a je třeba se zamyslet, jestli některé z nich nejde přefinancovat. Chce to sednou a napsat podrobný seznam co a za kolik dáte (včetně jídla, oblečení, pujčky atd.) a najednou člověk zjistí kolik blbostí nakoupí. Vím, že to někdo bytostně nesnáší, ale já zásadně nakupuju v akcích a slevách. Nikdo pokud mu to neřkneš nepozná, že máš tričko za 80,- slevněné ze 300,-nebo, že mu nabíziš jídlo, ve kterém je mlíko za 12,- místo za 18,-.

lenka5731
5. únor 2015

@anickajirka já ti tvůj názor určitě neberu, jen prostě pro mě je nějaká menší finanční rezerva třeba na to jídlo na příští měsíc a pár krabic sunaru / balíků plín priorita. A pokud máte starý barák, tak se tam určitě najde nějaká nevytápěná místnost, tak možná ani ta lednice vyloženě "nehořela". Pokažená lednice je klasická modelová situace finančního hospodaření. Chápu, že na tom třeba nejste dobře, opravujete domek atd atd., ale zas na tom určitě podle toho co píšeš, nejste tak špatně, abyste tu rezervu nemohli mít. A už mě prosím tě neoznačuj, své jsem k tomu řekla víc než jsem chtěla 🙂