Po zaplacení kroužků nám nezbyde skoro nic

anickajirka
5. únor 2015

Prosím o radu tento měsíc musíme zapatit popeláky 1800kč, hudebku 600kč, mal plavání 1300kč, syn se učí s bičem, na který dlouho už čekáme než se uplete a zrovna tento měsíc je take 1500kč, kroužek counry 500kč...to jsou výdaje navíc, spoření máme, ale odešla lednička, tkže na něm skoro nic není ☹ co teď?zbyde nám kolem 3500kč n celý měsíc, n benzín, jídlo, drogerku...je možné z toho nějakým způsobem vyjít?Většinou máme n měíc necelých 10000kč.Můžeme si půjčit od rdičů ale rději bych to nějak zvládla, nebo nějaké typy jak co nejvíce ušetřit?Jsme dva dospělí sedmiletý prvňáček, a roční holčička, dva pejsci a králíček.Budu ráda za všechny rady

nahada82
5. únor 2015

Rozhodně nechápu zprávu zakladatelky jako žádost o pomoc nebo žebrání, spíš ji beru tak, že ji samotnou to zaskočilo. Chápu, že rodina by měla mít finanční rezervu, ale taky už vím (ač nerada ☹), že ne vždy je to možné. Před dětma jsme rezervu měli, ale rozhodli jsme se pořídit dům - starší a rezerva se rozplynula do výdajů (pro nás tehdy nečekaných) - potřeby na zahradu, nová okna, nová dlažba...Nechci tu rozebírat ničí situaci, jen si myslím, že někdy, ač by člověk chtěl, prostě není možné mít dostatečnou finanční rezervu. Ale souhlasím s tím, že na pravidelné roční výdaje jako jsou poplatky apod. by se člověk připravit dopředu měl.

irennn
5. únor 2015

Holky,když to čtu, tak se musím chytnout za hlavu a naopak si,protože manžel vydělá fakt hodně,kolem šedesáti tisíc čistého, já mám jen rodičovský příspěvek 7200, jenže já jsem hrozná, prostě neumím šetřit, nakupuje co mi zrovna přijde pod ruku, nikdy nekontroluju kolik toho utratím v obchodě, furt něco objednávám z internetu, oblečení, boty,davidkovi, porad s nim někam chodím, no a proste to klidně rozfofruju za měsíc a furt se mi zdá málo, manžel je porad v práci, tak to tím asi kompenzuju, ale nedokážu si představit vyjít s tak málo penězi, já bych to nezvladla

peroli
5. únor 2015

@kamino souhlas... nemít k tomu kartu je velký plus.. ale co si budeme povídat je to hlavně o disciplíně.. já mám u Air i obyčejný i spořící účet a jednou jsem fakt nutně!!! potřebovala nějaký peníze navíc (měli mi na ten BÚ přijít asi až za 2 dny) ale stejně jsem na ten spořící nesáhla... vím že udělat to jednou "jen na chvíli, za dva dny to tam vrátím" tak mi pak nebude skoro nic bránit tomu udělat to příště znovu a tím pádem to ztratí smysl... 🙂

veri0007
5. únor 2015

@irennn nechci rýpat, ale měla by sis to zkusit😉 Chlap není nikdy jistý a ani nesmrtelný😉 (klep klep na dřevo😉)

lenka5731
5. únor 2015

@saminomimino pokud ti do začátku nikdo nic nedá, tak je rozumný plánovací přístup nutnost. Já jsem třeba nikdy nepochopila, jaktoze v tvém věku máte hezký nový dům bez hypotéky a 4 děti. To není nic proti ničemu, pak tvůj přístup možná i chápu.

pupickova
5. únor 2015

@kamino naše Poru už na jednom lyžáku byla, to jí musí stačit 😀
Tu show jsem neviděla, ale jedno vím jistě, nejpozději do týdne bychom umřeli hlady, kdyby naše holky dostaly napospas náš rozpočet 😀

veri0007
5. únor 2015

nevím holky, ale na mě tato konverzace začíná působit, že kážete, ale pijete víno. Kdyby bylo tolik dokonalých domácností, tak lichváři umřou hlady😉

irennn
5. únor 2015

@veri0007 no to nejsme nikdo nesmrtelný, ani u tech rodin které žijí od výplaty k výplatě. Každopádně já to o sobě vím,že nakupuju bez jakéhokoliv plánování, že jak se mi něco líbí tak to prostě koupím bez ohledu na cenu... Ale vím, že to budu muset omezit, ptz začneme stavět vysněný dům,tak vše půjde na.něj a budeme se muset uskromnit, ale zatím si to nedokážu představit

marsrutka
5. únor 2015

já jsem roky šetřila na svůj byt a chodila tak do sekáčů a žádné dovolené roky a mám ho, nyní si užívám těch dovolených a jsem ráda za své hnízdo, je to už asi v člověku

veri0007
5. únor 2015

@irennn chápu tě, být na tvém místě, jsem na tom stejně😀

peroli
5. únor 2015

@irennn jsem podobný tip, dej mi do ruky 10tis a rozfofruju je za 5minut a dej mi do nich 50tis a dopadne to stejně 😅 😀 (vždyť tyhlety krásný mikiny kluci nutně potřebují a jéééé, tahle krabička by se mi hodila do obýváku apod.. 😅 ), navíc taky nejsem zrovna v tomhle takový ten úplně disciplinovaný, zodpovědný a ukázněný člověk ale před časem jsem se pustila do jedné věci, kvůli ní si založila ten spořící účet a normálně fakt to dodržuju!!!! poprvé v životě opravdu spořím!!! 🙂 chce to asi fakt nějaký cíl, srovnat si to v hlavě, úplně se do toho zakousnout a jde to.. 🙂

agne
5. únor 2015

Ahoj, nečetla jsem to celý, takže se možná budu opakovat.
Ale v tomhle případě bych rozdělila to co je nutné - energie, benzin, základní potraviny, pravidelné splátky nebo spoření... A pak dle priorit, jíst se musí (polévky, těstoviny, luštěniny,...), nakupovat pouze v akci a se seznamem v ruce...
V tomhle případě bych prostě vynechala pololetí nákladných kroužků (plavání), anebo si našla něco méně drahého - cvičení s dětmi či dotovaný kroužek (sdružení, v rámci školky, příspěvkové organizace). Prostě bych hledala alternativu pro mě dostupnou... 😀
Ono jeden měsíc tě někdo vykryje nebo založí, ale stejně je to do budoucna vytloukání klínu klínem, protože na placení bude stále další a další a pokaždé se něco pokazí, když to nejmíň potřebuješ...
Navíc o dlouhodobých výdajích víš dopředu, takže se divím, že jsi třeba odpadky tak zaskočena...
Kromě toho bydlíš ve svém, což je taky plus.
A taky nechtít všechno hned, třeba opravu domu, a to že se protáhne doba rekonstrukce je s rodinou většinou pravděpodobný...
Jinak další cesta je si zkusit nějak přivydělávat... 😵

roozenka
5. únor 2015

@anickajirka A co zacit pracovat? Treba jen na malo hodin parkrat v tydnu, pak uvidite, ze kazda koruna je dobra. .-)

nahada82
5. únor 2015

@veri0007 nemyslím, že by všichni byli dokonalí 🙂
Já si myslím, že to je především o prioritách daného člověka - někdo neusne, dokud nebude mít rezervu na účtu, tak ať ji tam má. Pro někoho je priorita třeba volné prostředky vložit do opravy domu nebo nákupu věcí. Rozhodně ale nikdo nezná dopodrobna situaci jiných, takže bych se vyhnula moralizovaní a soudům.

saminomimino
5. únor 2015

@lenka5731co to sem taháš že by závist?No chápat to nemusíš,ukradli jsme to jak jinak 😀

saminomimino
5. únor 2015

@lenka5731 a když jsme počali děti,měli jsme holý zadek a dvě zaměstnání,nevím co víc bych měla chtít,rezervy žádné,na co,chodím do práce a dítě uživím,proč bych měla před početím prvního dítěte mít na kontu statisíce netuším?!

lenka5731
5. únor 2015

@saminomimino nikdo nepíše, žes to ukradla. Jen proste ten, kdo se od 18 živí výhradně svou práci, bude mít jiný názor než ty. Plánovat je nutnost, protože jinak bychom dávno chcipli hlady a o svém bydlení si nechali leda zdát. Překvapuje tě na tom něco? Takže ty jsi někdy pracovala? A během max. tři let jsi vydělala ve dvou pracech na dům? Aha. 🙂

eimmy
5. únor 2015

sorry ale dneska slepičárna hadr..... každý má co má, někdo vystačí s 10 tis. a někdo ne, jde o každého jakou má prioritu ale některé "rady a názory" jsou na poklepání si na hlavu.

chris_n
5. únor 2015

ženy, jen tak pro zábavu ano..... já ocet teda taky používám. Ale my tu máme tu aviváž levnější, jak ocet.... Aviváž klidně 1€, ocet je tak 1,40 i přes 2€.... Tak to pak radši peru s aviváží 😀
@pupickova

zuzana_ka
5. únor 2015

@lenka5731 Amen sestro!!!

marsrutka
5. únor 2015

mi přijde hrozivé žít od výplaty k výplatě s dvěma potomkama a nemít žádnou rezervu

lenka5731
5. únor 2015

@saminomimino a chápat to určitě nemusím, ani nechci, abys to nějak vysvětlovala. Za těch x- let, co propiras svůj život na mk jsi toho prozradila až dost.

hojda
5. únor 2015

@eimmy Jenže to je problém dnešní doby, všichni chceme mít všechno i když na to nemáme 😔 . A jen velmi málo lidí je schopno reálně posoudit svou finanční situaci a podle toho se zařídit. Hodně to souvisí s tím v čem člověk vyrostl, na co je zvyklý z rodiny a nesmíme zapomínat, že to jak to děláme my, pak zase učíme naše děti. A mnoho rodin v dnešní době učí dětí žít na dluh (není tím myšlen dluh ve smyslu hypotéky, ale dluh za různé zbytečnosti, které ve skutečnosti nepotřebujeme, jen se jich neumíme vzdát).

pupickova
5. únor 2015

@chris_n tak to teda vyhlašuju škandál! 😀 Litr octa koupim za 8 kaček, půl litru aviváže pod 80,- neseženu 😖

eimmy
5. únor 2015

@hojda souhlasím s tebou že člověka ovlivní to jak vyrůstal, v jakých podmínkách, ale myslím si že všichni mají možnost udělat v životě kroky, které ho posunou ke svým cílům.

anickajirka
autor
5. únor 2015

@roozenka brigádu mám louhodobou, už jsem psala, ale mám před operací ☹

hojda
5. únor 2015

@pupickova A máš hned podnikatelský záměr. Vyvážet ocet a dovážet aviváž!

pupickova
5. únor 2015

@hojda 😀 😀 😀 😀 ježiš, že mě to hned nenapadlo, mohla bych bejt nechutně bohatá! .-D

edeltraut
5. únor 2015

@marsrutka Jenže tak žije dnes mnoho rodin. Protože kdyby čekali než ušetří na rezervu, tak vymřeme.... Tady u nás je dost velká zaměstnanost a platy dost bídné.... takže pokud si někdo pořídí dům nebo byt na hypotéku, tak ta "sežere" jeden plat a z jednoho platu se moc vyskakovat nedá...

roozenka
5. únor 2015

@anickajirka Aha, promin, ja to necetla cele. 😉 Ale uvidite, muze byt hur, ja vim, ze to mate na hrane, ale drzim palce. 🙂