Půjčka bez vědomí manžela

popoj
18. bře 2016

Ahoj. Jsem vdaná. Máme společný účet kam chodi manzelovi uz par let pravidelne jeho výplata a ze kterého vse platíme. Já ted nemam žádný příjem, budu dostávat az v červnu mateřskou.
Vzhledem k neshodám ve vztahu jsem došla k tomu, že si koupím auto, chci si na něj půjčit cca 150.000,- ale s manželem o tom nebudu diskutovat. Předběžne me s tim poslal někam. Takže se ptám zda víte kolik si muzu bez jeho souhlasu půjčit a zda je to vůbec mozne. Proste se sebrat a jít do banky, ja bez příjmu, jen s nějakým pravidelným jeho příjmem na společný účet, a vzít si tolik penez? Děkuji
PS abych nebyla úplne za mrchu, "jeho" auto, v jeho osobním vlastnictví (ne SJM) si koupil před svatbou, ale splaceli jsme ho ze společného pět let. Dnes to proti me používá, že je jenom JEHO.

renca1978
18. bře 2016

Ahoj myslim ze Ti nikdo nepujci.Nemas zadny prijem.A na uver v tyhle vysi je potreba dolozit doklad o vysi prijmu od zamestnavatele...☹

lady_giraffe
18. bře 2016

Ahoj, pracuju v nebankovní společnosti a pokud nemáš žádný příjem (ani tu mateřskou) tak můžu s klidným svědomím říci, že i kdyby měl manžel příjem 100tisíc, tak na Tvoje jméno Ti slušná firma nepůjčí ani floka...

hpaja
18. bře 2016

Také si myslím, že Ti bez příjmu nepůjčí banka nic.

tulikiss
18. bře 2016

@popoj pokud nemas prijem tak ti pujci jenom nejakej lichvar a dostanes se do poradnych s*acek, omlouvam se za vyraz ale jinak to nazvat nejde.... promin ale z ceho to chces platit kdyz nemas prijem, to jako prijdes domu s autem a reknes pujcila jsem si za tvyma zadama a ty ted plat... mozna manzel nepristupuje k tomu spravne ze ti auto nechce pujcovat,ale ty se chovas jako male urazene decko a tohle neni manzelstvi, takhle se chovaji dva dospely lidi co budou zachvilku rodice... pak se nedivim ze je takova rozvodovost..

davero
18. bře 2016

A kdyz ti nejakej lichvar pujci tak platit to budes z ceho? Za par mesicu mas byt mama tak bych rekla, ze misto delani naschvalu by ses mela zacit chovat zodpovedne a na neshodach zapracovat a ne vyvolavat dalsi....v opacnem pripade to odnese akorat dite

g_m
18. bře 2016

@popoj Banka ti nepůjčí, protože pro ně nemáš žádnou záruku splácení. Půjčí ti akorát nějaké supr společnosti, které tě dostanou na nehorázné dno pytle a auto jen obrečíš a třikrát přeplatíš místo toho, aby jsi z něho něco měla.
Jsem alergická na půjčky bez vědomí manžela či přítele. Přesně toto jsme řešili v blízké rodině a bylo to peklo. Žádná věc nestojí za to, co by tě pak čekalo. Jak to míníš vysvětlit manželovi? Hej, tak víš co, jsem si tady vzala půjčku a mám auto a ty jakožto jediný příjemce platu se s tím smiř a plať? A pokud máte neshody ve vztahu, tak nejhorší věc je řešit je půjčkou na kterou nemáš...

iveta93
18. bře 2016

Pokud si tak nerozumíte tak se rozveďte a nechovej se s prominutím jako dítě. Pokud nemáš žádný příjem nikdo ti nepůjčí a určitě ne 150 tisíc. Neříkam, že se manžel chová správně co se týče auta, ale tohle mi na truc přijde hodně přes čáru to se na mě nezlob.

luj89
18. bře 2016

Myslím, že bys měla v první řadě řešit problémy ve vztahu, v druhé řadě bych zapracovala na své finanční gramotnosti. Zkus se zamyslet nad tímhle:
1) Čemu prospěje podraz na manžela s tím, že si tajně vezmeš celkem vysokou půjčku?
2) Potřebuješ tak drahé auto, resp. potřebuješ vůbec auto zvlášť když teď nepracuješ? Já mám třeba parádní fabii za 50 000... (a to oba pracujeme).
3) Myslíš si, že je dobrý si brát půjčku, když nemáš příjem?

popoj
autor
18. bře 2016

Máte pravdu ☹ @tulikiss @davero @g_m

blahova_andrea
18. bře 2016

@popoj ještě tě jen poupravím...pokud teď nemáš žádný příjem, tak ani od června nebudeš pobírat mateřskou. budeš mít jen rodičovský příspěvek. 100% souhlasím s tím, co ti tu holky napsaly 😅

solinka1974
18. bře 2016

Moje zkusenost: predloni jsem chtela mobil na splatky. A chteli po me dodatek ke smlouve s manzelovxm overenym podpisem (ten o tom ale vedel, souhlasil, a podepsal). Ja bych taky nechtela, aby mi delal podpasovky za zadama...

luckylee
18. bře 2016

Takove veci na tajnacku vedou tak akorat k zaniku manzelstvi.My mame s muzem auto za 60tis,uver jsem brala na sebe a odchazi z meho uctu a nemam ani ridicak.Ale stejne by me nenapadlo ze kdyz on jezdi necim co platim ja tak ja musim taky neco takoveho mit.😀

luj89
18. bře 2016

@luckylee My to zase máme tak, že auto jsem kupovala ze svých úspor, je psané na mě, manžel nemá řidičák. A přesto o něm mluvíme jako o NAŠEM autě.

tulikiss
18. bře 2016

@popoj spis si sednete a vklidu si o tom vsem promluvte, zachvilku budete mit miminko a budete muset resit dulezitejsi veci, cim driv se naucite dobre komunikovat tim lip.. dite je pro vztah fakt zatez tak vyreste problemy jeste nez prijde protoze pak se to bude jenom zhorsovat.

blahova_andrea
18. bře 2016

my ani nejsme manželé, auto jsme kupovali v době, kdy já ani řidičák neměla, platilo se z mých úspor a kupované bylo hlavně kvůli příteli a "jeho" velké rodině a psané je na něj. nic z toho pro mě není důvod se vzájemně dohadovat čí to auto je. jednou jsme rodina a je jedno, kdo co vlastní, kdo co platí...prostě je něco potřeba, tak se to pořídí, je to jeden rozpočet...

nesnáším podrazy za zády, nesnáším lhaní v partnerství...pracovala jsem u exekutora, vím kam to všechno vede 😉

celé smýšlení zakladatelky mi přijde silně nevyzrálé, snad to celé bylo psané a vymyšlené v nějakém afektu, který už pominul a rozleželo se jí to. jinak to pro mě není mentalita hodná budoucí matky

magdalenax
18. bře 2016

Kdyby si můj manžel vzal půjčku na cokoliv bez mého vědomí, tak je okamžitě konec vztahu, to za prvé a za druhé, jít do takové půjčky s vědomím, že jsem těhotná a čeká mne pouze mateřská a rodičák, to je podle mého názoru neskutečná nezodpovědnost, to se na mne klidně zlob, je mi to předem jedno

luckylee
18. bře 2016

@luj89 no jasne.Cetla jsem spoustu pribehu a rad jak se nema verit ani vlastnimu partnerovi ale jednou jsem se rozhodla s nim stravit zbytek zivota a mit s nim dite tak si nebudu hrat na moje a tvoje co se tyce majetku a financi.☺

magdalenax
18. bře 2016

@luckylee Přesně tak. Souhlasím s každým písmenem. To, zda je budoucí manžel na stejné vlně se většinou projeví hned v počátku vztahu.
Ano, jsou manželství, když ona vydělává cca 50 měsíčně a on také, že to nějak neřeší, ale pak se to velice odrazí jak míček od rakety, jakmile dojde k rozvodu.....
Za mne - nedůvěra a nepřehled financí = malér ve vztahu

rainbow_x
18. bře 2016

Jako první mě napadlo: Co si to vůbec dovoluješ? Kdyby mi tohle udělal manžel, tak s ním okamžitě končím. Když by si vydělávala, tak chápu,ale jsi bez koruny a chceš aby to za Tebe platil manžel?? A ještě mu o tom neříct..Jsem divná, nechápu to.

magdalenax
18. bře 2016

@rainbow_x Já bych to nechápala, ani kdyby vydělávala

suzanna123
18. bře 2016

@blahova_andrea může pobírat mateřskou 😉 Jinak souhlas 🙂

monikagurthova
18. bře 2016

@popoj jestli mate problémy kvůli takové prkotine jako je auto, co az budete resit důležitější otázky ohledně miminka? A jinak jak tu zaznělo nevydelavas nepujci ti a za manzelovymi zády? To je podraz jako blázen. Raději si s nim promluv, přestane se chovat jako děti. Jednou jste manžele a je jedno jestli si auto pořídil před svatbou. Ja jsem taky dum koupila před svatbou a ani by me nenapadlo o něm mluvit jako o mem. Je nas a hotovo. Jednou jsme manžele a je to nas společný majetek, hypotéku taky platíme oba....

popoj
autor
19. bře 2016

To máte pravdu všechny co pišete, že co je ve vztahu je společne. Me by taky nenapadlo honit si triko co je či dokud to manžel opakovane nepoužil. Já taham nákupy atp a taky jsem se už naštvala. Nebudu čekat na smilování, ze mi ten svuj bourák půjči. Mateřskou dostávat budu a budu dostávat 30 tis. mesicne. To je na beton. @blahova_andrea
Nehlede na to ze mi za pul roku konci liska. Takže je to zhruba takto. To víte, že jsem si to představovala jinak.

karlajasmine
19. bře 2016

@popoj pokud nejsi zaměstnaná, mateřskou dostávat nebudeš.. A půjčka je akorát cesta do pekel. To chce spíš manželovi důkladně vysvětlit, jak se cítíš.

zandi
19. bře 2016

@popoj tak kasli na pujcku kde preplatis, pockej půl roku na lišku a pak si za svy kup auto. Chapu nastvani na postoj manžela, ale kdyz udelas podraz ty tak pak na tom nebudes morálně lip, ba naopak... Tak nakupuj jen pro sebe, jen to nutny...a az se manzel bude shnanet po jidle tak mu muzes rict, ze nakoupis az ti laskave pujci auto.

jamia
19. bře 2016

@popoj Ne že bych ti těch 30k nepřála, ale abys je dostala, musíš být v době nástupu na ni zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě. Aby ses lak nedivila jako paní https://www.modrykonik.cz/forum/materska-dovolena/zamitnuti-materske-dovolene-po-odpracovanych-556-dnech/

lenka5731
19. bře 2016

@jamia tak nevíme, jak to má zařízene. Třeba to má přes firmu svých rodičů, nic vyjimecneho 🙂

ivular
19. bře 2016

@popoj Zkuste manželskou poradnu - klidně i víc, než najdete tu, kterám vám "sedne".
Oni neřeší pouze rozpadající se vztahy, ale klidně i jen jedno téma, se kterým ti dva lidé nedokážou pohnout.
Jste manželé, musíte hledat kompromisy, ne se posílat někam..

blahova_andrea
19. bře 2016

@lenka5731 😲? To jsou desne sprostoty.slysim to prvne uplne me to vytocilo.to jako, ze jedna dela chudera pomalu jeste pri porodu, aby dostala par tisic a jina nepracuje vubec a pak si nejak nasolicha tolik? ! Hnus velebnosti ☹

Souhlasim s holkama.mluvte spolu, reste to, pockej si na penize z lisky a materskou a pak si kup co chces.ale pouzivej u toho rozum!!!

somalicats
19. bře 2016

@lenka5731 @blahova_andrea Aby dosáhla na PPM 30 tisíc, tak by musela (ať už ofiko nebo "v rámci rodinné firmy") mít průměrný hrubý příjem nastaven na cca 70 tisíc měsíčně... Takže té její pohádce moc nevěřím - kdyby měla rodinu, která jí to takhle "nastaví", tak by jí mohli z fleku dát auto, a ona by nemusela řešit půjčku "bez příjmu"...