Rozvod - vypsání

7. říj 2022

Potřebuji se vypsat, mít nějakou podporu. Budu se rozvádět, jsem na rd, mám dvě děti. Schylovalo se k tomu dlouho, dlouho jsme se snažili vztah spravit. Ale asi málo. Nestačilo to. Začalo to krátce po narození prvního dítěte. Já jsme byla občas náladová - unavená, nic jsem nestíhala. Manžel v práci, doma nepomáhal. Asi v roce malého jsem zjistila, že si píše s kolegyní. Vyříkali jsme si hodně věcí a pokračovali ve vstahu. Jenže přesně za rok jsem zjistila, že ne jen že nepřestal, ale že si posílají intimní fotky. Par dní na to jsem našla na testu 2 čárky. Bylo krátce před Vánoci, po vánocích covid. Zůstala jsem, ale několikrát jsem si říkala, že jsem měla odejít hned. Jenže jsem kvůli dětem doufala, že to spravíme. Vždycky jsme si promluvili. Manžel změnil práci. Čas plynul. Občas to bylo lepší, občas horší. Ale fakt jsme si uměli udělat pěkné chvilky (bohužel jen chvilky). Posledních pár měsíců bylo lepších. Říkala jsem si, že konečně bude dobře. Jenže. Včera z manžela vylezlo, že bere antidepresiva, proto to bylo lepší. Ale pár dní mu nezabírají (nebo co). Každopádně zjistil, že ta jeho bývalá kolegyně, se kterou si psal má přítele a jeho to rozhodilo tak, že jsme po diskuzi dospěli k rozvodu. Vlastně se mi přiznal, že deprese má asi z té kolegyně. Pochopila jsem, že se do ní zamiloval, jen si to nepřiznal. Já jsem zabty roky, co to řešíme nějaká otupělá. Asi jsem to i čekala. Ale vůbec netuším, jak to říct dětem. Budeme se stěhovat, musím nastoupit do práce. Pravděpodobně i syn změnit školku (to mi vadí nejvíc). Děti přijdou o všechno... Vůbec netuším jak se k tomu postavit, jak s dětma pracovat, aby jim to co nejmíň ublížilo. Protože jim to ublíží 😢

lv
8. říj 2022

Co poradna? Pomůžou vám se rozejít tak, aby to co nejmíň ublížilo dětem.

merope
8. říj 2022

Pokud má přítel deprese z kolegyně, co si našla někoho jiného, tak proč je tam nutnost rozvodu? Protože on s ní zjevně skončil, jenom netuší, co a jak dál.

Určitě bych zkusila manželskou poradnu. Co psycholog, ke kterému chodí partner? Nebo nikam nechodí, jen bere antidepresiva (asi nejhorší způsob léčby problémů)?

ilonne
8. říj 2022

Také jsem pro poradnu.

biedronka10
8. říj 2022

Úplne si nemyslím, že jste zralí na rozvod. Podle mě moc ukvapené a bez společného boje.

jola777
8. říj 2022

Jak s dětmi bych se poradila s psychologem, klidně jen online.

Moc nechápu diskutující které píší že to není na rozvod. On ji podváděl delší dobu a asi se i dokázal zamilovat když teď musí brát antidepresiva..... Já bych s takovým mužem teda žít nemohla, už bych mu nikdy nedůvěřovala a nedokážu si představit že bych s ním měla třeba spát...

biedronka10
8. říj 2022

@jola777 podváděl?? Asi čteme každá jiný příspěvek. Jako já jsem zrovna typ člověk, ktery má na nevěru dost ostrý a pozlvazuju to za objektivní divoké k rozchodil a rozvodům. Ale tady to nevypada úplně na typickou neberu. Jasně byla tam nevěra virtuální, ale ta co jsem pochopila dávno skončila, jen on najednou začal mít problémy sám se sebou. A tam jsou spíše psychické problémy. Jestli nechtějí ani jeden, tak samozřejmě není o čem, ale jestli jen žere AD a je v depresích, tak se tam může reflektovat i něco jiného že touha po slepici z práce. Může to být velice vyhoření atd. Na to má bohužel právo každý a měl by ti pomocí psychologa a druhého partnera zpracovat a překonat. Prostě si nemyslím, že je dobré hned takhle hodit flintu do žita a to jak říkám, nevěru odsuzuju v jakékoliv forme.

martinka_33
8. říj 2022

@biedronka10 ale no ták, ty vážně věříš, ze to je platonická láska? A to.mi říkají, že jsem naivní... No zjevně ne tak moc. Nevěra se nepřiznává když dotyčného nečapne manželka v pelechu s milenkou. Tohle na rozvod je... Nebo ma co? Žít s volem, kterej se zabouchnul jinde a sice zustal s rodinou, ale musí brát antidepresiva, aby to zvládnul? Chudák ženská 😥

jola777
8. říj 2022

@biedronka10 Virtuální nevěra která skončila tím že on tu druhou ženu miluje... Tuším že tam bylo víc, přiznal ale jen to co "musel".

orchidis
8. říj 2022

Každá rada drahá... podvedl tě s ní? Ano, psali si, zamilovali se do sebe. Krásný...
To ale nic nemění na tom, že by možná šli od sebe po dvou dnech reálného vztahu.

Ona má přítele - je citově zainteresovaná jinde, on si evidentně aspoň někam zašel pro pomoc.

Máte dvě malé děti.

Přestaňte blbnout, sedněte si, ať vyloží karty na stůl a jděte k párovému terapeutovi.
Dejte tomu pár měsíců. Dejte si deadline, ale ruce pryč od zbrklých řešení.

A zvažte dobře jednu věc... rozvod vás samozřejmě finančně setne. To je jasný a je to tak vždy. Znám dva páry, kde si tohle uvědomili zavčas, vzali děti, odletěli na měsíc do tepla, od všeho se odstřihli a vrátili se noví lidi. Zrestartovaní, uvolnění, uklidnění a s urovnanými plány a myšlenkami.

Jo, vyplemcali si na to všechny úspory, ale není to lepší než zchudnout při rozvodu a psychicky na tom zlikvidovat navíc ještě děti? Zkus tuhle variantu wellness dovolenky aspoň připustit. Ve finále byste na tom mohli všichni dost "vydělat".

autor
8. říj 2022

Všem děkuju za odpovědi. U nás je už bohužel jasno. Manžel poradnu nechce - dle něj to už nemá cenu. Trvá to už moc dlouho. Prostě je konec a je jedno jestli to byla "jen" virtuální nevěra nebo něco víc.

@orchidis Tohle je krásný, teoreticky, ale u nás už nemožný 😢 on už nechce...

lv
8. říj 2022

Poradnu jako mastroj, ka se rozejit v klidu tak, aby to nezasahlo prilis děti, to jsem psala, ne zachránit vztah

autor
8. říj 2022

@lv ano, to mě původně vůbec nenapadlo a nejspíš tam půjdu aspoň sama