Děti a škola. Dáte je na poslední měsíc?

zdrivana
2. kvě 2020

Ahoj,
chtěla bych vědět Váš názor, zda pustíte děti do školy, někde je psáno 11.5 někde zase 25.5?

pajula123
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajula123
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajula123
4. kvě 2020

Tak znova, vložilo se třikrát a omylem jsem smazala vše:

pajula123
4. kvě 2020

@alcar mám chronicky nemocného bráchu, má docela problém se dostat k doktorovi, což by mohl být problém. Ale tak vymýšlí si a knikaji jenom učitelé, že?

ilonne
4. kvě 2020

@alcar Co není v pořádku? Že budou dále distancne učit a budou za to brát plat? To snad nemyslíš vážně? Budou normálně odvádět svoji práci. A za odvedenou práci snad každému náleží mzda. To doufám rozporovat nechceš. Pokud budou na neplacené volbu, nebudou dělat nic. Pak ano, je to v pořádku. Ale nemůžeš chtít, aby vedli distanční výuku zdarma.

puhelin
4. kvě 2020

@pajula123 Muj prakticky lekar od vyhlaseni nouzoveho stavu zavrel vsechny ordinace (ma 3, na vesnicich, stridal se po dnech). Funguje po telefonu, e-neschopenkach, e-receptech a pokud uzna za vhodne, vyjimecne jede k pacientovi domu. A stale pobira za kazdeho sveho pacienta pausal a uctuje si svoji distancni praci. Taky bych na neho mohla nadavat, ale nebudu. Je skvely, dobry diagnostik.

alcar
4. kvě 2020

@ilonne pokud je ucitel v riziku, tak at je na NV tak, jak se to pise v narizeni.

alcar
4. kvě 2020

@puhelin vyrizuje jen nezbytne nutne pacienty a tech je urcite mene, nez obvykle, takze prichazi o hodne. Ale to asi vsichni soukromnici, nejen ambulantni lekari.

ilonne
4. kvě 2020

@alcar Čti pořádně, na NV má být v případě, že mu ředitel nedokáže zajistit ochranné pomůcky nebo nemůže vést distanční výuku. Jak má podle tebe probíhat distanční výuka, když dopoledne budeme ve škole se svojí skupinou děti? To se mají děti, které budou doma, přestat učit? Pořád jsi mi neodpověděla na otázku? Takze má být na NV a tom případě nedělat nic? Nebo si představuješ, ze bude na NV a dále bude odvádět svoji práci, tedy distancne učit?

alcar
4. kvě 2020

@ilonne ctu poradne. O distancni vyuce tam neni nic.

ilonne
4. kvě 2020
ilonne
4. kvě 2020

@alcar nectes pořádně, je to hned nahoře, str. 5.

78marcela
4. kvě 2020

@alcar kdo chce psa bít..pak ale nemá cenu diskutovat. Je škoda, že jsou lidi, co berou učitele jako protivniky. Mně už tyto krátkozraký názory kupodivu ani nevytaci...
To je stejný jako kdybych řekla, zdravotní sestry dělají houno, měla jsem dědu v nemocnici, bez ruky, bez nohy. Dali mu na stůl pomeranč, ani mu ho neoloupali, a jak si ho asi může sníst, když nemá ruku...vždy když tam byl, měl okamžitě dekubity za dva dny. My ho měli doma dvacet let a nikdy je nemel. Tak za co dostávají plat, když tam jen sedí a pijou kafe a ten člověk jim je úplně jedno...
A házím všechny sestry do stejného pytle? Nehazim. Jsou i ty, co svou práci dělají s láskou a dělají ji dobře. To je tak všude.
Zrovna dnes mi řekla kolegyně, že závidí všem, co jsou doma na 80%. Práce jak nadrbano, opravování, chystání, učení se novým věcem, programům, příprava videokonferenci, a doma dvě děti za zadkem.
Teď jsem přijela z práce. A jdu teď chystat věci na druhou práci. Naštěstí mám tu babičku na hlidani. Není to žádná sranda. A že nechci vystavit riziku sebe ani děti..kdyby se mi něco stalo, skončí děti v decaku. Neměl by se o ne kdo postarat. Jsem riziková ve třech bodech. Bohužel. Takže tomu nechci jít naproti a budu ráda, když budu moct dál dělat distancne,i když by pro mě bylo jednodušší strčit děti do školky a jít do práce.

alcar
4. kvě 2020

@ilonne ok, sorry. Takze je jasne, ze NV mit opravdu nikdo nebude. 😁 Takze se vracime k tomu, co tvrdim od zacatku. 😁

alcar
4. kvě 2020

@78marcela muzes si vzit NV a nedelat nic, kdyz ti to tak vadi.

78marcela
4. kvě 2020

@alcar když mi vadí co?

ilonne
4. kvě 2020

@alcar Pokud příjmu tvou zvracenou logiku, tak učitel na HO má odvádět distancne učit a nemá za to pobírat mzdu? Protože toto od začátku tvrdíš.

alcar
4. kvě 2020

@78marcela to distancni uceni

hojda
4. kvě 2020

Tak u nás v práci se třeba taky bere ohled na rizikové skupiny: Zaměstnanci, kteří nevykonávali práci v zaměstnání z důvodu individuálního zvýšeného rizika (60+, chronické nemoci, péče o handicapované). Když můžou být na HO, tak prostě jsou na HO.

alcar
4. kvě 2020

@ilonne tak v prve rade ma ucit ve skole.

78marcela
4. kvě 2020

P
@alcar a koho když jsou zavreny?

ilonne
4. kvě 2020

@alcar A kdy konečně pochopíš, že to teď není možné? A od 25.5. omezené. Navíc i jiné firmy posuzují rizikové zaměstnance a ti jsou více na HO.

alcar
4. kvě 2020

No nic, verejny lync ukoncuji. Jiz jsem se vyjadrila. Je-li ucitel v riziku a nemuze jit mezi zaky (mysleno zaky 1.st, pro ktere je urceno otevreni skol), tak at je doma na NV. Za tim si stojim. Tecka.

hojda
4. kvě 2020

@alcar A kdo bude učit ty děti, které zůstanou doma?

alcar
4. kvě 2020

@hojda treba ucitel, ktery pujde do prace misto nej? 😁

pajula123
4. kvě 2020

Je mi z celé té situace kolem koronaviru fakt smutno, co vše z lidí vyplouvá na povrch. Na začátku všichni drželi při sobě, ale pak umřelo jen "moc málo" lidí. Postupem doby se objevilo tolik nenávisti, závisti, udavačství... Udame souseda, že kouří na balkoně bez roušky. Zavidime podnikatelům, že dostanou za nic 25 tisíc korun a žijí si kralovsky. Zavidime učitelům, že si doma válí šunky za sto procent platu. Nenavidime důchodce, protože se kvůli nim musíme omezit a však co, však stejně jednou umřou. Dalo by se pokračovat do nekonečna. Tohle nepobiram. Zdravý rozum umřel na koronavir jako první.

pajula123
4. kvě 2020

@alcar a který učitel půjde místo něj?

alcar
4. kvě 2020

@pajula123 asi zadny, na deti se vykaslem. Budeme ucit online do konce zivota.

ilonne
4. kvě 2020

@alcar vzhledem k tomu, že třídy jsou málokde 15ti clenne, tak se děti budou dělit. Nevím, kde k nim chceš sehnat pedagoga. Nezlob se na mě, ale to na čem trvas, není názor, ale vynucovani si hračky malým dítětem. Nemá to logiku. Někdo musí nadále vést distanční vzdělávání a kdo to asi bude?

pajula123
4. kvě 2020

@alcar myslím to vážně. Který ucitel bude volný, když nerizikovi budou učit a rizikoví zůstanou doma?