Děti a škola. Dáte je na poslední měsíc?

zdrivana
2. kvě 2020

Ahoj,
chtěla bych vědět Váš názor, zda pustíte děti do školy, někde je psáno 11.5 někde zase 25.5?

78marcela
4. kvě 2020

@alcar koukni, počítej se mnou. Průměrná třída má třeba 28 děti. Takže se rozdělí na dvě skupiny dětí. Nepřijde třeba pět dětí, takže vzniknou tři skupinky. Doposud to ale učil jeden učitel. Teď nemůže, protože se nesmí střídat. Takže jednu skupinku bude učit učitel, druhou třeba asistent. Třetí, ty děti, co zůstaly doma, bude učit rizikový učitel. Bude zmatek, chaos, protože není tolik asistentů ani učitelů..

alcar
4. kvě 2020

@pajula123 ja myslim, ze tam zbyde jeste hodne ucitelu, treba z druheho stupne, kteri by to mohli delat, ne? Nebo to zase nejde? 😀

ilonne
4. kvě 2020

@alcar učitele z 2.st opět učí distancne.

alcar
4. kvě 2020

@ilonne takze to zase nejde. Ach boze... To uz je fakt groteska. 🙈😂

shaun40
4. kvě 2020

@alcar Co ti ty učitele provedli? Me připadá že ich platíš ze sve kapsy. Nevadí ti náhodou i stovky lidi kteří jsou jako ja nyní doma za 60%?Já třeba nedělám vůbec nic a stát me plati.Válim se na zahradě. Děti mají online výuku tak je to pro me bez práce.A vedle sousedka je číšnice a přes kurzArbeit bere 75% a taky nic neděla.Děti nám učí učitele za 100% to je snad v pořádku.
.

ilonne
4. kvě 2020

@alcar podívej, já budu mít 15ti clennou skupinu děti, jenže ještě v dalších dvou třídách učím Aj. Ovšem do jiných tříd nemůžu. Navíc v té jedné jich je 20. Jsme malotridka, takže samozřejmě i nadále povedu odpoledne z domova distanční vyuku. Na druhostupnove škole předpokládám, že by moji výuku Aj převzal jiný kolega, třeba právě angličtinar z 2.stupne - z domova.

alcar
4. kvě 2020

@shaun40 jezis, tys tu fakt chybela 😂

alcar
4. kvě 2020

@ilonne tak pokud to budes mit takto, tak je to v poradku. 😉

78marcela
4. kvě 2020

@alcar kdyby se někdo vykašlal na děti, tak by si spousta učitelek, protože jsou také matky, vzala OČR, byla doma v klidu na 80%, nemusela nic řešit..ale nikdo se na ty děti nechtěl vykašlat, naprostá většina učitelů se snaží i s dětma za zadkem...ale prostě, některým lidem bude pořád všechno malo, vid.

Hele, když jsme u těch zdravotníků.. Před 10 dny jsem si našla v prsu bulku. Okamžitě jsem se chtěla objednat na mamograf. Sice mi dali termín za dva týdny ale s tím, že si mám donést žádanku od praktického lékaře nebo gynekologa. Ani jednomu se nemůžu dovolat. Takze jsem zvědavá jestli mě vyšetří. Takže mám teď nadávat na bandu doktorů, co se doma válí šunky a nic nedělají? Podle tvé logiky asi jo, ne?

hojda
4. kvě 2020

@78marcela Myslím, že se jde objednat i bez žádanky, ale pak si to hradíš sama.

78marcela
4. kvě 2020

@hojda nejde. To jsem chtěla, ale to jde jen u prevence a na tu by mě objednali třeba až za pulroku

alcar
4. kvě 2020

@78marcela tak kdyby na 80%...to je az ted. Zacalo to na 60%, tak to si kazdy ucitel jo rozmyslel, jestli nebude lepsi tem deckam posilat ucivo emailem. To da rozum. Kdyby mohla sestra z JIP vykonavat praci z domu za 100%, tak by to taky udelala.

ilonne
4. kvě 2020

@alcar Takže jsme se dostali k tomu, že je v pořádku, že učitel dopoledne bude s jednou skupinou děti a odpoledne bude učit další skupiny děti. Ale k překvapení všech i ten učitel má rodinu a domácnost, kterou musí obstarat..... Podle mě toto v pořádku není, nicméně ty děti a jejich rodiče nenechám "na holičkách". Podotýkám za mzdu za 1 úvazek...

78marcela
4. kvě 2020

@ilonne je to marný, je to marný, je to marný...no nic, jdu dělat něco rozumnyho.

alcar
4. kvě 2020

@ilonne pak ti tleskam, protoze patris k tem, co nevymysli vymluvy, ale zpusoby, jak to udelat.👍 Hodne stesti. 😉

alcar
4. kvě 2020

@78marcela jj, presne tak. S nekterymi uciteli to je fakt marny. 😀

78marcela
4. kvě 2020

@alcar hele, ještě dodatek. Aktuálně na školách chybí 6000 učitelů. Průměrný věk je 48 let. Do tří let jich bude chybět 10tisic, až odejdou další do důchodů.
Děláme hovno, ve 12 jsme doma, pořád pijem kafe a máme tři měsíce prázdnin. A ještě za královský peníze, co se nám furt pridavaj.
Přesně takový lidí, jak jsi ty, co všemu rozumí, ty potřebujeme. Pojď se přidat mezi nás.

hojda
Autor odpověď smazal
Zobraz
hojda
4. kvě 2020

@78marcela U nás už berou na první stupeň i bez pedagogického vzdělání. Hlásil se i policajt🙂. Oběma mým dětem odešla učitelka v pololetí na mateřskou a sehnat náhradu byl problém. Našel se pouze jeden učitel a ve druhé třídě učí asistentka, ale máme štěstí, je super a zvládá to perfektně!

alcar
4. kvě 2020

@78marcela ne, dekuji, nechci. Mam rada svou profesi, kterou vykonavam v nepřetržitém provozu, bez moznosti HO a tri mesice prazdnin nepotrebuji. 🙂

iulia
4. kvě 2020

Můj zaměstnavatel bude pěkně naštvanej, když ty školy otevřou🙂

78marcela
4. kvě 2020

@hojda to je docela síla 😕 a bude hůř

78marcela
4. kvě 2020

@iulia proč? Kdo je tvůj zaměstnavatel?

gajdosovag
Autor odpověď smazal
Zobraz
gajdosovag
4. kvě 2020

@alcar Nechci se nikoho zastávat, jsou určitě dobří a svědomití učitelé a učitelé kteří na to dlabou, tak jak je to ve všech profesích.
To víš, že mě taky štvalo, že od začátku každý doma HO, nebo na placeném volnu a my musíme být nonstop v práci, riziko neriziko, ochrana neochrana, ráno jsem jezdila úplně mrtvým městem, všichni doma... mám na syna očr, ale čerpám ho jen pár dní v měsíci kdy opravdu nemůžu do práce, (nemám za sebe v práci náhradu bohužel), tak se musíme s mužem odstřídat on dělá nonstop na 4 směny, kolikrát se nemůže ani pořádně vyspat po nočních, je to náročný...
Chvílema jsem si říkala jaký by to bylo super být jako kámoška (policajtka) celou dobu na chalupě na 100% platu, jako můj otčím v běžné firmě na 100% platu nebo jako učitelka zadat pár úkolů a mít veget... no a pak jsme třeba zjistili, že celá naše škola šila roušky, všichni učitelé, družinářky, kuchařky, neflákaly se...
Syn je prvňáček, jeho učitelka je suprová, on jí miluje a tak to má být. Sama má synka v první třídě (mohla by být klidně na očr /nebo možná i je), přesto si vždy našla čas pochválit každý výtvor který jsme jí nafotili, poslat dětem přání k narozeninám, svátkům 🙂 děti jí můžou v určenou dobu zavolat, my můžem cokoliv prokonzultovat...

78marcela
4. kvě 2020

@gajdosovag to je moc hezký..👍

rosa106
4. kvě 2020

@alcar Tak určitě mohou tito učitele nadále pracovat z domu a připravovat učivo pro děti, co do skol nepůjdou. Někteří také učí online...

ilonne
4. kvě 2020

@gajdosovag A tak by to mělo být a věřím, že to tak funguje ve většině případů. Díky za tvůj příspěvek.

hafika
4. kvě 2020

@gajdosovag Přesně, ne každý učitel na to dlabe. Syna učí dvě učitelky, třídní a učitelka na AJ a prvouku. Obě sice neučí on-line, ale je vidět, že jim příprava dá dost práce. Třídní píše i řešení obtížnějších úkolů, aby se rodiče nezasekli, píše úvod pro děti, protože jí chybí, vzorové výpočty v matice. Ač není vůbec technicky zdatná, chtěla i třídnickou hodinu on-line, ale rodiče neměli zájem. Čím jsme doma déle, tím jsou zadání úkolů delší a podrobnější, aby to rodiče zvládli. Začala i přidávat tipy na on-line procvičování, vybírá si pravidelně sešity. Přitom se doma učí s dítětem na 1. stupni. Druhá učitelka píše ještě větší romány, dává tipy na úkoly navíc a on-line procvičování pro rychlejší žáky. AJ i prvouku/přírodovědu učí ve více třídách, o to více času jí to musí zabrat. A doma má školkáčka a dítě na prvním stupni. K tomu obě učitelky jezdí min 1 den do školy, kde uklízí, řeší organizaci ap.
Ale je pravda, že třeba jiné třídy to zdaleka tak podrobné nemají a mají jen třeba výčet cvičení, a to může být horší. Ale i tak si učitelky vybírají sešity, nebo si nechávají některé úkoly ofocené poslat na kontrolu.
@alcar Přijde mi to jako taková závist, že kdo je doma, musí se flákat. Ale sami si to nikdy nevyzkoušeli, jaké to je, že to vlastně není vůbec žádná sranda (v režimu částečné home office jedu už 4 roky a těším se, až to kvůli dětem potřeba nebude). Je to asi tak stejné, jak někteří závidí zahraniční služební cesty, kam všude se lidé podívají, mají diety... Ale nevidí, že tam člověk často pracuje mnohem víc než obvykle, je to určité vypětí, nepohodlí na cestách a obvykle není moc čas někde courat. Ano pro některé obchodníky to může být tak trochu dovolená, ale řada lidí jezdí něco zprovoznit, opravit, a to už taková sranda není.

shaun40
4. kvě 2020

@hafika
@gajdosovag Moc vám děkuji že si někdo zastal učitele. ☺