V první třídě do 12:30. Není to dlouho?

veronikajanova
5. zář 2019

Můj syn nastoupil do první třídy. Dostal rozvrh a popravdě mě šokovalo, že jeden den v týdnu mají do půl jedné. Máte to tak všichni? Přijde mi to zbytečně dlouho pro prvňáčka...

zelenaesmolda
6. zář 2019

@denny27
ja bych zase rekla,ze zacit se ucit cizi jazyk az ve skole je pozde...

zelenaesmolda
6. zář 2019

@tifanyt
tak ja nemam nic proti tomu,ze se aj uci od prvni tridy,naopak jsem zastance toho,ze cim drive tim lepe ale vadi mi styl vyuky...

lucifereeek
6. zář 2019

ano, taky mají jeden den do 12.30

mirka_ch
7. zář 2019

Dcera, teď druhá třída, měla v první 21h, tuším, že úterý měla 5. Neřešila jsem to, teď má ty pětihodinový dny tři, zbývající dva dny po 4h.. Dávala a dává to dobře..

tifanyt
8. zář 2019

@zelenaesmolda Ten je ale v každé škole a u každého učitele jiný...je mi líto, pokud máte špatné zkušenosti, ale starší dcera (ve 3.třídě) má učitelku bezvadnou a učí se přesně tak, jak bych si u dětí představovala.
Neházela bych všechny do jednoho pytle

vera_vila
10. zář 2019

@veronikajanova ano, máme to stejně, 1 den mají navíc půlenou hodinu angličtiny (hrou)

gabriellkas
12. říj 2023

U kámošky ve Francii jsou děti ve škole do 17te h. Mezi tím tedy volno 2 h na oběd a odpočinek. To tady v ČR je to pohoda... Větší děti tam jsou třeba od 8 do 18 Dcera je také v 1.třídě. Je to pro ni náročné. Je adhd + silná porucha soustředění. Je to na ní dlouhé... Teď jsme byli u lékaře a museli doma doplnit 3 hod co promeskala. A tedy kdybych byla učitelka tak si to hodím. Co ona dělala u toho stolu... Ruka sem noha tam jak jehly v zadku + povídání zpívání. No snad to ve škole nedělá....🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Jinak my máme 1x v týdnu 5 h. Jinak 4h. 2x denně ČJ, AJ 1x týdně. Držím palce ať to zvládnete.

iva_kucerova
12. říj 2023

@veronikajanova Měli jsme to taky tak. Ve druhé třídě už třikrát do jedné, ve třetí každý den, ve čtvrté už do půl druhé. Za mě se toho chce po dětech moc a nesouhlasím s tím. U nás mají deváťáci třikrát týdně odpoledku do čtyř. Dcera bude brzy chodit domů později než já z práce, hrůza.

pospis
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
14. říj 2023

@gabriellkas Tak on v ČR je zase problém v tom, že mnoho dětí je od 8 ve škole, pak jde do 17 do družiny a pak ještě musí sedět hodinu-dvě nad úkoly, protože v družině si je dělat nesmí. To mi přijde ještě šílenější.

krisstina93
14. říj 2023

U nás měli v první třídě 4 dny po 4 hodinách a jeden den pět hodin. Ve druhé třídě měli 3 dny po 4h a 2 po 5h. V třetí zas o hodinu víc a v jeden den mají navíc ještě kurz aj, takže hodin 6 v kuse.

vladienka
14. říj 2023

Tak dcera ma v prvej triede 2x 5 hodin a 2x anglicke konverzacie 13:10-13:55 🤷🏻‍♀️ vobec mi nepride unavena alebo ze by toho bolo na nu moc.

veronicka89
14. říj 2023

Syn ma casto do 11:25
Pak 1x do 12:30
Ale treba v utery ma do 11:45 pauzu a pak jeste odpoledne do 15:30 - 2vyucovaci hodiny....

A k tomu ma 3 dnech hned navazujici krouzky takze je ve skole +1h

gabriellkas
15. říj 2023

@merope u nás údajně v družině můžou. V praxi zatím neovereno. Zatím vyzvednu dceru ve 4 a úkoly děláme doma. Dcera je ve škole už od půl 7. Jelikož já musím do práce. Je to pro ně dlouhé. Ve čtvrtek nebo pátek už bývá unavená. Musí si zvyknout prďolky naše. Jinak to bohužel nejde

sayast
15. říj 2023

Mam doma prvnacka a jednou ma do pul druhe a jednou do pul jedne. Zbyle 3 dny do pul 12. Ukoly teda prehnane nemají. Synator to nese dobre

hanicka_k
15. říj 2023

Koukám, že se tu odpovídá na staré vlákno, ale dcerka má v první třídě dvakrát v týdnu do 12:30 hod. Bohužel je každý den v družině už po 6.hodině (pracuji od 6:30) a dvakrát v týdnu má kroužek, takže domů chodí v tyto dny v 16:45, resp. 17:00 hod. Zatím to dává dobře, tak uvidíme....

marketa11112
Autor odpověď smazal
Zobraz