Stále odkládám další těhotenství z důvodu pohodlnosti

kecalka2
13. čer 2017

Ahoj maminky,snad tu nebudu za špatnou mámu,jdu se sem spíš vypsat zda jste to měla některá stejně.Hrozně závidím ostatním maminkám tu touhu jít do dalšího těhotenství,jak se těší,mají dvě děti a přáli by si další...Já to tak vůbec nemám :( Mám dvouletého synka,vždy jsem si přála děti od sebe 2-3roky.Ale člověk míní,osud mění.Zkrátka se na další těhotenství vůbec necítím.Ani to první jsem nějak neprožívala,spíš mi to vadilo,že by to pro mě bylo nejkrásnější období se říct nedá.Jsem ráda že jsem šla do toho prvního jako relativně mladá(23let když jsem rodila)Jinak bych to snad taky pořád odkládala.Hrozně jsem si zvykla na to,že syn už se sám zabaví,spí celou noc,já mám večer takovou tu pohodičku.Nemusim kojit,můžu do víru velkoměsta a další těhotenství by mě zas naboural můj společenský život.Jsem konečně po dvou letech na své původní váze,kterou jsem si vydřela a ted zase začít od znova...Jsem z toho neštastná,možná vám připadám jako sobec.Nikdy jsem nechtěla jedináčka ale ted nevím jestli se mi do druhého dítěte bude vůbec někdy chtít.Bojím se,že čím víc to budu odkládat,tím méně už nebude chtít zažít znovu ten kolotoč kolem miminka,kojení,časté buzení.To mi v okolí rodily tři kamarádky a miminko mi nějak nic neříká.Pochovám si ho,ale zas ho ráda vrátím,že bych z nich byla nějak odvařená se říct nedá :( U syna jsem si mateřství taky začala naplno užívat tak od roka,kdy začínal chodit a dali se s ním dělat různé lumpárny.Měly jste to některé taky tak a změnilo se to nebo jste zůstaly u jedináčka?My jsme i plánovali před 3 měsíci,snažili jsme se z toho asi dva,nevyšlo to.Občas mám takové záblesky že bych do toho znovu šla ale pak si to zas vybavím jaké to bylo a nechávám to být.Doufám že tu nedostanu vynadáno,docela mě to trápí

lv
13. čer 2017

Netrap se, nač. Já po 3letém rodičáku šla do práce, a lup hned jsem zas toužila po miminku. Myslím, že mi dcerka stačila a AŽ jsem ji nemohla mít pořád u sebe, musely jsme být odloučené, spustilo to touhu po dalším dítěti.

kecalka2
autor
13. čer 2017

@lv Taky jsem si říkala že se to třeba upraví až půjdu do práce.Já se ale momentálně vrátit kam nemám.Musela bych hledat novou práci.Ted budu štastná že jí třeba najdu,a pak jim zas oznámím že jsem těhotná.Moc si to plánuji,to bych asi neměla.Původně jsem chtěla navázat rovnou na rodičák abych pak nemusela na další rodičák po pauze v práci

anetka1701
13. čer 2017

a jako co? Tak budeš mít jenom jedno 🙂 Znám i maminky, co si pořidili druhé jen kvůli tlaku okolí a už toho trpce litují... Myslím že to, že společenská konvence nařizuje mít dvě děti (v ideálním případě holku a kluka) ti může být ukradené a řídit by ses měla vlastním pocitem a tím, co opravdu chceš.

Pokud budeš vychovávat syna s rozumem, bude mezi dětma a nebudeš z něj dělat rozmazlenýho jedináčka, tak bude stejný jako ostatní děti a nemusíš se trápit...

arwen_arina
13. čer 2017

Nenut se do dalsiho, navic deti od sebe takto malo je asi fakt masakr:( taky budu mit jedinacka, milovaneho a rozmazleneho🙂 ale dalsi asi uz ne🙂 nebo az moji holce bude tak deset🙂

pincola
13. čer 2017

@kecalka2 Já mám dvě a chtěla bych i třetí. Myslím na to každý den. A zas závidím tobě😀 I kdybych to třetí měla, vím, že se mi zas bude stýskat po bříšku a po kojení, po miminku..po tom všem. Já bych zase chtěla pocítit to, co ty. Mít dost.

Pokud se na druhé necítíš, tak se do toho nehrň. Třeba jste už kompletní a má to tak být. Nebo se to ještě změní. Není mít špatné jedno děcko, pokud to tak chceš. Intuice vždycky správně napoví. Každá jsme jiná🙂

lv
13. čer 2017

Já práci taky hledala, měla novou a otěhotněla jsem za rok.

odula
13. čer 2017

@kecalka2 ja to úplně chápu, takhle jsem odkladala třetí 😀 a byla jsem blbá, protože po šesti letech zase do plen... 😒 ale jo, je to náš miláček. Každopádně všechno ma svoje pro a proti. Znám maminu, je ji 23, před dvěma týdny porodila třetí dítě. Ma je pěkně po roce a pul, za rok a půl byde mít čtvrtý a v 25 "splněno" 😀 (vždycky chtěla 4 děti). Říká že ji to vyhovuje, starší už si spolu hrajou, ona je prostě zvyklá na ten kolotoč a za pár let vypne a bude. Az bude v mym věku, bude nejmladšímu min. 10 let. A vidíš, ja mam osmimesicniho caparta. 😀 ale zase si to naprosto dokonale užívám. Druhý a třetí (a další 😉) totiž není takovej šok, jako to první, člověk uz je navyklej na určitou zátěž a uz spoustu věcí ví a umí. Ale jestli se ti prostě nechce tak to neřeš. . Ať se rozhodneš jakkoliv, nedeptej se tim. Druhý by bylo určitě v pohodě a s prstem v nose, pže jsi profík a ty roky kdy nemůžeš "virit" utečou jak voda (a jestli jsi makala na postavě určitě bys mohla cvičit i v tehu) , na druhou stranu mít jedinacka není žádný faux pas 😎

obla
13. čer 2017

Já to odkládala 9 let ..
až teď opravdu cítím, že je ten vhodný čas. Mlaďas odrostl, je plně samostatný, už je raději venku s kamarády.
A najednou si nedokážu představit, že je tohle konec a já už se musím smířit s tím, že mě bude potřebovat míň a míň.
Nadruhou stranu nejsem hříčná z toho, že budu muset opět absolvovat některý ty protivný fáze. Mladej byl hodný, šikovný a pohodový dítě. Představa, že mám uřvanýho usurpátora mě taky děsí..
Ale to všechno převažuje ta touha.
Takže nebojte, ono vše má svůj čas.

arwen_arina
13. čer 2017

@odula taky jaem si na malou pockala az po tricitce a nelituju, do tricitky jsem byla nedospelej blazen🙂
Ja bych urcite nekdy chtela jeste jedno,i kdyz doktori uz nedoporucuji...ale ne hned,dost trpim doma na materske,potrebuju mezi lidi...ale vim,ze s mym pristupem by byl salamista i ten druhy,tak by ti asi bylo i v klidu🙂

odula
13. čer 2017

@obla třeba bude mimino úplně na pohodu 😉

obla
13. čer 2017

@odula i kdyby ne, bude přeci MOJE 🙂))

odula
13. čer 2017

@obla no ne, tak že prej urvanej usurpator. Třeba vůbec ne. 😉

makronka222
13. čer 2017

Mam 1 a taky to tak zustane. Chtela jsem 3... ani napad. Pritel hlida a mam cas jit na drink, do kina, na nehty nebo na den, dva jdu do prace vydelavat na nejakou super dovcu. Proste jsem rada za to 1 a mit druhe a zase smrdet x mesicu doma, se mi nechce. Chci s tim ditetem zit a uzivat si, ne prezivat

8slunicko6
13. čer 2017

Vždycky jsem chtěla mít 2 děti ale taky pochybuju, že je budu mít...teď mám první mimčo a klidně bych brala do budoucna ještě další, ale už takhle byla cesta k našemu drobečkovi složitá takže moc nespoléhám, že to v budoucnu znovu vyjde...užívám si to jak můžu i když je fakt, že prostě mít mimčo je dost omezující-dřív sem ráda cestovala a sportovala- to je teď na nějakou dobu pasé protože je hodně malá a hlídání taky skoro nemáme..taky kojím, takže musím hlídat i jídelníček kvůli prdům atd... být tebou tak se rozhodně nenutím-buď to časem přijde samo nebo ne...mám hodně kamarádek co děti vůbec nechtěli a nakonec je mají nebo mají další dítě třeba s novým partnerem.. jsi ještě mlaďounká a máš na to času dost...

normalnimatka
13. čer 2017

tak bud prostě chceš, nebo ne...

nejsou za tím ještě nějaký skrytý jiný důvody? partnerství a tak?

já nevim, no...už právě proto, že jsi mladá máma, což je super, to je úplně ideální si to odbýt teď a do víru velkoměsta a vůbec prostě užívat si budeš moct ještě dlouho dlouho 🙂 ono možná pro tebe škoda, že ti ta pohodička vůbec nastala:D jinak bys o tom možná ani neuvažovala, rovnou měla druhý při jednom a nepřišlo by ti to. ono to s těma dětma hrozně utíká, se dvěma ještě rychlejc, než s jedním.
jako je to na tobě. já taky chtěla víc dětí rozhodně a s prvním vůbec nemám pohodu a říkám si, jak vůbec zvládnu dvě pak skloubit. ale prostě to přetrpim.... mysli na to, co bude za deset, dvacet let...já se nevidim jako ta, co má jednoho potomka🙂
jo a nikdo neříká, že to s druhým prckem bude stejně náročný jako s tím prvním! dítě ti takymůže spát celou noc, zabaví se už tím, že bude čučet na bráchu...a tak🙂

mysicka_lb
13. čer 2017

Ahojky, já jsem si taky vždycky přála dvě děti od sebe 2 - 3 roky...... a po porodu toho prvního a jediného jsem hodně rychle změnila názor🙂. Myslím si, že je naprosto v pořádku mít jen jedno dítě a není potřeba se za to okolí omlouvat a cokoli mu vysvětlovat. Asi máš pocit, že dvě děti jsou něco jako norma a je potřeba ji splnit.... ale není, fakt ne🙂. Jedináček není žádné sprosté slovo, ani předzvěst sobeckého, rozmazleného spratka. Užívej si, že si konečně můžeš užívat, a přestaň se trápit tím, co k trápení vůbec není🙂

nikinnna
13. čer 2017

Já tě chápu. Syna moc miluju, ale od začátku vím, že to bude moje jediné dítě. Užívám si každý jeden den, ale vím, že naposledy a žádné takové dny už se opakovat nebudou. Vypiplu si toho mého jedanáčka a budu si u toho dal vést relativně pohodlný život.
Stačí mi vidět kamarádky s dvěma dětmi. Jsou mnohem vyčerpanější a na nic jiného než děti, jim nezbývá čas.
Jediné co, tak vím, že manžel po jednom miminku ještě touží a nevím jak to do budoucna vezme. Už teď pořád mele o druhém. Osobně mi rčení jedno dítě, žádné dítě, připadá pravdivé a přesně takto mi to vyhovuje 🙂

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
kecalka2
autor
13. čer 2017

@normalnimatka V partnerství máme vztah dobrý.Klape nám to skvěle,jsem vesela,nejsem protivna a ukricena jak na dítě tak na partnera.On by chtěl taky dvě děti,ale přiznal, že se momentálně na to necítí stejně jako já.Že počkáme třeba tři roky.Jenže to už budu dávno žít jiný život než jen být na RD a nevím, jestli se mi bude znova chtít.Já měla i zpoždění menstruace celý týden a můžu říct,že kdyby to fakt přišlo tak bych se s tím smířila.Docela jsem se i těšila,sice jsem měla strach ale začala jsem se chovat jako těhotná.Začala pít čaj pro těhule,nedala si víno,koukala na internetu po vybavickach :D prostě jak blázen.Pak jsem to dostala a byla jsem zklamaná ale i se mi hodně ulevilo.Kdyby se to malé narodilo,byli by synovi přes dva roky.Spíš se i bojím abych byla vyrovnaná i se 2 dětmi,co vidím v okolí tak kolikrát mamky více dětí křičí na děti,jsou hnusný na chlapa,ale pravda že většinou ty s malým vekovym rozdílem.Jinak první byl plánovaný,chtěla jsem být mladá máma ale chtěla jsem si to odbýt ,do 30 abych měla klid už od miminek.Mě hlavně neláká to malé miminko,i když vím že to rychle utíká tak ten první rok plus těhotenství je pro mě děs.Přitom cítím že nejsme komplet.Ale spíš vidím to dítě už starší,tak od dvou let.Občas takové záblesky mám ale pak mě to přejde :( Těžko říct jak to dopadne.Taky koukám hodně do budoucnosti a vím,že je lepší mít za 20 let 2 děti než jen jedno

jaja01k
14. čer 2017

Ja mam dve deti, ale chapu te. Podruhe jsem otehotnela, kdyz bylo prvnimu 5 mesicu. A jsem za to rada, protoze si myslim, ze kdybychom cekali treba dva roky, uz by se mi do toho nechtelo. Presne z tech duvodu, ktere uvadis. Libi se mi predstava, ze bych mela tri deti, ale kdyz si predstavim tehotenstvi a porod, rychle me to prejde. Ani to miminko me nelaka. Klukum jdou ted 2 a 3 roky, porad je to narocne, ale uz se s nimi da (obcas) domluvit, podnikat plno veci, vydrzi beze me vikend u babicky... Treba to na me jeste nekdy prijde, ze budu chtit mimco, ale spis asi ne 🙂 Ty jsi dost mlada (jestli spravne pocitam, 25?), na druhe mas jeste dost casu, klidne 5 nebo 10 let. Kdyz se na to necitis, nenut se do toho. Treba casem po miminku jeste zatouzis. A kdyz ne, tak ne, to je taky v poradku 🙂

odula
14. čer 2017

Ženský, nelobuju, jenom vám, který jste se rozhodly nemít druhý dítě protože to první bylo děsný. Ja kdybych neotehotnela naprosto neplánovaně, tak bych zřejmě uvažovala stejně, protože to první prostě BYLO hrozný 😀 (alergik drazdivej atp). Ale zahraju si na tetu Kateřinu, protože "nevstoupis 2x do stejné řeky". Druhý těhotenství bylo naprosto pohodový, mimino spalo celou noc pomalu od porodnice a uz když ji bylo půl roku a plazila se, tak si spolu děcka hrály!! Takže - nikdo nemůže vědět jaky to bude a soudit podle prvního, když se člověk dostává z toho soku, kdy například poprvé nemohl spát když chtěl, se prostě nedá. Teď máme třetí a u těch skoro puberťáků mi zachraňuje zdravej rozum to jednoduchý, pohodový mimino. 😀 jak říkám - chápu rozhodnutí mít jedno decko. Ale abych pravdu řekla, nechápu teď, se trema detma, uz tolik rozhodnutí z pohodlnosti, protože to fakt není vůbec hrozný jak si to člověk maluje. Takový to omezení trvá max rok, rok a půl a co to je, z hlediska celyho života? Navíc to není omezení pro nějakou pitomost, ale pro dalšího člověka. A nemít naší muchlici, abych mohla jít na manikúru... Jo a btw - prosím vás - mít víc děti opravdu neznamená, že se z tebe stane ujecena neuroticka. To si vyprosuju 😀

zelvista
14. čer 2017

Mam dve holky,starsi 8 a pul,mladsi 4 mesice.Mela jsem stejne pocity jako ty,chodila do prace,starsi uz samostatna,spousta aktivit s ni nebyl problem.Touha po miminku prisla sama (mozna s pribyvajicimi roky) a nemenila bych!!Je mi 35 a strasne si to uzivam a i s miminem toho podnikame spoustu,jen se toho nebat 😉

saaralota
14. čer 2017

Z mojí zkušenosti - zbytečně si s tím nedělej hlavu a netlač na pilu. Buď to přijde později, nebo ne (a taky to bude v pořádku). A je zbytečné se tím trápit. Moje představa byla tři děti po dvou letech. První těhotenství příšerné (nevolnosti), dítě poměrně náročné, vůbec jsem si neuměla další těhotenství představit a dost mě to trápilo, řešila jsem to... (co tedy s tím, když jsem chtěla ty tři děti...) nakonec tohle všechno odeznělo, chvíli jsem byla i v práci a chuť do dalšího dítěte se dostavila sama. Druhé těhotenství mnohem lepší a celkově mateřská teď víc v pohodě. Jak mám na starosti i to starší, tak se moc nenudím, nemám čas se zabývat blbostma... 🙂 Je to takové celkově veselejší. A omezení s tím miminem sice je, ale to i s tím starším...za pár let to bude zase jinak 🙂. Věkový rozdíl máme nakonec čtyři roky - pro mě super, starší i pomůže, když je třeba a chápe, když musí občas s něčím počkat... ale z hlediska dětí bych viděla lepší menší věkový rozdíl, pro staršího je brácha prostě zatím jen mimino a ne kámoš na hraní.

karlajasmine
14. čer 2017

Kazdy to citi jinak, hlavne nemej vycitky 🙂
Ja jsem vzdycky chtela deti 2 roky od sebe, tak jsem ani neuvazovala nad tim, ze by to mohlo byt jinak, a proste jsme se vrhli do druheho. Svoje telo jsem mela zpatky vsehovsudy 14 dni (pauza, kdy jsem prestala kojit prvniho a jeste nebyla tehotna s druhym..) a uzila si nekolik sklenicek vina, a ted si zase uzivam tehotenstvi a tesim se na druhy miminko.. A vim, ze pokud bude nekdy treti dite, tak bude muset byt hned po tom druhem, protoze vim, ze jakmile bych se dostala zpatky do ty pohody, ze ''deti uz spi a mam zpet svoje telo'', tak uz bych se do dalsiho taky nehrnula. Ale nekdo to ma presne naopak, ze si rad da pauzu a pak si zase rad uzije materskou.
Proste v tomto neni absolutne zadne spravne reseni, kazdy to ma jinak, tak dej sama na sebe a na to, jak se citis ty a manzel, a nic si nevycitej 🙂

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
dokument
14. čer 2017

@kecalka2 tak ja to mam uplne stejne jako ty. S tim rozdilem, ze jsem oproti tobe stara a nemam cas cekat, kdy se mi bude chtit. Tak se mi radsi nechce. A jeste teda nezavidim ostatnim, spis je lituju, protoze vim, ze se nemaji tak dobre jako ja, jsou urcite unavene, vycerpane, postava se jim zmeni daleko vic nez po prvnim, teda ne vzdy, ale je to uz vetsi zasah do organismu nez po tom jednom diteti. No, sobecke to asi je, ale je mi to jedno. Chci si ted odpocinout a uzivat si a nabrat sily. Stejne si myslim, ze do tehotenstvi bych mela, jestli jeste pujdu... , jit naprosto nebo aspon co nejvic zdrava. A to jsem mela a mam zlate dite, dite za odmenu, nervalo, spalo, taky jsem se trochu musela namahat, treba hodne vozit, tlusta jsem byla z kojeni, tloustla sjem pri nem, vycerpana z kojeni. Omezena kojenim. Ja bych asi uz nekojila, kdybych mela druhy. A kaslu na to, cim jsem se nervovala pri prvnim diteti. Prijdu si ted krasna a cila a celkem odpocata a zase se do me vraci zivot. I kdyz si treba jako dnes rano vzpomenu, jak bylo kouzelne budit se s miminkem, jak jsem nemusela do prace. Nastesti me prace bavi, mam v ni i dost bohaty spolecensky kontakt, dela mi dobre, ze se porad jeste libim chlapum, proste si to uzivam. Mam vic penez. Mam vic svobody. S ditetem je to ted taky super, je rozumnejsi. Pockala bych si nejradsi 5 let nez se vrhnout do dalsiho, ale tolik casu prave nemam, to je jedine minus.

dokument
14. čer 2017

jo a jeste se zlepsilo nase manzelstvi, jak jsem zacala chodit do prace

Takze pro me je obdobi rodicovske spis nevyhodne pro zenu, celkove. A jeste mit dve rychle po sobe, to bych asi nebyla rada. Akorat me trapi, ze syn je sam, protoze ja jsem vzdycky chtela 2 deti, ne 1. Aby nebyl sam, az my tady nebudeme...

8slunicko6
14. čer 2017

@kecalka2 Tak když jsi měla tyhle pocity, tak to spíš vypadá že ještě nejsi připravená ale mimčo bys jednou ještě brala-tak to teda na mě dělá dojem... Jestli jsou matky více dětí nervoznější bych netvrdila-v okolí spíš vidím opak, že se o toho jedináčka často bojí kdežto u těch dvou dětí jsou vyrovnanější... možná taky budu mít jedináčka-hlavně bych nechtěla vychovat dítě jako ségra neteř, které jsou 4 roky...Ta nezná žádný jiný věty, jen:"To je moje" nebo "Já chci" a všichni skáčou podle ní protože proč by jí to nedopřáli když je jedináček...takový děti to pak mají v dospělosti mnohem těžší, než zjistí že to takhle nefunguje...

andelka
14. čer 2017

Já jsem to moc neplánovala,a mám dvě děti do dvou let. Byl to zahul. Kolem mě kamarádky houfně rodí třetí děti,nebo je už spíše mají,a to teda šlo mimo mě. Až do víc jak 4 let mladsiho to pro mě byla noční můra, jít do dalšího. Teď má 5 a už mě to přechází trochu. Už jsem si zas trochu těch větších dětí, volnosti, flexibilnosti užila. Není nic špatného mít jedináčka nebo děti s větším rozdílem, kamarádka má rozdíl 5,5 a je to taky fajn. Kolem mívají i 6-7, až jde starší do školy. Jsi mladá,času máš dost.

andelka
14. čer 2017

@karlajasmine máš pravdu,též to tak vnímám. Je celkem běžné že i mezi druhým a třetím je větší pauza.
A osobně jsem období kdy jsem byla nekojici a netehotna měla měsíc 😀 to pak byla paráda když jsem odstavila mladšího v 15 měsících a zas se měla sama pro sebe a věděla jsem že to bude na dlouho už.