Starší sourozenec stále ruší mimino. Řešily jste to také?

andza
18. říj 2019

Nadpis už mnohé napovídá..... mám téměř 2,5 letého syn a měsíční miminko. Už od porodnice potřebuje miminko na spaní, nebo alespoň usnutí, klid. (byla jsem nejprve na 3 lůžáku, kde vubec nespala, a pak na samotce, kde byla nejhodnější spavé miminko). Myslela jsem si, že si na to miminko zvykne, že je tu ruch. Nevadí mu nějaké běžnější zvuky- vysavač, pračka. Ale syn prostě lítá a neustále vykřikuje, mluví nahlas, atd - když mu domlouvám, podle mě vůbec neví co se po něm chce, je tak prostě zvyklý. Takže to zatím vypadá tak, že když jsme doma všichni, malá skoro nespí, pak brečí a nakonec usne. V kočárku to samé, syn běhá po venku a křičí, a ji to ruší. Ale třeba včera spala za celé odpoledne asi hodinu. Jakmile jsou kluci pryč, spí skoro celý den . Zatím je s námi manžel, takže chodí hodně ven. Ale bude se muset vrátit do práce a já nevím co si s nima počnu. Napadá mě jen vozit je v autě. Ale přece nestrávím rok vožením dětí v autě. Neřešil jste to někdo, prosím Vás?

saoirse
18. říj 2019

@sudylichozrout Naše první dvě jsou od sebe bez měsíce dva roky a co ta starší po narození mladší vyváděla bylo fakt neskutečný 😅 Ze vzdoru začala vyrůstat až tak po čtvrtém roce, ufff. Plácnutí u nás přichází v úvahu jen, když dítě naprosto bezprostředně ohrožuje přes můj zákaz svoje zdraví nebo život, anebo zdraví někoho jiného a působí sourozenci bolest (opět přichází až po napomenutích). Ale jen proto, že neposlouchá, nebo dělá blbosti a naschvály, to ne...

zelenaesmolda
18. říj 2019

@princezna8
dite musi poslechnout kdyz dospely neco rekne?proc?podle me je lepsi kdyz dite zna duvod proc se po nem neco chce.co kdyz tvemu diteti pred skolou rekne nejaky pedak,ze s nim ma jit za maminkou?tak se sebere a pujde protoze dospely rekl?
presne timhle stylem vychovy vznikaji nestastni lide,kteri slepe poslouchaji v praci sefa,ktery je pretezuje a drzi hubu a krok.mlci ve vztahu kdyz se k nim partner chova spatne,nechaji se sikanovat ve skole atd.

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Mimochodem, rekni mi, co je vlastne zlobeni? Jak ho vnimas? Dcera ted dostala treba extra hysterak v nakupaku. Valela se po zemi, vriskala na cele kolo. Bylo pul devate vecer. Ci myslis, ze to byla chyba, jeni ci moje? Odpovim. Moje. Byla pretazena, i kdyz chodi spat klidne v jedenact, ten den byl hodne narocny a ona toho mela dost. Jinak to dat najevo jeste neumi. A vis, co mi pomohlo? Sednout si k ni v tom Albertu na zem a zacit ji skutecne vnimat. Kdybych ji dala na zadek, bylo by to horsi. Respektive ja bych si ulevila, a nerikam, ze ne, ale ona by dostala informaci, ze jsou mi jeji pocity ukradene.
A vis, jak to dopadlo? Pochopila, co jsem ji na te zemi rikala zklidnila se. Nekoupila jsem ji to, co chtela, ani jsem ji jinak neustoupila. Jen jsem najela na jeji vlnu a to stacilo.
Tyhle metody jsou narocnejsi na nervy, ale ver mi, ze jednou se hidne vyplati. Bitim ziskas bazlivou poslusnost a porusis duveru. Narocnejsi cestou ziskas daleko vice. I kdyz u toho zesedivis.

princezna8
18. říj 2019

@zelenaesmolda Tak kazdy rodic musi dite vychovavat, tzn. i ho upozornit, ze s cizimi lidmi se nikam nechodi a bla bla bla. Ale to je jedno, at si kazdy vychova dite po svym. Jen je blby, ze ti pevneji vychovavani pak jsou treba sikanovani od tech, co maji volnou vychovu.

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Jsem, myslim, o minimalne 5 let starsi nez ty. Je mi 36. A ver, ze ja jsem bita nebyla a fakt jsem nasim po hlave neskakala. A ani moji rodice nebyli biti. A ani prarodice. Blbinou myslim treba ten ramus. K detem ramus patri.

sudylichozrout
18. říj 2019

@saoirse Mam to take tak. Placnu jen v pripadech akutniho nebezpeci/ohrozeni. Jinak ne a jsem za to rada.

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout Vidis, dalsi vec kterou nechapu. Co male dite dela takhle pozde vecer venku. Podle meho i podle zvyku predku je normalni aby dite kouklo na vecernicek a supky hupky do postele...

zelenaesmolda
18. říj 2019

@princezna8
coz se ale dost blbe dela kdyz zaroven vyzaduje od ditete slepou poslusnost k dospelym ze?
navic si pletes volnou vychovu s respektujici vychovou.pokud dite nebudes bit tak to neznamena,ze ti bude skakat po hlave,fyzicky trest je jenom selhani rodice.

co se k vecernimu chozeni ven tyce tak s vecernickem se chodi spat mozna u nas,jizanske narody to maji jinak.Na Kube byly deti vzhuru i v 11 vecer 🙂

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout Ale co je moc, to je moc. Jednou kdyz jsme s brachou nespali a nekde v 23 hodin delali valku s polstari, bylo nam asi 5 a 9,tak tata vlitnul do pokoje, vynadal nam, tak jsme se mu zacli smat, stacilo aby ukazal pasek od kalhot, a zalezli jsme do posteli a spali.

princezna8
18. říj 2019

@zelenaesmolda A kdyz proste domluva nepomuze, tak co?

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Co dela venku? Hralo si na hristi se mnou, segrou, babi a dedou. A pak, kdyz jsme se s prarodici rozloucily, jsme spolu sly na nakup, protoze manzel chudak drepi 18 hodin denne u kompu nad jednim projektem a nemel by, co jist, kdybych na ten nakup nesla. Takze jsme se zdrzely. A jinak kdyz je leto, jsme venku klidne do deviti. Detstvi maji jen jedno.
Ale jak rikam, ja se na tebe vlastne vubec nezlobim, protoze z tebe citim tu teotii. Ja to mivala podobne. Taky jsem mela nejake predstavy. Jen se ty predstavy rozplynuly, jak jsem porodila prvni dceru, no.

zelenaesmolda
18. říj 2019

@princezna8
a co kdyby vas tata nechal byt vzhuru?rano byste byli unaveni a vedeli byste moc dobre,ze mate jit spat protoze byt cely den utahany je ten nejvetsi trest jak pro deti tak pro dospele.

Kdyz dite neposlechne tak najdu jiny trest ale ne biti,to nikam nevede.

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout Jo a na nakup nemuzete jit pres den... Ale to je jedno, jak rikam, kazdy at si vychova dite po svym.

andza
autor
18. říj 2019

@saoirse šátek jsem též zkoušela, zatím se ji moc.nezalibil. Ale umim jen jeden uvaz, no

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 A kdyby vas serezal, uz byste nikdy polstarovou valku vecer nehrali? Mel se k vam pridat, udelal by lepe. Kdyby to udelal, dnes bys nevzpominala na to, jak vam vyhrozoval remenem, ale na to, jak skvele jste si zablbli.

andza
autor
18. říj 2019

@olga_ o te uvazujeme, ze bychom poridili. A to Vam stacilo je tam ulozit a usnuli? Nebo jak?

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Ne, nemohla. Neslo to z jinych duvodu. Jasne, at si ho vychovava lazdy po svem. Ale at se pak takovi rodice nedivi, kdyz se na ne deti v osmnacti vydlabnou a jdou si po svem bez dalsiho zajmu.

princezna8
18. říj 2019

@zelenaesmolda Ja jako dite byla mnohokrat nastvana na tatu, ale dnes rozumim proc takova vychova... A takovou vychovu budu praktikovat i na svych detech. Dam jim veskerou lasku, ale musi vedet ze jsou i nejake hranice.

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 No jo, ale jak chces vysvetlit diteti, ze ho milujes, kdyz mu ublizujes?
Hranice muzes dat i bez fyzickych trestu, bez vydirani. Jen je to pracnejsi. Jednodussi je uhodit, ale ve vysledku nicemu nepomuzes. Jen do toho maleho tvora zasejes to, vo tvuj otec do tebe. Ze poslusnost je to jedine, co musi byt. Ale neni to pravda. Poslusnosti zabijis tvorivost a svobodu ducha.
Kdo me tu zna alespon mesic, tak vi, ze nejsem zadna potrhla bioekoezosupermatka. Ale tohle mi z tve strany fakt hlava nebere.

vitezove
18. říj 2019

Syna bych nenapomínala. Naopak si pak vypěstuje špatný vztah k sourozenci, když se kvůli němu najednou musí omezovat. Vy bydlíte v garsonce? Nelze miminko dát prostě spát do vedlejší místnosti??? Jestli starší sourozenec ječí tak, že je slyšet i přes dveře, tak to stejně chce řešit - to by slyšeli i sousedi. Venku se holt miminko musí naučit spát i za hluku, přece všude je spousta hluku.

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout Ja ale na tenhle vecer vzpominam rada a s usmevem 😊 Jako kdyz jsme s brachou uz v dospelosti na grilovacce nechtene podpalili konfety, a tata vyvadel ze podpalime kovovy stul. On vyvadel, ale my se s brachou skvele bavili 😁 nekdy je proste prijemne si zavzpominat kdyz se tata rozciloval a my z toho meli srandu.

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout Tak neublizujes mu nonstop ne?

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Takze vidis, ze ten fyzicky trest stejne nemel ucinek. Sveho otce jste vnitrne nerespektovali, kdyz nste si z nej delali soufky. Mozna, kdyby k vam mel hiny pristup, byste ani nemeli potrebu ho provokovat. Ale to uz jen soudim na zaklade svych pocitu.

princezna8
18. říj 2019

@sudylichozrout My ho neprovokovali, a tata byl ten hlavni z koho jsme meli respekt. Ale clovek proste casem vzpomina jen na tu vtipnejsi cast. A to ze jsme povinne museli ztichnout a jit spat, no a co? Bylo to tak proste spravne...

saoirse
18. říj 2019

@andza Zkuste znovu, ony ty děti si na to musí trochu zvyknout, poprvé tam usnout (když maminka chodí, houpavej pohyb), pak si to zamilujou🙂 Pro mě to byla jediná možnost, jak přes den uspat miminko (a večer jsem ji v šátku uhoupala a pak odvázala a uložila do košíku). Třeba to vyjde až na pátý pokus, ale vyplatí se se o to snažit. Jo a úvaz na malinká miminka je nejlepší vertikální, kříž s kapsou uvnitř. Bezpečný a dobrý pro zdravý vývoj kyčlí.

zelenaesmolda
18. říj 2019

@princezna8
hranice se daji nastavit i bez biti.nebo tebe partner bije,aby ti nastavil hranice?v praci ti taky sef jednu flakne kdyz udelas neco spatne?

sudylichozrout
18. říj 2019

@princezna8 Hm, prostě správně. Zkusím to jinak. Co když to jen tvůj táta neuměl jinak, protože tenhle model měl i on jako malý? Co je správně na tom, když zaženeš malý dítě do postele a vynucuješ ticho? Není lepší si k němu sednout a uspat ho pohádkou? Nebo povídáním? Já to vidím na té naší cácoře. Když si k ní lehnu, je tuhá prakticky hned, když čteme, vydrží kapitolku a usne. Režim se neporuší, usne. Jen zase říkám, je to pracnější, protože se jí musíme věnovat. A o tom to je.
Sama to jednou pochopíš, až budeš mít vlastní děti. Pokud nejsi úplně bez srdce, cit ti ani nedovolí je bít.

karla2015
18. říj 2019

Neni to moc vychovne, ale co pustit pohadku?

fandysek_1
18. říj 2019

@andza zkusit nosit, dát do jiného pokoje a nebo být hodně venku. Malé si musí zvyknout na okolní ruch domácnosti. Starší zase na sourozence. Znám to. Mám děti rok od sebe. Já tedy fyzické tresty neuznávám v tomto případě a chce to vysvětlovat. Něco jineho je pokud by ublizoval. To jsem radikál a na zadek dostal po x předchozích domluvách.

hojda
18. říj 2019

Nejlepší rady jsou vždy od bezdětných😂. 😂😂.