Dlouhé uspávání kojence

simone5
10. lis 2017

Hezky zdravím a doufám, že mi někdo poradí nebo aspoň napíše, že v tom nejsme sami. Máme šestitýdenní miminko a uspávání nám běžně trvá třeba 3 hodiny. Přes den má v pohodě režim a je pravda, že jen tak sám od sebe neusne a musí se uspat, ale nakonec zabere houpání nebo šátek. Jakmile je ale večer, tak i když se snažíme o každodenní rituály, výjimečně usne dřív než po 2 až 3 hodinách aktivního uspávání. Nemáte někdo radu, co s tím? Nebo je prostě takový a musíme se s tím smířit, dokud z toho nevyroste? My už s manželem ani nevečeříme spolu, protože se od 7 střídáme v uspávání... 🙄

bikiki
10. lis 2017

Asi te zklamu. My mame uz 6 mesicu to same v blede modrem. Sice neuspavame 3 hodiny, ale... uspavam treba 45 minut, polozim a za 5 minut vzhuru. A tak se to opakuje treba i 3x nez vlastne usne tvrde. Je kojena, ale u prsa mi usnula dohromady tak 3x, uspavame na mici 😬. Uz je to docela vaha. Sama pres den neusne ani omylem. Neco takoveho, ze by si lehla, zacala si treba povidat a usnula je pro me neco jako sci-fi. Bohuzel radu nemam, jen vydrzet 😢.

dixiee
10. lis 2017

Ahoj 🙂 u nas to ze zacatku probihalo stejne,ale jeste k tomu se u toho uspavani rvalo kvuli kolice.. a vetsinou to trvalo do dalsiho krmeni..mame dvojcata a kazdej jsme si vzali jednu a proste houpali a chodili.. postupne se to zlepsuje,takze neboj urcite to odezni.. jeste muzu doporucit pokud mimi neplace a je ochotny samo lezet v postylce,tak ho nech a zkousejte jestli samo neusne.. tchyne tak naucila jednu nasi holku,takze ji fakt jen vecer polozim,dam dudlik a ona si sama usne sikulka.. jsou jim necele 3 mesice 😉 a taky rychlejsi zpusob u nas je skakani na gym myci.. to tu co neusina sama uspi docela rychle.. snad jsem pomohla a trosku uklidnila.. je to boj ty novorozenci 👍

monina1210
10. lis 2017

Jejej, soucitim, taky jsme si tim prosli - 2 - 3 hodiny revu pred kazdym nocnim spanim, jinak spinkal hezky, pres den jak kdy. Zkouseli jsme vsechno mozne - kapky na bricho, masaze, noseni, houpani, satek, perinku, bily sum. Nemela jsem teda na to pevne ho zavinout nebo nechat vyrvat. Pak jsme prisli na to, ze mu hodne vadi mokra plinka - je ted na noc v jednorazu a ze miva vecer vetsi hlad. V pulce tretiho mesice zacal usinat s muchlackem - to bylo jak kouzlo - dudel a zamuchlat se. Ted (3 mesice) mame bdely rezim: na brisko - protahnout zada, krmeni, povidani, pak na chvilku do lehatka nebo pod hrazdu s holym zadeckem - nejradej takhle kope, pak chodime a koukame po byte, pak rikanka nebo ukolibavka na balone, pusu a do postylky, vecer plus koupani a masaz. Casem se to fakt zlepsi, lip sve miminko poznate, budete vedet, co potrebuje. Drzim palce 🙂

swetlusska
10. lis 2017

My jsme ho nedávali nakonec už spát v určitou hodinu, ale prostě až byl unavenej a zjistili jsme, že to je až cca v 21 hodin. Tak jsme si ušetřili "zbytečný" hodiny uspávání. Pak si to zas celý přehodil a dnes už spinká kolem 20 hodiny......

martulka6188
10. lis 2017

Meli jsme to uplne stejne jako @swetlusska. Po prichodu z porodnice chodila spat okolo 23. hodiny. Pak cca od dvou mesicu az do ted (5 mesicu) usinala v devet. Byla jak hodinky. Ted nam v tom trochu delaji borcus zuby. Myslim, ze kdybych se ji snazila uspavat od sedmi, tak budem vsichni na palici a stejne by usnula az v tech jedenact. Takhla jsme se tim nijak nestresovali a vsichni byli spokojeni.

chimneysweeper1
10. lis 2017

Nenuť miminko spát, když nechce...náš syn usíná odjakživa až mezi 21 a 22h, dřív jsme to párkrát zkusili uspat dřív a byl to horor a usnul později než obvykle. Smířili jsme se s tím a prostě víme, že dřív neusne a přizpůsobili jsme tomu denní režim naší rodiny. Prcek ale za odměnu spí od 2m celou noc, momentálně od 21h do 6:30 ráno bez probuzení. Něco za něco 🙂 Teď má syn 7 měsíců.

monilee
10. lis 2017

Možno sa mu o 7 ešte nechce spať...

lida9
10. lis 2017

nas prcek chodival spat takhle malinky az kdyz jsme na nem videli ze je opravdu utahany, zacinali jsme v 21.30h... u babicek samozrejme neskutecny problem, ze nechodi uz po vecernicku v 19h, ale to bychom jen uspavali a nic z toho... teprv ted kdyz mu je rok tak spani si postupne zacina zkracovat uz od 19.30h... nelamala bych to pres koleno, dejte spinkat az se prckovi bude chtit... jen pozor, aby se mu neotocil rezim, ale to snad nehrozi...

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlajasmine
10. lis 2017

@simone5 ahoj, jak moc ti spí přes den? U nás jakmile je dítě přetažené tak usíná strašně dlouho.. Tak musím vždy uspávat po cca hodině vzhůru. Neusne ti třeba u kojení kdybys kojila už tam, kde dítě bude spát, za tmy? Jinak bych dítě prostě nechala s vámi vzhůru, pokud je spokojené, a třeba bude zas dýl spát ráno.

plksv
10. lis 2017

Mám 3 děti a v sedm večer nechodily spát nikdy. Hold někdo má prostě nespavce. Náš čtyřleťák chodí spát po deváté, vstává v šest a odpoledne už daaaavno nespí 🙂.

hanih
10. lis 2017

@simone5 Nevím, jak to u vás večer probíhá, jestli je miminko spokojené nebo večer už brečí, ale pokud je v pohodě, možná se mu prostě ještě spát nechce. Zrušila bych uspávání v sedm a posunula to třeba o hoďku, klidně dvě. Já si taky myslela, jak bude dcera usínat v osm nebo tak, ale ona až kolem jedenácté. Takže uspávání jsem nakonec řešila až po deváté hodině, do té doby s námi normálně fungovala v obýváku nebo v kuchyni. A ono to pak stejně bylo každou chvíli jinak 🙂 Co se týká rituálů, u tak malého miminka jsme dodržovali asi jen čas koupání, jinak jsme režim podřizovali mimču.

simone5
autor
10. lis 2017

Díky, holky, za rady. Nějak jsem měla naučeno, že se chodí spát "po večerníčku" a vůbec mě nenapadlo, že to tak nemusí být.
@dixiee No on sám právě neusne, naopak vyžaduje aktivní uspávání, ideálně pohupování na míči nebo jakékoli jiné houpání.😒
@monina1210 Já vyřvání neuznávám, pevné zavinutí pomáhá jak kdy... Jinak já ho musím v noci taky přebalovat, ale možná zkusíme na noc taky dávat jednorázovky, dobrý nápad!
@karlajasmine Jojo, dýl jak hodinu vzhůru nevydrží, pak na něm vidím, že se mu chce spát, tak ho uspím. Přes den je to právě docela v pohodě, jen to usínání je problematické, ale zase je pravda, že pak spí až do 7 nebo dokonce 9 ráno (s pravidelnými přestávkami na kojení, ale to vždycky jen vytáhnu prso, takže to mi tolik nevadí).
@hanih Je to jak kdy. Obvykle je v pohodě, ale jsou dny, kdy jakmile se setmí, tak jen řve a řve a řve.

dixiee
10. lis 2017

@simone5 s tou tmou jsem to vypozorovala taky.. jak se venku setmelo,tak zacal horor a rev.. nekde jsem cetla,ze se mimca i boji toho setmeni.. jinak u nas dneska v 19 koupacka,pak flaska um a polozeni do postylky.. a kupodivu ta co se uspava houpanim dneska sama usnula v postylce.. teda jako chvilku jsem pohoupala na myci,ona furt pofnukavala,tak jsem polozila,pofnukala a usla 🙏😅 verim,ze bude jeste lip a u vas urcite taky.. fakt se szivame s miminama a kazdym dnem je zname lip a lip a vime co chteji..

robin92
11. lis 2017

@simone5 Kdyz to trva tak dlouho ho uspat, co ho zkusit dat spinkat pozdeji? Nechat ho si jeste chvili hrat at se sam unavi? Me prijde teda zbytecne dite tri hodiny uspavat, hlavne to musi byt strasne unavne. Ja jsem uspavala do pul hodinky, jinak jsem to posunula na pozdeji.

simone5
autor
11. lis 2017

Tak jsme na vaše rady dali malého spát později a už 2. večer to vypadá to, že to byl ten správná recept. To uspávání je teda pořád záhul, ale aspoň to netrvá 3 hodiny.

pajulenka22
12. lis 2017

Ahojky holčiny my máme taky problém s večerním uspávánim,máme 10 týdnu, režim zatím taky žádný,přes den si usne sám v pohodě,ale večer 😟 často usne až v 1v noci, kolikrát ho uspime v náručí,ale po přendani do postýlky je za chvilku vzhůru,někdy kojim třeba hodinu a půl usne,ale když ho nechám v posteli ,tak za chvílku se zase probudí,do teď jsme nepouživali dudlík,ale tento týden už jsme mu ho museli dát někdy zabere někdy vůbec, zkoušeli jsme pevné zavinutí,bílý šum
.na to moc nereaguje.

pajulenka22
12. lis 2017

A je pravda,že jak se setmí,tak je nevrlý musí se hodně chovat,že by se zabavil sám to vůbec,v létě by to bylo asi lepší,ale teď jak je brzo tma 😞 takže večery u nás jsou celkem únavný