• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
@wrtulka
@zuzkkkaaa ....přesně tak....chce to do stínu.......a doupravit :wink: ......když studuju portrétovky od profíků...děti, rodiny.....vždy je mají zasazeny do aspon malého stínu......tvrdé světlo ti hází i tvrdé stíny
19. lis 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, ráda bych se k vám přidala. :slight_smile: Musím přiznat, že tato diskuze mě přivedla na myšlenku pořízení zrcadla. :sweat_smile: Četla jsem ji pěkně od začátku, ale než jsem od manžela dostala zrcadlo, tak jste se přesnunuly do soukr.diskuze a neměla jsem, kde čerpat rady a čím se kochat. Takže jsem hrozně ráda, že se zase začalo přispívat!!! :slight_smile:

Mám Nikon D5100, seťák 15-55mm a portrétovku Nikkor 50/1,8. Ten už nesundávám z těla. :grinning: Na Vánoce bych si přála ještě ex.blesk. :dizzy_face:

Jinak fotím od srpna a od září mám ten pevný objektiv. Fotky sice nejsou vůbec dokonalý, ale děsně mě to baví! :slight_smile:
Dám pár fotek na ukázku a představení se, ale jsou v horší kvalitě stažený z mého FB. V plné mám na ex.disku, tak to prosím omluvte.
19. lis 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@lutsousek Teeeda ty jsou senzační :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek jsi šikovná
19. lis 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek Super.. :wink:
19. lis 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
19. lis 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzkkkaaa krasne fotecky
19. lis 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnešní zkouška pevné 85.venku
19. lis 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lutsousek Ta barevná holčičková,je luxusní
20. lis 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny nadšené fotografky....mohla bych poprosit ty z vás, které používáte Photoshop, o info, kde jste si ho pořídily (klidně do IP)? Jestli koupily, nebo jinak sehnaly....
Já s focením začínám, mám Canon EOS 600D se setovým objektivem. Zatím mě nejvíc baví makro a krajina (nemám miminko, na kterém bych trénovala :slight_smile: ).
Úpravy zatím dělám v Lightroomu 3 ale ráda bych se seznámila i s PS, do budoucna by se to mohlo hodit.
Moc děkuju...
20. lis 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkkkaaa ja taky přemýšlím nad externím bleskem.... je tězké se s ním naučit? :slight_smile:
20. lis 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa fotky máš úžasné, krásné barvičky! :slight_smile: mohu se zeptat čím fotíš přip. upravuješ pak barvičky v nějakém programu?
20. lis 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eniciatko Děkuji:slight_smile:Mám Nikon D 5100 a obj.35,85. a seták 18-105. úpravy v PS 6.
Externák ,aby pokryl světelně vše,tak mám na TTL.Není to nijak těžké.
20. lis 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa děkuji :slight_smile:
20. lis 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eniciatko :wink: tohle je s externím bleskem..A,stíhal i trampolínu :slight_smile: Mám Nikon SB 600
20. lis 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Měla bych dotazy - než se mi nabije baterka, abych mohla stáhnout fotky.

Fotíte do RAWu nebo jenom do JPGu?
A řeším problém s ISO - podle fotek na netu z recenzí na můj foťák (Nikon D70) - šum při různých hodnotách ISO, mi přijde, že můj foťák "šumí" mnohem víc - v podstatě nad 600 už je to ne nepříjemné, ale neúnosné. Je možné, že by se to zhoršovalo stářím těla?
Díky
21. lis 2012 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa juuuu super :wink: ja budu potřebovat nějaký pro canona(D 600).... akorát se v tom vůbec nevyznám :confused:
21. lis 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eniciatko to zase poradi holky,co mají canona.. :wink:
21. lis 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn Jen poznatek nás ostatních..Pokud se fotí do raw a pak se to převádí do jpg,tak se více objeví šum.:frowning2:.Bez šumu je jen NIKON D 800. :wink:
21. lis 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa díky :slight_smile: je mi jasné, že bez šumu to úplně nepůjde, ale tohle je i u fotek focených přímo do JPG :frowning2:
Ale vyhrábla jsem v jedné diskuzi, že to taky někomu dělalo a je fakt, že ten můj už je fakt stařeček. Halt začnu pomalu šetřit na nové tělo :slight_smile: A to už jsem si říkala, že mám výbavu komplet
21. lis 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaa Děkuji. :slight_smile: A jsem ráda, za ukázky fotek s tím ex. bleskem. Chci si teď pořídit na vánoce SB-700, tak jsem ráda, že vidím, co všechno asi zvládne. :slight_smile:
21. lis 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evlyn Ještě by se dalo dát vyčistit čip.
21. lis 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa Díky - zkusím to hodit do servisu. Jinak mám teď asi i období, kdy mám pocit, že mi prostě nejdou pěkné fotky :slight_smile: Ono to zas přejde...
21. lis 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek taky foceno externím bleskem odrazem přes stěnu šikmo za mým ramenem + úprava expozice ve photoshopu
21. lis 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn Já odrážím o strop.
21. lis 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa jj taky jsem zkoušela, takhle mi přišlo že fotky vypadají nasvícené přirozeněji - v tomhle konkrétním případě
21. lis 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa @evlyn Moc děkuji!!!! No, až ho budu mít doma, tak vás zasypu konkrétními dotazy. :slight_smile: Ale moc děkuji, za fotky před a po úpravách!
21. lis 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evlyn Mě přijde ta fotka strašně tmavá.A,pak ,když ji expozicí upravíš,tak už nejsou přirozené barvy a je tam děsný šum.Zkus si ji zvětšit..Ouška,kolem nosu a pusinky je to celé oranžové.TZn,už je ta expo.moc:_(((Spíše bych využila toho blesku,aby splnil ty světelné podmínky a nemuselo se na expo vůbec sahat.Očka má hodně tmavá..Málo světla.Tu fotku světlejší už z fotáku a pak jen doladit přes křivky. :wink:
21. lis 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa oki díky, budu zase zkoušet...
21. lis 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn Opravdu, zkus toho blesku využít v tom,aby to světlo,co ti chybí doma,ti on dodal..Ještě pak lze prcka naštelovat obličejem k oknu a mít světlo přirozené a pak blesknout jen za něj..Nebo snížit intenzitu..
21. lis 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek