Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

myky
11. čer 2010

Ahoj holky, nějakou dobu nakukuju k vám do diskuze a tiše závidím 😉 ty vaše krásné fotečky.
Chci se vás zeptat, jestli mi poradíte nějakou dobrou knížku o fotografování? Je jich na trhu hodně a ráda bych nějakou pro lajka a nevzdělance v tomto oboru. Něco, co je dobře pochopitelný a pro úplný začátečníky. Nebo kde jste se naučili tak pracovat s foťákama? Vaše debata o zrcadlovkách, čočkách atd.... Jsem jak Alenka v říši divů 😅 .
Předem děkuju moc za rady a klidně i do IP 🙂

jaa
12. čer 2010

Taky přidávám jednu bazénovou..

A pořád mi to mele v hlavě,jestli investovat rovnou do té 90tky ,nebo se spokojit s 5000???Ale asi to už bude poslední foták,tak budu investovat více.. 🙂
molicova...super fotky...nádhera....Nebudeš mít cestu do Pardubic???

molicova
12. čer 2010

@myky Ahojky tak tě tady moc vítám 🙂 Co se týče knížky, tak žádnou nepoužívám. A co se týče používání foťáku, tak mi hodně oc pomohl manžel, něco jsem našla na internetu a plno věcí jsem zjistila tady od holek na fóru 🙂 A jinka je to u mě pokus a omyl 🙂 Je mi líto, ale asi ti moc neporadím 🙂
@jaa super fotečky, mála je tam jak ryba ve vodě 🙂 Já tu 90 mám a jsem s ním nadmíru spokojená 🙂 Je teda o dost dražší, ale zase si říkám, že je to fakt foťák na hóóódně dlouhou dobu 🙂 JInak také moc děkuji za pochvalu foteček, ale v tomhle vedru cestu do Pardubic nějak neplánuji ☹ ty si chtěla malou vyfotit?

wwercaa
12. čer 2010

@molicova jéééé opět krása, moc vám to sluší 😵 😵 😵 kytičky úžasný 🙂 🙂

@jaa ty máš tak krááásnou dceru, ja jen zírám, jak má krásný úsměv, vypadá jako modelka 🙂

@myky ahoj, já taky žádnou knížku nepoužívám, fotím, ale taky bych potřebovala hodně přiučit, protože toho s fotákem moc neumim 🙂

wwercaa
12. čer 2010

tak zase nejaký pokusy...

jaa
12. čer 2010

@molicova JJ.. 😉 Kdyby náhodou...

@wwercaa díky... 🙂

jaa
12. čer 2010

@molicova jak je ten foták asi objemný..Vím,že něco zabere objektiv a já jsem zvyklá,že mi zajede a šoupnu foták do kabelky..Ten Olymp..je sice tvarově taky jako Nikon,ale asi menší...Díky..

jaa
12. čer 2010

@wwercaa taky krásné momentky...ty už jaksi nestíháme fotit..Karty zálohuji a už tak je halda fotek s malou a holkama.. 🙂

molicova
12. čer 2010

@wwercaa no tak ta pavučina je luxxusní, ta se ti vážně povedla 🙂 ostatní taky krásné, ale ta pavučina se mi líbí nejvíce 🙂
@jaa ráda ti malou vyfotim, to je jasná věc 🙂 a ty náhodou do Prahy cestu neplánuješ ? 😀 😀 a jinak toho foťáku bych řekla, že je o dost těžší než byl olympus. Olympus jsem taky strkala kam mě napadlo, kabelka, košík, ale ten Nikon stál tolik, že nejsem líná si ho pracně dát do tašky na foťák 🙂 protože kdyby se zničil, tak by mě asi piclo 🙂 ale váha je rozhdoně vyšší 🙂 ale zvykneš si 🙂

myky
12. čer 2010

Ahoj, děkuji za přivítání 🙂 .
Jste holky šikovný. Já si udělám čtecí večery a začnu louskat vaší diskuzi od začátku 😵 . Budu se od vás inspirovat 😉 . Chlubit se zatím nemám čím, ale zítra zkusim něco na chatě vytvořit a pak vás poprosim o komentáře, jo?
A holky vy máte všechny ty zrcadlovky? Já nějak nechápu, jaký je ve foťácích rozdíl?
Nebo, můžete mi napsat jaké máte foťáky? Že bych na ně jukla na net?
Nevim, jak děláte to, že máte zaostřeno na objekt a pozadí máte rozostřené? To se mi tááák líbí.
Program v PC na fotky mám Zoner a viděla jsem ho i u fotografky, tak snad není nejhorší. Co říkáte?

myky
12. čer 2010

A samozřejmě fotečky zase luxusní 😀 . Doufám, že mě k takovým taky dovedete 😉 .

wwercaa
12. čer 2010

nafotila jsem Davídka v postýlce, fotila jsem bez blesku, ale příjde mi, že některé nejsou úplně ostré a některé fotky mají teplejší barvu 😒

blanka.k
12. čer 2010

Ahoj holky,
jste blázni, vám se hcce v tom vedru fotit? A ještě kytičky.... 😝 Já jsem se dala do úklidu a praní, protože v koupelně a chodbě je docela chládek 😀 a upřímně, jsem ráda, že je M. smalým v ložnici a já mám od něho na chvilku klid 😅 🤐
@molicova moc vám to sluší, teda šikovný manžel (půjč mi ho na pár fotek 😀 )
@wwercaa malej má krááásný kukadla. Já myslím, že když to trochu upravíš v PC, tak to bude super 😉
@jaa super, já chi taky bazén ☹ 😅
Holky, nespácháme nějakou tu tabulku, čím teda kdo fotí, já se v tom taky ztrácím... možná i co kdo má různě k foťáku. KLidně to hodím nějak dohromady, jen sesbírat údaje, takže já začnu a můžete připisovat:
blanka.k.... Nikon D60, objektivy pevná 18-105, 35 1.8, blesk Metz 48 😉

blanka.k
12. čer 2010

@molicova - já ty barvy neobjednávala, koupila jsem je v obyč.papíráku, protože výtvarné poteby měly zavřeno ☹ V Praze bývaly dobré výtv.potřeby na Úvoze a pak myslím v Martinské kousek od Betlémské kaple. 😉

wwercaa
12. čer 2010

@blanka.k mám Sonny alpha 200 😉 možná časem neco navíc přibudne 🙂

blanka.k
12. čer 2010

@wwercaa a co máš u toho za objektiv?

wwercaa
12. čer 2010

@blanka.k tak já to napíšu 😀 3.5-5.6/18-70 😉

blanka.k
12. čer 2010

Tak si ještě objednávám na Aukru makro čočku na můj druhý objektiv /má jiný průměr než co mám doma čočky), a koukám, že prodejce, od kterého jsem to objednával minule, to má v několik aukcích, jak to tam dává skoro denně, a pokaždé za jinou cenu...500, 550, 650,... dost rozdíl co?

soanpe
12. čer 2010

ahoj holky
nemám vás dočtené. ted jsem přijela z kurzu portrétní fotografie a všem vřele doporučuji
ale pozor, může vám vzít iluze o tom , že fotíte dobře 😅
jsem úplně vyfluslá,celkem náročné být 7 hodin zavřená v atelieru 😝 🙄

murynka
12. čer 2010

ahojky

@nebe děkuji za pochvalu ručiček 🙂

@molicova krásné třešničkové fotečky 😵 😵 luxusní a manžílek fotí také báječně to se ti rozhodně nezdá 😉 😉 si fotogenická fakt že jo 😎 kytičky také paráda 🙂 🙂 záidím 🙂

murynka
12. čer 2010

@jaa krásné bazénkové fotečky 🙂

@myky vítej také takovou knížku scháním 😀 😀 až najdeš porad 😉

@wwercaa krásné kytí a ta pavučinka jééééé 😵 😵 😵 to se mi nikdy nepovede 😠 ☹ 😅 😕

@blanka.k zparcuj to Sony alpha a200 3.5-5.6/18-70 jako verča 😉 a čočka 8 dioptrií jinak nic 😀 😀 fotím kytičky po ránu 😉 dneska jsme se vydala hned po 7 s malou a psem ven 🙂 😎 😎

@soanpe tak piš piš rozhodně si nemyslím že fotím dobře ale jde o to že nás to baví ne 🙂 😵 ??tak piš piš co jsi se dozvěděla 🙂

murynka
12. čer 2010

fotečky ze dneška pokus omyl 🙂 nic zázračného 😀

murynka
12. čer 2010

http://murynka.rajce.idnes.cz/Jaro_2010_Flora/#...

od této fotky další všechny 🙂 ze dneška

murynka
12. čer 2010

tady makro brouček ale hýbal se 😝 😝
něktéré foceno tou čočkou 8 dioptrií 😉
některé bez

molicova
12. čer 2010

@wwercaa tak ty se ti povedly 🙂 moc se mi líbí 🙂
@blanka.k díkes, já se po nich někde poohlédnu 🙂
@murynka moc děkujeme a děkuji za pochvalu mýho obličeje, ale asi to máme každá, já si fotogenická vůbec nepřipadám 🙂
a co se týče tvých foteček, tak jsou tam některé moc pěkné a ostré, jak ty ostříš? a ta poslení je barevně krásná, škoda, že se brouček hýbnul ☹
Jinak já mám foťák NIkon D90, objektiv Sigma 17-70mm (světelnost 2,8-myslim 4, na marko focení, bez stabilizátoru), ochraný filtr na objektiv, polarizační filtr, externí blesk Nikon, toť vše 🙂 kdyby něco, tak upřesním 🙂

soanpe
12. čer 2010

@murynka
u mě pa pana školitele došlo trošku k výměně názorů 😅
on má nějaké představy o focení a i znalosti,ale nemá zkušenosti s focením aktivních batolat a realita je taková, že batole nikdy nebude spolupracovat s fotografem 😀
ale jsem ráda, že jsem si vyzkoušela práci s profi atelierovým osvětlením a modelkou
pochvlálil mi 50mm objektiv, naučila jsem se ,jak se dělá pomocí osvětlení z šedého pozadí černé a že i z bílého pozadí lze pomocí světel udělt černé pozadí,aniž by se upravovalo programy.
ale bylo to dlouhý a moc informací v jeden den

murynka
12. čer 2010

@molicova ostří foták 😅 😅 😅

@soanpe jj pokud nemá zkušennosti nepochopí 😅 jinak si se dozvěděla hodně věcí super 🙂 ake jak píšeš asi toho bylo hodně ☹

jaa
12. čer 2010

@murynka to je nádhera... 🙂 Ty barvičky... 😉
blanka.k.A ta tabulka by byla super...Co,kdyby ti to všechny poslaly do Ip a ty by jsi vytvořila nějakou tabulku a dala ji k sobě do alba??
Tady něco z dneška...Docela se zadařilo....detaily krásně vyšly.. 🙂

jaa
12. čer 2010

Jinak,malá byla čerstvě vyspinkaná na koupálku,tak byla chvilku v klidu... 🙂

lenkavano
12. čer 2010

murynko ta fotečka s tím čmeldou a mákem vážně nemá chybu. 🙂 ale i jinak všechny fota jsou nádherný,holky jste šikulky.. 🙂 normálně profesionálky 😎