Bolest při kojení po tom, co vyrostly zuby

hezz17
17. říj 2018

Dobrý den, dceri je 13 měsíců, stále kojena. Poslední dobou mě kojení boli. Ne že by mě vysloveně kousala, ale ty zuby už jsou prostě znát. Po kojení mívám na bradavce otisky zoubku :-/ kojim většinou 2x denne, někdy víckrát, plus večerní uspání a v noci. To se budi jak kdy, 2-5x za noc. Zkoušela jsem odbourat denní kojení, ale to vydrželo asi týden. Myslím, že se ji začínají tlačit stolicky, má už pořádně nabehle červené dasne
moc toho nesmí.

hezz17
autor
17. říj 2018

Moc toho nesni. Jogurt, polévku, jablicko. Tužší věci jako chleba nechce. I když dřív jedla krásné všechno. Když jsem na tem týden odbourává denní kojení, tak prsa bolet přestaly, ale teď už je to zase děs ☹
nějaké tipy, rady buď na odstavení nebo alespoň na tu bolest? Město typu bepanthen nepomáhají. A spaní jen s tatínkem taky nepřichází v úvahu. Když se v noci vzbudí, tak brečí dokud k ní nepřijdu já.

priefi
17. říj 2018

@hezz17 je to treba preckat, rust zoubku ji boli, proto saje jinak, pak se to zase zlepsi. Doporucuji jist probiotika, aby se nedelaly v mleku zbytecne hrudky a nedochazelo tak castecne i k ucpavani, je to spis takova prevence a uleveni bradavkam. Bradavky je treba ted vice vetrat a obcas promazat, pokud nepomaha bepanthen, zkus purelan, ten nemam sice vyzkouseny, ale po porodu druhatka ho chci vyzkouset, ma hodne pozitivnich recenzi

hezz17
autor
17. říj 2018

@priefi hrudky jo? To teda čtu prvně.
Purelan jsem používala. Ale je to jen předraženy lanolin, co stojí v lekarne par korun

priefi
17. říj 2018

@hezz17 jj, takove vetsi kousky, ja jsem s tim mivala problem a mela pak ucpane mlekovody vic nez casto a jak prisly nove zoubky, tak se kojeni zhorsovalo vzdy a bradavky i bez zanetu/ucpani bolely a probiotika mi vzdy pomohly. Co se tyce toho lanolinu, tak jsem nekde cetla, ze se pry musi pred kojenim omyt, kdezto purelan udajne ne

hezz17
autor
17. říj 2018

@priefi No vzhledem k tomu že purelan je 100% lanolin, tak si myslím že omyvat/neomyvat je u obou stejne

ivuska1986
18. říj 2018

@hezz17 ahojky, s rustem zoubku me kojeni tez bolelo, deti asi tahají jinak. Vzhledem k tomu, ze mala byla schopna se i 15x vzbudit, v roce jsem kojeni ukoncila. Vecer uspala a pak už nedala. Rano uz si mala nevzpomnela, ze nejakou kozu kdy měla👍 a to fakt byla mlikarka na noční směně, pres den kdyz videla kozu, tolik radosti jsem nezazila😇 odstavu jsem se bála a pohoda.

no_title
18. říj 2018

u těch zubů se může dočasně technika kojení změnit než si na zuby zvyknou. Bolest při kojení mohou způsobovat i po delší době ale i šidítka apod. Nejčastěji dudlík a lahev s dudlíkem. Vyjímečně se stává, že to mohou způsobit učící hrnky, ovocné kapsičky nebo brčko. U nás dělal problém prsťáček, protože byl zvyklý se do něj zahryznout a po čištění zubů, tak to někdy udělal i prsu, tak jsme museli přejít na normální. Pokud něco z toho máte, zkuste odbourat. Případně si pozvat laktační poradkyni a nechat si zkontrolovat techniku přisátí (i když ony ty starší děti mají už o kojení nějakou svou představu a narušovat si ji moc nenechají 😀 )

hezz17
autor
18. říj 2018

@no_title pije z klasického hrnecku, žádná brcka ani učící hrnky. Láhev ani dudel nikdy neměla. A zuby cistim klasickým kartackem...🙂

@ivuska1986 a v noci když se vzbudila a kojení tak usla i bez? Já když ji nedám tak je schopna být 2 hodiny vzhůru dokud prostě nedostane. Když jsem ji zkusila dát vodu, jakože na žízeň, tak se hrozně lekla a vzbudila se úplně.

ivuska1986
25. říj 2018

@hezz17 tak vzhledem k tomu, ze se budila i 15x za noc, tak jsem kozu odmitala tolikrát tahat, pohladila jsem, pochovala a "spalo" se dál. Ve 13 měsících ma clovek fakt pravo se vyspat. Od doby odstavu je nam vsem krásně, dcera vyspinkana, rano vstava s usmevem, manzel se vratil do postele, vsichni spokojení. Dcera spinka celou noc, prilepili jsme postylku k.nasi posteli a sundali bocnici, takze defacto spinka s nami, kdyz chce tak se prituli, kdyz ne, tak se odkuli.