Časté kojení v noci. Jak ho omezit?

lusinek12
5. říj 2019

Maminky prosím o radu malé je 11m a stále se budí čím dál častěji na kojení... Myslím si že to není hladem ale spíš tím že si u prsa ududlava a poslední dobou ani nechce být v postýlce.. když jí. Přenesu řve nebo se uvidí zachvilku a zase kojim je to různé jak často se budí někdy je to od 23hod každou hodinu nebo se budí cca 3-4za noc... Já už jsem unavená nevyspala a jelikož máme malý byt a všichni spíme v jedné loznici se 4letou dcerku tak budí i ji...b

martiniquest
5. říj 2019

@lusinek12 Mas naprosto normalni zdrave dite. Gratuluji. Ano, je to vycerpavajici, ale je uplne normalni, ze deti v tomto veku vyzaduji kojeni velmi casto. Zpracovavaji podnety nabite behem dne. Osobne nevidim duvod, proc by dite nemohlo spat s rodici v posteli. Je to velmi pohodlne. Sama jsem tak fungovala. Podala jsem prso a spala dal. Doporucuji

dinushka00
6. říj 2019

Mám to stejně jako ty 🙂
Malá ma akorát čerstvých 9.měsíců a ted jí lezou horni zoubky(prvni) a v noci se vzbudí tak 5x 😀 hodim prso a spím dál, spíš co mě už otravuje je ta poloha na boku😀 ja jsem tele, nevydrzim spát na boku dlouho, miluji spani na břiše. Jo a ještě s nama spí syn(v unoru mu budou 4), prostě nechce spát sám v pokojiku🤷‍♀️ 🙂 nejhorší je že musíme usoavat dva, coz teď nejde. Chlapa mam po operaci a nemůže uspavat v pokojiku maleho, zatim co ja bych uspavala malou

kuttu
6. říj 2019

@lusinek12 Male je 13 měsíců a resim to samé,spim s ni v pokojicku,ona ve sve postylce,tatka sam v ložnici...ja v noci snad ani nedycham,protože jakmile se pohnu,je vzhuru...dneska od pul 12 kazdpu hodinu a v 5 vstavala...taky jsem vycerpana,jenze s tim nic nenadělám,ona dospava pres den,ja neusnu i ldyz bych mohla

kuttu
6. říj 2019

@martiniquest Spime spolu kdyz je nemocna,prptoze to uz nespim vubec,mala zmeni polohu behem minuty 3 x,ma rada svuj prostor,ha jsem cela okopaná a stejne takbse budi pri kazdem mem pohybu...ve 3 rano sedine taky v kuchyni,protože proste odmita spat,byt v posteli,v postylce rve a u me v posteli utika,stipe ne,skrave do obličeje

arevb
6. říj 2019

@lusinek12 Když jsem to četla, tak jsem myslela, že to píšu já 😂 U nás to samé, syn má 11 měsíců, přes den má zavedenou dopoledni svačinu, oběd, odpolední svačinu, občas i večeři, jinak je u prsa a to hlavně v noci. V noci se kojí průměrně co 2 hodiny. Kamarádka mi říká, že to není normální, ji dítě spalo v kuse celou noc. Já nespala v kuse 3 hodiny od jeho narození. Je to náročné. Manžel spí odděleně, ať se vyspí. A brečet malého nemůžu nechat, vzbudil by mi starší dceru....

martiniquest
6. říj 2019

@kuttu No a? Tak to delej, jak vam to vyhovuje 😀

zuzita15
6. říj 2019

@lusinek12 ja mam skoro 14m holcicku a taky se v noci porad budi, od pul roka, kdy se budila co hodina, spi s nama v posteli, budi se 3-4x, rano dudla snad nonstop, ale spi 12h, takze se jakz takz vyspim. Uz si zacinam myslet, ze se deti budi v noci do puberty 😂 Svagrova ma stejne stareho chlapecka, ktereho od pul roku intenzivne odstavuje, ted koji uz jen vecer na spani, k veceri ho napere vsim moznym vcetne kase a budi se max jednou, vetsinou vubec, ale touhle cestou ja se vydavat nebudu...

martiniquest
6. říj 2019

@zuzita15 Do puberty nebude, neboj 😉 Skonci to s odstavenim. Ja si to uzila do 22m, kdy jsem odstavila kvuli bolestem bricha v dalsim tehotenstvi. Kazdy mame hranici pro odstaveni a pro to, co pro to chceme udelat, jinde. Nekto treba i tu betonovou kasi. Kazdeho vec.

zuzita15
6. říj 2019

@martiniquest podle toho jak ji, nebo spis neji, budu kojit do puberty 😆 Dalsiho tehu se desim, protoze to jsem na boku nemohla vubec spat kvuli bolestem kycli. Jj, je to kazdeho vec, ale musim rict, ze je mi synovce az lito, po roce mu zacala davat UM, na noc ho napere klidne tou nalozi saharidu... chudak malej... ale je to jeji dite. Akorat teda synovec kaka 7x denne a vesmes ma v pline to, co sni, moje dite kaka 1-2x denne (ano, ji mene) a v pline ma zbytky, pribiraji stejne, tak si rikam, jaka strava je teda spravna 🤣🤣🤣

martiniquest
6. říj 2019

@zuzita15 Spravne je to, co matce rika intuice. Je otazkou, zda ji posloucha. Ja mam obecne vuci nasilnym zasahum ve smyslu UM, kasi na noc a podobne problem, necitim, ze je to spravne, ale uz se to ucim tolerovat. Kazdy jsme nejaky a verim (mozna zcela slepe), ze kazdy pro sve dite chce to nejlepsi. A pokud ne, stejne s tim nic neudelame. Deti si vybiraji rodice, to je moje vira. Tim padem vedi, do ceho jdou. A mozna to tak neni, mozna mi to nekdo bude chtit rozporovat, ale ja tomu hluboce verim.

jednaholkaa
6. říj 2019

Zadna kase na noc, to je tuna sacharidu, pro dite toho veku absolutne nevhodne. Mam to same, kojim x krat za noc. Musim ji mit v posteli vedle sebe a pak prvni dopoledni spanek spim s ni a jde to 🙂

urtica
6. říj 2019

U nás to samé. Podotýkám, že u staršího dítěte ani kaše na noc ani později odstavení nepomohli...naopak jsem na ni ztratila páku, jak ji uklidnit a bylo to ještě horší...:-/

sonikv
6. říj 2019

@lusinek12 a konkrétně chceš poradit s čím? 😁

lennus
6. říj 2019

@zuzita15 Zkoušela jsem u syna, dostal večeři, umělé mléko a moje mléko a stejně se budil. To malá někdy usnula i před sváčou a spala dlouho, ta je od narození spáč.

Vše je jen období, to přejde, ale samozřejmě by to nemělo být na úkor zdraví.

muhehehe
6. říj 2019

Jen potřebuje mámu... nech ji u sebe a je to, pro všechny to bude pohodlnější. Nedovedu si představit přenášet dítě po kojení do postýlky... v posteli dáš prso a všichni spí dál ;)

astyna88
7. říj 2019

Syn se take tak casto kojil. Kolem roku vzal na milost prikrmy a pak uz spal v kuse az do rana. Co jsem slysela,tak je to caste.

dora13
7. říj 2019

Obe deti se mi takto budily, s vyjimkou vyrvani nebo kontrolovaneho place, jak se tomu nekdy honosneji rika, jsem vyzkousela vsechno -- kase, huste zeleninove polevky, dat do postylky, spat spolu, spat v jine mistnosti, dat vodu, dat caj -- a nezabralo nic. U starsiho pak zabralo az odstaveni v 18 mesicich, kdy zacal de facto ze dne na den spat celou noc. Mladsi se prestal kojit ve 14 mesicich, ale dal se budil, celou noc zacal spat stejne jako starsi kolem toho roku a pul.
Takze radu bohuzel moc nemam, jen ujisteni, ze v tom nejsi sama a ze driv nebo pozdeji to prijde a mala zacne normalne spat.

hanula311
10. říj 2019

No,U prvního syna to bylo podobné .Zacal spat celou noc ve 3letech.Tef druhý syn a 2roky 4 měsíce přilepený na prsu 90%noci.Takze skoro 5let v kuse brno je spaní katastrofa mysleno,že musím treba ležet v jedné poloze atd.Bkokace zas 3krat ročně.Ono to jednou skončí 😊.Vevasem případě mimco je ještě malé takze bych řekla,ze to tak prostě je no.