Do kolika let mají děti kočárek?

95newmommy2020
3. led 2021

Ahojky, prosím řeknete mi jak dlouho jste ten kočárek fakt potřebovaly. Jinak u nás vidím situaci ze jen tak chodit nebude má na všechno dost času. Teprve nedavno začal lézt (11mesicu)

palja
3. led 2021

@95newmommy2020 dcera měla kočárek pouze do roku a 3/4, pak už v něm být nechtěla a strašně v něm rvala. Takže jsem po několika pokusech kočárek umyla a schovala. Kdybych to věděla, tak koupím "na tu chvilku" nějaký levnější.
Je to ale různé, každé dítě je jiné. Do školky chodí jeden chlapeček, maminka ho vždycky přiveze na kočárku a v kočárku ho zase ze školky odveze, budou mu 3 roky.

veruuu_kubesovic
3. led 2021

@95newmommy2020
do 3let jsem starší dceru vozila v kočárku, stejně tak plánuju i u mladšího syna 🙂
ne však z jejich pohodlnosti, ale třeba do zoo či na jakékoliv delší procházky je kočárek pro malé děti nutností, pak třeba mladší syn by už možná zvládnul bez kočárku, ale být na čas ve školce se starší je pro mě zatím bez kočárku jako sci-fi 🙂

cilkat
3. led 2021

Synovi je 5. Když dostane možnost, stále se vozí rád. Mám za kočárem i skejt, protože občas je pro mé nervy fakt lepší naložit oba. (Jde hlavně o situace, kdy ho buď něco znejistí, nebo fakt neodhadnu délku výletu, případně potrebuji jet rychle.) Běžně ale nosím krosnicku nebo šátek a nevozim už ani 20 měsíčního (neb kočárek znamená plné ruce, tudíž nemožnost dítě chytit a vést).

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@mariladka A vyspal se tam ještě pohodlne ? Ze si tam i mohl lehnout a “necouhal”? Jinak jo ten kočárek je super i jako vozík pro věci. :D

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@klaruskaholubinka ty joooo to usla fakt hodně to je zdatnej chodec. To pro ty malý nozky je fakt hodně velký výkon.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@palja Jasný, takže těžce individuální. Já si teď říkám ze jsme měli vzít větší kočárek. 🙈

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@veruuu_kubesovic To je prave to no, ze se nedá moc odhadnout jestli třeba tu zoo dá nebo bude unavený. A pak MHD mi přijde ze bez kočárku bude složitější. A ve 3 letech se vešel v pohodě ?

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@cilkat A to už mas nějaké golfky ? Nebo furt je dostatečný sportak ?

bigbig
3. led 2021

Kolem 2.narozenin šel kočár na půdu. Od tý doby buď na odrážedle, nebo po svejch, ale je fakt, že je to občas o nervy, máme malýho pozorovatele a někam dojít občas bývá na dlouho. Když fakt chceme na výlet, jde do sedačky na kolo.

mariladka
3. led 2021

@95newmommy2020 takhle, rekla bych ze v pohode, spal skoro dve hodky. Zada jsme niz uz nedali bala jsem se aby se tim neprobudil 🙈 a lee to vyfotit take neslo. Samozrejme zalezi na kocarku a ditku. A je fakt ze pri nakupu se fo kosiku vejde dost veci, v nasem pripade i krupky na zabaveni pri nakupu😂🙈

journals
3. led 2021

@95newmommy2020 To je strašně individuální. Já teda moc nejsem pro to, aby se děti vozily v kočárku do čtyř let, ale třeba syn má 2 roky a ještě určitě chvíli kočár aktuální bude i když už toho hodně ujde (3 km v terénu v klidu). Jednak přes den neusne jinak než přikurtovanej (autosedačka nebo kočár) a jednak si neumím představit jet s ním třeba do Prahy na půl den bez kočáru. Neposedí, není chvíli v klidu, takže bych ho honila asi po celém městě a hlavně ho už dlouho neunesu, kdyby usnul. Takže já to ještě minimálně na nějaký půlrok vidím. A na delší výlety máme Chariot který ještě minimálně na rok, rok a půl bude. Často jezdíme po výletech, hodně cestujeme a nechci být tímhle omezovaná. Po našem městečku chodíme bez kočáru, na delší dobu s ním.

pettykul
3. led 2021

dcerka ve 2,5 letech, syn ve dvou.

iris92
3. led 2021

To asi zalezi na diteti a na co kocarek pouzivate. Memu synovi budou dva roky a kocarek ma moc rad. Bydlime ve meste a kdyz se potrebuji dopravit dal do obchodu nebo na daleke hriste, tak jedeme s kocarkem, kdyz nam staci prochazka v okoli, jdeme pesky. Miva obdobi kdy po obede spi jen v kocarku, tak ho obcas vyuzivame na spani.

antoinet
3. led 2021

Záleží na životním stylu. Já mám děti skoro 3, 5 a 7 a ti dva starší mi v přírodě ujdou třeba 10 km, takže pro nejmenší mám kočárek, to bysme nikam nemohli. Když jsme byli v létě na dovolené v Praze, popovezli se sem tam všichni, děti prostě časem bolí nohy nebo jsou unavené, ospalé. Mám ale největší na trhu, Britax B-motion 4 plus, je to obří kráva, ale uveze cokoliv 🙂

veruuu_kubesovic
3. led 2021

@95newmommy2020 to jsme tehdy měli obyčejné golfky, Eliášek bude mít teprve 3roky v květnu, máme golfky Nuna a v pohodě se tam vejde

keksik002
3. led 2021

@95newmommy2020 dokud bylo potreba, klasocky kocar asi do roku a neco, pak jsme cca do 3.let vyuzivali sportak, když se jelo nekam daleko nebo na urady a věděla jsem ze v nejhorsim se v nem syn vyspi

te_reza
3. led 2021

Do roku a půl, do dvou let svátečně jako nákup, výlet

cilkat
3. led 2021

@95newmommy2020 používám sporťák z trojkombinace. Při 30 kg živé váhy nálože, je mi nějakých 5 kg váhy kočáru už jedno, když je kompenzována pevností (mám Tako Warrior, má svý mouchy, ale je to fakt "kočár do boje" :D )

vladienka
3. led 2021

@95newmommy2020 chodila od 11 mes, po roku a pol sme ho uz moc nepouzivali, naposledy ked sme boli v jej 2 rokoch v Edinburghu a tolko by kazdy den neusla. Ale nespala v nom od roka

pe_tu_ss_ka
3. led 2021

@95newmommy2020 malý měl 2 roky teď v prosinci, chodí od roka. V kočárku ho vezu, když jedeme pěšky nakoupit, protože když se sekne, tak bych s nim nedošla nikam.. vždy pak na cestě zpátky ho vypouštím, a pak už ho do kočárku nedostanu. Ještě si ho necháváme na nějaké delší procházky. Máme cybex priam, a nad hlavou má malej porad dost místa a to má kolem 95cm a skoro 14kg. Ten Egg má strašně málo prostoru .

izz76
3. led 2021

@95newmommy2020 Myslím že vůbec nezáleží na tom kdy začne dítě chodit, to že chodí ještě neznámena, že dojde z bodu a do bodu b.. Mě straší dcera chodila už v 9 mesicich, ale presto jsem golfky využila až do 3 let.. Výlety, dovolene, mě vyhovola, že do kočáru všechno nacpu, co dítě potřebuje.. Jídlo, pití, mikynu, bábovky, hračky do vody apod.. Může si pospat když je potreba.. Samozrejme záleží kde člověk bydlí, kam chodi, někdo si dojede všude autem, tak kočár využije minimálně..

pavcatko
3. led 2021

dcerka měla kočár ještě občas po 3 roce-a ano, pokud jsem s ní potřebovala jet mimo město na celý den,tak ho opravdu potřebovala. Měli jsme Valco Snap 4...

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@mariladka ty jo to vypadá ze je hodně prostornej.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@journals jo tak ten chariot je obrik. A to je vymazleny vozítko. 😄❤️

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@antoinet jo ten britax o tom sem slyšela ze je velký. Ale nějak nevím jestli jsem ho někdy viděla v reálu. To asi bude hodně velký. To ho jdu ještě prozkoumat.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@vladienka Ty joooo další rychlik. Jo ve dvou letech chodit cely dny to je jasný, ze moc nejde.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@pe_tu_ss_ka Jojo taky Si myslím, ze to je pidi kočárek. :D oproti tomu cybexu masakr. Ten bude asi to prave. Ta striska je luxusní.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@izz76 aha fakt jo? Já si prave myslela ze čím dřív to dítě chodí tím má delší trenink na tu chůzi a tím dřív ten kočárek pak nechce.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@pavcatko jo tak ten je velký, ten jsem viděla vedle sebe v buse a byl to nářez, ten rozdíl. :D

fandysek_1
3. led 2021

@95newmommy2020 my máme duo easywalker, ale mám docela drobné děti takže ok. Druhý kočár mám britax a ten je o kus větší.