Dva spánky přes den. Od kdy? Nebo si to dítě určí samo?

ema93
13. črc 2020

Potrebuji poradit, zda to mam nejak resit nebo ne. Synovi je 5 mesicu a uz dobre 1,5 mesice ma tri spanky behem dne. Vstava v pul 9 rano (s tim ze krmim ve 2h rano a v 6h rano-snidani), jde spat po 10hod dopo a spi hodinu az 1,5hod doma. Po obede cca ve 14hod jdeme ven a v kocarku spi 45minut-1hodinu. Jak kdy. Potom cca kolem 17hod zacne knourat a spi treba jeste 30 minut. V pul 8 ukladam do postylky a vetsinou do 20:00 spi a budi se, jak jsem jiz psala. Jednou jsem zkusila nedat ho spat v tech 17hod, ale ten vecer byl neco nez jsme sli koupat. Byl dost protivny. Myslela jsem, ze bude treba lepe spinkat v noci, ale nestalo se. Mam ho nechat tedy spat 3x denne a on si na dva spanky najede sam az bude chtit? Jinak se budi jeste kolem 23hod a to mu dam jen napit a spi do tech 2h rano cca. Zkousela jsem ve 2h rano dat jen napit a dudlik, ale do chvile je vzhuru a breci nez dostane mliko.

zizkmi
13. črc 2020

@ema93 Ahoj, já bych to neřešila. Spánek se upraví ještě několikrát. Syn spal dlouho taky 3x a zlomilo se někdy kolem 7-8 měsíce. Ale on spával od začátku i 3 hodiny vkuse 🙂. Synovec má 2 roky a pořád si rád schrupne 30 minut dopoledne a 2 hodiny odpoledne.

sanoela
13. črc 2020

@ema93 já bych ho taky nechala malinký a každou chvilku se to mění. Dcera má 4 měsíce a vstává kolem 7, o půl 10 si dá 30min. a v 11 jde spát znova a to spí cca 2,5hod a pak odpoledne chvilku v kočárku a pak kolem 17h taky tak 10-15min a ve 20jde spinkat a v noci vstává jednou. 😊

azanka
13. črc 2020

Časem odbourá ten podvečerní spánek. On si řekne sam ;)

mariegroth
13. črc 2020

Na dva odpocinky je jeste pomerne brzy. Ty tri je idealni

xantista
13. črc 2020

Nikdy jsem neřešila, kolikrát by měla Róza spát. Spí kolikrát potřebuje 🙂

merope
13. črc 2020

Vždy bylo několik spánků denně, pak rozhozený režim, kdy to bylo každý den jinak a pak najel na o jedna denně spánků méně. Ale i teď ve více jak roce když je v jedenáct dopoledne ukňouraný a unavený, tak ho prostě hodím do postýlky a nechám si odpočinout a pak jde občas spát ještě jednou odpoledne, taky jen na chvíli.

denisahlavicova
14. črc 2020

Mala má 5 mesicu, režim jen večer, přes den je to marne. Úspěch je, když mi spí cca od 12 do 13:30,vyjmecne do 14:00 po příkrmu, jinak po mléce nebo když se jí chce vážně spát, vydrží 10minut. Večer v 6 koupu, dám mléko a 18:45 spí. Vzbudí se ve 4-4:30 na mléko, pak spí do 7 cca a pak to jde na novo.
Už mi z toho hrabe, protože sama v postýlce neusne a musím ji houpat na rukách. Všichni mi nadávají, ať ji nechám vyřvat, ať se naučí sama. Nějak to nehrotim, až bude chtít, usne sama. Zkoušela jsem všechno, ale sama neusne, má to tak od narození. Možná se tak stalo 3x

lula86
17. črc 2020

@ema93 já bych ho nechala spinkat i těch třicet minut. Syn toto období měl taky okolo 6 měsíce že spal dopoledne 1, odpoledne po obědě další hodinu a v pět hodin 30minut právě proto že byl ospalej a nevydržel by do 20hodin kdy chodí běžně spát. No a časem si řekl, že už to nepotřebuje a spí jen ráno a odpoledne po 1hodině a ukládáme potom až večer. Teď v 9 mesicich to má pořád stejné jen vstává o hodinku dříve než předtím, spí tedy 9 hodin od 20-5h. Málo kdy usne přes den na víc, jak hodinu. Záleží také co děláme předchozí den někdy se postesti že spí hodiny 2 v kuse ale je to opravdu zřídka kdy.

lenatko91
17. črc 2020

Malá má 8m a ještě spí 3x denně. Neřeším. Když potřebuje, ať si odpočine

megi89
17. črc 2020

@denisahlavicova nechat vyrvat 5 měsíční miminko, ať se naučí sama? To kteří magoři ti radí?? 🤔

denisahlavicova
17. črc 2020

@megi89 převážně tchyně, která všechno hledá na internetu. Nebo na cokoliv co udělám jinak než ona - takže vlastně všechno, mi odpoví, že ona to dělala takhle a dělala by to i malé, proč to jako neudělám a že jsou dnes ty mimina moc moderní 🤦‍♀️ minulý týden jsem ji poslala k čertu a moc dlouho ji to nes*ani do výchovy nevydrzelo🙄

lula86
18. črc 2020

@denisahlavicova normálně bych ji řekla že ona si své vychovala tak ať ti do toho neradí, že až ty sama budeš chtít se poradit nebo radu tak si řekneš. Za nevyžádané rady bych fakt škrtila 😃😃

denisahlavicova
19. črc 2020

@lula86 to ji říkám každý den a žádný výsledek, bohužel ještě k tomu všemu ji máme hned vedle v bytě 🤦‍♀️

iris92
19. črc 2020

Nechte ho at spi jak potrebuje. Spanky si upravi sam az bude pripraveny a to poznate. Me treba syn spinkal vecer od 18 do 19 hod a vsichni si klepali na celo proc ho necham, ale pak jsme okoupali a v 20 hod sel normalne spinkat. To mel jeste taky tri spanky denne. A upravilo se to samo, bez stresu. Deti poznaji kdy potrebuji odpocivat a zadny trenink spanku neni potreba.

lula86
19. črc 2020

@denisahlavicova ach jo. 😒 To je potom nemile... Musíš se tedy obrnit proti těm řečím!