Jak na změnu režimu u dítěte?

22. pro 2021

Ahoj, máme dvě děti. Dcera tři roky a syn jeden rok. Oba večer usínají okolo deváté až desáté hodiny. Ráno vstávají okolo 8, někdy je tedy musím budit, jinak by spaly bůhví do kdy. Problém je, že na sebe s manželem máme večer málo času, když děti usínají pozdě. Takže je i malo sexu, s tim spojené věčné hádky, já nemám oddych, no prostě naprd. Dcera byla vždycky noční sova, předchozí pokusy o úpravu režimu, aby usinala večer dřív, byly na mrtvici a bez výsledku. Pak se narodil syn, vplul do toho našeho režimu a usínají pozdě oba. Zkoušeli jste upravovat detem režim a povedlo se? Nebo jste se prostě smířili s tím, jak to je?

farka
22. pro 2021

Starší je taky sova, chodila spát i po 22h a ráno před 9h ji dostat z postele nemožné. Změna nastala se školkou, kdy musí vstávat v 7h a večer ve 20h v posteli, někdy usnula hned, jindy třeba po 30min. V létě to pak zase sklouzne k původnímu, ale to nám úplně nevadí.

malytlustyhroch
22. pro 2021

Vic spat stejne nebudou, taze problem s nedostatkem casu to asi moc nevyresi.
Nam se podarilo dite (cca 20mesicu) posunout diky pohybove aktivite pred spanim, prochazka pesky, pak usnul driv. Potrebovali jsme sesynchronizovat deti, protoze se prekvejvaly asi jen 6 hodinama 🤦.
Jestli speji dobre, zaroven a nepotrebujete vstavat driv, tak bych se bala do toho vrtat. Nemuzes si prispat s nima, aby si byla vecer odpocinutejsi? Nebo si naopak s manzelem na sex privstat? (Psaly kdysi na novinkach nebo kde, ze stejne vetsina chlapu by mela radsi sex rano, kdyby byla prilezitost 🤔.)

michaelarousova
22. pro 2021

Pokud dcerka takle chodi spat od mala tak s tim podle me hnout nejde☺️My to msme naopak, syn chodi brzo spat ,ale zas brzo vstava..i kdybychom se ja hlavu staveli, nezmenime to😂

felixfelicis
22. pro 2021

Nijak jsem do režimu nikdy nevrtala, upřímně můžu říct, že je pro mě daleko těžší ráno brzy vstávat, než když se vzbudime prirozene a pak jdou večer děti pozdě spát. Naštěstí všechny docela brzy přestaly spát po obědě a pak už tolik neponocovaly, další element byla školka - to se prostě ráno vstát musí a děti chápou, proč je potřeba i jít dříve spát. Dokud jsme žádné povinnosti neměli, nechávala jsem to plynout. Hlavně kdyz mají obě/vsechny děti rytmus stejny👍🙂

konidana
23. pro 2021

Nejde to. Smir se a zarid se jinak. Ja zkousela teda jen vystrnadit deti z nasi manželské postele. S prvni jsem bojovala 3 roky, pak nastal zlom. Ale nevim, zda to bylo takto dobre. U druheho jsem uz neresila, chodil k nam cca do 8 let🙄🤣. Ale uz kolem 6.roku pochopil ze pokud sme doma oba s muzem, tak se uz proste nevejde , a chodil jen kdyz sme doma spal jen jeden.

merope
23. pro 2021

Nešel by si posunout režim manžela, aby chodil později do práce a tak jste měli ten čas i sami posunutý?

shirilka
23. pro 2021

Zkoušela jsem kde co s nejde to, malý je naopak ranní ptáče, takže vstáváme v 4:45--5:20, když se změní čas je to úplně jedno do týdne jsme tam kde jsme byli. Chodí spát mezi 19-20h. My jsme se +- přizpůsobili jemu😀

autor
23. pro 2021

Dekuji vsem. Cítím, že není dobre, narušovat jim jejich přirozený režim, jen nam s mužem to moc nevyhovuje 🙈😁 Je pravda, že až začne školka, všechno bude vzhůru nohama, tak asi budeme muset vydržet, pak bude zas vše jinak.
@malytlustyhroch Ráno bych si přivstat mohla, jen se dokopat 😁
@merope Manžel má bohužel pevne danou pracovní dobu, takže s tim hýbat nejde. Má i noční, takže je to každý den jiné.

jjasmina
23. pro 2021

Režim asi nezmenite, nechapu proč hádky tedy?? My to berem jak to je a to spí dítě s námi a to nebyl sex celé těhotenství a nebyl ani půl roku po porodu. Věčně to takhle nebude a zlepší se to ❤️

kafr
26. pro 2021

Stejný problém.
Všimli jsme si ale, že dcera usne, když už jdeme spát oba. Takže v 18h koupání, pak večeře a kolem 19:30 jdeme spát všichni. V ložnici v posteli si pustíme pohádku a pak jsou dvě možnosti:
1) dcera do 15min usne a já ji přenesu
2) manžel do 15 min usne, pak to zalomim i já a po 1,5h nás dcera vzbudí, že už ta pohádka skončila a že teda jde do pokojíku 😂

Je to marné, je to marné, je to marné 🙈

booobika21
26. pro 2021

Co bych ja dala za takove vyspavaci deti. Muzu ukladat i o pulnoci a stejne jsou v pet rano vzhuru 🤣 jediny dobry spac je nase dvoumesicni miminko,to ale bohuzel spi snama v posteli. V noci celkem pravidelne chodi i skoro trilety syn 🙄 ctyrleta dcerka spi celkem dobre ale vstava proste brzy. Manzel take uz v 5:30 v praci,takze sex jedine vecer az uspime starsi a jechvilka kdy mala neni na prsu,ale kolikrat uz proste jen padneme do postele a neni na nic sila 🙈
Takze za me bohuzel,vnitrni rezim uz moc zmenit nelze nezmenila to ani skolka