Jak naučit 4m mimi, aby spalo celou noc

terkapali
7. črc 2019

Zdravím všechny maminky, máme doma 4m chlapečka, který se mi v noci pořád budí.. Chodí spát kolem 20h spí cca do půlnoci pak se vzbudí, dám mu mliko, který ani nevypije a hned usne, pak se vzbudí kolem 3-4h tak vstanu dám mu místo mlika trochu vody a zase do minuty usne. Je plně na UM. Jak ho naučit aby se nebudil a aspoň jeden čas vynechal? 😀🙄🙈. Kdyby měl hlad, tak chápu, že se vzbudí, ale on ho nemá 🤔. Díky všem za rady

terkapali
autor
7. črc 2019

@leilinka1234 já nechci zázraky, klidně ať se budí, jen nevím co je špatně že se vzbudí i přes to, že nemá hlad..

terkapali
autor
7. črc 2019

@nazka moje dcera spala taky od samého začátku celou noc, proto to teď asi nedavam😀, vím že jsou na tom některé maminky hůř, a můžu být ráda za to co mám, ale přeci jen😂🤔

llluckaaa
7. črc 2019

@terkapali Takhle to vypadá, že se miminko pořád budí? Já měla nespavce až do dvou let a vstávala jsem k nim klidně i 13 krát 😀 Takže ti poradím leda to, aby sis užila, jak ti krásně spinká 😉

skarol
7. črc 2019

@terkapali nic není špatně, prostě je to normální vývoj. Už víc vnímá své okolí, má spoustu zážitků a ve spánku to všechno mozek zpracovává, to je pro děti náročné a když je toho moc, tak se prostě třeba vzbudí. Když se syn naučil sedět, tak si ze spaní sedal a to ho vždycky vzbudilo. Možností je spousta. Zvláštní spíš je, když takto malé dítě spí celou noc. Opravdu bych za tím nic nehledala.

montelvina
7. črc 2019

@terkapali to se některé děti nauči bohužel až po prvním roce

puhelin
7. črc 2019

@dora13 Vsak moje dcerka se postupne taky budila vickrat za noc. Az teda s ukoncenim nocniho kojeni prestala. I ted po druhych narozeninach si obcas v noci sedne, zepta se, jestli tam jsem, nebo manzel a kdyz odpovime, spi dal.
Uvidim jak sourozenec... 🙂

puhelin
7. črc 2019

@skarol Dcerka mela blaznive obdobi, kdyz se v 7 mesicich zacala stavet k nabytku. Ze spanku se postavila a to ji vzbudilo a zacala sokem plakat, protoze netusila, co se to s ni stalo a jak se tam objevila 🙂

bayt
7. črc 2019

@terkapali A jak víš, že nemá hlad/žízeň? Jinak i dospělí se kolikrát v noci vzbudí, jen o tom neví....umí docela snadno zase zabrat sami od sebe.

odula
7. črc 2019

@nazka no, já si též myslím že je to povahou. Ale děti co spí tak krásně jako tvoje nebo autorcino je fakt menšina. U nas jenom prostredni dcera. Ta je spáč do teď. Položí hlavu na polstar a chrape až do rána. Od jejího půl roka :D sranda že jsem si myslela jak jsem ji to krásné naucila. Chachaaaaa :D

ninive211
7. črc 2019

@terkapali Tvoje dítě je úplně normální a spí na svůj věk krásně, na tom, že se budí, není nic špatně, proboha, je to mimino! Buď ráda, že se ti budí jen 2x za noc a zas hned usne a nemusíš ho další hodinu uspávat řvoucího (já toto teda osobně neznám,jen od známých nebo třeba ségry) Můj syn (2roky)spí celou noc (=do 5 do rána, kdy se nakojí a dospí třeba ještě hodinu) tak poslední měsíc

michaeladur
7. črc 2019

Mě spí cca od 3 měsíců od 22-do 6-7hod. Nic jsem ho neučila, začal si to natahovat sám. Některé maminky se div nekřižujou že nechodí malej spát třeba už v 19hod, ale já ve 4 ráno vstávat rozhodně nehodlám 😂

journals
7. črc 2019

🤦🏻‍♀️ Haha... tak az prijdes na zpusob jak mimino naucit spat celou noc, tak ho sem prosim napis. Rada to vysvetlim nasemu pulrocnimu, ktery se aktualne budi 4-10x za noc...

Jak vis ze nema hlad/zizen? Treba ne, treba chce jen pochovat a citit mamu? 🙂

hani1234
7. črc 2019

Já mám půlroční holčičku, a ta se budí od půlnoci cca co hodinku, a to je teprve spánek.. Tohle mas úplně super 👍🏻

kolibricek36
7. črc 2019

@michaeladur ja mam to same. Nekdy od 21 hod.. Kolem 20 koupem. A pak hodinu ja u me bud se mazli a koji, nebo jen koji. Ted v tech hicech se spise koji. Pres den ucucava - zahani zizen.vecer se nacpe. Ze mam obe prsa vypite.😂😂😂

lastovenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lastovenka
7. črc 2019

@leilinka1234 No asi by autorka chtěla, aby ji miminko spalo celou noc, což je možné, protože hodně maminek tu píše v diskuzích, že jim miminka speji celou noc, nicméně já si myslím že se to naučit nedá, že to je prostě nějak daný přírodou.......
@dora13

lastovenka
7. črc 2019

@hani1234 Každou hodinu?!?!? Kojíš nebo je na UM?

lastovenka
7. črc 2019

@kata267 Po půlhodině?! Nemá třeba hlad?

hani1234
7. črc 2019

@lastovenka Kojím. První dcera byla na prsu nonstop, takže tohle ještě jde 🤷🏼‍♀️😀

leilinka1234
7. črc 2019

@lastovenka jasně, já bych to taky chtěla :D kamarádky dcera spí celou noc úplně od malička. Jasně, je to možné a některé děti tak spí, ale naučit to fakt nelze.

lastovenka
7. črc 2019

@terkapali A když se ti takhle vzbouzí, a neusne u mlíka, tak pak to hned usne nebo musíš chovat a uspávatr? Já mam to samý a většinou pak musím třeba hodinu uspávat ☹ Málokdy mi pak hned usne........ Kor když nechávám odkrknout, to se vždycky definitivně probere ☹

lastovenka
7. črc 2019

@veronikajanova 30 minut? je to možný???? to je blbost..........

veronikajanova
8. črc 2019

@lastovenka Není. Dnes už vím, že malý trpěl tzv. Kiss syndromem- byl v bříšku v poloze koncem panevnim, porod císařem- tlačili mi na fundus ( břicho) ta lze malému na hlavu. Nevysvětlil to asi přesně, ale měl nějak pochroumanou krční páteř, ty miminka pak moc bolí hlavička a pláčou. První rok jsem ho nonstop chovala v náručí. Ve dne v noci. Někdy už mi z vyčerpání a z ivany tekly slzy i nervy, ale vydržela jsem- z lásky k němu. Vše jsem se naučila dělat jednou rukou 🙂

lastovenka
8. črc 2019

@veronikajanova To muselo být příšerně náročný!

daasqua
8. črc 2019

@michaeladur Mně taky začala spát od 2m celou noc bez MM od 22 hod do 7, od 4m tak 22-9:30, ideálně s mým harmonogramem 😀 Rozmazluje mě tím, případné druhé dítě bude určitě nespavec a já se půjdu zahrabat 😀
Dítě si to udělá podle sebe, jak mu to vyhovuje, některé se jen tak budí, některé se budí na mlíko, některé se budí na pochování, některé spí v kuse. To jsou ještě dobré varianty, jiné děti se budí skoro pořád a třeba pak nezaberou a to je pak děs a na prášky.
Jinak, doktorka mě na 4m prohlídce překvapila - prý "spí vám už celou noc bez probuzení?" No ano, jsme obří výjimka (zvlášť když byla jen kojená a ne na UM), takže spí, ale 99% jiných dětí ne a to se jako naučit moc nedá...

kata267
8. črc 2019

@lastovenka no jak kdy ale vicemene ano, pripisuju to tomu ze ji rostou porad nejaky zuby 😀 hlad podle me nema uz od roka nema pres noc vubec nic max vodu na napiti a ani rano pri snidani kolikrat nic moc nechce...ale I moje prvni blbe spi, ted jsou ji 3 a noci kdy spi v kuse jsou opravdu vyjimka

kata267
8. črc 2019

@lastovenka ale ona se vlastne probudi a obratem usne..jen ja pak nemuzu zabrat a jakmile usnu uz je zas vzhuru 🙈😂

gracinka7
8. črc 2019

Ty se máš. Dvakrát za noc vstává můj tříletý 🤷 mladší vstává třeba každou půl hodinu. Bude mu rok.