Jak obléct miminko doma?

lidija1234
26. lis 2021

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jak moc oblékáte doma miminko. Melemu budou dva měsíce a už lečíme 14 dní rýmu a je hodně zahleněný. Doma docela topím, mám radiátor na 3 ale mě je teda pořád zima :D
Malému dávam body a teplacky s ponožkama. A na spaní jenom pižámko. Dáváte pod pyžámko body ?

jjasmina
26. lis 2021

@lidija1234 nikdy jsem nedávala pid pyzamko body, máme domak asi 20st

klokanka31
26. lis 2021

@lidija1234 Naše má vždycky přes zimu teplý plyšový overálky. A je jí fajn 🙂

emillyhk
26. lis 2021

@lidija1234 Synovi byly dva měsíce v březnu, doma měl body a mikinu, na nohou tepláčky a ponožky. Občas jsem mu i tu mikinu sundala, jemu bylo fajn i když já se klepala zimou. Mě byla zima z nevyspání.
Ve dvou měsících spal myslím ještě přikrytý zavinovačkou, takže jenom v bavlněném overalu a ponožkách, teplota v pokojíčku cca 21°. Body pod overal dáváme až teď na podzim, protože se odkopává.

lidija1234
autor
26. lis 2021

super holky moc děkuji, my právě v nemocnici dávaly body a na to i pyžámko ale když jsem to dělala doma tak byl malý dost často zpocený tak už body nedávám. Jinak v postýlce spí v hnízdu a je zakrytý dekou a někdy přehodím takovou lehkou peřinku. Nevím kolik máme doma stupnu ale je pravda že mě je asi zima z nevyspání, když začnu třeba uklízet nebo vařit tak pak už mě zima není ale když jen tak polehávám tak jo :D
Jinak se ještě zeptám co koupání ? Koupete každý den? Mě malý u toho hrozně řve a nevím zda koupat když je pořád nachlazený nebo spíš jen houbičkou pootírat?

mamikry
26. lis 2021

@lidija1234 Nas maly spinka jen v overalku a spacim pytliku, ten hreje dostatecne. Pres noc mame cca 18 - 20 stupnu. Body nedavam, to by se upekl. Pred den mame cca kolem 20 - 21 stupnu, ma dlouhe bodycko, teplacky a ponozky. Je mu teda uz pul roku, ale jako mensi miminko bych oblekala stejne.

mamikry
26. lis 2021

@lidija1234 Nekoupu jenom, kdyz ma teploty, nebo kdyz mu neni dobre. Jinak ano. Ja ale do vanicky davam ob dva dny kvuli ekzemu. Denne otiram jen zinkou.

emillyhk
26. lis 2021

@lidija1234 My od miminka do teď (10m) koupeme ve vaničce tak 1x týdně. Ale denně mu opláchnu zadeček, pindíka, v podpaží a pod krkem. Co jsem vypozorovala v okolí, tak jsme v tomhle trochu za exoty, hlavně proto, že nekoupeme večer před spaním, ale dopoledne, když se pokadí 🤷‍♀️

konidana
26. lis 2021

@lidija1234 koupat staci bohate 1x tydne. Jinak ja miminum davala body a pres to overal, ale my meli doma pres den.max 20st a v noci tak 15 az 18.

lidija1234
autor
26. lis 2021

Mě právě všichni říkají jak koupou každý den,ale tím že mě malý u toho tak řve a je ještě teď nachlazený tak pláč není úplně nejlepší protože je pak ještě víc zahleneny a špatně se mu dýchá. Tak asi zůstanu u koupeli 1x za týden a každý den budu zinkou jenom utirat popřípadě dám pod umyvadlo zadeček a pindíka 🙂

emillyhk
26. lis 2021

@lidija1234 Jenom takový malý tip - nám malý při koupání taky řval, tak jsme zkusili trochu teplejší vodu a najednou pohodička 😉

lidija1234
autor
26. lis 2021

@emillyhk když je už předem vzhůru tak je to dobrý ale když se začne budit na jídlo tak než vše nachystám tak pak řve a zase budit ho na koupání tak to nevím jo to by asi taky řval že ho budim a koupu 😃

emillyhk
26. lis 2021

@lidija1234 Aha, tak to koupání přesuň do jiného časového okna (jak už jsem psala, my koupeme dopoledne, večer nám to ani jednomu nevyhovuje). Já mám teda dítě co má svůj režim a fungujeme podle něj. Mám jen jedno dítě, takže to není problém. Režim si nastavil sám, já mu do toho zasahuju jenom když musím (doktor, apod). Ze začátku jsem si to "musela" před okolím obhájit (proč nekoupeme večer, proč chodíme ven tehdy a tehdy, proč to dělám takhle, když "všichni" to dělají jinak...). Pak mi došlo, že se vůbec nemusím obhajovat, že to nejspíš dělám dobře (dítě prospívá, většinou je usměvavé a v pohodě) a je mi líp. Ale já sama mám ráda, když vím, jak přibližně bude můj den vypadat (sice máme režim, ale takový volný)... Vím, že na tohle jsi se neptal a, tak snad se neurazíš, že jsem se tak rozepsala 😊

lidija1234
autor
26. lis 2021

@emillyhk nee jsem ráda za typy, já se taky přizpůsobuji malému záleží vždy jak vyjde mléko nepije v pravidelných intervalech. Jinak taky upravují jen když jdeme k doktorům.